PDA

צפייה בגרסה מלאה : וו גרירה

amirk
30-11-08, 22:49
עד היום דיסקו 98 ללא וו גרירה. מרוצה מאוד מזוית הנטישה ולכן, אשמך להמלצות לוו גרירה שיפגע כמה שפחות באותה זוית הנטישה.
נשלף? טמבון?
היכן? (עדיפות בצפון) מחירים? כמה ימי עבודה צריך לשרוף (טכניון, עמדה 123456)

תודה,
אמיר

landrover
01-12-08, 09:30
אשמח להמלצות לוו גרירה שיפגע כמה שפחות באותה זוית הנטישה.

*זה אומר וו גרירה נישלף

היכן?

*יש כמה מקומות מוסמכים בתור מתקינים , בינהם אספיר , טל והדס , וניתן גם לקנות מפירוק יותר בזול - אבל אתה צריך מתקין שיחתום על הטפסים...

מחירים?

*יש משולב (שניתן לגרור איתו גם עגלות של חברת חשמל עם טבעת ולא מנגנון רגיל) ויש רגיל - ההבדל במחיר יכול להגיע לכמה מאות שקלים , וו משולב נישלף יכול להגיע ל 1500-2000 שח

כמה ימי עבודה צריך לשרוף

* עמדה אחת - לי לקח כשאני הרכבתי את הוו שלי , מ800 בבוקר ועד אחת בצהריים... תביא ספר טוב..
לגבי ההתקנה - מומלץ אצל מישהו מוסמך ואז אתה לא צריך להסתבך עם המעבדה בטכניון כי הם נותנים לך את האישורים על ההתקנה

אמיר.

Gilad
01-12-08, 20:50
אם אני לא טועה היום אפשר לאשר וו גרירה במכון רישוי ולא צריך משרד רישוי, אולי אפילו מספיק אצל המתקין.
מצד שני יכול להיות שאני חי בסרט...

landrover
01-12-08, 21:46
גילעד - סחטיין ...

חיפשתי ובאמת עשו שינוי בעסק הזה מאז שהתקנתי את הוו שלי ...

מתוך מגזין אוטו 15.06.2008 :

זה לא קורה לנו הרבה, אבל הנה אנו מקבלים בברכה צעד של משרד התחבורה. התקנת וו-גרירה? כבר לא צריך לכתת רגליים לעמדה מס‘ 1 השנואה

לא לעתים קרובות אנו מוצאים עצמנו בעמדה אוהדת לצעדי משרד התחבורה והשרים העומדים בראשו, אך הפעם אנו חורגים ממנהגנו. המונח ^עמדה מס' 1^ מוכר היטב לרבים מנהגי ישראל, שהמתינו שם שעות ארוכות בתור. מדובר בעמדה הטכנית במשרד הרישוי, שם נבדק הרכב על-ידי בוחן מטעם המשרד, ועד עתה נדרש להגיע אליה כל מי שביצע שינויים – אפילו מינוריים – ברכבו. בעיקר אמורים הדברים בהתקנות נפוצות כמו הוספת וו-גרירה לרכב, או התקנת כננת ברכבי שטח. הצורך לבדוק ולרשום במשרד הרישוי את השינוי ^מרחיק-הלכת^ שבוצע במבנה הרכב היה טרדה ביורוקרטית מעיקה. היה – ולא עוד. בצעד יוצא-דופן הכריז בשבוע שעבר משרד התחבורה כי מספר פעולות נפוצות יזכו לפטור מהגעה פיזית לעמדה מס' 1 הידועה לשמצה. מתקינים מורשים יוכלו החל מעכשיו (ההוראה החדשה נכנסת לתוקף כבר ביום א', ה-15 לחודש) לבצע בעצמם את רישום השינוי ברשיון הרכב. מדובר בפעולות כמו אלו המוזכרות לעיל – התקנת וו-גרירה או כננת – וכן התקנת אמצעי נהיגה לנכה או דוושות כפולות למורי נהיגה. שר התחבורה מופז אמר כי בנוסף להקלה על כל אלו המבצעים את השינויים המדוברים ברכביהם, מדובר בשיפור השירות גם לשאר האזרחים המגיעים לעמדה מס' 1: לדבריו, כ-35% מהפעולות בעמדה קשורות להתקנות שקיבלו עכשיו פטור, כך שהשירות לציבור יתייעל משמעותית והתורים הארוכים יקוצרו. טוב לראות חשיבה למען האזרח, לשם שינוי.

http://www.auto.co.il/%D7%9B%D7%AA%D7%91%D7%AA-%D7%90%D7%A8%D7%9B%D7%99%D7%95%D7%9F-21877-%D7%97%D7%96%D7%95%D7%9F-%D7%90%D7%97%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%94%D7%99%D7%9E%D7%99%D7%9D-%D7%94%D7%A7%D7%9C%D7%95%D7%AA-%D7%91%D7%A0%D7%95%D7%94%D7%9C%D7%99-%D7%A8%D7%99.aspx

אמיר.

asafk
01-12-08, 22:43
תרשו לי להמליץ על הוו הנשלף של אספיר. אמנם "משונה" מבחינת צורת השליפה, שהיא לא אוניברסלית- כלומר במקום רסיבר מרובע כמו של כולם יש רסיבר עגול, אבל בזכות זה העסק קומפקטי הרבה יותר.

אסף.

landrover
01-12-08, 23:50
+1

יש לי גם את הוו של אספיר - וגם אני מרוצה .....

amirk
02-12-08, 13:59
תודה על התגובות.
עוד לפני התגובות האוהדות לוו של אספיר החלטתי ללכת על וו זה.
אמה מה, על פי השרטוט באתר של אספיר מדובר ברסיבר בעל חתך ריבועי ולא עגול. השרטוט מצורף.

החידוש עם של ה אין "עמדה מס 1" מבורך במיוחד נקווה שבמכוני הרישוי שמעו על כך.

שוב תודה,
אמיר

amirk
02-12-08, 16:25
אם אני לא טועה היום אפשר לאשר וו גרירה במכון רישוי ולא צריך משרד רישוי, אולי אפילו מספיק אצל המתקין.
מצד שני יכול להיות שאני חי בסרט...

הודעת משרד התחבורה בנושא

Gilad
03-12-08, 21:01
מוזר אבל אני לא רואה באתר של אספיר את הוו המדובר.

גם אצלי יש אותו והוא בהחלט נחמד. החסרון הוא שזה לא החיבור הסטנדרטי ואי אפשר לחבר אליו שום דבר אחר ( למשל כננת נשלפת או מתקן לנשיאת אופניים)

אם הדיפנדר שלך לא נמוך במיוחד, גם וו מרובע יעשה את העבודה

amirk
04-12-08, 13:27
מוזר אבל אני לא רואה באתר של אספיר את הוו המדובר.

גם אצלי יש אותו והוא בהחלט נחמד. החסרון הוא שזה לא החיבור הסטנדרטי ואי אפשר לחבר אליו שום דבר אחר ( למשל כננת נשלפת או מתקן לנשיאת אופניים)

אם הדיפנדר שלך לא נמוך במיוחד, גם וו מרובע יעשה את העבודה

מתקן לאופניים ואוזן לגרירה זה מה שתכננתי לחבר לרסיבר מעבר לוו. מכיוון שמדובר בבניה עצמית אני אישר קו עם המידות של אספיר.

קבל לינק לוו מאתר אספיר (אולי הסיבה שלא מצאת את הוו היא שהדיפנדר שלי הוא בעצם דיסקו . . )
http://www.asfir.co.il/catalogue.asp?Cat_ID=111&combo1=36&combo0=11

תודה,
אמיר

torchak
04-12-08, 13:39
ואם כבר בוו גרירה עסקינן:
יש לי וו גרירה שמחובר בעזרת גשר כזה מתחת לאוטו.
האמת זה לא ממש גשר זה 2 זוויות L שמחברות את הוו גרירה לשלדה.
ואני שואל את עצמי - בדיפנדר יש מקום יעודי לוו - למה לא לחבר אותו שם? בכלל הגובה שלו?
למה לשים כל מני מתקנים וגשרים למניהם שמפריעים לזוויות נטישה?

אני עצמי שוקל לפרק את כל המתקן הזה ולהעביר את הוו לחורים המקוריים שלו בגב הרכב. כדאי?

whisky
04-12-08, 14:03
הסיבה היחידה שאני יכול לחשוב עליה:

לפי מה שזכור לי, וו הגרירה צריך להיות בגובה מסוים והמיקום שלו בדיפנדר הוא גבוה יותר, זו אם אני זוכר נכון הסיבה למנגנונים כאלו.

אבל אני מכיר אנשים שאחרי שרשמו את הוו, שינו את החיבור, בעצם הורידו פלאח ברזל שמחובר בחורים המקוריים של הדיפנדר ומנמיך את הוו, הפלאח מחובר מאחור לשלדה במוטות ברזל (לייצוב ולמנוע קריסה של הפלאח)

יש גם כאלו שהרכיבו וו במקום המקורי, אבל כך בחשבון שיש היום נגררים שלא יסתדרו עם זה בארץ, בגלל הזוית שזה עלול לגרום לנגרר.

landY
05-12-08, 19:46
ואם כבר בוו גרירה עסקינן:
יש לי וו גרירה שמחובר בעזרת גשר כזה מתחת לאוטו.
האמת זה לא ממש גשר זה 2 זוויות L שמחברות את הוו גרירה לשלדה.
ואני שואל את עצמי - בדיפנדר יש מקום יעודי לוו - למה לא לחבר אותו שם? בכלל הגובה שלו?
למה לשים כל מני מתקנים וגשרים למניהם שמפריעים לזוויות נטישה?

אני עצמי שוקל לפרק את כל המתקן הזה ולהעביר את הוו לחורים המקוריים שלו בגב הרכב. כדאי?

הגובה של הנקודה בפגוש הוא 60 ס"מ.
וו תפוח או משולב מותר עד גובה של 43 ס"מ מהקרקע.
אנקול לעומת זו - מותר עד 60 ס"מ.

עקרונית תפוח או משולב שמותקן בגובה 60 יכול להיות סיבה להורדה מהכביש אם אני מבין נכון.

torchak
09-12-08, 12:54
חבר קנה דיפנדר והרכיב וו גרירה מחורים המקוריים.
הלך לעמדה 1 להכניס את זה לרישיונות ובגלל שלא היה לו אישור מתקין שלחו אותו למכון התקנים או משהו כזה.
שם בדקו את הוו ואישרו לו אותו מיד.
הוא חזר עם זה לעמדה 1 וגם שם אישרו לו את הוו.
אני אני לא מבין איפה הבעיה חוץ מזה שכשגוררים אז העגלה בשיפוע.
לדעתי, אם משתמשים בעגלה קבועה, אני חושב שעדיף להרים את וו הגרירה וגם בעגלה להרים את הכף ריתום (גבר ראיתי דברים כאלה).

לי אישית לא מפריע שהעגלה שלי נטויה לאחור כמו שמפריע לי שהוו גרירה נתקע לי בכל דבר.

whisky
09-12-08, 16:15
חבר קנה דיפנדר והרכיב וו גרירה מחורים המקוריים.
הלך לעמדה 1 להכניס את זה לרישיונות ובגלל שלא היה לו אישור מתקין שלחו אותו למכון התקנים או משהו כזה.
שם בדקו את הוו ואישרו לו אותו מיד.
הוא חזר עם זה לעמדה 1 וגם שם אישרו לו את הוו.
אני אני לא מבין איפה הבעיה חוץ מזה שכשגוררים אז העגלה בשיפוע.
לדעתי, אם משתמשים בעגלה קבועה, אני חושב שעדיף להרים את וו הגרירה וגם בעגלה להרים את הכף ריתום (גבר ראיתי דברים כאלה).

לי אישית לא מפריע שהעגלה שלי נטויה לאחור כמו שמפריע לי שהוו גרירה נתקע לי בכל דבר.

שאלו מבחינת החוק: מבחינת החוק לפי מה שנאמר לי הגובה המקסימאלי הוא 45 ס"מ. כל היתר כמו שאתה יודע תלוי באנשים, רעים, טובים, אדישים, קפדנים או מי שתתקל בו בדרך.

אם אתה רוצה, רק בשבילך סרקתי את הסעיף הרלוונטי בתקנות התעבורה, אם אתה מצליח להבין על מה מדובר (ואני עו"ד בהכשרתי) אני מוכן להעביר אליך את הצל"ש שלי ואת הפרס נובל של עארפת :):):)

amirk
18-12-08, 17:24
החידוש עם של ה אין "עמדה מס 1" מבורך במיוחד נקווה שבמכוני הרישוי שמעו על כך.

בשעה טובה הותקן הוו. ואכן, החידוש של עמדה מספר1=מתקין עובד.
אבל, (וכאן יש אבל גדול מאוד).
העסק עדין לא חילחל לכלל משרדי הרישוי, ועל פי עצת אספיר הלכתי למשרד הרישוי בחיפה.
היו מקרים לטענתם, שבמשרדי רישוי אחרים (טבריה לדוגמא) סרבו לרשום את השינוי ברשיון.

בנוסף, מבלי להיכנס לפרטים, בזמן ההתקנה לבקר את המתקין ב "7 עיינים".

אמיר

-->