PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעית חשמל

חנן geep
26-12-08, 20:10
אז ככה:
עשיתי טיול בוץ מכובד אני לא יודע אם זה קשור אבל...
כל פעם שאני מכבה את המנוע איני יכול להניע מחדש(כאילו אין מספיק מתח חשמל):(
כשאני מתחבר לכבלים אני מצליח להניע אחרי 2 שניות מספיקה עזרה קטנה בלבד
עלו לי כמה רעיונות אשמח לדעתכם.
:confused: אני חושד שהאזעקה משבשת/גונבת את כל הכוח מהמצבר או מקצרת.
גם אם אני אחרי נסיעה של שעה אם דוממתי מנוע לשניה הוא לא מניע שוב ואין חשמל (אפילו לסגור חלון והנורות בלוח שעונים דולקות ממש חלש):mad:
אין לי מושג מה לבדוק ואיפה
שבת שלום
אשמח לכיונונים :???:

berezef
26-12-08, 21:07
חנן שלום תנסה לישטוף את האלתרנטור עם ברז
ליפעמים האלתרנטור מיתמלה בבוץ וגורם למצב דומה .

בהצלחה דרור.

boba banay
26-12-08, 21:52
אופציה אחת, פרק את נעלי הכאבל משני קטבי המצבר נקה טוב טוב את הקטבים ואת הנעליים מבפנים מכל שארית קורוזיה או בוץ או כל ג'יפה אחרת שיש שם - ותנסה....

או שהמצבר שלך פשוט מת ולא ניטען בכלל או שאין לך טעינה (בדוק מתח על המצבר בזמן שהמנוע עובד אם זה 12 וולט ומטה אין לך טעינה) טעינה טובה היא 13.5 ומעלה.

חנן geep
26-12-08, 21:59
טוב עוד כמה שאלות
אין בעיה לשטוף את האלטרנטור???? זה לא יעשה לו נזק?
אם המנוע מניע בנגיעה והמצבר לא צריך זמן להיטען עדיין יש סיכוי שאין טעינה והמצבר "מת"?
תודה חנן
אם תוכלו להנחות אותי יותר לכיוון האזעקה כי כל פעם שאני מתחבר לכבלים היא משמיעה את אותותיה.
ד.א גראנד 5200 V8 מודל-95

חנן geep
26-12-08, 22:01
אופציה אחת, פרק את נעלי הכאבל משני קטבי המצבר נקה טוב טוב את הקטבים ואת הנעליים מבפנים מכל שארית קורוזיה או בוץ או כל ג'יפה אחרת שיש שם - ותנסה....

או שהמצבר שלך פשוט מת ולא ניטען בכלל או שאין לך טעינה (בדוק מתח על המצבר בזמן שהמנוע עובד אם זה 12 וולט ומטה אין לך טעינה) טעינה טובה היא 13.5 ומעלה.

החשמל עובד מצוין כשהג'יפ מונע-זה לא אומר שהמצבר ו\או האלטרנטור תקינים?

boba banay
26-12-08, 22:05
היא משמיעה את אותותיה כי כל פעם שאתה מכבה את המנוע אתה מנתק ממנה את המתח וכל פעם שאתה מחבר כאבלים אתה מחזיר לה מתח מחדש - ואזעקות נוטות לשיר במצבים כאלו
אני חוזר בי מהטענה שאין לך טעיה - כי אם אחרי שאתה מניע הכל עובד(הצתה, אורות, רדיו וכו) אז האלטרנטור עובד - בדוק את נעלי הכאבל והקטבים כמו שציינתי קודם ואם הכל שם תקין כנראה שהמצבר שלך מת

חנן geep
26-12-08, 22:16
היא משמיעה את אותותיה כי כל פעם שאתה מכבה את המנוע אתה מנתק ממנה את המתח וכל פעם שאתה מחבר כאבלים אתה מחזיר לה מתח מחדש - ואזעקות נוטות לשיר במצבים כאלו
אני חוזר בי מהטענה שאין לך טעיה - כי אם אחרי שאתה מניע הכל עובד(הצתה, אורות, רדיו וכו) אז האלטרנטור עובד - בדוק את נעלי הכאבל והקטבים כמו שציינתי קודם ואם הכל שם תקין כנראה שהמצבר שלך מת
תודה
אני אבדוק ואחזור עם ממצאים.

amos
27-12-08, 01:09
הייתה לי אותה בעיה
כמו שכתבו למעלה ניקוי קוטבי מצבר פתר אותה

יורם-דרומי
27-12-08, 21:59
בדוק את מערכת האזעקה
לי היתה בעיה כמעט דומה - לאחר שלא הנעתי את הג'יפ מס' ימים, המצבר התרוקן.
הסתבר שמערכת האזעקה "גנבה" את אנרגיית המצבר.
פרקתי את האזעקה (לא חייב) והתקנתי מערכת חדשה לנעילת דלתות על שלט
הבעיה נפתרה.
אם אתה לא מניע את הג'יפ מס' ימים(רק בסופי שבוע) - מומלץ להתקין מפסיק זרם על המצבר
בהצלחה

coas
27-12-08, 22:27
לא שוטפים אלטרנטור.

ניתוק המצבר לפרק זמן ארוך יאפס את המחשב, בנסיעות הראשונות לאחר ניתוק צריכת הדלק תהיה גבוהה. אם להתקין מפסק אז חובה לעקוף את המפסק עם המינוס למחשב.

חנן geep
27-12-08, 23:00
תודה לבוב הבנאי,עמוס,קואס ולכולם
נפטרה הבעיה. כמו שאמרתם הקולטבים שלי עשויים מעופרת והיתה קורוזיה וג'יפה ניקיתי ו...זהו.
אבל...
יש לי כל מיני בעיות חשמל אחרות כגון:כפתור שמקדם את כיסא הנוסע
מסך תצוגה מהבהב (מתחת לרדיו)
חלון צד נוסע נפתח רק עם כפתור נוסע (גם לא תמיד)
דלת של נוסע מאחורי הנהג לא ננעלת/נפתחת עם הנעילה המרכזית.
תודה לעונים. :???:

moisofnik
27-12-08, 23:10
לא שוטפים אלטרנטור.

ניתוק המצבר לפרק זמן ארוך יאפס את המחשב, בנסיעות הראשונות לאחר ניתוק צריכת הדלק תהיה גבוהה. אם להתקין מפסק אז חובה לעקוף את המפסק עם המינוס למחשב.

אשר,
לאחר כמה זמן מתאפס המחשב (שעתיים? יום? או יותר)?
לפני שבועיים היתה לי בעיה דומה - חזרתי אחרי עשרה ימים בחו"ל ואם פתיחת דלתות בשלט התחילה האזעקה לעבוד ללא הפסקה ואין הנעה. ניתקתי את המצבר ולאחר כמה שעות הונע בכבלים ונטען בנסיעה. מישהו יודע איפה בדיוק נמצאת הקופסא של האזעקה כדי לנטרל אותה במפתח?

kobiarava
27-12-08, 23:30
לא שוטפים אלטרנטור.

ההמלצה תקפה גם לסופות? ועוד שאלה-אין סיכוי שבמצב מנותק, אם בטעות מנסים להניע, כל זרם ינסה לעבור דרך המינוס של המחשב, והחוט יישרף או שייגרם נזק אחר?

קובי

coas
28-12-08, 07:00
המחשב מתאפס כאשר הוא מתרוקן, שעתיים שלוש מרגע הניתוק פחות אם מנסים להניע.
המינוס למחשב אינו ממותג הלאה ללא הפעלה של הASD ריליי. כך זה מחובר אצלי, מינוס למחשב, אזעקה ורדיו, וכל השאר מנותק.
לא פעם שכחתי לחבר את המינוס, לא נגרם כל נזק.

moisofnik
28-12-08, 08:05
המחשב מתאפס כאשר הוא מתרוקן, שעתיים שלוש מרגע הניתוק פחות אם מנסים להניע.

אם הבנתי נכון, הנזק היחיד מאיפוס המחשב יתבטא בצריכת דלק?
תוך כמה זמן, או ק"מ הוא ילמד מחדש? למה בעצם זה קורה והאם אין מידע נוסף שיימחק (היסטוריה וכו') או נזק אחר למחשב או כל מערכת מניתוק ממושך כמו למשל לפני העדרות של שבועיים?

boba banay
28-12-08, 19:54
נזק שעלול להגרם מהניתוק לא קשור למשך הניתוק - הנזק עלול להגרם כתוצאה מהחיבור מחדש -
כאשר מחברים חזרה את המתח עלולה להיווצר עליה חדה וריגעית של מתח(ספייק) שעלול לשרוף יחידות אלקטרוניות כמו מחשב או מודול הצתה לרוב היחידות מוגנות ע"י קבל אבל לפעמים ההגנה לא עוזרת
המידע הצרוב במחשב כמו מפת ההזרקה לא יימחק כאשר אין מתח הוא שמור בROM מה שכן ימחק והמחשב יצטרך ללמוד מחדש הם הקיזוזים והתיקונים למפה הקיימת לפי תנאי הנסיעה (מידע מהחיישני הבקרה השונים כמו חיישן חמצן) אם אני לא טועה הלופ הקצר הוא 11 ק"מ לגבי הארוך אני לא זוכר.

יורם-דרומי
08-01-09, 00:47
חשבתי שפתרתי את בעיית הזליגה מהמצבר בהחלפת מערכת האזעקה.
יש לי זליגה ולאחר מספר ימים ללא הנעה המצבר מתרוקן.
אודה להדרכה שלך אם תוכל לגבי היכן בדיוק להתקין מפסק זרם מבלי לפגוע במערכת חיונית ומחשב הרכב.
אני משתמש ברכב בעיקר בסופשבוע ועד אז "אין מצבר"
תודה
יורם
באר שבע
[email protected]
050-5219832

AvigdorAharon
08-01-09, 07:02
שני פתרונות:
1. להתקין "ברז" חשמלי כמו בטרקטורים, או ברכבים צבאיים (ברז 24V). ניתן על ה + או על ה -. אצלי מותקן על ה -, יותר נוח לי.
2. לקנות מטען חשמלי אלקטרוני שמתנתק כאשר המצבר ניטען ל 14V בערך, ומתחיל לטעון במתח נמוך (לא זוכר מהו). מטען כזה עולה כיום כ 300 ש"ח, שווה כל שקל.

אביגדור

grand
08-01-09, 07:08
חשבתי שפתרתי את בעיית הזליגה מהמצבר בהחלפת מערכת האזעקה.
יש לי זליגה ולאחר מספר ימים ללא הנעה המצבר מתרוקן.
אודה להדרכה שלך אם תוכל לגבי היכן בדיוק להתקין מפסק זרם מבלי לפגוע במערכת חיונית ומחשב הרכב.
אני משתמש ברכב בעיקר בסופשבוע ועד אז "אין מצבר"
תודה
יורם
באר שבע
[email protected]
050-5219832

יורם.
ברכב הזה הזליגה היחידה שזכורה לי היתה מכיוון המגבר המקורי של מע' הסטראו.

האם ביטלת את הריליי שהיה בקופסת הפיוזים?
זוכר ששאלת וכיוונתי אותך לשם כאשר איבדת סאונד?
אם כן.. טעות גדולה. זו הבעיה שלך, תחזיר אותו למקומו, הריליי נועד למנוע הספקת זרם למגבר בזמן שהרכב כבוי.

רמי.

ענבר
08-01-09, 11:43
כיוון נוסף ששווה לבדוק הוא,

האם יש לך אנטנה חשמלית?
האם היא נפתחת עד הסוף או שיש לה עיוות/עיקום שמונע ממנה להיפתח עד הסוף?

UNIX
08-01-09, 12:09
מה הבעיה למצוא את הזליגה במקום כל הקומבינות של הברזים וכו?
אם כל הכבוד זה לא סיקס !
גש לחשמלאי שיימצא לך את הזליגה או שתבצע את הבדיקה בעצמך
פרק מינוס מהמצב שים אב-אוהמטר ובדוק
לגבי איך ומה עושים יש כאן בהרבה שרשורים בפורום הסברים
אבל הבדיקה יחסית פשוטה
אתה מנתק קוטב מינוס מחבר אב-אוהמטר על מצב של אמפר , נועל את הרכב ובודק כמה הוא צורך כאשר הוא "יושן"
אם אתה רואה זליגה גבוה מהמותר אתה מתחיל לנתק דבר דבר עד שמוצא את הגנב

boba banay
08-01-09, 12:17
הבהרה קלה להסבר הנכון של ברוך
בלנתק דבר דבר הכוונה היא לנתק את הפיוזים אחד אחד עד שאתה מקבל באמפר-מטר 0 ומשם לעקוב אחרי הצרכנים שמחוברים לפיוז הזה - אם אין לך ספר טכני של הרכב בד"כ בספר נהג יש מידע על כל פיוז באופן כללי איזה מכשירים ניזונים ממנו

UNIX
08-01-09, 17:35
לא בהכרח תמיד יראו 0
יש מחשבים ברכב וזה בסדר אם יש זליגה קלה
לגבי הרכב הספציפי אני לא מכיר את הנתונים אבל בטח מישהו כאן מכיר מה גבול המותר להערתי 0.08 מילי אמפר זה תקין
במקום לנתק פיוזים רצוי להתחיל בדברים הלא מקורים כמו דיבורית אזעקה מרימי שמשות ,מערכת וכו'

-->