PDA

צפייה בגרסה מלאה : בולמי זעזועים לצ'רוקי

נמרוד
18-01-09, 17:08
הבולמים הנוכחיים, ראנצ'ו 9000 עשו את שלהם מזמן, ועכשיו גם הגומיות המקוריות האחרונות שעוד שרדו התפרקו ובאמת הגיעו מים עד נפש. מה אומרים החברים בעלי צ'רוקים (וגראנדים, לפחות מקדימה זה אותו דבר)?

הרכב כזכור XJ מוגבה רוביקון 4.5 אינץ', יש bar pin eliminators של JKS מקדימה ומאחורה ומקדימה למעלה כבר יש הסבה לבורג רגיל (של קיט הרוביקון), אם כי אפשר לחזור לתצורה המקורית אם צריך. הדרישות הן לבולם טוב, להרבה שנים, לרכב טיולים ויומיומי, שלפעמים נוסע מהר בטיולי מדבר, רצוי כזה שקונים בארץ מהמדף עם שירות ואחריות. ההתלבטות הברורה מאליה היא בין בילשטיין 5150 לבין פרוקומפ MX6, אין צורך בביצועים של בולמי מירוץ אמיתיים.

אני מחפש גם מידע מאילו מכם שכבר חרשו את האתרים האמריקאים, אבל גם ובעיקר נסיון אישי לאורך זמן... ואל תחסכו במילים, זה לא רק בשבילי אלא בשביל הדורות הבאים.

sos4u
18-01-09, 21:28
לאחר חריש לא קטן לפני רכישת הקיט שלי בדקתי בפורומים רבים, בארץ ובעיקר בחו"ל, ההעדפה שלי הייתה ל פרוקומפ MX6 מתכווננים.

היום אחרי כ 25K ק"מ ברובם בדרך לטיול או בחזרה ממנו, עמוס בגרנד, ועליו כ 180 ק"ג ברזלים נוספים על המקור [ וזה עוד לפני פגוש קדמי וכננת..], פלוס בני משפחה [ מה לעשות ...] ציוד ומשהו ל"נשנש " אני יכול גם לתת חוו"ד אישית.

עדיין לא מספיק זמן לחות דיעה לגבי אורך החיים, אבל מבחינת נוחות בכביש ויכולת גיהוץ בשטח - מדהימים.

היכולת לשנות בין המצבים השונים נותת את האפשרות לשחק בין נסיעת דיונות מהירה ועדיין בלי לשבור עצמות לבין זחילה על סלעים, במהירות 0 [ואני עדיין לא נעול] ולהשאיר את הגלגלים צמודים לריצפה בכל רגע נתון.

בכביש הרכב "איבד" את התחושה הסירתית המאפיינת מכוניות אמריקאיות. [אישית, אני לא סובל את התחושה הזאת] וקיבל התנהגות של רכב אירופאי משובח [ גיהוץ מהמורות בסגנון מרצדס, למי שמכיר]

לא בטוח שזה רק בגלל הבולמים, אצלי מותקן CLAYTON כזכור, הרכב לא הפך לקשיח וקופצני כמו שראיתי בגרנדים אחרים שמוגבהים עם RE. אלא נשאר עם נוחות של רכב [ פאר ? ] אמריקאי

בקיצור, אם הייתי צריך לרכוש סט בולמים אחר לגרנד, הייתי הולך שוב על MX ...

מקווה שעזרתי לדורות הבאים...

grand
19-01-09, 00:09
MX6 לאורך כל הדרך.
5+ שנים על ה ZJ ללא נזילות, עבדו כמו חדשים גם ביום האחרון שהגראנד היה אצלי. הבולמים לא רכים מדי, ולא קשים מדי, משככים יפה כל מהמורה, יציבות מצוינת של הרכב בסיבובים מהירים, לא זכור לי שאי פעם המיתלים נסגרו עד לבמפסטופ במהמורות ובנסיעה מהירה.

גם ב WJ הלכתי עליהם.
אבל....
איכות הבושינגים המסופקים איתם זוועתית בלשון עדינה, אם החלטת ללכת עליהם תחליף את על הגומיות לכאלה של כתום.
היה מבצע אצל KOLAK לפני מספר חודשים $299 לרביעיה ( במקום 399 בכל מקום אחר).

נמרוד
19-01-09, 16:59
יש ניסיון עם בילשטיין 5150?

asafk
19-01-09, 22:52
לא נסיון על צ'רוקי, אמנם.
מבחינתי כשלא צריך בולמי מירוץ, רק קוני.
ה5150 מצויינים, אבל אני לא אוהב את ההתנהגות שלהם, שאופיינית למונוטיובים- הם עובדים יותר טוב כשקצת "לוחצים" ונוהגים באגרסיביות, ופחות נוחים בנסיעה רגועה. זה עניין של טעם, וגם צריך לקחת בחשבון את המקום שהם דורשים בשביל הפיגיבק (יש מקום? )

אסף.

R-IK
20-01-09, 20:14
יש ניסיון עם בילשטיין 5150?

לרני (בעל XJ, חבר באתר) יש סט של בילשטיין. מציע שתיצור איתו קשר. אם אתה צריך את מספר הטלפון שלו אשמח לתת לך בפרטי.

נמרוד
20-01-09, 23:28
אריק, אשמח אם תפנה את תשומת ליבו או תשלח לי פרטים בפרטי.

R-IK
21-01-09, 00:29
אריק, אשמח אם תפנה את תשומת ליבו או תשלח לי פרטים בפרטי.

השארתי לך ה"פ.

-->