PDA

צפייה בגרסה מלאה : [מבקש] המלצה על בולמים מתכוננים מתוך הרכב

lowrider
02-01-09, 13:39
הרכב, S10 מודל 91, בנסיעת כביש מהירה עקב רכות הבולמים זוית הגלגול מזעזעת. בGMC השני (88) מותקנים קוני קשיחים, בכביש על כל באמפר הרכב רוצה להתפרק.
שני הרכבים נוסעים בכביש ובשביל. חשבתי על פתרון של מערכת בעלת כיוון שיכוך מתוך הרכב אך פשוטה וזולה דוגמת RANCHO 9000.
האם יש יבואן לראנצ'ו בארץ?
המלצות על מערכות נוספות ומחירן?
תודה.

tzagi
03-01-09, 15:32
תלוי במודל של השוק,
יש קוני מתכוונים, בדוק מה יש לך קודם.

lowrider
03-01-09, 18:33
היי ג'ו, שנים לא שמעתי ממך... :D
הקוני היו בני 10 והוחלפו שבוע שעבר לבולמים רכים יותר עקב נזילה מטורפת מאחד הבולמים.
במקרה הספציפי של הרכב הזה הבעיה דיי נפתרה כי עכשיו השיכוך יותר טוב בכביש ובג'ורות ומצד שני הרכב לא מסוגל לפתח מהירות כזו שבה רכות הבולמים תשפיע על זווית הגלגול באופן משמעותי, גם בזכות הצמיגים והג'אנטים (235X75R15)
השאלה נוגעת לS10 השני שיושב על 4 מקוריים ועל 195X75R14 שבהמשך יוחלפו למידה זהה למידה ברכב השני. ומצויד גם במנוע קצת יותר גדול מברכב השני.
ליאור

zivo
04-01-09, 14:41
האם מתכוונן מתוך האוטו זה תנאי?
עם כל הכבוד ה 9000 לא בולמים הכי טובים בעולם ואתה משלם עבור הנוחות של כיוונון מתוך האוטו.
אני התלבטתי באותו נושא, ובסוף הלכתי על Pro Comp MX6.
אני מאוד מרוצה.
לפני ירידה לשטח \ העמסה של הרכב (גרנד ויטארה 06) אני מושיט את היד מאחורי הגלגל - ומכוון (וכמובן מחזיר בסוף הטיול).
2 דקות - זה ניסבל ;) הבולמים עצמם נהדרים והאוטו מתפקד מצויין.

GodsFather
04-01-09, 15:03
זיו , כמה זמן יש לך את הסט , תוכל לתת קצת יותר פרטים

אופי נהיגה שלך , עד כמה מורגש השינוי בביצועי הרכב כשאתה מכוון את הבולמים וכד'.

שמעתי ביקורות שליליות על פרוקומפ,אבל אף פעם לא ציינו לי איזה דגם מדובר. אולי תשנה את המוניטין השלילי הזה...

lowrider
04-01-09, 19:12
לצורך המחשה צירפתי תמונה, כיצד היתה האבולוציה צריכה לעצב את הזרוע שלי ע"מ להגיע לברז כיוון השיכוך בראש הבולם בג'ימי.
זה צריך להיות מתוך הרכב.
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=13195&stc=1&d=1231089099

zivo
04-01-09, 19:14
יש לי את הבולמים כ 5 חודשים - 7000 ק"מ.
חיפשתי בפורמים בחו"ל ובכולם MX6 נחשבים טובים יותר מה 9000 Rancho (שזה בעצם מותג של מונרו).
ה MX6 מיוצרים ב 3 דרגות קושי בסיסיות, וכל בולם מתכוונן ל 6 דרגות.
כתבתי להם עם הפרטים של הרכב והם המליצו לי על מדיום (או קשיח לשטח\ סלעים בלבד).
ביום יום אני נוסע על הדרגה ה 2, והרכב נוסע טוב יותר מויטארה חדש (השוותי עם 08 חדשה).
יחד עם הבולמים, הגבהתי את הרכב (ספסרים), ולמרות זאת הרכב מתנהג יציב יותר ממה שהיה קודם.
לאישתי יש ג'טה 2008 - לא קוטל קנים (אמנם גרמני קשוח, אבל בכ"ז פריווט קב' 4 חדש..), יש לנו ברחוב "במפרים", הסוזוקי מגהץ אותם טוב יותר ומהר יותר.
בגלל שמדובר ברכב קטן (יחסית :D ל SUV \ ג'יפ) אני מעמיס הרבה על הגג (מרכז כובד גבוה).
הקשחה של הבולמים מחזיקה את האוטו יציב לחלוטין (כמובן שיותר קשיח וקופצני).
ההבדלים ברורים, ועומדים בכל הציפיות.
דרך אגב, כדאי להשלים את "הפינוק" יש גם, כריות אוויר- Airlift 1000.
חוץ מזה - אני מכיר מוסכניק ידוע בענף(ה 4X4) שהגרנד שלו מצוייד ב MX6.
אני גר בבנימינה - אתה מוזמן לנסיעת מבחן.

zivo
04-01-09, 22:00
הנה טיפ קטן - "הברז" בכלל למטה, זה חוסך מרפק או שנים:rolleyes:

ודרך אגב, ה Rancho 9000 זה בולם Triple Tube וה MX6 זה Monotube, Gas charged.

זו פשוט טכנולוגיה שונה. שנהם נמכרים ב US בערך באותו מחיר (85-100$ לבולם), תחליט על מה אתה שם את הכסף, על נוחות הכיוונון או על נוחות הנסיעה......

lowrider
05-01-09, 11:10
ברז כיוון בתחתית הבולם הוא שינוי מרענן שיכול להטות את הכף, שמתי לב שהפרו קומפ יקרים קצת יותר מהראנצ'ו אבל עדיין בגדר הסביר. מה עוד יש לשוק להציע בתחום הזה?
בנוסף, אשמח לעזרה כאן: http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=32268

zivo
05-01-09, 14:37
בעיקרון, הבולם סימטרי (למעלה \מטה) עם המלצה להתקין שגוף הבולם למעלה והמוט כלפי מטה.
מעבר לשיקול הנוחות (של הכיוונון) השיקול הוא של הגנה על גוף הבולם.
בזמן החיפושים שלי, ניתקלתי בדגמים מתכווננים של קוני, בילשטיין, מונרו, גבבריאל......כמעט של כולם.
השיקול שלי היה פשוט- פה בארץ הכל יקר ומסובך ליבוא, אין לי זמן, וכסף, לניסויים.
בארה"ב מי שמוכן לשלם 15$ יותר, קונה מדילר מקומי (במקום מהאינטרנט) ומתקין, מפרק, מחזיר, מחליף.....מתקין....
פה בארץ, כל טעות, יקר והמון זמן:(
שוטטי באתרי סוזוקי בעולם וחיפשתי מה עשו, ואנשים שאומרים שיש להם והם מרוצים (לא נותנים עצות תאורטיות, חושבים, שמעו...). "יש לי כזה וכזה, כך וכך זמן, אני מרוצה!"
בסופו של יום שתי הבררות המובילות לסוזוקי היו באמת ה Rancho 9000 וה MX6.
ה Rancho הוא בולם ישן יותר (טכנולוגית)- Triple Tube לעומת ה MX6 - מונו-טיוב + גז.

חוץ מזה, אמינות- בדיוק כמו ש SIX יותר אמין מכל SUV (פשטות כבר אמרנו...) כך גם פה.
מדובר פה בפעולה שאני עושה 2-3 בחודש, אז אני מוכן לצאת מהרכב. אין פיקוד, אין צינוריות, אין לחץ, אין דליפות, איפה למקם בתא נהג?

לגבי השאלה השניה על הגבההת S10, אין לי ניסיון אז אני לא נותן עצות ;)

מצורפת תמונה נוספת הפעם רואים את "הברז" טוב יותר (דרך אגב יש מפתח שמקל על התיפעול), והחיזוק של הקפיץ ע"י כרית אויר.

GodsFather
05-01-09, 14:42
אני רוצה להניח שלא צריך לפרק את הגלגל כל פעם שרוצים לשנות את המצב של הבולם...נכון ?

zivo
05-01-09, 15:37
גם מי שמאוד מתורגל, מאוד, ויש לו "ג'ק מצרי", לא מוריד ומחזיר 2 גלגלים ב 2 דקות :p

התמונות רק לשם המחשת המקום. לא בטוח שבג'ימיני הבולם מסתיים באותו מקום.
בכל מקרה אני עושה את זה בשני הצדדים (כל פעם עם יד אחרת...) ללא הורדת הגלגל.

lowrider
05-01-09, 22:07
במקרה הספציפי הזה נראה שאצלי הבעיה מזערית עקב כך שאני יכול למקם את הברז בצד ההפוך לגלגל שם אין לי בעית גישה רצינית ששכיבה מתחת לאוטו לא תפתור. כל זה נכון לאחורה, מה מקדימה?

zivo
06-01-09, 11:21
לא יודע, אבל אצלכם (ג'ימני) אמור להיות יותר קל (אם אני זוכר, יש לכם סרן חי ובולם רגיל).
בגרנד ויטארה מלפנים יש סטרטס ( Struts), זה סיפור למצוא תחליף.
אני לא רואה בעיה לשים MX גם מקדימה, יש להם מגוון אורכים וכל צורות האוזנים \סיומות.
אבל כאמור, אין לי ג'ימני ואני לא ניסתי את זה.

lowrider
06-01-09, 13:12
לא יודע, אבל אצלכם (ג'ימני) ...זה לא ג'ימני, זה ג'ימי.
תכיר: :D
הימני מסודר, השמאלי צריך הגבהה ובולמים.

GodsFather
06-01-09, 13:14
בעקבות הדיון הזה , אני בדו-שיח עם היועצים הטכניים של פרוקומפ, כדי לקבל המלצה על בולם מתאים.

[email protected]

זו הכתובת. נסה את מזלך

zivo
06-01-09, 15:51
אאפפססס, מצטער, יש איזה 2 טון הבדל :-)

בכל מקרה, זה הברנש שאני התכתבתי איתו:

-->