PDA

צפייה בגרסה מלאה : פטנטים

אורי קלנגל
12-01-09, 12:35
יש לי כמה רעיונות לפטנטים, ש 4 מתוכם קשורים ל4X4 ורכב.

הלכתי לחברה שעוסקת בתחום (הם חתמו סודיות וכו) ודיברנו על אחד מהרעיונות, אחרי שבניתי אב טיפוס שהראה שזה עובד הם התלהבו והיו מוכנים לממן 50% מהפריוקט.

התיעצתי עם עו"ד שמתעסק בתחום והוא יעץ לי כך :
לא כדאי לרשום פטנטים כי אדם אחר יכול לייצר במקום ששם הפטנט לא רשום או שמישהו יפר את חוקי הפטנט ועד שאני יתבע אותו הוא יעשה את הכסף שלו

יש למישהו פתרון לעניין או שעבר עידן הפטנטים בעולם כי אין תמורה למי שממציא???

landrover
12-01-09, 14:12
לגבי הפטנטים - זה באמת בעיה ...

אני קצת קרוב לתחום ,(אבא שלי קצת מתעסק בזה) ובאמת מקרים של גניבת פטנטים מאוד נפוצים ,

ולך תתבע איזה חברה סינית שהפרה לך את הפטנט ,
עד שתגיע לזה היא כבר מכרה את כל הסחורה ...

בכל זאת , אם אתה עושה פטנט , ומצליח למכור את הזכויות לחברה כלשהי - יש לך יותר סיכוי לראות מזה כסף , מאשר לנסות לארגן את הכל לבד.

כמובן זה בתנאי שיש לזה שוק מספיק גדול , ושמשתלם לייצר וכו'

אמיר.

whisky
12-01-09, 14:56
אני שולח לך מספר פרטים בהודעה פרטית, תקרא, יצליח יצליח, לא יצליח לפחות ניסיתי.

whisky

zivo
13-01-09, 11:16
אורי, בא נעשה סדר...

#1 מה העורך דין אומר? שכל נושא הפטנטים זה שטיות? שכל העולם אידיוטים שמבזבזים מיליונים על פטנטים???
העסק פשוט מאד, פטנט טוב כדאי לרשום! מה זה פטנט טוב?
עו"ד דין טוב בתחום אמר לי פעם, "אני לא יכול להבין בכל תחום, ולהגיד מה טוב ומה לא....אני כן מבין ברישום פטנטים ויכול להגיד לך על מה קל להגן ועל מה לא, מה קל לעקוף ומה קשה" בקיצור השיקול העיקרי הוא בכלל טקטיקת ההגנה על הרעיון\ דגם \ מוצר.
אבל בסופו של יום, אי אפשר פסול על הסף את הכלי הזה שנקרא פטנט.

#2 מה זאת אומרת שהם מוכנים לממן 50%? מה הם מקבלים בתמורה? 50%?- זה עסק רע:-(
אולי הכוונה שהם מוכנים לממן את הכל בתמורה ל 50%? זה יותר הגיוני.
אי אפשר להתייחס מבלי לדעת מה הטקטיקה של הרעיון. יש הבדל ענק בעלויות בין לרשום פטנט (להגון עליו) ולרוץ למכור את זה לחברות גדולות, לבין לממן פיתוח ויצור לבד.

#3 ניחוש גס, וטיפ שאני יכול לתת לך. לפי מה שאתה שואל, אין לך כלל ניסיון (בתחום). אם מישהו מקצועי מציע לך לקחת את הרעיון, כל הדרך לאקזיט, הכל על חשבונו בתמורה ל 50% - לך על זה (תנסה להגיע ל 51-49 לא בגלל הרווח של האחוז הנוסף אלא בגלל השליטה בפרויקט).
מה עוד שיש לך מס' רעיונות, תתחיל עם אחד, תלמד (ואולי תעשה כסף), בבאים יהיו לך התלבטויות אחרות.

אורי קלנגל
14-01-09, 09:42
תודה על התשובות.

לא כל נושא הפטנטים זה שטויות , אבל יכולים לקחת לך את הרעיון ולהמר שהם ירוויחו יותר מאשר לשלם לך על הרעיון

נמרוד
19-01-09, 14:44
יש תחומים ומוצרים ושווקים שבהם ההגנה הפטנטית קריטית ויש כאלו שהיא באמת חסרת ערך, אין תשובת בית ספר. מי שמנסה לפשט את הנושא הזה לא מבין או לא מעוניין שאתה תבין.

offir1007
19-01-09, 20:31
תעשה את הפטנט במדינות שיש איתם בעיה כמו בסין
אם תכתוב את הפטנט בסין ובישראל הרי שכיסיתה יותר מ 80% ואז יהיה קשה להעתיק אותו
זה מה שעשינו וזה עובד מצויין כי הסינים יבואו וירצו לקנות אותו ממך.

נמרוד
19-01-09, 20:33
אתה צריך לרשום את הפטנט במדינות שבהן אתה מתכוון למכור. איפה אתה מייצר, לא רלוונטי.

-->