PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיות בכיוון קורונה&פניון

ארז
06-05-04, 01:48
אהלן
הסרן הוא אחורי של דיפנדר 110(סולסברי) ,הסרן עם דפרנציל של דנה 60, ציריות צפות ו24 שיניים.
בסרן מותקנת נעילת דטרויט שבניגוד לARB לא אמורה להפריע בכל מה שנוגע להתקנת קורונה&פניון(הנעילה בסרן הזה לא מחליפה את הבית סטליטים כמו בARB)
אתמול אני ואסף ניסינו לכוון את הסט החדש שהבאתי(4.7), נקצר ונספר שבסופו של דבר לא משנה כמה שימסים הכנסנו היה חופש ענק בקורונה(2 או 3 מ"מ! במקום שהחופשים נמדדים באלפיות המ"מ).
את הפניון כיונו בול.
היום קפצתי לחבר שעשה הרבה מאוד כיוונים של קורונה&פניון בלנדרובר, הוא הגיע לאותה התוצאה בדיוק....ניסינו לקדם עוד את הפניון והגענו ל0.35 מ"מ של שימסים(זה הרבה מאוד) ועדיין לקורונה היה חופש ענק, יותר מזה היה מוציא את הפניון מהכיוון.

בARB מעל ל4.1 שמים ספייספר על הקורונה(הוא מגיע עם הנעילה ולסרן הקדמי יש לי כזה), אולי גם פה צריך למרות שהנעילה לא אמורה להפריע?

חנן א.
06-05-04, 01:53
מן הסתם יש אצלך שני סוגים של קייסים (כמו בARB) עבור יחסי העברה שונים, ואתה עובד עם הקייס הלא מתאים.
ואני מדבר על הקייס המקורי שכנראה לא מתאים ליחס ההעברה שהבאת.

ארז
06-05-04, 02:04
עם כל מי שדיברתי כולל הודעות בפורומים באנגליה ובUS ,כולם כתבו שהקייס מתאים ואין צורך בספיסר או קייס אחר.
לא יודע עם זה עוזר, אבל הקורונה מתלבשת בול על הקייס,כנ"ל המיסבים, והכל באותו הגודל של המקורי

חנן א.
06-05-04, 02:07
בARB מעל ל4.1 שמים ספייספר על הקורונה(הוא מגיע עם הנעילה ולסרן הקדמי יש לי כזה), אולי גם פה צריך למרות שהנעילה לא אמורה להפריע?

רק בקריאה שניה עיכלתי את המשפט הזה, ונראה לי שאתה צריך את אותו ספייסר.

ארז
06-05-04, 02:10
מה שאתה כותב נשמע לי הגיוני בעיקר עקב החופש הענק שם, אבל הנעילה באמת פנימית ואינה מפריע בשום מקרה, בית הסטליטים הוא המקורי
טוב מחר נרים טל' לARB אולי יש להם ספיסר כזה לדנה 60...ואולי במקרה הוא מתאים לי...

חנן א.
06-05-04, 02:16
תראה, ההגיון שלי אומר שARB בונים את הקייס שלהם באותו מפרט חיצוני כמו הקייס המקורי, כדי שהוא יוכל להחליף את הקייס המקורי בלי שיווצר צורך גם להחליף את הרינג-פיניון, וכדי שלא תזדקק גם לכיוונים רציניים.

ולכן, אם עבור יחסי העברה גדולים מ4.1 יש צורך בספייסר לARB אז אני כמעט מוכן לשים את הראש שלי שיש את אותו צורך גם בקייס המקורי-בלי שום קשר לדטרויט, שאתה אומר שהיא פנימית.

ארז
06-05-04, 02:40
דיברתי עכשיו עם סדנה בUS הבחור שם טוען שהדטרויט כן משנה את גודל הקייס,לדעתי הוא טועה(תפסתי תחת ....)פשוט הוא בהתחלה חשב שיש לי בעיה להכניס את כל הגשטל לתוך הסרן, ניסיתי(ללא הצלחה יתרה אני חושב) להסביר לו שאין לי בעיה להכניס את העסק...אלא רק שיש לי חופש ענק בקורונה, בסופו של עניין הוא חושב שהדטרויט לא מתאים ל4.7, אני הבנתי שכן, מכמה וכמה ח'ברה שהתקינו כאלו דברים בUS, אני מחכה לתשובה מהם בפורום מקומי...
אני מקווה שלא אצטרך להחליף נעילה, זו תהיה הוצאה בלתי צפויה.....

נמרוד
06-05-04, 10:11
מהסתכלות במדריך האפליקציות של טרקטק:
http://www.tractech.com/App4.html

עבור האפיקציה שלך, סליסבורי אחורי, יש רק אופציה אחת - 225S-36, וכתוב בפרוש שיחס ההעברה המתאים הוא 3.54.

אם תסתכל כמה שורות מעל, על דנה 60 לג'יפ (שהוא שונה לגמרי בקוטר ציריות ומספר השיניים) יש שני דגמים - ליחס העברה 4.1 ומטה, 4.56 ומעלה.

אם הנעילות אכן דומות, והמספרים הקטלוגיים הקרובים מרמזים שכן, אז אותו דבר אמור להיות גם במקרה שלך - יש שני גדלי קייסים, עבור קורונות עד יחס מסויים ומיחס מסויים והלאה - ואתה בדיוק עברת עכשיו לקורונה הדקה יותר שדורשת את הקייס השני (או ספייסר).

מה שלא ברור לי זה למה אתה מתכוון שהנעילה לא מחליפה את הקייס - אני מכיר דטרויט של דנה 60 רגיל, ושם זה בפירוש כן מחליף את הקייס. איך זה נראה, כמו לוקרייט? תן תמונה.

איציק - 4X6ZH
06-05-04, 10:32
ארז
לא ברור לי למה אתה חושש להוסיף את הספיסר . רק לצורך הבדיקה היותר מדויקת . סתם להוסיף איזה שיבה כל שהיא . ןהיה ןאתה מקבל את המידות . מפרקים מיצרים ספיסר ונגמר.
אני לא מכיר את המיכלול הזה לעומק אבל מנסיוני יש הרבה יצרנים שלא מדברים על הספיסרים
כחלק חילוף אבל הם מתקינים אותם ברמת היצרן .
מה הקוטר פנימי חיצוני
ומה העובי +-
יש אצלי כמה שוכבים להם .
איציק

ארז
06-05-04, 11:43
אהלן איציק
אני לא חושש ,פשוט לפי היצרן+מתקינים שכבר עשו את זה בחו"ל+רונן לא צריך ספיסר
בעיני ספיסר נשמע הגיוני בגלל החופש העצום שם שעם שימסים רגילים אין סיכוי להתגבר עליו
יש לי אופציה לעבור לנעילה שמתאימה לזה+נשלטת, אבל אני אקבל תשובה סופית רק מחר(ואז זה עוד חודש משלוח מאוסטרליה...)

תמונות:
http://imgsrv.pic4u.co.il/5587451b4a4eab260c41e1aa7439f790020000.a spx

http://imgsrv.pic4u.co.il/558745192d38e4d586454dab4375aa80020000.a spx

http://imgsrv.pic4u.co.il/55874542b419f56b354d1886360970f0020000.a spx

http://imgsrv.pic4u.co.il/558745b6bf238cb6fd41439bceda2c30020000.a spx

http://imgsrv.pic4u.co.il/558745581ddf4920e840438a00319460020000.a spx

כמו שאתם רואים הדטרויט הספציפי הזה אכן פנימי ואינו מחליף את הקייס המקורי

נמרוד
06-05-04, 11:55
הבעייה אם כך לא בנעילה עצמה. יש שני קייסים, בדיוק כמו בסרני דנה אחרים, לשני תחומים של קורונות. אתה בטוח שהאינפורמציה שאתה מקבל נכונה? אנשים משנים יחס מ3.54 ל4.7 בלי להחליף קייס או להתקין ספייסר? נשמע לי פשוט לא הגיוני. יש הבדל גדול מדי בעובי של הקורונות בשביל שתוכל לפצות עליו עם שימסים.

ארז
06-05-04, 12:11
המכונאי האמרקני אתמול באמת אמר משהו על קייסים שונים, אולי הוא/נמרוד צודקים, במידה וכן צודקים, ספיסר על הקורונה יפתור את הבעיה? או שאני צריך להחליף את כל הקייס?

ניר ל
06-05-04, 12:53
ספייסר על הקורונה יפתור את הבעיה.
אתה צריך לדייק בעובי שלו, כדאי אולי לבדוק את הפרשי העובי בין הקורונה הישנה לחדשה עם מיקרומטר וכן את הפרשי הקטרים שבין הפיניונים.
מדובר בגדול על ספייסר בעובי של 3 מ"מ

ניר ל
06-05-04, 13:04
ארז,
נזכרתי שכשפירקתם את הסרן היה חופש גדול גם עם יחסי ההעברה המקוריים.
אולי הקייס הזה מראש לא היה מתאים ?
בכל מקרה אין מה לשבור את הראש, ההבדלים בין קייסים שונים הם במרחק הקורונה ומקסימום גם במעגל הברגים, ברגע שמעגל הברגים זהה אין בעיה להשתמש בספייסר.
אגב דטרוייט מהסוג הזה אתה יכול להעביר מקייס לקייס.

ארז
06-05-04, 13:13
לא היה חופש, היה מחזיר שמן אחורי +מיסב שהתפרקו(הם היו המקוריים על הרכב שנת 96, בעצם הם שיכים לסרן שאותו העברתי מה110 הקודם שלי...זאת אומרת המיסב והמחזיר שמן שהתפרקו היו עם קילומטרז של מעל ל300K וגרמו לחופש בפניון)

אני אמדוד היום את הספיסרים הקדמים, לדעתי זה אמור להיות זהה, לא?

asafk
06-05-04, 15:36
תראה, ההגיון שלי אומר שARB בונים את הקייס שלהם באותו מפרט חיצוני כמו הקייס המקורי, כדי שהוא יוכל להחליף את הקייס המקורי בלי שיווצר צורך גם להחליף את הרינג-פיניון, וכדי שלא תזדקק גם לכיוונים רציניים.

.

זה, אגב, לא מדוייק.
בהתקנה של ARB בסלסבורי, לפי הספרות שיש לי, השימסים בצד של האטם (הצד שהקורונה לא מותקנת בו) יוצאים החוצה- כלומר לא נלחצים בין המיסב לקייס. בלי קשר ליחס העברה.

לגבי הגג"שים החדשים- רואים בעין הבדל משמעותי לא בעובי של הקורונה, אלא בזווית (וזה ברור). כלומר- העובי נשאר אותו דבר, אבל בגלל הזווית הגדולה נוצר החופש.

אסף.

איציק - 4X6ZH
06-05-04, 15:57
ארז הרעיון של ניר נשמע הגיוני
למדוד את ההפרש בין הקרונה הישנה לחדשה נותן לך את עובי הספיסר הדרוש .
ןאת הכיוון העדין אתה עושה על ידי שימסים .
במקרה כזה גם דיוק יצור הספיסר הוא לא קריטי.
איציק

נמרוד
06-05-04, 16:14
כן כדאי שהספייסר ישים אותך באמצע תחום הכיוון, שיהיה לך מקסימום משחק לשני הכיוונים.

ארז
06-05-04, 20:08
את הסרן האחורי עדיין לא הספקתי למדוד, אבל נתתי מבט בספיסר של הסרן הקדמי, השימס הגיע עם הקיט קורונה&פניון, יש לו מק"ט של ARB והעובי שלו 5 מ"מ! זה נשמע לי המון

נמרוד
07-05-04, 01:15
את הסרן האחורי עדיין לא הספקתי למדוד, אבל נתתי מבט בספיסר של הסרן הקדמי, השימס הגיע עם הקיט קורונה&פניון, יש לו מק"ט של ARB והעובי שלו 5 מ"מ! זה נשמע לי המון

תגיד לי, הסרן הקדמי לא שונה לגמרי מסרן הסליסבורי האחורי?

ארז
07-05-04, 08:28
שונה לחלוטין, דומה מאוד לסרן הקדמישל ההילקס או ה73...
לגבי מה שכתבתי ,זה היה סתם לשם פופורציה על הספיסר.....

-->