PDA

צפייה בגרסה מלאה : יוניט חום , איך לשנות את הכניסה של הוונטה ?

or65
08-12-08, 22:01
ערב טוב
תוך כדי פרויקט על האוטו ואיפו שהמעלות מתחילות להיות גבוהות יותר , אני מעוניין שהוונטה תכנס כ 10 - 15 מעלות מוקדם יותר .
השאלה היא האם פשוט ללכת לחנות חלפים ולבקש יוניט חום שתכניס את הוונטה בככה וככה מעלות ואפשר להרכיב מכל אוטו אחר ? או שאיך העניין עובד בדיוק ?
תודה רבה למשיבים .
אור

itay-rover
09-12-08, 09:56
אני לא חושב שתוכל לכייל את היוניט הקיים ובספק אם תימצא יוניט שיתאים בדיוק לטמפ' שתרצה.

הפתרון הטוב ביותר לבעיה זו הוא לקנות בקר טמפ' עם יציאות להפעלות שונות,שגם יראה לך את הטמפ' וגם יוכל להפעיל ממסר שיפעיל מאוורר צפצפה או כל מה שעולה על דעתך.

בקר כזה עולה בסביבות 400 שקל,חפש בפורום לנד רובר....

איתי.

coas
09-12-08, 10:35
תחילת העבודה של המאוורר תלויה גם בטמפ של הטרמוסטט, נניח טרמוסטט 90C, המניפה חייבת להתחיל לעבוד לפחות כ7 מעלות מעל אחרת תעבוד במרווחים קטנים ובנסיעה בכביש מהיר.
הטווח שבו תוכל לשחק/להוריד הוא עד 7-8 מעלות מעל לטמפ פתיחת הטרמוסטט, דהינו מינימום 97C.

מעבר לכך, שינוי טמפ הפעלת המאוורר תצריך גם שינוי הטרמוסטט.

איזה רכב ומה הבעיה?

אביב3
10-12-08, 16:26
אני לא כלכך הבנתי את ההסבר יש מצב קצת יותר בפשטות?

coas
10-12-08, 17:00
אם תוריד יותר מידיי בלי להחליף טרמוסטט המאוורר יעבוד כל הזמן.

moriseven
10-12-08, 17:32
ומה עם טמ"פ ההפסקה?
לדוגמא, אם אני רוצה לשים טרמוסטט 82 ,הרגש שאני מצאתי ,מתחיל לעבוד 82 מפסיק 68.
כלומר לפי מה שאתה אומר אני צריך לשים טרמוסטט 75.
אבל הבעייה היא של - 68 מעלות אין מצב שאפשר להגיע, ולכן בנסיעה בעיר(נסיעה איטית) הוונטות עובדות תמיד.

אביב3
10-12-08, 17:58
אז אני רוצה להבין עוד משהו בבקשה
מנוע אמור לעבוד בטמפרטורה מסוימת וכל זאת בא עם המלצה מהיצרן ועם היוניט והתרמוסטט המקורי שכבר אמורים להיות מתאימים לאקלים בארץ.
אז למה בעצם לשנות?
אם אתה רוצה שהוונטה תיכנס לפני סימן שיש איזה שהיא בעית קירור במערכת, אני טועה?

coas
10-12-08, 18:08
מיקום החיישן/רגש רלוונטי גם כן, אם הרגש ממוקם בראש המנוע, בכניסה לרדיאטור או ביציאה, ההבדל בין מיקומים אלה משמעותי.

התיחסתי בתגובה מעלה לטמפ המנוע, לא לקריאה ברדיאטור. הדרך הנכונה היא לבדוק מה ההפרש בין הקריאה במנוע לבין הנקודה בה רוצים למקם את הרגש ורק אז לחשב מה ערך הרגש הרצוי- טמפ' טרמוסטט + 7-10 מעלות וממספר זה להפחית את ההפרש ממיקום הרגש.

בכל מקרה, המטרה היא תמיד לשמור על חום מנוע קבוע לפי הוראות היצרן עם מינימום שינוי, לכן רצוי דיפרנציאל קטן ככל שניתן במגבלות הנתונות.

-->