PDA

צפייה בגרסה מלאה : אינג'קטורים לטוארג

עמית והגי'פ
21-12-08, 14:24
הטוארג שלי התחיל לעשן בקצב מפחיד.
בבדיקה במוסך רוצים שאחליף את כל 6 האינג'קטורים.
שאלה: האם ניתן להחליף רק את הבעייתי. או לשפץ במקום להחליף??
תודה מראש,

IlanHadar
21-12-08, 16:28
ברוך הבא, שיהיה בהצלחה.

אני מניח שהרכב מחוץ לאחריות, אז לידע כללי תעשה חיפוש "המפלצת המוצצת".

עכשיו ברצינות, אתה הלקוח המוסך צריך לעשות מה שאתה אומר לו. האם בדקו את המזרקים, איזה בדיקה ביצעו, האם הבדיקה הראתה שכל המזרקים דפוקים?

אם עדיין לא ביצעו את הבדיקה אז הבדיקה שאני מכיר זו בדיקת עודפים, מחברים צינורות ליציאת העודפים של המזרקים ובודקים על פני כמה דקות אם ממזרק מסויים יש עודפים גדולים על פני האחרים, אם כן אז הוא דפוק.

שאתה כותב להחליף את הבעייתי, אז יש רק אחד בעייתי? אם כן תחליף רק אותו ותראה אם יש שיפור.

ניסית לשים תוסף לנקות את המזרקים? יעלה לך 100 ש"ח אולי יצליח? (בדר"כ לא עובד..)

חנן-ג'יפולוג
21-12-08, 16:39
ניתן ומקובל להחליף רק את המזרק הבעייתי, במיוחד בהתחשב במחירים המוטרפים של מזרקי הסולר שהולכים עם מערכות הדיזל המתקדמות (שכיח לראות מחירים של 6000-7000 ש"ח למזרק בודד). עם זאת, לא תמיד קל לעלות על הפושע.

אם ניתן לבצע את הבדיקה שאילן הציע, בצע אותה. לא בכל סוגי המערכות היא אפשרית.

לפעמים ניתן לעלות עליו ע"י ניתוק של המזרקים כל אחד בתורו או בבדיקת באלאנס במחשב האבחון. המזרקים החשודים הם אלו שמפוצים במינוס. הכי חשוד זה המזרק שמפצה במינוס הכי גדול, אבל זה לא חד משמעי. לפעמים כשאין ברירה פשוט צריך לנסות להחליף אחד אחד אם זו פעולה קלה, ואם זו פעולה קשה וארוכה לביצוע אז מפרקים סעפת פליטה ורואים מאיזה צילינדר יוצא העשן.
במערכות מסוימות ניתן לחבר פקק או צינור חסום ליציאה מהמסילה של המזרק הרלוונטי וכך לנטרל הגעת סולר אליו.

UNIX
21-12-08, 21:31
אין טעם להחליף אחד כי לפי מה שאני יודע לאחר הראשון זה יבוא אחד אחרי השני
ולכן הציעו לך להחליף את כולם
המזרקים הם חשמליים ולא ניתנים לשיפוץ עלות מזרק בסביבות 6000 שקל

איציק - 4X6ZH
21-12-08, 21:51
מה אתה אומר 40.000 ש"ח להחליף מרססים :shock:
מזל שזה 6 צלינדר
מה עושה מי שיש לו את הדגם עם 10 צלינדר :cool:

נפלאות דרכי התחבורה

איציק

coas
21-12-08, 22:12
אני מקווה שקוני טוארג ודומיו מודעים לעלויות האלה.... אם זה ימשיך כך עוד 5 שנים נראה טוארג בן 10 במחיר מחירון נמוך מסופה בת 20.

ובלי/עם קשר, המחיר בחו"ל (https://www.trademotion.com/partlocator/index.cfm?action=getLocator&siteid=213799&chapter=EPA513&appSectionid=6&groupid=10024&subgroupid=20066&componentid=60814&make=35&model=Touareg&year=2004&catalogid=1) לחלק מקורי.

חנן-ג'יפולוג
22-12-08, 07:48
אין טעם להחליף אחד כי לפי מה שאני יודע לאחר הראשון זה יבוא אחד אחרי השני
ולכן הציעו לך להחליף את כולם

אם התגובה הזו נסמכת על מידע מדויק וספציפי באשר לטוארג, אז בסדר. אני לא מכיר.

אם זו תגובה כוללנית אז היא שגויה. מי שמציע באופן גורף להחליף את כל המרססים או שאין לו כח לעשות אבחון מדויק באשר למרסס הלא תקין, או שסתם בא לו להרוויח הרבה כסף.
אבחנתי עשרות מרססים תקולים, במערכות CR ו UIS ותמיד הוריתי על החלפה בבודד. לא זכור לי אף מקרה של אפקט דומינו כפי שתואר כאן.

-->