PDA

צפייה בגרסה מלאה : וות דעת על קפיצי פרוקום

erez-s
24-03-03, 00:20
חברים אני צריך את עזרתכם
ברצוני להחליף את הקפיצים של הסופה קצרה פתוחה במתלים יותר ארוכים ורכים גם כדי להשיג מהלך מתלה גדול יותר וגם כדי שהרכב יהיה רך יותר חשוב לי לציין שהכל עדין אורגינלי ברכב הייתי אצל המתלם והוא הציע לי מיות משופרות האמת שחבר שלי החליף אצלם והוא ממש לא מרוצה הרכב נהפך להיות בטון אז ירדתי מהעניין הייתי אצל חמליבסקי בחולון והוא הציע לי החלפה של הקפיצים ביבוא שלהם היום אצל ינוביץ והוא הציע לי קפיצים של פרוקום בקיט קומפלט כולל הכל (קפיצים בולמים צינורות בלם ועוד...)
רציתי לדעת אם מישהו מכיר את הקיט של ינוביץ כי הוא הכי נראה לי נאמר לי שהוא רך ושמהלכי המתלה גדלים בהרבה מהקפיצים המקוריים

אם מישהוא יכול לעזור לי אהיה אסיר תודה

six 4 life
24-03-03, 00:27
כמה עולה לך סט כזה אצל ינוביץ'?

מעניין לדעת.

בידידות,

-ארז 8) -

erez-s
24-03-03, 00:43
4500 שח לא כולל מעמ

six 4 life
24-03-03, 01:00
פששששש לא זול העניין.........

אבל אם אתה מקבל את כל המסביב צינורות ברקס ,בולמים ,עלים הכל של פרוקומפ-
אולי זה כדאי.

אני אישית לא הייתי מנסה את זה על הסיקס שלי.

בלי קשר לזה שזה סיקס יש גם לסיקסים סטים כאלה,
אלא כי זה פשוט יקר.
אם וכאשר יתאפשר אני אפנה למתלם או לבעל מקצוע אחר להכנת מאיות יותר ארוכות... לדעתי כדאי.

לגביי מחירים אניי לא יודע......

שקלת את האופציה של לקנות קפיצים מפירוקים?
אני כמובן לא אומר מנסיון אני סתם מעלה אפשרות.
אני לא בטוח שזאת אפשרות טובה כי לך תדע של מה הם היו מה האורך שלהם ואיך הם יעזרו לך עם הסופה שלך.

אבל מה אומר ומה אגיד, כל אחד וההעדפות שלו.

אם אתה מחליט ללכת על הפרוקומפ-לדעתי שווה לך לבדוק כמה יעלה לך ליבא את זה לבד.
תבדוק גם כמה צריך לעלות סט כזה אצל הבחור בחיפה "הינוביץ' של הצפון" מישהו כינה אותו פה..... אולי יצא לך יותר זול.
נמרוד יכול לתת לך פרטים עליו.

בהצלחה איש,

-ארז 8) -

נמרוד
24-03-03, 01:09
ארז סיקס-פור-לייף (נשמע כמו שם של אינדיאני, לא?) !!! אנחנו לא מקבלים שקל על כל תגובה. בן-אדם שאל על קיט ספציפי לסופה, אין לך שום דבר לתרום בנושא, בשביל מה לקשקש? יש מספיק בעלי סופות עם נסיון טוב יותר או פחות עם הקיטים של פרוקומפ, בינהם אריק זאביק ואחרים שיענו על השאלה הזאת בבוקר. למה למלא את הדיון בקלקר מילולי?
ההנהלה מבקשת, נא לשמור את הפורומים האלו עניניים. יש מספיק מקומות באינטרנט לקשקש בהם. אני כותב את זה בפורום ולא בהודעה פרטית כי זה לא אישי כלפיך ארז - זה נכון לכולם.
בידידות, ונא לא לענות לי.
נמרוד

Alon
24-03-03, 09:51
ארז שלום
אצלי מותקן סט פרוקומפ 2.5 בסופה ארוכה סגורה. הסט מותק כבר כ -40000 קמ ועד לפני שבועיים הייתי מרוצה מאוד. הסט ואני היינו כמעט בכל המעלות / מורדות המפורסמים.
הפרוקומפ מותקנים אצלי עם בולמי RANCHO 9000 הניתנים לכיוון ידני.
הצרוף הזה מתאים לי מאד שכן ביום יום הוא מכוון למצב הרך ביותר ולטעמי מאד נוח
בשטח אני מקשיח מעט ולטעמי סט מאוד נח.
לפני שבועיים נשברה לי מאיה אחורית כנראה בעליה במעלה רמון.
בחקירות שחקרתי מאז אני הולך ומשתכנע שהשבירה היתה בגלל שלא הותקן ה BUMP STOP EXTENTION. ולכן למרות המלצות על המתלם שיחליף מאיה אני כנראה אקנה מיאנוביץ קפיץ להחליף.
אלון
054-564177

אריק זמר
24-03-03, 15:31
אני אנסה לתמצת...או לחילופין לכתוב בהמשכים.
היה לי קיט 4" של פרוקומפ...
לארץ מגיעים קיטים אלו משני מקורות לגאלים, האחד כמובן, יאנוביץ. ואילו השני מגיע ישירות למשפרים למיניהם דרך בחור בשם יורם דואן.

ישנם הבדלים רבים בין השניים, החל ממספר העלים וכלה במק"ט שונים.

הפרוקומפ ידועים דווקא כקפיצי אפטר מרקט קשים ולא רכים, אולם בשילוב עם בולמים רכים (פרוקומפ ES1000 או ראנצ'ו 9000 לדוגמא) התפקוד לטעמי מעולה כאשר מדובר על הדגם המיובא ע"י דואן.

היכרות נוספת עם קיט ספציפי זה הינה דרך בחור בשם הד סופה.

הסופה שלי היתה סגורה עם פיבר, וסופתו של הד סגורה בפח. שניהם קצרות.

לגבי הקיט של יאנוביץ, אצל זאביק וגם אצל אסף בסופה הקודמת היה מורכב...
ישנם יותר עלים ומהלך מתלה קטן יותר (עם אותם בולמים).

אישית אני הייתי מאד מרוצה מקפיצים שלא שקעו במשך 3 שנים, לא נשברו וכו'.
אולם ישנם גם הרבה אחרים שלא אוהבים את הקיט הזה.

נחכה לתגובה גם מזאביק.

Alon
24-03-03, 15:44
אריק כמה קפיצים בכל קיט?
יש לך פרטים נוספים על יורם דואן?
בכל מקרה אצלי יש 4 קפיצים מקדימה ו 5 קפיצים מאחור.
אלון

karlos
25-03-03, 18:51
אהלן ארז.
אצלי סופה קצרה עם פרוקומפ 4" ורנצ'ו 9000 די מרוצה אבל לדעתי רנצ'ו 9000 קצת רכים על פרוקומפ אולי עדיף קוני?! אבל יש באמינות.

karlos

זאביק
25-03-03, 20:01
אצלי מוצקניפ פרוקומפ שנקנו דרך ינוביץ' (אם אני לא טועה).
אני לא מרוצה מהםץ הם קשים מאוד, לא נוחים, מהלך מתלה לא משהו.
יש לי בולמי ראנצ'ו עם מערכת שליטה פנימית, ובדקתי את כל המצבים, הכי נוח זה כשהם על מצב רך מאוד, אבל אז הרכב מתנדנד על כל קפיצה . . .

אני חושב שהם בחירה רעה. היום לא הייתי עושה אותה.
אני גם חושב שיש משהו בדבריו של אריק על שני הסוגים האפשריים.

אם אתה רוצה סיבוב התרשמות, שלח הודעה . . .

cnn
26-03-03, 20:51
גם לאוזניי הגיעו שמועות על שני סוגים של קפיצי פרוקומפ שיש בשוק. בירור מעמיק העלה שיורם דואן מביא סחורות מכל מיני חנויות בארה'ב ואילו ינוביץ הוא הסוכן הרישמי של פרוקומפ בישראל(נבדק גם דרך האתר של פרוקומפ באינטרנט)
ינוביץ מודה שהוא מביא לסופה קפיצים טיפה יותר קשים וזאת בגלל העובדה שהסופה יותר ארוכה ויותר כבדה מהרנגלר האמרקאי שבעצם קפיצי פרוקומפ,ראנצו,בלאק דימונד ואחרים,מיוצרים עבורו.הגיוני.בקיצור יש לי כבר סט שלישי של פרוקומפ(סופה רביעית שלי-מכור מה לעשות)וחוץ מקצת קפיצות הסט מקצועי לחלוטין. והדברים אמורים גם לסופה עם קבינה וגם עם ברזנט.

זאביק
26-03-03, 21:25
וחוץ מקצת קפיצות הסט מקצועי לחלוטין. .

מה זאת אומרת מקצועי לחלוטין ?????

cnn
27-03-03, 15:52
מקצועי = מהלך מתלה ושמירה על אותו מהלך לאורך שנים גם אחריי נסיעות קשות עם רכב עמוס בשטח,קפיצים שלא יורדים לגובה הסטנדרטי לאחר זמן לא ארוך וחוץ מזה קיט מושלם וכולל בנוסף לבולמים ולקפיצים גם קיט הרכבה עם קיט הנמכת טרנספר,קלינים תושבות וכו,זרוע הגה להגבהה וסט צינורות בלם.

erez-s
29-03-03, 01:52
או קיי תודה לכל מי שרשם לי תגובה קניתי את הקיט אתמול מינוביץ עלה לי 5000 שח כולל מע"מ הרכבתי אותו לכך לי בערך 10 שעות אבל הסיפוק שווה את העבודה הסט נראה פגז על האוטו הוא התרומם בכמה סנטים עדין לא יצא לי לראות איך הוא מגיב בשטח אבל בגביש הוא מתנהג טוב יותר מהקפיצים הקודמים שלי שהם האורגנלים של הסופה אני הולך להחליף גם את הנדנדות לארוכות יותר כדי לקבל עוד קצת גובה למרכב

offers
29-03-03, 03:43
... אבל בגביש הוא מתנהג טוב יותר מהקפיצים הקודמים שלי...
מתנהג טוב יותר?
יותר יציב? שמירת כיוון יותר טובה? יותר נוח?
תוכל לפרט מעט בבקשה?

erez-s
29-03-03, 22:47
כרגע עדין אין לי נתונים מספקים אבל אחרי שאני אבדוק את הרכב בשטח יותר לעומק אני מבטיח לרשום את התוצאה

שאולי
05-05-03, 16:32
שלום חברים
כל ההתיחסות פה הייתה לסופה קצרה, מאחר והגעתי למסקנה שהגיע הזמן, ואצלי הסופה ארוכה
אשמח לשמוע המלצות שמתייחסות לסופה ארוכה , עם סגירת מתכת
תודה שאולי

Alon
05-05-03, 17:20
כל מה שאני כתבתי היה על סופה ארוכה סגורה בתוספת הרבה משקל.
אלון

שאולי
06-05-03, 18:34
היי אלון
אתה צודק , משום מה לא שמתי לב שיש לך סופה ארוכה
אשמח לשוחח איתך כי יש לי מספר שאלות, אם תוכל להשאיר מס' טל' או להתקשר אלי
053872203 אני אודה לך מאד
שאולי

ארז
07-05-03, 12:43
אהלן...
אני אומנם לא בעל סופה,אבל מתקין לא מעט קפיצים כאלו על סופות
אני דווקא לא ממליץ על הקייט הזה לסופה קלה(פתוחה/קצרה) הקייט קשה מאוד,בעבר היה מאוד פופולרי בארץ ,פשוט כי לא היה שום דבר אחר,היום יש כבר מספיק חלופות

נדב
07-05-03, 23:27
ארז
על מה אתה ממליץ לסופה "קלה" (ארוך ופתוח) ?
נדב.

שאולי
08-05-03, 14:37
זרקת והלכת!
שתף אותנו, איזה חלופות? למה מתאים? ניסיון? מחירים?

אריק זמר
08-05-03, 15:53
ארז,
יש שניים ! שני סוגים !
מקטים שונים, מספר עלים שונה, קבוע קפיץ שונה, ייעוד שונה (HD ורגיל), ארץ ייצור שונה...

ארז
08-05-03, 18:02
אהלן...מצטער על זמן התגובה הארוך שלי....אני לא כל יום פה
החלופות הם
תוצרת הארץ ישנם כמה יצרנים בארץ
נשיונל ספריינג-החברה המובילה בעולם לקפיצי עלים(למרב ידעתי המוגבלת...)
רוביקון אקספרס יש איתם בעיה שהם מותאמים לYJ אמיתי ולא לגרוטאה שלכם ,אבל אחרי התאמות מדובר בקפיץ רח ונעים עם מהלך מתלה נדיב

אריק אני יודע שיש 2 סוגים אבל 2 הסוגים קשים...כן אני יודע שקשה להאמין אבל האקסית המתאולוגית שלך הייתה קשה(אני מתכוון לסופה לא למה שאתה חושב...) :lol: :twisted: :wink:

אדי
09-05-03, 00:34
ארז , מי מייצר קפיצים טובים לסופה בארץ?
נשיונל ספרינג ... הם די טובים :D , אבל 4 קפיצים מותאמים לסופה 1000 דולר רק הקפיצים בארה"ב - חבר ברר לפני מספר חודשים .
רוביקון - אני מרוצה , אבל צריך לקבל דעה ממישהו שיש לו מספיק נסיון עם הקפיצים - ומדובר אצלי על סופה קצרה פתוחה . ההתאמה היחידה שנעשתה אצלי היא קדיחת חור חדש לכיוון מרכז הרכב בתושבת הקבועה של הקפיץ האחורי (יכול להיות שהיה עדיף לקדוח חור נוסף גם בתושבת הקבועה של הקפיץ הקדמי) .

אדי

נמרוד
09-05-03, 09:53
הקפיצים בקיט של רוביקון אקספרס מיוצרים ע"י נשיונל ספרינג.

הייצרנים ה"נחשבים" ביותר של קפיצי עלים הם נשיונל ספרינג, שמשום מה אני לא מצליח למצוא קישור אליהם, וAlcan, מקולורדו - http://www.alcanspring.com/

אלו הם ה"שמות", הידועים, כמו המתלם בארץ. זה לא אומר שאין עוד הרבה ייצרנים קטנים יותר או פשוט פחות ידועים. אני אגלה לכם סוד קטן - קפיצי עלים זה חתיכות ברזל, יש הרבה מקומות, כולל בארץ, שיכולים לייצר את הקפיצים האלו. חומר הגלם מגיע מגרמניה או משוודיה, הם רק חותכים לאורך הנכון, מערגלים ומרכיבים. הבעייה היא להתאים את התכונות והאופי של הקפיץ לאפליקציה. למה זו בעייה? כי רובם מומחים למשאיות ולא לג'יפים, ולא יודעים איך לאכול את הדרישות המוזרות והסותרות של בעלי הג'יפים, שרוצים גם גבוה, גם רך ונוח, וגם מהלך מתלה עצום, ומעל הכל - בזול. דרישות סותרות כבר אמרנו :lol:

אני ראיתי בעיניים דוגמאות של העבודה שמוציאה למתלם (במקרה זה) שם רע - ואני מאשים אותם רק בזה שלא אמרו ללקוח מראש - "אתה לא יודע מה אתה רוצה, אנחנו בטוח לא. אנחנו ניקח את הכסף שלך רק אם תתעקש ותדע שאנחנו עושים פה ניסויים".

אדי
09-05-03, 10:35
נמרוד , רק הקפיצים שבקיט האקסטרים דיוטי של רוביקון אקספרס לYJ מיוצרים ע"י נשיונל ספרינג (אם אני לא טועה באמת אין להם אתר אינטרנט) . הקפיצים של הקיט הרגיל לYJ מיוצרים ע"י פרו-קומפ (או היצרן שמייצר עבור פרו-קומפ את הקפיצים) .

איזה סוג עבודה של המתלם מוציאה לו שם רע? ... זו לא במקרה העבודה שהוא היה מציע לרוב האנשים?

אדי

נמרוד
09-05-03, 11:31
אדי, אני ראיתי עבודה מסוימת של המתלם אצל אחד מחברי הפורום שהיתה מאד לא טובה, לדעתי מהסיבות שציינתי - רכב לא שגרתי, דרישות לא ברורות. מצד שני ראיתי עבודה מצוינת אצל אחרים - למשל הסופה של דרור ברלי.

דרור ברלי
09-05-03, 16:10
נמרוד - אין ברירה. חבל להמשיך ולטחון מילים. מבחן המתלים לסופות חייב לצאת לדרך.
כפי שציינת הקפיצים אצלי אכן עובדים מצוין. האחורי עוד לא מושלם, אבל מהלך יש גם יש, וצריך לתעד את זה בצורה מסודרת מול הקיטים המיובאים, ולקבוע סוף-סוף מהו קיט המתלים המועדף.

ארז
10-05-03, 01:49
בלי להביע דעה על רמת הקפיצים המיוצרים בארץ ,יש עוד בעיה...
קייט ישראלי ,לא כולל כלום!אבל כלום חוץ מהעלים עצמם,לא משולשים,לא זרוע פיטמן,לא קלינים ולא קייט המנחה לטרנספר במידה וצריך
שום דבר...כך שבסופו של דבר זה יוצא יקר יותר מקייט מיובא.

amos
17-05-03, 22:52
ארז כבעל ניסיון על מה אתה ממליץ לסופה ארוכה סגורה
יבוא מארה"ב

דרור ברלי
18-05-03, 19:32
עמוס שלום!
אני מרגיש שטוחנים שוב ושוב את נושא הקפיצים - אין קפיץ מיובא שמתאים BOLT-ON לסופה! לוקחים קפיצים אמריקאיים המיועדים לרנגלר YJ מקורי, כמו פרו-קומפ, רוביקון אקספרס וכו' ועושים התאמות. הוספות/הורדות עלים, קידוחים ושאר ירקות.
ולכן אני שוב אטחן לנמרוד את עניין מבחן המתלים לסופות - מה קרה, קיבלתם רגליים קרות? איומים מיצרני הקפיצים? הסתייגות מנומקת מתע"ר? מה קרה? :lol:
עוד מעט קיץ, וחם, ומאובק, ומגעיל... למה אתם מחכים? לחורף הבא?

נמרוד
18-05-03, 19:35
צריך דרור, צריך. מנסים לחשוב על מועד מתאים...

amos
18-05-03, 23:35
תודיעו לי מתי גם אני בא
סופה ארוכה סגורה מוגבהת עם קפיצים
מקוריים {נידמה לי }
עמוס

-->