PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'יפ רנגלר EV חשמלי

eran4x4
17-11-08, 12:40
בהמשך לכתבה
http://www.jeepolog.com/608.html

דרור - לא ברור מאיפוא הגיעה שזמן הטעינה ב 220 וולט קצר בחצי - הסיכוי שזה נכון שואף לאפס....

מתח הרשת הוא הדבר האחרון שצריך להשפיע על זמן הטעינה, הוא נגזר קודם כל מהתכונות של המצברים והיכולת של המצבר הספציפי להטען.

ובהחלט - מנוע חשמלי לכל גלגל זה מאוד מעניין!

lizard
17-11-08, 12:48
אם יהיה אז אני חושב שהרכב יהיה מגניב ביותר. הלוואי עלי אחד שכזה

דרור ברלי
18-11-08, 16:30
אני מודה ומתוודה שאיני מומחה בחשמל ובזמני טעינת סוללות ליתיום-יון של כלי רכב חשמליים. בפרסומים הרשמיים שמלווים הצגות של כלי רכב חשמליים מצויין באותיות קידוש זמן הטעינה של הסוללה, שבמקרה של מכוניות חשמליות מתוצרת ארה"ב (כמו שברולט וולט שאו-טו-טו היא סדרתית) הוא כ-8 שעות לטעינה ברשת 110 וולט אמריקאית.
אלא שהמכוניות הללו מתוכננות לשיווק גם באירופה ובשאר העולם, היכן שלהבדיל מארה"ב משתמשים ברשת של 220 וולט, ולכן הם מפרסמים גם זמני טעינה ברשת של 220 וולט.
אם היצרן עצמו טוען שברשת 220 זמן הטעינה מתקצר בכמחצית, מי אני שאתווכח איתו?...:rolleyes:

דבר אחד אני יכול להבטיח - ברגע שיגיע רכב סדרתי כזה למבחן שלנו, תקבלו נתוני אמת מדויקים על המילי-אמפר.

itayhi
18-11-08, 20:00
מהירות הטעינה היא פונקציה כמה גורמים ובינהם סוג המצבר, קיבולת המצבר לטעינה
והספק המטען.

אין קשר למתח בו טוענים את המצבר.
המתח צריך להיות מתח שמתאים לטעינת המצבר הספציפי.

אם המצבר היה זקוק למתח טעינה של 220, 380 או אפילו 1000 וולט אז היו מתכננים את
המטען לספק את המתח הזה

אם מי מטעם היצרן כתב שזמן הטעינה מתקצר בחצי, כנראה שבאמת שוק הרכבים האמריקאי בהתמוטטות וכבר
אין כסף לשלם לכתב/יחצ"ן שיודע את העבודה.

לסיכום, אם מישהו לא מאמין לי, הוא מוזמן לנסות לטעון את המצבר ברכב במתח של 24 וולט...

איתי

tzagi
19-11-08, 07:54
זה לא בדיוק ככה,
אצלכם ה220 מכיל את החם, שבו יש 220V וניוטרל אחד
בארה'ב, זה אחרת
כדי לקבל 220 מביאים 2 חוטים של 110, בלי ניוטרל בכלל,
כמובן שיש מטח גבוה ב208,240 וכולו, אבל לא בבתים פרטיים.

כנראה שמשם ההבדלים במהירות ההטענה.

itayhi
19-11-08, 10:44
אין קשר בין מתח טעינה למהירות!

זה שבארצו של הדוד סם המתח (110) הוא מתח קווי (מתח המתקבל בין 2 פאזות) ולא מתח פאזי(מתח המתקבל בין פאזה לאדמה/אפס) לא משנה משהו לגבי מהירות הטעינה.

איתי

-->