PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת רדיאטור מערכת החימום

דיננוזאור שטח
15-12-08, 10:11
הטרופר הלימון שקניתי :rolleyes: פריאריים לא מתים ואני הראשון שמודה שאני אבל בלחש

הגיע עם רדיאטור חימום מנותק ואני הפנטזיות שלי על נסיעה בסופת שלג בגולן בחורף הקרוב אם בכלל יהיה חורף לא מוכן ליסוע ברכב שמשהוא בו איננו מושלם החלטתי שאני מתקן את זה.... :eek:

מישהוא עשה מעשה איוולת כזה ויכול לזרוק לי טיפים?:D מחפש בעל מלאכה באיזור שרון צפון שיחזיר הדש בורד לקדמותו אחרי התקנת הרדיאטור החדש בלי להשאיר תריסר ברגים על הקרקע אחרי?

source
01-04-09, 21:21
הי דינו, אני עם אותו רדיאטור מנוטרל - יש טיפים מבעל נסיון?

דיננוזאור שטח
02-04-09, 11:22
הי דינו, אני עם אותו רדיאטור מנוטרל - יש טיפים מבעל נסיון?

אכן החלפתי את הרדיאטור המדובר... קשה קשה

ההממלצה שלי אחרי הסאגה שעברתי היא תחליף גיפ ויפה שעה אחת קודם תעזוב את זה יותר קל להחליף את כל המרכב מהרדיאטור הזה שקבור בלב הדשבורד או שבחורף תלבש חרמונית ותחזיק סמרטוט לניגוב האדים בשמשה הקידמית :evil:

מעט מאוד אנשים בעלי מלאכה מוכנים לקחת על עצמם את המבצע הזה, האמת היא שהרדיאטור הזה הוא בעל אורך חיים בלתי מוגבל כי הוא עשוי מחומר פולימרי עמיד בקורוזיה הסיבה בדרך כלל שדרוש להחליף אותם זה בגלל ששתי היציאות שלהם נמצאות מאחורי המנוע על הפיירוול וכשאיזה מוסכנית שולף את המנוע ולא ניזהר הוא שובר את אחת היציאות או שתיהן....

צרה נוספת היא שאי אפשר לדעת איזה דגם רדיאטור מותקן ברכב שלך יש לפחות שני דגמים ויודעים רק אחרי שמפרקים ככה שאם לא מוצאים הרכב נישאר באמצע ניתוח לב פתוח בלי לב להשתלה :confused:

הלכתי למוסך יו אם אי איסוזו הבטיחו חצי יום עבודה 750 ש"ח עבודה 800 ש"ח רדיאטור מושמש (חדש עולה כפליים)

לפני העבודה הסתכלתי בפורצדורה שיש במניואל של איסוזו לעבודה זו כמו כן קראתי את הפרק הרלוונטי במניול המעשי של היינץ שברשותי והיה לי ברור איך העבודה צריכה להעשות לא הבנתי איך הם אמרו חצי יום לפי הספרים זה יקח יותר לפחות יום עבודה שלם אחד

לפי הפרוצדורה מפרקים את הדש בורד מפרידים יחידת חימום מהמעבה מזגן עם המפוח מפרקים את המעטה מחליפים רדיאטור מחזירים בסדר הפוך הגיוני לא? הרבה עבודה

מנהל העבודה הטיל את העבודה על אחד משני החשמלאים שבמוסך שעושה את מיזווג אויר והחימום, חשבתי הנל יביט במניואל ויבוד לפי הנהלים איפה קודם כל בכפר שלו לא לימדו אותו אנגלית שנית הוא יודע יותר טוב....

מה פתאום שהוא יפרק דש בורד? הוא יפרק מגרת כפפות ינתק המעבה מיחידת החימום יזיז את יחידת הקרור הצידה ויחליף את הרדיאטור המדובר איש טוב אחמד עושה קפה על הכיפק שעה עבודה והרכב בחוץ טוב עומד בצד פה פעור אין מילים אחמד מבטיח אחמד מקיים תוך שניות אחמד ניאשר עם כל מכלול המעבה תלוש בידיים ושבור עם פרצוף של אחד שהחברה אכלו לו את החומוס והרכב בילה שבוע במוסך. הלכו עוד 800 ש"ח על מעבה משומש מפרוק עוד כמה מאות שקלים על גז ושטויות.

מאז אחמד הצליח לשבור לי עוד הרבה דברים בזכותו מורכב לי מתז ימני של אופל אסקונה כל מה שביקשתי היה שיפתח את הסתימה והוא פתח לגמרי תוך שניות הוא היה עם אותו מבט ומתז אחד שבור ביד

היום שאחמד אפילו הולך במקרה לשירותים שזה יוצא לכיוון הליפט של הרכב שלי אני נשכב על הארץ חוסם אותו ואומר על גופתי המתה, אחמד עונה כמובן ברצון רב

source
02-04-09, 11:55
תודה לך! סחתין על ההשקעה בתגובה. צחקתי
ברור שאני הולך לשבת במוסך וגם לספור שכל הברגים שיצאו חזרו למקום.
במוסך אמרו לי מראש שצריך לפרק את כל הדש - מסתבר שצדקו.

דיננוזאור שטח
02-04-09, 12:26
תודה לך! סחתין על ההשקעה בתגובה. צחקתי
ברור שאני הולך לשבת במוסך וגם לספור שכל הברגים שיצאו חזרו למקום.
במוסך אמרו לי מראש שצריך לפרק את כל הדש - מסתבר שצדקו.

המלצה יש כאן באתר מניואל של טרופר תוריד תדפיס ותקרא את הפרק הרלוונטי

itay_h
08-04-10, 12:58
הנה זה קורה גם כאשר מורידים גיר והבחור שמוריד אותו לא נזהר ומספר שהצינורות התפוררו לו בידיים גם רכב שנת 94 בקרוב נלך לראות לאיזה נזק הוא גרם ,בינתיים עשה גישור,מעצבן!

savyon
28-09-16, 17:14
אני הולך לעשות את זה....
יש למישהו טיפים?

טרופר דיזל 2002

נמרוד - מערד
28-09-16, 17:34
אני פירקתי דש בורד של טרופר 99 לקח לי יום שלם לפרק, צלם כל דבר לפני הפרוק כל בורג צלם עם המיקום שלו, שחרר את הצינורות חימום והמיזוג, לי לא היה שום מדריך מצולם, פשוט פירקתי עד שהגעתי לראדיאטור החלפתי, ההרכבה לקחה יום וחצי, ועים בורג אחד עודף.
נמרוד

נדב ש.
28-09-16, 18:31
"פעם" זה היה תורה מסיני, אם לא בא לך להיתעסק לבד היום כל מוסך רדיאטורים עושה את זה, עלות באיזור של 1000 ש"ח +/- כולל הכל, הרדיאטור חליפי עולה סביבות 300 שח.

אין צורך לפרק את כל הדשבורד, הרדיאטור יכול לצאת גם בלי,
להקפיד לעבוד מסודר.

savyon
28-09-16, 18:42
איך יוצא בלי?

Sent from my A0001 using Tapatalk

נדב ש.
28-09-16, 19:36
קצת סבלנות ויוצא.... לא מצאתי ברשת תיעוד יותר טוב מזה:
http://www.isuzu.org.il/isuzu/index.php?app=blog&module=display&section=blog&blogid=4&showentry=46

אוהב נגב
29-09-16, 00:22
אני הולך לעשות את זה....
יש למישהו טיפים?

טרופר דיזל 2002
עשיתי את זה בדיסקו. לא זול אבל אני שבע רצון מהתוצאה.
לבחור קוראים שימי 052-2627780

wonderd
04-01-18, 08:05
אכן החלפתי את הרדיאטור המדובר... קשה קשה

ההממלצה שלי אחרי הסאגה שעברתי היא תחליף גיפ ויפה שעה אחת קודם תעזוב את זה יותר קל להחליף את כל המרכב מהרדיאטור הזה שקבור בלב הדשבורד או שבחורף תלבש חרמונית ותחזיק סמרטוט לניגוב האדים בשמשה הקידמית :evil:

מעט מאוד אנשים בעלי מלאכה מוכנים לקחת על עצמם את המבצע הזה, האמת היא שהרדיאטור הזה הוא בעל אורך חיים בלתי מוגבל כי הוא עשוי מחומר פולימרי עמיד בקורוזיה הסיבה בדרך כלל שדרוש להחליף אותם זה בגלל ששתי היציאות שלהם נמצאות מאחורי המנוע על הפיירוול וכשאיזה מוסכנית שולף את המנוע ולא ניזהר הוא שובר את אחת היציאות או שתיהן....

צרה נוספת היא שאי אפשר לדעת איזה דגם רדיאטור מותקן ברכב שלך יש לפחות שני דגמים ויודעים רק אחרי שמפרקים ככה שאם לא מוצאים הרכב נישאר באמצע ניתוח לב פתוח בלי לב להשתלה :confused:

הלכתי למוסך יו אם אי איסוזו הבטיחו חצי יום עבודה 750 ש"ח עבודה 800 ש"ח רדיאטור מושמש (חדש עולה כפליים)

לפני העבודה הסתכלתי בפורצדורה שיש במניואל של איסוזו לעבודה זו כמו כן קראתי את הפרק הרלוונטי במניול המעשי של היינץ שברשותי והיה לי ברור איך העבודה צריכה להעשות לא הבנתי איך הם אמרו חצי יום לפי הספרים זה יקח יותר לפחות יום עבודה שלם אחד

לפי הפרוצדורה מפרקים את הדש בורד מפרידים יחידת חימום מהמעבה מזגן עם המפוח מפרקים את המעטה מחליפים רדיאטור מחזירים בסדר הפוך הגיוני לא? הרבה עבודה

מנהל העבודה הטיל את העבודה על אחד משני החשמלאים שבמוסך שעושה את מיזווג אויר והחימום, חשבתי הנל יביט במניואל ויבוד לפי הנהלים איפה קודם כל בכפר שלו לא לימדו אותו אנגלית שנית הוא יודע יותר טוב....

מה פתאום שהוא יפרק דש בורד? הוא יפרק מגרת כפפות ינתק המעבה מיחידת החימום יזיז את יחידת הקרור הצידה ויחליף את הרדיאטור המדובר איש טוב אחמד עושה קפה על הכיפק שעה עבודה והרכב בחוץ טוב עומד בצד פה פעור אין מילים אחמד מבטיח אחמד מקיים תוך שניות אחמד ניאשר עם כל מכלול המעבה תלוש בידיים ושבור עם פרצוף של אחד שהחברה אכלו לו את החומוס והרכב בילה שבוע במוסך. הלכו עוד 800 ש"ח על מעבה משומש מפרוק עוד כמה מאות שקלים על גז ושטויות.

מאז אחמד הצליח לשבור לי עוד הרבה דברים בזכותו מורכב לי מתז ימני של אופל אסקונה כל מה שביקשתי היה שיפתח את הסתימה והוא פתח לגמרי תוך שניות הוא היה עם אותו מבט ומתז אחד שבור ביד

היום שאחמד אפילו הולך במקרה לשירותים שזה יוצא לכיוון הליפט של הרכב שלי אני נשכב על הארץ חוסם אותו ואומר על גופתי המתה, אחמד עונה כמובן ברצון רב

אמנם שירשור ממש ישן אבל הרגת אותי מצחוק עם התיאור של אחמד :D

-->