PDA

צפייה בגרסה מלאה : שוב משאבת קלאץ' עליונה?

Gilad
29-12-08, 23:56
בזמן האחרון דוושת הקלאץ' שלי השתנתה.
זה התחיל בזה שלפני כחודש מצאתי אותה צמודה לרצפה בסוף היום כשחזרתי לאוטו. הרמה שלה ופמפום קל החזירו אותה לחיים. פתחתי את מיכל ה"שמן קלאץ" וראיתי שחסר בערך ס"מ במפלס. מילאתי ב DOT3 ונסעתי הביתה.

היום באמצע נסיעה כשלחצתי על הקלאץ באחת הפעמים הוא נשאר למטה. שוב הרמה קלה עם הרגל ופמפום והוא חזר לעבוד.
שוב מילוי של מעט נוזל.

פעם שעברה שתופעות אלה קרו החלפתי משאבת קלאץ עליונה (בערך שנתיים ו25K ק"מ) - יכול להיות שכל כך מהר היא נהרסה שוב?

יש פתרון אחר חוץ מלהחליף ? אולי לשפץ?

אולי זה בכלל לא משאבה?

דרך אגב, יש לי שטיח שנוגע במוט של הדוושה כך שאני לא רואה אם נוזל לי "שמן קלאץ" על הדוושה מלמעלה.

תודה
גלעד

דרור הראל
30-12-08, 00:14
גלעד

מה עם משאבה תחתונה?אולי השמן בורח שם

דרור הראל

landrover
30-12-08, 00:31
או תחתונה או עליונה ...
או שכן או שלא ...
מה שבטוח שאולי :-)

אתה צריך לנסות לאתר את הנזילה במיוחד בזמן שאתה רואה שהדוושה נפלה...
האם יש רטיבות שיוצאת מהחור ניקוז באגן של הקלאטץ -> תחתונה
האם יש רטיבות על המשאבה העליונה ? (אפשר ממש לשים אצבע על המשאבה העליונה מבחוץ ומבפנים)->עליונה

אמיר.

landY
31-12-08, 22:01
אצלי כשהוחלפה העליונה בפעם הראשונה היא חזרה לנזול אחרי זמן לא רב.
הסיבה היתה ככל הנראה שהיא הוחלפה לא לפי ההוראות שבספר.
התאור בספר מתאר תהליך שלם של פרוק שאפשר "לדלג" עליו על ידי אילוץ המשאבה למקום.
ה"דילוג" הזה לא מחזיק מים (או נוזל בלמים) והמשאבה החדשה מתחילה לנזול שוב.
את ההחלפה הבאה כבר עשיתי לפי הספר, ומאז החלפתי כמה זוגות נעליים שנשחקו להם הסוליות.

sagisendler
03-01-09, 10:22
שלום
דבר ראשון תבדוק מאיפה הנזילה
דבר שני ולא פחות חשוב
כתבת "מלאתי DOT3", יש עם זה בעיה כי המלצת היצרן היא "DOT4" ושימוש ב "DOT3" עלול לקצר את חיי המשאבה .... אני החלפתי משאבה כזו לפני יותר משלוש שנים, שמתי חלופית שך BRITPART שנקנתה אצל ג'קי ומאז שום דבר, אני גם זוכר שהיא לא עלתה יותר מדי, אבל דבר ראשון תבדוק מאיפה הנזילה .....

כמו כן חשוב מאוד לשטוף את כל המערכת בהחלפה כי אם הלכה לך משאבה סימן שיש לכלוך בשמן ואם אתה לא שוטף ומחליף את כל השמן אתה משאיר את הלכלוך בפנים ומתישהו הוא יגיע שוב למשאבה ונחש מה יקרה ....

שגיא

-->