PDA

צפייה בגרסה מלאה : תעלומת סטרטר מחליק

ערן שני
11-01-09, 12:24
בוקר טוב,

להלן תאור הבעיה:
פעם בכמה התנעות הסטרטר מחליק, נשמע רעש של החלקת גלגלי שיניים.
לפי מיטב הבנתי הבנדיקס דוחף החוצה את גלגל השיניים, מנוע הסטרטר מתחיל לסובב את גלגל השיניים ואז נשמע רעש ההחלקה.
הבעיה מופיעה בסטרטר משופץ ובסטרטר נוסף מפירוק.
מבקש להוסיף גלגל התנופה נראה חדש בכל הקפו.
גלגלי השיניים בתוך הסטרטר נראים תקינים וכמו כן הגלגל החיצוני זה שמשתלב עם גלגל התנופה.

האם תיתכן החלקה פנימית בתוך הסטרטר? פרט לגלגלי השיניים יש מנגנוע נוסף שמאפשר לגלגל השיניים החיצוני תוך יציאה להסתובב לכיוון אחד בלבד, אולי שם הבעיה?

בתודה מראש,

ערן.

חנן-ג'יפולוג
11-01-09, 12:35
אני קניתי את ההיילקס ככה לפני כשלוש שנים, כשכבר בבדיקה נתקלתי בבעייה הזו. ניסיתי פעמיים-שלוש לפרק את הסטרטר כדי לנסות להבין במה מדובר ובסוף הגעתי למסקנה שמדובר כנראה בתקלה במצמד החד כיווני בתוך הסטרטר ועזבתי את זה. השיניים של הסטרטר ושל גלגל התנופה נראות מצוין. אם זה באמת המצמד החד כיווני אז הנזק צפוי להיות רק בתוכו ולא ייגרם נזק היקפי, להערכתי.

התקלה נשמעת דומה למה שאתה מתאר. פעם בכמה חודשים יש החלקה כזו. סטרטר נוסף וזה מסתדר. לפעמים זה תכוף יותר.

כשהחלפת סטרטרים לא החלפת איתם גם את המצמד החד-כיווני?

ניר ל
11-01-09, 12:41
מספיק שיש קצת שחיקה במספר שיניים על גלגל התנופה (בפינות של השיניים) כדי לייצר תופעה כזאת.

סטובצקי
11-01-09, 13:33
המצב יכול להיות כתופעה של בל האוזינג משוחרר
סביר להניח שאני פשוט סובל מזה בצורה כרונית , אבל שווה לך לבדוק את הברגים סביב האוזינג.
דרך אגב , אין לך בעיה חולפת או קבועה של קלאץ לא מפריד כמו שצריך , או רוורס חורק לפעמים ?
שלומי

ערן שני
11-01-09, 13:43
חברים תודה רבה על התגובות המהירות.

אין לי תופעות קלאץ' ו/או רוורס, הוחלף סטרטר משופץ ששופץ בגלל הבעיה הנ"ל בסטרטר שניקנה מפירוק.
התופעה חוזרת על עצמה בתדירות נמוכה משמעותית.
חנן- אנסה סטרטר שלישי ואעדכן.

שוב תודה רבה.

ערן.

איציק - 4X6ZH
11-01-09, 14:28
המנוע תמיד נעצר באותה נקודה ( כל מנוע ! )
לכן גם הבנדיקס של הסטרטר משתלב תמיד באותם שניים של גלגל התנופה .
מצב זה גורם לבלאי נקודתי של גלגל התנופה .
כאשר נתקלים בבעיה של קשיים בשילוב הבנדקיס ( רעש סטרטר בתנעה )
כדאי לפרק את הסטרטר להכניס פנס לתוך פתח הסטרטר בבל האוזינג ולבחון את שיני גלגל התנופה
שן שן ...

איציק

ערן שני
11-01-09, 16:59
אהלן איציק,

כתבתי בתחילת השירשור שבדקתי את גלגל התנופה בכל הקפו (מספר סיבובים שלמים) והוא נראה תקין.
עשיתי סימן על הפולי התחתון, הפולי שמורכב על הקרנק.
המנוע שלי עוצר כל פעם במקום אחר, היתכן?????
למה בסטרטר אחד ההחלקה מופיעה בכל התנעה שלישית ובסטרטר שני בערך פעם ב-20 ?

בתודה מראש,

ערן.

תנין
11-01-09, 18:15
אהלן איציק,

כתבתי בתחילת השירשור שבדקתי את גלגל התנופה בכל הקפו (מספר סיבובים שלמים) והוא נראה תקין.
עשיתי סימן על הפולי התחתון, הפולי שמורכב על הקרנק.
המנוע שלי עוצר כל פעם במקום אחר, היתכן?????
למה בסטרטר אחד ההחלקה מופיעה בכל התנעה שלישית ובסטרטר שני בערך פעם ב-20 ?

בתודה מראש,

ערן.

המנוע עוצר תמיד באחד משני מקומות לכן סיבוב שלו ב90 מעלות פותר את הבעיה
באיזה רכב מדובר?
לבדוק שהסטרטר מתאים מבחינת מהלך היציאה של הבנדיקס

סופת המדבר
11-01-09, 20:54
אני קניתי את ההיילקס ככה לפני כשלוש שנים, כשכבר בבדיקה נתקלתי בבעייה הזו. ניסיתי פעמיים-שלוש לפרק את הסטרטר כדי לנסות להבין במה מדובר ובסוף הגעתי למסקנה שמדובר כנראה בתקלה במצמד החד כיווני בתוך הסטרטר ועזבתי את זה. השיניים של הסטרטר ושל גלגל התנופה נראות מצוין. אם זה באמת המצמד החד כיווני אז הנזק צפוי להיות רק בתוכו ולא ייגרם נזק היקפי, להערכתי.

התקלה נשמעת דומה למה שאתה מתאר. פעם בכמה חודשים יש החלקה כזו. סטרטר נוסף וזה מסתדר. לפעמים זה תכוף יותר.

כשהחלפת סטרטרים לא החלפת איתם גם את המצמד החד-כיווני?

זה יכול מאד ליהיות מה שחנן ציין
היתה לי את אותה בעיה בויטרה פעם מניעה פעם מחליק
פתחתי את כל הסטרטר
וזה מה שהיה .. אני תופס את הקלצ' ביד ומסובבב את הגלגל שיניים (שאמור לסובב ת'גלגל תנופה)
והוא פעם מחליק ופעם נתפס
תנסה ליבדוק את זה בסטרטר הישן סתם לספורט

-->