PDA

צפייה בגרסה מלאה : שדרוג והחלפת קאיה ספורטג' שנת 2000

poly
16-01-09, 15:27
שלום לכולם,
אחרי למעלה מחמש שנים עם קאיה ספורטג' משנת 2000 שכולל הגבהה, צמיגים רחבים (135) ומגן גחון- אבל מעט מידי טיולים בשטח (למעשה כמעט בכלל לא בשנתיים האחרונות) הגיע הזמן להשתדרג...

הנה הנתונים- הסכום המקוצב הוא בסביבות 100K פלוס מינוס.

מחפשת רכב שעיקר שימושו נסיעות (בינעירוניות) כ 20,000-25,000 ק"מ בשנה.

חשוב לי שיהיה בטיחותי יחסית, בנזין, עם תא מטען גדול יחסית (שאפשר להעמיס קרשים למדורות בים...), צריכת דלק סבירה לפחות (שלי עשה 1:9 בממוצע...)
ושיהיה מכסימום 4 שנים על הכביש.

לא הייתי שוללת קאיה בשנתון "גבוה" יותר- אבל אין מ 2003 את הספורטג' 2000, כך שנכון לעכשיו אני מתלבטת בין טריוס החדשה לבין גראנד ויטרה או טיוטה ראב 4- אבל פתוחה לשמוע כל הצעה אחרת.

בתודה מראש.
מ.

poly
23-01-09, 16:31
חברה, אני יודעת שזאת לא "שאלת שטח" אמיתית, ובכל זאת, אין כאן אף אחד שיכול לעזור לי?

zivo
24-01-09, 00:55
גרנד ויטארה 2006. יש לי כזו (אחרי טרופר וצ'ירוקי). כיף של אוטו, עבירות נהדרת.
הגבהה, מיגון, צמיגי 50.50 עובר 98% מהמסוללים בארץ.
קרשים למדור - אני מעדיף לקחת משטח ולפרק בשטח, אבל תמיד שם אותם על הגג (למה לעשות נזקים בפנים?)

poly
24-01-09, 12:08
תודה רבה זיו,
אתה מתכוון לדגם של שלוש דלתות או חמש דלתות? ה 1600? אני אשמח לקצת יותר אינפורמציה.
ושאלה נוספת- מה לגבי הסובארו פורסטר? בזמן האחרון גם הוא הצטרף לאופציות, אם כי נראה לי שהוא גדול מעט עבורי
ולגבי הקרשים למדורה- בספורטאג זה לא עשה בכלל בעיות, ולאדם קטן כמוני זה לא כל כך קל לעלות קרשים על הגג...:-), מה גם שלקאיה שלי אין בכלל גגון.... הבאגז שלה יחד עם הורדת הכסאות האחוריים היו מעולים לענין הזה (וגם להעברת ספה גדולה של 2 מושבים אם כבר מדברים על זה.... )

מ.

zivo
24-01-09, 18:04
אני מתכוון לדגם האחרון של הויטארה, ב 2006 לא הביאו לארץ דגם 3 דלתות (כך שנשארנו עם ה 5), והמנוע היחיד זה 2000 (רק השנה 09, התחילו להביא 2400 ו3 דלתות).
פוסטר הוא לא ברירה (מבחניתי) כי אין לו הילוך כח (גם לספורטג' החדשה אין).
בסופו של יום, בתקציב הזה, ובשנתונים האלו ובהנחה שמדברים על "ג'יפון", ועדיין רוצים הילוך כח, יש בערך שתי בררות, ויטארה וסאן-יאנג.
אני נוהג בערך 20K בשנה, ונהנה מכל רגע בויטארה...העבירות נהדרת, ובכביש, האוטו קליל ונעים (בניגוד ל SUV מלא).
כמובן שאין בעיה להשכיב את הכסאות ולקבל בגז' גדול, אבל גגון נמוך וטוב, זו תמיד אופציה טובה לטיולים.
עד כמה שאני יודע, אין כמעט הבדלים בתצורכת דלק בין הדגמים של ה 3 וה5 דלתות, ומאחר שגם ה 5 קל לנהיגה ותמרון (חניות) לא הייתי מתלבט והולך על ה 5 דלתות.
אני עשיתי עבודה די גדולה של מחקר בכל מני פורמים בעולם לפני שקניתי, כולל איזה מיגון, הגבהה, בולמים, וכו'
אם תגיעי להחלטה, אני יכול לתת קצת יותר פרטים ומה השיקולים לכל בחירה.

poly
24-01-09, 23:25
היי זיו..
המון תודה על התשובה המעמיקה והמהירה.. יש לי עוד הרבה מה ללמוד מסתבר..
אם באמת אני אחליט ללכת על הויטרה, אני אשמח בוודאי לעוד אינפורמציה, בנתיים זה אכן מסתמן בכיוון הזה.
רק שאלה אחת נוספת- בהנחה שאני לא רוצה לעשות טיולי "שטח" של ממש אלא יותר טיול "שבילים, חולות וכיוצא בזה", ובהנחה שאני כאמור נוהגת 25000 ק"מ בשנה על כבישים ומחפשת מכונית אמינה בעיקר לצורך הזה, האם עדיין היית ממליץ על ויטרה לעומת פורסטר או שוקל גם פורסטר? והאם אתה יודע מה ההבדלים במחירים בין שני הסוגים בשנת 2006 או 2005?

שוב תודה,
מ.

zivo
25-01-09, 14:36
אני מדבר על הויטארה החדשה (4 מתלים נפרדים), זה דגם שקיים רק מ 2006.
אני חושב שבשנתון הזה- 06, ויטארה טיפה יותר יקר (~5-7K).
אם את שוקלת פורסטר 2005, אז ההבדל נהיה יותר גדול.
דרך אגב, 2009 חדש, פורסטר עולה יותר מויטארה, מה שאומר ששמירת הערך של הויטארה טובה מזו של הסובארו:D
בגלל שהעלויות תחזוקה בערך אותו דבר, הגודל (חניה תימרון) אותו דבר, אבל לויטארה יש מתלים טובים יותר והילוך כח, אני את הסובארו פסלתי מוקדם.
עבור שבילים בלבד, אולי הייתי שוקל פורסטר, אבל חולות (אני לא יודע למה את מתכוונת), לא הייתי מזלזל בהילוך כח.
אני יודע שרוב האנשים שיש להם פורסטר מרוצים, מאוד!, בסופו של יום זה עניין של הגדרת ציפיות וצרכים. אני משוכנע שפוסטר עושה את מה שהוא עושה טוב מאוד, אני פשוט רציתי דברים שאין לו- הילוך כח ויותר מקום בפנים.

poly
25-01-09, 14:39
היי זיו..
המון תודה..
אני אקח הכל בחשבון.
עזרת לי מאוד.

מ.

-->