PDA

צפייה בגרסה מלאה : חיתוך קונטיינרים- באיזה כלי?

gasgas
22-11-08, 11:36
בקרוב יגיעו אליי 2 קונטיינרים שיחוברו יחד למבנה אחד, אני צריך לחתוך את הדפנות שלהם ולפתוח דלתות (בסביבות 70 מטר חיתוך), נראה לי מוטרף לנסות עם דיסק חיתוך..

איזה כלי אתם חושבים מתאים? פלזמה? ברנר?
אשמח גם אם תמליצו לי על מקום שמשכיר כלי עבודה כאלו באזור ירושלים או תל אביב.

אלעד

eran4x4
22-11-08, 12:04
את שאלתך אני אשאיר לאחרים שמבינים בחיתוך יותר ממני.

שים לב שהקירות של המכולה הן מה שנותנות לה את החוזק, כך שאם אתה פותח פתחים גדולים (מעל רוחב 80-100 ס"מ) רצוי מאוד לחזק את הפתח בעזרת משקוף כלשהוא שתומך או כל צורה אחרת....

lizard
22-11-08, 12:53
אני חושב שיהיה לך הכי קל עם פלאזמה. לא מכיר מקום שמשכיר בירושלים או בכלל (ואם יש אשמח לדעת).
אפשרי גם עם להבה אבל זה יהיה פחות יפה. הידית של הפלסמה יחסית קלה ואין בעיה להחזיק אותה יציבה לאורך זמן ומרחק.

אולי עם דיסק 9 אינץ' זה יהיה קל יותר אבל אתה חייב לעבוד בזהירות למה הכלי הזה יכול להרוג.

כמו שכתב ערן, קודם תבנה מסגרת סביב מה שאתה רוצה לחתוך. ורק אחר כך תחתוך.

אם תצטרך עזרה, צור קשר.

eran4x4
22-11-08, 13:55
כמו שכתב ערן, קודם תבנה מסגרת סביב מה שאתה רוצה לחתוך. ורק אחר כך תחתוך.

את זה אני לא אמרתי....

אני לא רואה בעיה בקודם לחתוך ולאחר מכן לבנוק מסגרת תומכת.....

אם הפתח ענק אולי תצתרך לתמוך את הגג איך שהוא עד להקמת המסגרת....

טל חסיד
22-11-08, 14:02
לא בעיה לחתוך עם דיסק חיתוך הולך מהר עובי הברזל של המכולה 3 מ"מ סה"כ. אני עשיתי דלת צד בגודל של 110 ס"מ וחלון בגודל של 200 ס"מ ממש לא בעיה רק צריך להקפיד לחתוך ישר עם סרגל מוביל. לא מומלץ לך לחתוך עם פלזמה לא יוצא מדויק.

טל

lizard
22-11-08, 14:15
לדעתי פלסמה עם סרגל מוביל או משהו כזה יהיה הכי קל ופשוט ומהיר. צריך כמובן פלסמה טובה.

עירא
22-11-08, 15:55
ברנר יעשה את העבודה בקלות. (ממש לא משנה אם החיתוך נקי או לא כי ממילא אתה תצפה אותו מבפנים עם גבס או משהו בסגנון לא?)

אכן מומלץ להוסיף חיזוק, מה שאני עשיתי היה לקחת דבל T בגובה 120 או 150 מ"מ ולרתח אותו לשתי המכולות לאורך הפס שמתחתיו הורדתי את הפח.

gasgas
22-11-08, 19:20
ברנר יעשה את העבודה בקלות. (ממש לא משנה אם החיתוך נקי או לא כי ממילא אתה תצפה אותו מבפנים עם גבס או משהו בסגנון לא?)

אכן מומלץ להוסיף חיזוק, מה שאני עשיתי היה לקחת דבל T בגובה 120 או 150 מ"מ ולרתח אותו לשתי המכולות לאורך הפס שמתחתיו הורדתי את הפח.

בדיוק מה שתכננתי לעשות.

נראה לי לעבוד עם דיסק יהיה מטורף לכמות החיתוך הזה.

אני אמשיך לחפש חברה המשכירה כלים כאלו

TEDDY
22-11-08, 21:40
אני חתכתי מכולה שלמה לחתיכות קטנות עם ברנר אין שום בעיה רק שהחיתוך לא יפה.
אל תישכח ללבוש בגדים ארוכים למה אני יצאתי עם מלא כווית בידיים.

עודד זנטון
22-11-08, 22:18
יצא לי לא פעם לחתוך פתחים בקונטיינר, מאוד כדאי, כמו שכבר אמרו פה, לרתך ליפני החיתוך מסגרת או תמיכה אחרת ע"מ למנוע עיוותים.
אני לא ממליץ ואפילו די מזהיר מחיתוך בדיסק, אע"פ, שאני כן השתמשתי בו, כיוון שבחיתוך פלטה גדולה, הברזל נוטה הצידה ויכול בקלות לתפוס / לשבור את הדיסק, מה שיגרום לחתיכת דיסק לעוף במהירות עצומה. אולי אפילו לכיוונך..

צריך לזכור תמיד, שדיסק חיתוך, עם כל היותו נגיש וזמין, הוא הכלי הכי מסוכן שיש!
אני נושא בגופי 2 צלקות יפות שהו השאיר לי כמזכרת על הפזיזות שלי.
אני מכיר לא מעט אנשים שנושאים על עצמם תיזכורות דומות.
חבל..

lizard
22-11-08, 22:22
אני חתכתי מכולה שלמה לחתיכות קטנות עם ברנר אין שום בעיה רק שהחיתוך לא יפה.
אל תישכח ללבוש בגדים ארוכים למה אני יצאתי עם מלא כווית בידיים.

חיתוך בברנר לא יפה כי קשה להחזיק לאורך זמן את הידית. היא ארוכה ומסורבלת.
לכן, אם יש אפשרות, עדיף לחתוך בפלאסמה.
בכל מקרה, צריך סרגל או משהו שעליו משעינים את הידית בשביל שהחיתוך יצא ישר.
לדעתי, תרתך מסגרת מסביב למה שאתה רוצה לחתוך, אולי ברצפה לא צריך, וכשאתה חותך עם הברנר או פלאסמה, תצמיד את הכלי למסגרת, ככה אתה תחתוך הכי קרוב למסגרת וכנראה שזה יצא גם הכי ישר שאפשר.

שוב, אם אתה צריך עזרה, תן קריאה. יש לי פלסמה ניידת אבל אני לא בטוח שהיא תחתוך את הפח של הקונטיינר טוב. צריך גם קומפרסור.

-->