PDA

צפייה בגרסה מלאה : מזלג קלאצ'

רכס חיים
13-05-04, 21:18
עשיתי נסיעה קצרה והקלאצ' נתקע לי ולא זז. עברתי לתנוחה הרגילה מתחת לג'יפ ומצאתי שהמזלג יצא ממקומו החוצה ומוט המשאבה כמעט בחוץ , שוכב באלכסון. במה טעיתי בעת ההרכבה שהכל התפורר? מזל שזה לא תפס אותי בטיול הדפוק של חתרורים. יש למישהו רעיוצות למחר. עוד פעם שעתיים מתחת לג'יפ.

Bulldog
13-05-04, 21:32
תאומים שונים? מהלך דוושה לא תואם למהלך מזלג, מהלך מזלג לא מתאים לקלאץ', קלאץ' לא מתאים למנוע?
בדקת את כל הדברים האלה לפני שרצת להרכיב? תשב קצת, תחפש, תעשה מה שנקרא "שעורי בית" ותראה איך כשיש חומר טכני רלוונטי הכל מסתדר.
אצלי בהתאמות שונות שעשיתי, בחלקן גיליתי לבד דברים שהיו ידועים, ברובן מצאתי על כך הרבה חומר באינטרנט. לא נראה לי שיש הרבה אנשים שעושים הסבות שונות ומשונות כמוך, אבל אני בטוח שבאיזה קולחוז בקמצ'טקה, איזה מישהו דחף מנוע של וולגה לתוך וואז כי זה מה שהיה, הבעייה היא האם הבחור ההוא טרח להעלות את זה לפורום מכונות חקלריות תוצרת האימפריה הרוסית או לא.
תחפש, תימצא, תברך, לא תימצא, אני בטוח שלפחות נתונים יבשים כמו מהלכי דוושות לכלים השונים תצליח למצוא.

רכס חיים
14-05-04, 22:53
מה שקרה, בתוך ההאוזינג יושב המזלג על כדורית ברזל שמעוגנת בדופן על בורג 8 מ'מ. הבורג ניפתח בויברציות ונפל עם הכדורית לכביש במהלך הנסיעה, המזלג ברח החוצה , והסיט את מוט הבוכנה של המשאבה - וכתוצאה מכך ניתקע הקלאצ'. היות והיה לי מהוולגה כדורית רזרבית ארך התיקוך 20 דקות. הפעם לקחתי חוט ברזל ,חנקתי אותו על הראש הכדורי , וקשרתי לבורג מחוץ להאוזינג. אם הוא יפתח פעם נוספת הוא ישאר תלוי על ההאוזינג ולא יפול בדרך. צריך לנסוע למוסקווה למצוא כזה חדש ,ובלי דוגמה לא ניתן לייצר.

Bulldog
14-05-04, 23:03
מה שתארת פה זה לא פיתרון של הבעייה, הכי הרבה פתרת את בעיית היעלמות כדוריות ברזל נדירות שניתן למצוא אותן רק בבית הגידול שלהן בהרי אוראל.
אם הבעייה היא בורג שניפתח סדר אותה, יש מספיק שיטות ופטנטים למנוע מברגים להיפתח, אומי ניילוק, לוקטייט ואומי נעילה עם פין פציל בקצה.
אורי טל עשה עכשיו סקר מקיף בשוק בנוגע לברגים ננעלים.

ארז
15-05-04, 12:20
ה' אדירים חיים...תזרוק את הגרוטאה הזו וקנה גיפ פשוט....כזה שיש לו חלקי חילוף ,אחד כזה שתוכנן על ידי מהנדסים....

רכס חיים
15-05-04, 19:25
ארז, הגרוטאה הזאת עשתה איתי 50,000 ק'מ בשטח בשלוש השנים האחרונות ומעולם לא הכזיבה בשטח, ותעשה איתי עוד 100,000 ק'מ בעתיד הקרוב. תמיד חזרתי על ארבעת הגלגלים, בשילוב הכישורים שלה ושלי. ככה אני לומד כל בורג בנפרד מסיק מסקנות ומשפר. אני בונה אותו ולא טויוטה או לנד-רובר עושים את העבודה המענינת. זה מענין אותי בהרבה תחומים ונותן לי המון ענין לבנות את הרכב שלי לפי רעיונותי, כך שבסוף הדרך לא תמצא שום רכב שיתן תשובות כמוהו מבחינת עבירות ואמינות. אם אין לך סבלנות , זה לא ההובי בשבילך.

ארז
15-05-04, 19:42
ת'שמע יש לי הרבה סבלנות ואני בהחלט נהנה לקרוא או לראות את הפרוייקט שלך.
אבל לדעתי יש סיכוי שרכב שמורכב מכל כך הרבה אילתורים ומכל כך הרבה חלקים שונים של יצרנים שונים שכלל לא כיוונו את המוצר למטרות שלך יעבוד בצורה טובה, לדעתי אתה הולך למצוא את עצמך עוד שנתיים מאוהב עד הגג ברכב שלך רק בגלל שעבדת עליו כלכך הרבה, וזה למרות שהדבר הזה יתקלקל לך כל שני וחמישי.

רכס חיים
15-05-04, 19:59
זו גם דיעה שמכובדת על-ידי, אבל בינתיים אני פועל על סמך נסיוני והבנתי, בכוונה להצליח. אני יודע בגילי גם להודות באם טעיתי, בינתיים ,כל עוד אני מפיק הנאה רבה מהטיפול והשידרוג כמו מהטיולים המיוחדים שאני עושה - אמשיך ללכת בדרך זו, שאולי היא ללא מוצא, אך אני חושב אחרת.

Bulldog
15-05-04, 20:22
חיים, כבר אמרתי לך יותר מפעם אחת, לפעמים ההתעקשות שלך על חלקים היא מוטעית.
אולי תחפש חלקים אחרים שהם לא ה"טופ" אבל יתאימו לך בצורה יותר טובה. מה נותן לך סרן של G עם הוא מסתובב הפוך ממה שאתה צריך ואתה יודע שזה לא ניגמר בחלק אחד.
בעלויות האלה של השיפצורים, סידורים תקיעות וכל השאר היית כבר מוצא נעילה לסרנים המקוריים שלך.

-->