PDA

צפייה בגרסה מלאה : מוזיקה בדיפנדר - יש דבר כזה?

torchak
12-11-08, 20:16
אני נוהג ברכב כחצי שנה (110) עם רמקולים די מעפנים שהשאלתי מחבר (הוא בטח קורא את זה אז אני מקווה שהוא לא יעלב) ואני חושב להחליף אותם.
אבל אז אני נתקל בבעיה חמורה. איפה לכל הרוחות שמים רמקולים באוטו הזה ואיפה?

אז זאת השאלה שלי.
במיקומים המקוריים (מקדימה) יש ספייסרים כאלה מפלסטיק (נראה לי שזה אורגינלי, ככה קניתי את האוטו. איזה רמקולים אפשר לשים שם?
מאחורה אני יכול לבנות בוקסה גדולה ולשים בהם 6 על 9. אבל זה באמת הדבר הנכון?
בקיצור,
אני רוצה להאמין שחלקכם הגדול מצליח לשמוע מוזיקה באיכות נורמלית (אני לא מתכוון להרכיב מגבר).
אז אני שואל אתכם - איזה רמקולים להרכיב ב110 ואיפה להתקין אותם (מצידי זה יכול להפוך לסקר - איך אתה שומע מוזיקה בדיפנדר?).

תודה לכולם,
נועם.

idanw
12-11-08, 20:38
אתה יכול להרכיב בחורים המקוריים רמקולים 4.5 אינץ', הם מתאימים בדיוק, הספייסר קיים רק ברמקול השמאלי, הוא אכן מקורי ואתה חייב להשתמש בו.
לי יש 4.5 באיכות סבירה של פיוניר, ושומעים בהם לא רע.

יוש
12-11-08, 20:45
אצלי הלכו על גדול.
נבנתה קופסת עץ הצמודה לשליש העליון הפנימי אחורי של הגג בה משולבים רמקולים, טוויטרים, מגבר וצ'יינג'ר.
גם בלי מגבר אפשר לבנות תיבה כזו, ואף קטנה יותר, לאזור שתפיסת המקום לא מפריעה.

torchak
12-11-08, 20:50
אצלי הלכו על גדול.
נבנתה קופסת עץ הצמודה לשליש העליון הפנימי אחורי של הגג בה משולבים רמקולים, טוויטרים, מגבר וצ'יינג'ר.
גם בלי מגבר אפשר לבנות תיבה כזו, ואף קטנה יותר, לאזור שתפיסת המקום לא מפריעה.

ולא התקנת רמקולים קדמיים בכלל?

nirs
12-11-08, 21:02
גם אצלי 4.5" של פיוניר.
2 מורכבים בדשבורד ו- 2 בדלתות האחוריות.
איכות השמע טובה מאוד (מצליח להתגבר על כל הקרקושים ללא בעיות מיוחדות).

shachar
12-11-08, 21:29
אצלי 4.5 מקדימה ו 6*9 מאחורה בקופסאות מוכנות שהוצמדו מעאל החלונות האחוריים לתקרה

whisky
13-11-08, 09:42
יש לך מזגן מקורי, או לא?

כי במזגן מקורי המקום הוא די ברור, ד"א מכיר אנשים שפשוט שמו בדלתות לא יודע איזה גודל.

zsahi
13-11-08, 11:27
אני יודע שזה לא מה שאתה רוצה אבל רק ככה זה יעבוד בדיפנדר,
מוזיקה זה כמו אוכל, זה באמת מוצלח רק אם יש לך חומרי גלם איכותיים, מגבר קטן-בינוני מחברה טובה, סט רמקולים קומפונננט (6.5") גם מחברה טובה וסאב/בזוקה קטן-בינוני.
את הרמקולים תתקין במקום המקורי שלהם+ הגבהה קטנה לבמה שיש שם את הטויטרים על הדש בורד בפינות, לבזוקה יש מקום מתחת למושבים האחוריים

KOOKE
13-11-08, 11:33
מחזק את דבריו של צחי..

אצלי, סט קומפוננט טוב מקדימה + 2 מגברים + סאב וופר גדול בארגז האחורי (לא חסר שם מקום)..

המגברים הותקנו בתא הפנוי שמתחת לכיסא הנוסע...

בקיצור אצלי אפשר לפתוח דיסקו בדיפנדר..(נו...איזה משחק מילים..)

לדעתי אין צורך ברמקולים אחרים וגדולים נוספים מאחורה..זה גם לא טבעי שעיקר המוסיקה נשמעת מאחור ולא מלפנים...

torchak
13-11-08, 12:36
יכול להיות ששכחתי לציין - יש פה גם שיקול כלכלי.
אני לא הולך להוציא 1000 ש"ח על רמקולים ומגבר וסאב וכאלה.
אגב, בתמונה צורפת רואים את הספייסרים שיש לי. יש מצב להכניס עליהם יותר מ4.5 אינץ' או שיש צורך לבנות חדשים?

torchak
13-11-08, 13:24
אפשר לראות בתמונות את הרמקולים שיושבים שם היום. לא כתוב עליהם כלום!
הם 4 אינץ'.
מה זה רמקול 4.5 אינץ'? לא ראיתי דבר כזה. ר 4 ו 5.25.

idanw
13-11-08, 15:44
טעות שלי, זה אכן 4 אינץ' (זה גם מה שיש אצלי) וזה הגודל היחיד שנכנס בלי שינויים (שינויים זה אומר לנסר את הדשבורד).
מה שיש לך הם הרמקולים המקוריים של לנדרובר (שים לב, הרכב מגיע עם רמקולים אבל ללא מקום לרדיו!), והם באיכות זוועתית! כל מה שעשיתי זה להחליף אותם לזוג של פיוניר ב 170 ש"ח והאיכות והעוצמה השתפרו פלאים!

gali
13-11-08, 17:05
שים מאחור שתי תיבות תהודה של BOSS לרמקולים של 6X9 - זה המינימום.
כדאי ומומלץ להגביר עם מגבר של לפחות 2 ערוצים, סאב קטן זה לא חובה אבל כדאי ומומלץ, בקיצור מחזק את דבריו של צחי.
הנסיעה בדיפנדר היא חויה אחרת עם מגבר וסאב.

landY
13-11-08, 23:33
אצלי מתחת למושב האחורי (של ברלינגו) נכנסה תיבה שמכילה שני 6X9 (בחישוב נפח של רמקול 8") עם פורטים תואמים.
מלפנים רמקולים 4" 200W של קלריון.
ואת כל העסק הזה דוחף מגבר 4 ערוצים חזק וטוב.

כשזה מופעל, זה מעלים את רעש המנוע. גם ב-100 קמ"ש, והבאסים מזכירים לי מסאז' תאילנדי טוב.

(הייתי שמח לחזק את צחי, אבל מאז שלא הגעתי לירח בגיל 21, אני נמנע מבזוקה.)

asih
13-11-08, 23:38
אצלי כל אלמנטי בידוד הרעש שהיו במקור, COUNTY יצאו, ויש לא מאט רעש מנוע.

יש לי מקדימה 5.25 + טוויטרים עם מתאם הגבה למקורי, מאחור 6X9 חזקים וסאב 12" בבוקסות עם מגבר .

די מנתק את הרכב מהסביבה, שומעים טוב.

אבל הדבר הכי טוב שהיה עד היום היה, נגן MP3 איכותי עם מפצל לאוזניות, אני עם אוזניות איכותיות מאוד והיציאה השניה מחוברת למגבר משם לסאב.

זה לא מתאם לכביש, לא שומעים כלום, אבל בשטח הניתוק והרעידות של הסב הם חוויה מעולה, כמו להיות בסרט

torchak
27-11-08, 19:45
אז ככה,
הפתרון שלי לעניין המוזיק בסופו של דבר הוא כזה:
מקדימה, הרכבתי 2 רמקולים 4 אינץ' (במיקומים המקוריים, בצד שמאל חייבים להשתמש בספייסר)
של סוני 2WAY 130W.
http://www.sony.com.au/xplod/catalog/product.jsp?categoryId=22092

מאחורה בניתי בוקסה מעץ שיושבת מאחורי המושב האחרוי כאשר המגש שלה נוטה קצת כלפי קדימה. עליו הרכבתי 2 רמקולים 6X9 של פיוניר, 3WAY 300W, בלי מגבר.
http://www.udt.co.il/Pioneer/Main/Products/product.asp?id=434&catid=11&subcatid=51

לבוקסה יש 2 אזניים בצדדים כדי לעגן אותה לרכב עם רצועות מתיחה מהירות ומאחורה אביזר חיבור מהיר לחיווט של הרמקולים (כמו של רמקולים רצפתיים). ככה אפשר בקלות לפרק את הבוקסה ולהוציא/להזיז אותה אם צריך את המקום ברכב.

התקבל סאונד לא רע בכלל. כנראה בגלל המימדים של הבוקסה מאחורה יש באסים משובחים יחסית למערכת ללא סאב ומגבר.

זהו,
רק רצתי לעדכן.

landrover
27-11-08, 23:10
בקופסה בגודל כזה אתה יכול להחביא גופה (או תזמורת שלמה , כולל הקהל)

:-)

יפה - העיקר ששומעים טוב!

GodsFather
28-11-08, 16:20
זה אומר שעכשיו אני יכול לקבל את הרמקולים שלי בחזרה ? בסמוראי אין בעית סאונד , גם לא עם רמקולים סוג ז' כמו שהזכרת בתחילת השרשור.

אתה יודע איך להגיע אליי :)

פהושם
30-11-08, 15:16
זה לא בוקסה.

המינוח המקצועי המדוייק לקופסא שבנית הוא סרקופג.

למען האמת, נראה לי דבר שימושי למי שנוסע בדפנדר. :).

rikmik
12-12-08, 00:57
אוטובוס נחמד....:D תגיד הנוסעי,לא מתלוננים????;)
פהושם.....הייתה חייב...אה???
אחלה ביצוע ,ניראה יפה!!!!

-->