PDA

צפייה בגרסה מלאה : גרנד מונע בגז? מרגישים הבדל בנסיעה?לעשות כן/לא ?

רוני תורג'מן
16-11-08, 08:25
שלום לכולם
רציתי לפתח דיון כאן בנושא גרנד מונע בגז.
כדאי או לא?
לשמוע דיעות לכאן ולכאן מכיוון שמדובר בחיסכון משמעותי בדלק ,
אך האם יש השפעות נוספות?
יש כאן בעלי רכבים המונעים בגז? מה אתם אומרים על רכבכם המונע בגז האם הייתם ממליצים לאחרים גם או שזו טעות??
האם יש פגיעה בסחיבה /תאוצה ?
וחוץ ממגבלת חניונים , יש עוד מגבלות ?

תודה למשיבים מראש... :cool::-))

sos4u
16-11-08, 09:48
מומלץ בחום רב.

עברתי כבר 100K בגז. בגרנד 98

המנוע[ V8 ] ככ חזק שלא מרגישים הבדדל בסחיבה. ותמיד יש את האפשרות לחזור לבנזין אם ככ חסר לך עוד 5% כוח ...

בהצלחה

רוני תורג'מן
16-11-08, 10:05
תודה ,
היה חסרה לי המשבצת הזו מבעל רכב שכבר נוסע בגרנד מוגז.

מקווה שאמכור את הסופה בהקדם ע"מ מאוכל לבצע את התוכנית לעבור לגרנד V8 97

גן עדן של יום.

Saar
16-11-08, 10:07
אין לי ניסיון אישי עם גז.
יש לי חבר קרוב שהיה לו XJ מונע בגז, היום יש לו רכב אחר מונע בגז.
כשזה עובד, בזמן נסיעה לא ממש תרגיש הבדל, אבל...
הוא הפסיק לספור את הבעיות עם מערכות הגז, כיוונים, מנורת CHECK ENGINE שנדלקת, מדי פעם גמגומים ושאר צרות קטנות.
ב XJ לאחר שנה נשרף המחשב ( ככל הנראה כתוצאה מקצר עקב התקנה "לא משהו")
היה מאוד קשה (!) למצוא מי שיאתר את התקלה ויתקן אותה, מתקין הגז שלח אותו למוסך והמוסך שלח למתקין הגז. לבסוף הוא נאלץ לפרק את מערכת הגז על מנת לאתר ולפתור את הבעיה.

אני יודע שישנם אנשים שמרוצים מהמערכת, מצד שני, יש גם הרבה סיפורים על מנועים שמקצרים את חייהם בעקבות המעבר לגז.

אני לא הייתי מתקין מערכת כזו.

סער.

איציק - 4X6ZH
16-11-08, 11:02
תעשה חישוב בשימוש ארוך טווח .
תוסיף הוצעות ישירות ועקיפות של שימוש בגז
ספק רב עד כמה העסק כדאי ?

מה שבטוח שבחשבון של טיפשים הוצעות הדלק יהיו קטנות .

איציק

dinw
16-11-08, 11:35
אז כך אין לי ממש שמץ של מוסג איך זה מתלבש אל רכבים כמו גרנד וכאלה
אבל אני יכול להגיד לך מנסיון אישי שהיה לי שני רכבים בעלי מערכות גז
הם היו מורכבות על מאזדה MPV שנת 2007 ועל עוד מאדזה שהיתה לי לפני שני מערכות שונות לכול רכב
את האמת אולי זה נכון שזה חוסך לך אבל תאמין לי שזה לא שווה את כול הריצות והכיוונים שבחיים הם לא נעסים מדויקים וכול הבעיות מתחילות מסביב
אני כן חושב שיש עבדל בסחיבה לא משנה כמה המנוע גדול זה גורם לאותו להתנהג בנוקשות מסוימת
אני ממש לא היתי מרוצה כול הזמן בעיות שגרמו לכרב להשתגע כול הזמן
בעכבות המערכת שהותקנה כמו שצריך לאחר בדיקות במשך חצי שנה עדין לא ניגמרו לי התקלות
זה גם גרם לרכב לשחיקה של מערכות אחרות
בכללי לא היתי ממליץ על זה כלל בגלל גובע הבעיות שזה יוצר ומי שיגיד לך שאין תקלות וזה יותר טוב מדלק וזה לא גורם נזק למנוע אז זה לא נכון
אני מכיר לפחות 7 אנשים עם מערכות גז כרגע מותקנות ואף אחד מהם לא מרוצה
גם באמפרזה שהיא מגיע עם הכנה לגז שמעתי שזה לא ממש עובד חלק גם שם

Igal
16-11-08, 12:09
שלום ,
גראנד 4L מונע בגז מעל 30K (רכב יומיומי ) אפס תקלות במערכת הגז אין ממש הבדל בסחיבה
היו כמה בעיות קטנות שצצו אבל למרות שחשבתי שהן קשורות לגז התברר שלא , הכול ניפתר\תוקן לאחר קצת למידה ובעבודה עצמית ..
שורה תחתונה מאוד מרוצה .:)
חשוב לבצע התקנה מיקצועית עם אחריות ושרות במידת הצורך !!
בהצלחה

רוני תורג'מן
16-11-08, 18:38
...תודה לכל המגיבים ולשלל הדיעות.

אני אבדוק את הנושא לעומק ובבוא הזמן אעדכן מה נסגר ואיך מגיב
.

Jacob80
16-11-08, 19:38
גרנד 97 V8 מונע בגז.
זה הרכב השלישי שאני מתקין בו גז (קדמו לו עוד גרנד 97 ואיסוזו 1995)
המתקינים בארץ (עברתי כבר 4.. אחד היה כ"כ גרוע שבאמצע העבודה שלו הלכתי לאחר).. איך לומר, חובבנים זה אנדר-סטייטמנט של המאה.

החסרונות שנתקלתי בהם עד היום (מכל המתקינים יחד):

התקנה באיכות עבודה נמוכה מאד, חוטים רופפים, צנרת לא מוגנת, קידוחי הסעפת ללא פירוקה כך שכל פיסות המתכת נכנסות למנוע ועוד (המתקינים: גז וסע שכבר פשטו רגל וברחו לאוסטרליה, וניר גז שעדיין קיים ובועט)
צריכה גבוהה של גז (באיסוזו ובגרנד הראשון) - מצריך אותך לבוא שוב ושוב ושוב אליהם (וכל פעם זה חצי יום עבודה) על מנת שיכוונו לך ויגידו לך שצריך להחליף חוטי הצתה ו/או פלגים ו/או ממיר קטליטי ו/או סעפת יניקה ועוד...
שגר ושכח, כלומר, הם מתקינים ואז צריך לרדוף אחריהם לאשר את המערכת (הם לא מתחייבים שתעבור מבחן טכניון ואתה יכול להגרר להוצאות מאד כבדות על מנת לקבל את האישור המיוחל). אני נאלצתי לנסוע חודש בלי טסט כי לא יכולתי לגשת למבחן הטכניון לפני כן
התנערות מאחריות - כשעברתי את מבחן הטכניון ביקשתי מניר גז שיחליף לי פילטר, הוא החליף ואחרי חודשיים האוטו התחיל לגמגם, כשבדקתי אם הפילטר מלוכלך ראיתי שלא שמו את הגומיה נכון, היא נקרעה וכל הג'יפה במקום להעצר בפילטר - זרם למערכת. כשביקשתי ניקוי אינג'טורים אמר לי ניר שבגלל שאני מתדלק בתחנות שמוכרות גז בישול (ואני לא אבל לא לי ולא לו יש דרך להוכיח) אז הוא לא לוקח אחריות. לכן אני נאלץ לתבוע אותו
אין לאף מתקין חוזה שהוא חותם איתך לפני ההתקנה שמגדיר את חובותיו וזכויותיו שלפי הלקוח
עלויות גבוהות של פילטרים (כ 200 ש"ח לפילטר מצו'קמק שעולה שקל וחצי במקרה הטוב) ובסביבות 200 ש"ח לשמן לשסתומים שהולך די מהר (ליטר נגמר תוך 2000-3000 ק"מ)
הכי חשוב - לעולם לא תדע מה הנזק שזה עושה למנוע. באיסוזו הלך לי ראש מנוע אחרי 80K עם גז. אין לי מושג אם זה מה שגרם לזה אבל אני די בטוח שזה תרם את חלקו

לסיכום, הסיבה העיקרית שלא הייתי נכנס לזה היא בעלי המקצוע הגרועים שיש בשוק. תאמין לי שקצרה היריעה מלתאר כמה שהם (לפחות ה 4 שאני ראיתי) גרועים.
אבל עם זאת... זה די נחמד לתדלק מיכל מלא ב 230 ש"ח ולנסוע 400 ק"מ :D

שאולי
19-11-08, 14:08
שלום
יש לי גראנד מונעת בגז מזה שנה וחצי 40000 ק"מ
עד עכשיו טפו טפו טפו אפס תקלות
בברכה שאולי

sos4u
19-11-08, 15:25
אני חושב שאם מתמצתים את כל ההודעות [הטוענות נגד] התקנת גז, נגלה [וזו גם דעתי..] שכמו בדברים רבים חשיבות ההתקנה והשרות שאחרי עצומה.

חוויתי מצב בלתי נסבל בהתקנה הראשונה מתוך ה 3, שבו פג'רו צרך [צרח ...] 2ליטר גז לק"מ!!!
ואחרי טיפול אצל דודי מעידן הגז, הבעיה נפתרה לחלוטין.
את שתי ההתקנות שאחרי בצעתי אצלו והרכבים עבדו ללא דופי.

לדעתי אפשר לסכם את עניין הגז בכך שההתקנה צריכה להיות אצל מתקין שיודע לעבוד, [אישית, אני יכול להמליץ מנסיון רק על דודי, אבל ייתכן ויש מתקינים שווים נוספים..]
שנית,
הרכב חייב להיות פיקס לפני ההתקנה של הגז. זה חשוב ביותר וככול שהרכב ישן יותר החשיבות גבוהה יותר.

בהצלחה.

רוני תורג'מן
19-11-08, 19:56
בקיצור :
1. צריך המון מזל עם כל נושא הגז, גם היום לאחר כל חבלי הלידה בתחום.

2.מעבר למזל למצא מתקין מקצועי עם המלצות ,(ויש כאלה אני מבין).

3.ליישר קו בנוגע למצב המכאני של הרכב לפני ההתקנה.

אני נוהג בסופה כבר כמעט 10 שנים ועכשיו מחפש למכור ולקנות גרנד צ'ירוקי וראיתי כאלה מונעים בגז והאמת: אני חושש להסתבך עם רכב כזה,אני שומע על המון בעיות, ובסופו של דבר הבעיות החוזרות ונשנות ,הריצות למוסכים והפסד ימי עבודה (שלא נדבר על העצבים...) לא שווים את ה"חיסכון" שמפתה .

קראתי כאן בהיסטוריה בפורום על הפגיעה במנועים ,בשסתומים ובתושבות שלהם מהשימוש בגז,
האם גם היום לאחר כל הנסיון בתחום הגז (תחום שהתפתח מאוד בשנים האחרונות) הבעייה קיימת או שנמצא פיתרון לנושא?
והאם התקנת משמנת לשסתומים(כך שמעתי) פותרת את הבלאי הנ"ל?

תודה לעונים וליועצים

AvigdorAharon
19-11-08, 20:44
אני נוהג בסופה כבר כמעט 10 שנים ועכשיו מחפש למכור ולקנות גרנד צ'ירוקי וראיתי כאלה מונעים בגז והאמת: אני חושש להסתבך עם רכב כזה,אני שומע על המון בעיות, ובסופו של דבר הבעיות החוזרות ונשנות ,הריצות למוסכים והפסד ימי עבודה (שלא נדבר על העצבים...) לא שווים את ה"חיסכון" שמפתה .

קראתי כאן בהיסטוריה בפורום על הפגיעה במנועים ,בשסתומים ובתושבות שלהם מהשימוש בגז,
האם גם היום לאחר כל הנסיון בתחום הגז (תחום שהתפתח מאוד בשנים האחרונות) הבעייה קיימת או שנמצא פיתרון לנושא?
והאם התקנת משמנת לשסתומים(כך שמעתי) פותרת את הבלאי הנ"ל?

תודה לעונים וליועצים

המוני אנשים בעולם טועים?
הדבר העקרי שכדאי לשים לב זה השרות, ואם אתה קונה רכב שמותקנת בו מערכת, תבדוק היכן קיימים המוסכים שנותנים שירות למערכת הספציפית (המתקינים נותנים שירות רק למערכת שהם התקינו, ענינים של תוכנה ומחשב שונים).

אביגדור

אודי כוכב הצפון
04-12-08, 21:12
[quote=Saar;222019]אין לי ניסיון אישי עם גז.
יש לי חבר קרוב שהיה לו XJ מונע בגז, היום יש לו רכב אחר מונע בגז.
כשזה עובד, בזמן נסיעה לא ממש תרגיש הבדל, אבל...
הוא הפסיק לספור את הבעיות עם מערכות הגז, כיוונים, מנורת CHECK ENGINE שנדלקת, מדי פעם גמגומים ושאר צרות קטנות.
ב XJ לאחר שנה נשרף המחשב ( ככל הנראה כתוצאה מקצר עקב התקנה "לא משהו")
היה מאוד קשה (!) למצוא מי שיאתר את התקלה ויתקן אותה, מתקין הגז שלח אותו למוסך והמוסך שלח למתקין הגז. לבסוף הוא נאלץ לפרק את מערכת הגז על מנת לאתר ולפתור את הבעיה.

אני יודע שישנם אנשים שמרוצים מהמערכת, מצד שני, יש גם הרבה סיפורים על מנועים שמקצרים את חייהם בעקבות המעבר לגז.

אני לא הייתי מתקין מערכת כזו.

סער.[/q

גם אצלי קרתה תקלה !
הרכב לא רצה להתניע , היה סטרטר , שעונים עובדים חוץ משעון הדלק !
הרכב היה מתניע רק כשהוא היה רוצה, לפי השיגעון שלו
הייתי יכול לינסוע ככה כמה ימים ופתאום ...לא מתניע !
לאחר הוצעות כספיות ( מיותרות ) הגעתי למוסך הקניון ושם מצאו את הבעיה !
מחשב הגז מקצר את מערכת ההתנעה !
מערכת הגז כרגע מנותקת והכרב נוסע כמו חדש !
עכשיו נראה את השרות של ניר גז בפתרון הבעיה !
אמסור דיווח על תוצאות סופיות .
אודי כוכב הצפון

grand
04-12-08, 23:08
לאחר הוצעות כספיות ( מיותרות ) הגעתי למוסך הקניון ושם מצאו את הבעיה !
אודי כוכב הצפון

אודי...אני שותק..... :D

נמרוד - מערד
05-12-08, 01:46
אודי שלום.
מסתבר שהתקלה שלך בדיוק כמו שאמרתי לך, אצלי המחשב של הגז קיצר ביגלל מים שחדרו לתוכו, ולא יכולתי להניע, אותה הבעיה עים סמנים שונים.
נמרוד

נ.ב לפותח השירשור מערכת הגז שלי BRC אמינה מאוד אפס תקלות שנתים של עבודה קשה מרוצה מאוד.

אודי כוכב הצפון
05-12-08, 06:11
רמי אני אוכל את הכובע !!!!!!

נימרוד לא הבנתי את ה-נ.ב שלך. תן הסבר ומה עשית עם תיקון המחשב , כמו עלויות וכו.
נ.ב איזו מע יש לך ? של מי?
תודה מראש אודי כוכב הצפון

נמרוד - מערד
05-12-08, 22:13
אודי
אני מחפש מחשב ל8 צילינדרים עד לרגע זה מצאתי רק ל6, עלות מחשב 2300 ש"ח, מערכת הגז שלי היא BRC איטלקית מעולה.
נמרוד

אודי כוכב הצפון
06-12-08, 08:31
נימרוד בוקר טוב !
קיבלתי מס טלפון של בחור שאולי יוכל לטפל בתיקון המחשב
יום שני אני בודק את הנושא !:rolleyes:

AvigdorAharon
06-12-08, 15:44
אודי שלום.
מסתבר שהתקלה שלך בדיוק כמו שאמרתי לך, אצלי המחשב של הגז קיצר ביגלל מים שחדרו לתוכו, ולא יכולתי להניע, אותה הבעיה עים סמנים שונים.
נמרוד

אולי בגלל זה עדיף לעבוד קצת יותר קשה, ולהתקין את מחשב הגז בתוך הרכב?

אביגדור

sos4u
06-12-08, 20:24
אודי כוכב הצפון[/QUOTE]

בת כמה המערכת ?
לא במסגרת אחריות ?
מה עם השרות של ניר גז?

נמרוד - מערד
07-12-08, 00:06
אביגדור
ברור שבתוך הרכב עדיף, רק תימצא מתקין שירצה לעשות את זה, כל מי שאוהב לשחק בבוץ ומים שימגן את המחשב.
נמרוד.

AvigdorAharon
07-12-08, 14:13
אביגדור
ברור שבתוך הרכב עדיף, רק תימצא מתקין שירצה לעשות את זה, כל מי שאוהב לשחק בבוץ ומים שימגן את המחשב.
נמרוד.

אני מדבר מנסיון, אמנם לא שלי, אבל זה קיים.

אביגדור

-->