PDA

צפייה בגרסה מלאה : התקנת פיקוד אלחוטי לכננת

tomig
27-11-08, 00:46
אני רוצה לשתף אותכם בשידרוג קטן שעשיתי לכננת שלי.
לאחר שהתחיל להציק לי הנוהל של להוציא את את כבל החשמל של הכננת בכל פעם שצריך להפעיל אותה החלטתי להפוך אותה לאלחוטית עם מערכת פיקוד של טווח 150 מטר (כמובן שזה לא רלוונטי)ותכנות של השלט בצורה שיעבוד כמו השלט החוטי הרגיל,כמובן זה הותקן במקביל לחיבור המקורי ובכל רגע נתון ניתן לחבר את הכבל המקורי ולעבוד איתו.
לאחר שהיתה לי ההזדמנות לבדוק את המערכת האלחוטית בשטח אני חייב לציין שזו הצלחה ואני ממש נהנתי להעזר בשלט גם בקשירה ומתיחת הכבל בעבודה ובמיוחד בקיפול.

מישהו פה התקין פעם כזאת מערכת?
ויש לו הערות בנוגע לתקלות או המלצות בשימוש ?

שמוליקו
27-11-08, 07:36
תמונות ושירטוט יתקבלו ברצון :)

GodsFather
27-11-08, 08:30
איך אתה מגן על השלט מפני הפרעות ? למשל סלולרי בסביבה ועוד מיני אפשרויות.

איזה שלט אלחוטי יש לך ?

tomig
27-11-08, 08:31
תמונות ושירטוט יתקבלו ברצון :)

שירטוט קצת קשה לי לעשות אבל אני יתן הסבר קצר ותמונה של המערכת.

" שלט רחוק 4 כפתורים בעל טווח מורחב של עד 150 מטר בשטח פתוח ו-40 מטר בשטח בנוי.
יחידת מקלט הכוללת 2 ממסרים, מפעילה את הממסרים על ידי לחיצה בשלט בערוץ המתאים."

בעיקרון החיווט לא מסובך אך מצריך ידע,המערכת עושה דבר מאוד פשוט כמו שהשלט המקורי של הכננת עושה לסובב את המנוע ב2 כיוונים ,במעכרת יש 2 רליים שבאמצעותם אתה מגשר את חוטיי הפיקוד בכננת עצמה על ידי לחיצה על אחד מהערוצים בשלט והפעולה פשוטה ככול שאתה לוחץ הפיקוד ממשיך ברגע שאתה עוזב הפיקוד נפסק כמובן ללא השהייה אלה מיידית וזה מאוד חשוב!

tomig
27-11-08, 08:36
איך אתה מגן על השלט מפני הפרעות ? למשל סלולרי בסביבה ועוד מיני אפשרויות.

איזה שלט אלחוטי יש לך ?

אין הפרעות כי זה תדרים אחרים בכלל והמערכת מזהה רק את השלט שלך לכל שלט יש תדר מיוחד אין שלט שדומה לו בתדר ככה שאין אפשרות שאדם עם שלט דומה יפעיל או יפרע למערכת,ניתן ללמד את המערכת עוד שלטים יש לה אפשרות ככה שאם השלט יאבד או תרצה לשים גם עד 160 שלטים (חחח) זה אפשרי.

מוני אורבך
27-11-08, 10:00
היכן קנית את המערכת?
עלות?

יכול להיות מאוד שימושי לעוד דברים מלבד כננת...

סוזי המשתוללת
27-11-08, 10:21
היכן קנית את המערכת?
עלות?

יכול להיות מאוד שימושי לעוד דברים מלבד כננת...

מוני
אתה מתחיל לעשות חלטורות בעולם התחתון...:mrgreen:

החסרון של המערכת הנ"ל -- הסוללות של השלט רחוק קטנות וייגמרו מהר מאד כי בפתיחת רכב כל השימוש בסוללה מסתכם במספר שניות ואילו בעבודת כננת מסתכם בדקות
עלות הסוללה הנ"ל גבוהה וחוצמזה האמינות של הנ"ל נמוכה יחסית עקב שימוש באלקטרוניקה בסביבה רטובה (בוץ/מים /גשים וכו')
די מייקר ודי מייתר
הכי פשוט החלפת הקונקטורים בקופסת הממסרים ובכבל לחיבורי מיקרופון מקצועי ועל הדרך הוספת פיקוד מתוך הרכב
עלות הביצוע יותר זולה / אמינות הרבה יותר גבוהה וזמינות חלקים במקרה של תקלה (קונקטורים )

tomig
27-11-08, 13:55
מוני
אתה מתחיל לעשות חלטורות בעולם התחתון...:mrgreen:

החסרון של המערכת הנ"ל -- הסוללות של השלט רחוק קטנות וייגמרו מהר מאד כי בפתיחת רכב כל השימוש בסוללה מסתכם במספר שניות ואילו בעבודת כננת מסתכם בדקות
עלות הסוללה הנ"ל גבוהה וחוצמזה האמינות של הנ"ל נמוכה יחסית עקב שימוש באלקטרוניקה בסביבה רטובה (בוץ/מים /גשים וכו')
די מייקר ודי מייתר
הכי פשוט החלפת הקונקטורים בקופסת הממסרים ובכבל לחיבורי מיקרופון מקצועי ועל הדרך הוספת פיקוד מתוך הרכב
עלות הביצוע יותר זולה / אמינות הרבה יותר גבוהה וזמינות חלקים במקרה של תקלה (קונקטורים )

סוללות השלט מחזיקות כמה דקות וגם שעות בכל מקרה קיימות סוללות חזקות מהרגיל מחיר סוללה הוא ממש בדיחה 7 -15 ש"ח תלוי בחוזק .
בנוגע לרטיבות למערכת הפיקוד אין בעיה עם רטיבות כי היא נמצאת בפנים הרכב בסביבה מוגנת ולא בתא המנוע או בסמוך לכננת,בנוסף ניתן לשים את השלט בתוך שקית אטומה למים וניגמרה בעית הרטיבות,בלי קשר לעניינן יש לי גם פיקוד חוטי פנימי להפעלת הכננת שעשיתי היום כי כבר העברתי חוטים לפנים הרכב אז כבר השלמתי את זה עם הוספת כפתות פיקודי פנימי.
אמינות המוצר זה דבר שאף אחד לא יכול לתת עליו זמן פעולה כי זה רכיבי אלקטרוניקה ובמערכות האלחוטויות האילו שאני הישתמשתי עד היום הם עובדות שנים זו מערכת שנימצאת בשערים חשמליים בכניסות לבתים/חצרות .
זמינות החלקים למערכת היא ממש טובה בכל חנות אלקטרוניקה תמצא חלפים עם כמובון אתה יודע לתקן מוצרי אלקטרוניקה עלות המערכת היא 400 ש"ח כולל מע"מ וכמובן ניתן להשתמש בה להמון דברים אחרים שאתה רוצה שיעבדו בצורה אלחוטית ברכב שלך,המוצר נותן מגוון אפשרויות פעולה וגם בחירת מתח 24/12V .

Gilad
27-11-08, 23:34
אתה חייב להבטיח שאין מצב של פאשלה בהפעלת הפיקוד האלחוטי ואז הכננת עלולה להתקע על מצב משיכה, במצב כזה שום דבר לא יעזור לך למעט ניתוק ישיר שלה או של הפיקוד מהמצבר וזה יכול להיות מאוחר מדי

tomig
28-11-08, 02:13
אתה חייב להבטיח שאין מצב של פאשלה בהפעלת הפיקוד האלחוטי ואז הכננת עלולה להתקע על מצב משיכה, במצב כזה שום דבר לא יעזור לך למעט ניתוק ישיר שלה או של הפיקוד מהמצבר וזה יכול להיות מאוחר מדי

הסיכוי שזה יקרה דומה לסיכוי שיתקע הכפתור של השלט החוטי המערכת היא מערכת אמינה לפחות מהניסיון שלי איתה בפעולות בתחום השערים החשמליים .

תראה פאשלות תמיד יכולות להיות אבל הסיכוי הוא קטן בגלל אופי המערכת והפשטות שלה.

Gilad
28-11-08, 15:51
לא יודע איך חיברת את המערכת שלך אבל אם נתקע לך הכפתור בשלט החוטי תמיד אתה יכול לתלוש אותו מהשקע והכננת תפסיק

אין מצב שבמקרה של סוללה שנגמרת ברמצע הפעלה הממסר נשאר על קצר?

tomig
28-11-08, 16:32
לא יודע איך חיברת את המערכת שלך אבל אם נתקע לך הכפתור בשלט החוטי תמיד אתה יכול לתלוש אותו מהשקע והכננת תפסיק

אין מצב שבמקרה של סוללה שנגמרת ברמצע הפעלה הממסר נשאר על קצר?

אחרי שהעלת את הטענה הזאת בדקתי את זה באופן מעשי תוך הוצאת הבטריה בזמן פעולה והפיקוד נפסק ובנוסף בדקתי גם עם בטריה חלשה והפיקוד נפסק מיד כשהבטריה לא מספקת מספיק מתח לשלט.

במקרה של בעיה אם אני ינפץ את השלט הפיקוד יפסק כמו לתלוש את כבל הפיקוד המקורי.

חשבתי על רעיון של להוסף מפסק בטיחות לחיץ על הפגוש במקום גלוי בשביל להיות הכי בטוח שיהייה איך לנתק את הכננת בזמן צרה אני רק צריך למצוא כזה מפסק שיהייה מוגן מים וכמובן יוכל לעמוד במתחים.

GodsFather
28-11-08, 16:43
שים מתג כמו ששמים לניתוק מצברים, זה יחזיק.

yscheiner
28-11-08, 16:54
לאחר מקרה מעניין אצל אחד החברים בו ממסר פיקוד התחמם "ונדבק" על קצר תוך כדי עבודה מצאתי פתרון יצירתי.

על קו ההזנה הראשי של הכננת התקנתי "ברז 24" בדיוק כמו ברכבים הצהליים.
המתג מספיק מאסיבי ומספיק עמיד.
ההתקנה בוצעה על הפגוש בצמוד לכננת ולא בתוך תא המנוע בצמוד למצבר - נגישות מלאה בחירום.

קוריוז קטן - אם לא נתקלת בברז 24 במהלך השירות הצבאי שלך, לא תצליח לתפעל אותו בחירום - נבדק על מספר חברים ג'ובניקים ;).

tomig
28-11-08, 18:42
לאחר מקרה מעניין אצל אחד החברים בו ממסר פיקוד התחמם "ונדבק" על קצר תוך כדי עבודה מצאתי פתרון יצירתי.

על קו ההזנה הראשי של הכננת התקנתי "ברז 24" בדיוק כמו ברכבים הצהליים.
המתג מספיק מאסיבי ומספיק עמיד.
ההתקנה בוצעה על הפגוש בצמוד לכננת ולא בתוך תא המנוע בצמוד למצבר - נגישות מלאה בחירום.

קוריוז קטן - אם לא נתקלת בברז 24 במהלך השירות הצבאי שלך, לא תצליח לתפעל אותו בחירום - נבדק על מספר חברים ג'ובניקים ;).

האמת חשבתי על העברת הברז שממוקם אצלי בתא המנוע אבל חשבתי על המפסק הלחיץ זה ניראה לי יותר יפה זה שיקול של מראה בלבד .

אני לא יפרט את עברי הצהלי אבל אני יכול לומר שהיה לי המון ניסיון :D

Ace2000
03-12-08, 12:02
אני בניתי מערכת כזאת ואף התקנתי אותה ברכבי, עובדת מצויין, אפס תקלות, והסוללה לא נגמרת כל כך מהר כמו שאתם חושבים. האמת שעל מפסק בטיחות לא חשבתי ויכול להיות שעכשיו אני באמת יתקין אחד כזה בכדי למנוע "פאשלות"

(אגב בניתי לבד את הפיקוד הממסרי)

tomig
03-12-08, 22:35
ביום שבת האחרון טיילתי ביערות הכרמל ובדקתי את המערכת שהתקנתי והיא עובדת כמו שעון מדוייקת ומאוד משפרת את השימוש בכננת פשוט יש יותר אפשרויות ואני ממש נהנתי מהפרוייקט הקטן והזול יחסית למערכות שמוכרים בשוק (1900 ש"ח)...

AvigdorAharon
06-12-08, 15:04
אהבתי מאוד את הרעיון, כרגע אין לי כננת, אבל אולי בעתיד.
לגבי הסוללות, נראה לי שכדאי להשתמש בסוללות נטענות. המחיר של הנטענות (באתרי אינטרנט כמו זאפ) נמוך מאוד ואני לא מוצא סיבה למה להשתמש בסוללות הרגילות.
לגבי בטיחות, אם הוצאת הסוללוה מפסיקה את הפעולה, אני רגוע.
דבר אחרון:
תפסיקו לפחד מהאלקטרוניקה, העולם מתקדם.

אביגדור

-->