PDA

צפייה בגרסה מלאה : ביטלתי את ה-EGR ומאז המנוע מתקשה להחזיק סל"ד בסרק וישר נכבה מה לבדוק?

ybar
01-12-08, 16:03
מנוע שברולט V8 סמול בלוק 5 ליטר בנזין TBI ,ביטלתי את מערכת ה-EGR ע"י החלפת סעפת היניקה באחת של טנדר הזהה בדיוק רק ללא השסתום EGR ומאז אני לא מצליח להניע את הרכב, כלומר המנוע מניע וישר נכבה ,רק אם אני מצליח ללחוץ על דוושת הגז ולפתוח מצערת הוא נשאר מונע אך עובד לגמריי לא "עגול" כאילו שלא כל הצילינדרים עובדים, מה יכול להיות הבעיה והיכן להתחיל לחפש?

asafk
01-12-08, 23:10
תתחיל בחיפוש אם הוא "מושך" אוויר מפתח ואקום לא סגור/ צינור סדוק וכן הלאה.

אסף.

ybar
02-12-08, 09:46
הבעיה יכולה להיות קשורה לזה שייתכן ולא החזרתי את המפלג בדיוק לסימון שהוא היה לפניי פירוק הסעפת?
ייתכן והבעיה נובעת מחוט הצתה אחד או יותר פסולים או מחוברים על הפלאג בצורה רופפת?

סופת המדבר
02-12-08, 10:00
תנסה ליבדוק סדר הצתה
אם נגעת בזה

ybar
02-12-08, 10:51
את חוטיי ההצתה ניתקתי רק מהצד של הפלאגים ורק מצד אחד של הבלוק(4 חוטים בלבד) ופשוט הזזתי את כל המפלג לצד השני ע"מ שלא יפריע לי בהוצעת הסעפת, בעת ההרכבה חזרה לא נראה לי שניתן להתבלבל ולהצליב בין החוטים מכיוון שכל אחד באורך שונה ומגיע ממש עד הפלאג המיועד לו.

ייתכן שבעת הרכבת המפלג חזרה למקומו שיניתי במעט את מיקום הציר ולמעשה גרמתי לקידום/איחור הצתה וזה מה שגורם לכיבוי המנוע בסרק?

איציק - 4X6ZH
02-12-08, 12:20
אז תעשה נסיון להזיז ( לסובב את המפלג ) כמה מעלות לכל צד .
לא לפני שתסמן את המצב שאתה נמצא בו עכשיו !.

איציק

סופת המדבר
02-12-08, 22:37
תסובב אותו לשתי הכיוונים
אם יש שיפור תגיע עד למצב הכי טוב
תכבה ת'אוטו תוציא את כל המפלג איך שהוא בידיוק
ותכניס אותו למקום שהוא אמור ליהיות
כמו בויטרה (שהיתה לי) בדיוק
אין כיוון צריך למצוא ת'מקום

ybar
03-12-08, 00:12
ייתכן ויש קשר למנוע צעדים תקול וזו למעשה הסיבה שהמנוע מסרב להחזיק סל"ד בסרק וישר נכבה או שהתופעה יותר מתאימה לכיוון ידני של ציר המפלג כפי שכבר ציינתם?

-->