PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיה שמקורה לא ידוע...

Jacob80
02-02-09, 10:30
גרנד V8 1997.

זה התחיל לפני חודשיים שהחלטתי להחליף פלגים, מיד לאחר ההחלפה הרכב נסע פשוט מעולה, עבד יותר עגול מרכב שנת 2009 ונראה שלחיצה של מילימטר על הגז מטיסה את הרכב קדימה (היה נדמה שממש צריך ללטף את הגז והאוטו מגיב מעולה).
עד כאן הכל בסדר...
אחרי ~50 ק"מ הרכב התחיל לחתוך באגריסיביות (בגז בלבד) - אז החלפתי חוטי הצתה שכמובן לא עזר בכלום.
הפסקתי לנסוע על גז ועברתי לבנזין והרכב אמנם לא גמגם אבל נדמה היה שצריך ללחוץ יותר על הגז כדי שהאוטו יזיז את עצמו, נראה היה גם שהתגובות של הרכב הפכו רכות יותר וכי הוא מוציא פחות כח (כמובן שלא יעזור אם מישהו אחר יסע עליו ויבדוק כי הוא מרגיש חזק גם ככה) אז המשכתי ככה.
שבוע אח"כ סידרתי את הגז שנראה היה כי הרדוסר (החלק שמחמם את הגז ממצב נוזל למצב גז) לא מתחמם מספיק, בעיה שמעידה בד"כ על טרמוסטט פתוח קבוע - מה שהיה קצת מוזר כי טמפ' הרכב נורמלית.
בין לבין היתה גם בעיה שהרכב שיחק בין 0.7-1.5 טורים בסרק (בבנזין) ואחרי ניקוי הקונקטורים בחיישן מצב מצערת חזר לעבוד כרגיל.

מכאן לכאן, היום חזרתי לנסוע על גז והרכב עובד יחסית תקין אבל עדיין נותרה הבעיה שאני מרגיש שאני לוחץ הרבה על הגז כדי שהאוטו יזוז (זה מתבטא גם בצריכת הדלק שכרגע עומדת על 1:5)
ביום שישי האחרון, אחרי טיול הוא הרגיש לי כבד במיוחד אז החלטתי לתת לו פול גז ממצב עמידה ולראות את ההאצה - מה שקרה הוא שהילוך ראשון התנהל בעצלתיים על שהגיע ל 3000 טורים ומשם עלה במהירות ל 6000 טורים (מעבר לקו האדום) והפעיל את מנתק ההצתה, רק אחרי שמנתק ההצתה ניתק פעמיים הגיר החליף להילוך שני.

השאלות שלי הן:
1.למה הגיר נתן להילוך ראשון להגיע למנתק הצתה (ראוי לציין כי הגיר עובד בד"כ מצויין)
2.יכול להיות שחיישן מצב מצערת לא כל כך תקין ודורש ממני ללחוץ יותר על הגז בשביל להזיז את
הרכב ? האם הוא גם משפיע על הגיר ומורה לו מתי לבצע החלפה?
3.יש חיישן נוסף שבעת החלפת הפלגים נגעתי לו בחוטים והרגשתי כאילו שברתי אותם - החיישן
ממוקם בצידו הימני של המנוע, על הסעפת, בדיוק מאחורי האלטרנטור. מה זה והאם זה יכול
להיות קשור ?
4.היום הרכב עובד בסדר בסרק אבל לא עגול באופן מושלם. יש לו שיעולים קטנים כאלה (שסביר
להניח שמי שלא מכיר את הרכב לא ירגיש אפילו) שלא היו בעבר
5.יכול להיות שאיך שהוא הרכב מקבל הצתה מאוחרת ? הביצועים של האוטו מרגישים כאילו זה המצב
אבל לא ברור לי איך זה יכול היה לקרות

תודה

ofiredri
02-02-09, 11:42
זה במקרה והחלפת ללא מקורי ... Jeep לא מקבל פלאגים לא מקוריים . רק מקוריים Champion .

Jacob80
02-02-09, 11:51
זה במקרה והחלפת ללא מקורי ... Jeep לא מקבל פלאגים לא מקוריים . רק מקוריים Champion .

מקורי -
Champion RC12LC4

גם חוטי ההצתה מקוריים.
בשביל לפסול בעיה בפלגים, אחרי שהבעיה התחילה החזרתי את הישנים וזה המשיך באותה התנהגות.
יש לציין כי מצב הפלגים הישנים שעשו ~30000 ק"מ היה בדיוק לפי הספר. שחיקה זהה בכל שמונת הפלגים, אין קורוזיה, אין שמן, יש גוון חום אדמדם שמראה על שחיקה נכונה.

חנן geep
02-02-09, 12:55
אהלן!

גם אני נוסע בגז וגם לי יש בעיה דומה.

כאילו המנוע לא מקבל מספיק גז יעני מזייף וכשאני לוחץ בנדיבות על הדוושה כמעט ונחנק.

ניסית אולי להחליף פילטרים למערכת גז??? אני אישית הולך מחר להחליף פילטרים וניראה אם זה יעזור.

תהיה חזק.
חנן

Jacob80
02-02-09, 13:12
אצלי זה לא קשור למערכת גז.
זה מתנהג אותו דבר בבנזין.

העניין הוא שההתנהגות היתה שונה גם בגז וגם בבנזין, וכפי שאמרתי - מיד אחרי ההחלפה של הפלגים ההתנהגות היתה מושלמת (גם בגז וגם בבנזין) ועכשיו הוא מרגיש כבד (גם בגז וגם בבנזין).

אני מנסה להיות הכי ספציפי שאפשר על מנת לכוון לתשובות קונקרטיות
תודה בכל אופן

grand
02-02-09, 13:45
מקורי -
Champion RC12LC4

גם חוטי ההצתה מקוריים.
בשביל לפסול בעיה בפלגים, אחרי שהבעיה התחילה החזרתי את הישנים וזה המשיך באותה התנהגות.
יש לציין כי מצב הפלגים הישנים שעשו ~30000 ק"מ היה בדיוק לפי הספר. שחיקה זהה בכל שמונת הפלגים, אין קורוזיה, אין שמן, יש גוון חום אדמדם שמראה על שחיקה נכונה.

לא נכון..

אצלי פלאגים זולים דווקא של DENSO היו יותר טובים מהצ'מפיון, וגם החזיקו יותר זמן..

לדעתי איך שלא תסובב את הבעיה שלך בסוף זה יגמר בגלל הגז.
משהו בגראנדים המוגזים לא עובד אף פעם כמו שצריך, החיישנים משתגעים, המחשב משתגע, למרות שיתכנו בעיות אחרות.
גיר מחליק.
פילטר אויר סתום.
בעיה בקויל.
חיישן מצערת.
EGR
מנוע צעדים.
מפלג - רוטור שרוף.
מגעים במצבר...
מפלי מתח, מינוס לא תקין.
לפעמים סתם משהו שקשור במזג האויר או במצב הרוח של הבעלים:D
לפעמים זה עובר לבד..

Jacob80
02-02-09, 15:26
השאלות שלי הן:
1.למה הגיר נתן להילוך ראשון להגיע למנתק הצתה (ראוי לציין כי הגיר עובד בד"כ מצויין)
2.יכול להיות שחיישן מצב מצערת לא כל כך תקין ודורש ממני ללחוץ יותר על הגז בשביל להזיז את
הרכב ? האם הוא גם משפיע על הגיר ומורה לו מתי לבצע החלפה?
3.יש חיישן נוסף שבעת החלפת הפלגים נגעתי לו בחוטים והרגשתי כאילו שברתי אותם - החיישן
ממוקם בצידו הימני של המנוע, על הסעפת, בדיוק מאחורי האלטרנטור. מה זה והאם זה יכול
להיות קשור ?
4.היום הרכב עובד בסדר בסרק אבל לא עגול באופן מושלם. יש לו שיעולים קטנים כאלה (שסביר
להניח שמי שלא מכיר את הרכב לא ירגיש אפילו) שלא היו בעבר
5.יכול להיות שאיך שהוא הרכב מקבל הצתה מאוחרת ? הביצועים של האוטו מרגישים כאילו זה המצב
אבל לא ברור לי איך זה יכול היה לקרות

תודה

אני אודה לכם אם תוכלו לענות לי על השאלות שנשאלו.

רמי, פחדתי לציין את העובדה שלרכב יש גז כי אני יודע שאתה לא חסיד גדול :) אבל באמת שאין קשר, כל בדיקה שאני עושה אני בודק התנהגות בבנזין ובאופן כללי אני עובד בשיטת האלימינציה ופוסל דבר אחר דבר שנראה לי חשוד.
לכן,בסופו של דבר נשארתי עם 5 השאלות שלעיל שאין לי עליהן תשובה והייתי רוצה גם במקרה זה לפסול אחת אחת על שאמצא את הבעיה.

ההרגשה שלי היא שיש לי איזה חיישן שבוגד בי ואני חושש שהדרך למצוא אותו עוד ארוכה ולכן אני מבקש את עזרתכם.
התופעה שקרתה לי בגיר היא בגדר תעלומה בעיני ואשמח לקבל עליה תשובה.
העובדה שגם כאשר הרכב מרגיש לי כבד ואני לוחץ יותר על הגז לא מונעת ממנו להיות עדיין שקט, נוח ומהיר יותר מרב הרכבים על הכביש - אבל אני יודע שההתנהגות היתה שונה, הוא היה מגיב יותר בקלות ויותר כוח היה מורגש.
אני לא הולך למוסך כי כל מוסך שיקח את הרכב יגיד שהוא תקין..

אני לא פרנואיד או מחפש צרות עם הרכב. יש לו בעיה והיא תוארה לעיל ובפרטים. היא לא חמורה מדי ועם הזמן היא גם בטח תצוף (כאשר היא תחמיר). אבל אני מעוניין להקדים תרופה למכה ומחפש את עזרתכם.

boaz1969
02-02-09, 16:23
אני אודה לכם אם תוכלו לענות לי על השאלות שנשאלו.

רמי, פחדתי לציין את העובדה שלרכב יש גז כי אני יודע שאתה לא חסיד גדול :) אבל באמת שאין קשר, כל בדיקה שאני עושה אני בודק התנהגות בבנזין ובאופן כללי אני עובד בשיטת האלימינציה ופוסל דבר אחר דבר שנראה לי חשוד.
לכן,בסופו של דבר נשארתי עם 5 השאלות שלעיל שאין לי עליהן תשובה והייתי רוצה גם במקרה זה לפסול אחת אחת על שאמצא את הבעיה.

ההרגשה שלי היא שיש לי איזה חיישן שבוגד בי ואני חושש שהדרך למצוא אותו עוד ארוכה ולכן אני מבקש את עזרתכם.
התופעה שקרתה לי בגיר היא בגדר תעלומה בעיני ואשמח לקבל עליה תשובה.
העובדה שגם כאשר הרכב מרגיש לי כבד ואני לוחץ יותר על הגז לא מונעת ממנו להיות עדיין שקט, נוח ומהיר יותר מרב הרכבים על הכביש - אבל אני יודע שההתנהגות היתה שונה, הוא היה מגיב יותר בקלות ויותר כוח היה מורגש.
אני לא הולך למוסך כי כל מוסך שיקח את הרכב יגיד שהוא תקין..

אני לא פרנואיד או מחפש צרות עם הרכב. יש לו בעיה והיא תוארה לעיל ובפרטים. היא לא חמורה מדי ועם הזמן היא גם בטח תצוף (כאשר היא תחמיר). אבל אני מעוניין להקדים תרופה למכה ומחפש את עזרתכם.
שלום לך.. לחבר את המנוע למחשב חיברת? את הגיר ?..אם יש איזו שהיא בעיית חיישן אז חיבור למחשב מראה לך..בהצלחה:)

חנן geep
02-02-09, 16:27
לא נכון..

אצלי פלאגים זולים דווקא של DENSO היו יותר טובים מהצ'מפיון, וגם החזיקו יותר זמן..

לדעתי איך שלא תסובב את הבעיה שלך בסוף זה יגמר בגלל הגז.
משהו בגראנדים המוגזים לא עובד אף פעם כמו שצריך, החיישנים משתגעים, המחשב משתגע, למרות שיתכנו בעיות אחרות.

גיר מחליק.
פילטר אויר סתום.
בעיה בקויל.
חיישן מצערת.
EGR
מנוע צעדים.
מפלג - רוטור שרוף.
מגעים במצבר...
מפלי מתח, מינוס לא תקין.
לפעמים סתם משהו שקשור במזג האויר או במצב הרוח של הבעלים:D
לפעמים זה עובר לבד..

רמי אין לי שום ספקות לגבי הנסיון שלך אבל... אני נוסע ב-ZJ מוגז כבר שנה ללא בעיות בכלל והרכב מגיב בדיוק אותו דבר כמו שהוא נוסע על בנזין.:p
אני חושב שהכל תלוי במתקין המערכת זו דעתי ומותר לכל אחד לחשוב לפי רחשי ליבו.
חנן.

eliyoval
02-02-09, 18:10
בראש ובראשונה תיבדוק את מכסה המפלג יתכן שהוא כבר יבש
וקיבל איזה שהוא סדק ולכן הרכב התחיל לזייף כמו כן במכסה המפלג בצדו הפנימי מצטבר המון
פיח מאין קורוזיה לבנה שגורמת לניצוץ לא ליקפוץ ןלהתנגדות גבוהה ומכאן לסחיבה ירודה.
לפרק את מכסה המפלג ב5.2 ממש לא פשוט ואף קשה ביותר אך אפשרי
לגביי חוטי ההצתה האם היתקנתה חוטי הצתה מקוריים? הגראנדים פשוט לא יכולים ליסבול חוטי הצתה שהם לא מקוריים כבר היספקתי ליגזור ניסיון
ברכב שלי בכול פעם שהיתה בעיה בסחיבה נמצאה תקלה אחרת דבר שגרם לי ליצבור המון ניסיון.
בפעם האחרונה שהיתה לי תקלה כזאת דומה גיליתי כי הטרנספר שבק חיים וגרם לרכב שלא ליסחוב
הויסקוזי העלוב הזה
עוד המלצה חמה נתק את צינורות הואקום שמתחברים ל-EGR וצא לנסיעת מבחן יתכן שהשסתום לא סוגר לחלוטין יש בריחת ואקום שגורם לרכב להשתנק.

דרור הראל
02-02-09, 18:40
עם פוראנר מוגז,היתה לי בעייה דומה לפני כמה שנים-החלפתי,בדקתי,השתגעתי והלך החשק לנסוע ברכב.

לבסוף התברר (לאחר אלפי שקלים של תיקונים והחלפות) שהיתה בעייה עם מחשב הרכב שנוצרה כנראה בעקבות התקנת מערכת הגז.

דרור הראל

TEDDY
02-02-09, 20:01
לפי דעתי חפש מה שאלי יובל כתב יותר בכיוון של בריחת ואקום כנראה יונק אויר מאיפשהו חפש בצינורות של הנשמים אולי.
בעיה שגם לי היה לא פעם אחד.
ואם לא אולי בכיוון של חיישן מנוע סיבובי סרק.( שמשפיע גם על הנסיעה).
בהצלחה.

מלכי
02-02-09, 21:03
צר לי אך בעקבות נסיון רב רמי צודק, מערכת הגז היא מקור הבעיה בד"כ.

1. יהיה המתקין טוב ככל שהיה בלאי חוטים מגעים שקעים וכו' גבוה מאוד בעיקר עקב טמפ' ראש מנוע= תא מנוע.
הפיתרון להלחים ולבודד בשיטתיות כל מה שאפשר במע' הגז הרבה עב' אבל עובד יופי.
2.יש מצב שתיקשורת המחשבים לא מסתנכרנת, אללה יודע מה בדיוק קורה שם אבל התופעות משונות ביותר, מיוחסות בד"כ לחשמל/דלק.
הפיתרון נסיעות ארוכות על בנזין שבהן משולבות התנעות שכניראה מאפסות את מחשב הרכב ולהן מיחסים את התקלות שמתקנות את עצמן.

עד כאן גז ועכשיו בנזין.
היה מקרה בהחלפת פלגים שאחד מהם ניסגר התופעות היו זהות שווה מבט.
סה"כ התופעות שאתה מפרט לא כולל הגיר מצריכות בדיקה באוסילוסקופ ו-DRB המנוע גדול וחזק פיסטון אחד שלא עובד כמעט ולא מורגש במיוחד אם פעם עובד פעם לא.
אחרון חביב חישן קרנק מה לא נאמר על רכיב סוג זין הזה שעובד כשבא לו וכו', לא הוא לא מדליק "צ'ק אנג'ין"ופטירתו מלווה ביסורי ארנק קשים.

boba banay
02-02-09, 21:41
החיישן שאתה אומר שנגעת בו ונראה לך ששברת אותו
איך הוא נראה? איפה בדיוק הוא נמצא? יש עליו סימנים כלשהם?

יכול להיות שזהו חישן MAF = MASS AIR FLOW - מנועים אמריקאים רגישים מאד לנתונים שהחיישן הזה מוציא - מספיק שהוא מלוכלך ולא מדווח על כמות האוויר הנכונה שנכנסת, ז'תומרת מדווח על פחות ממה שבאמת נכנס, המחשב מגיב בפתיחת מזרקים לזמן קצר מהדרוש וכתוצאה מכך - חוסר סחיבה (מזרקי הגז נפתחים ע"פ פקודת מחשב ניהול המנוע).

במקרה שלך אם הוא ניזוק ומחשב ניהול המנוע לא מקבל ממנו מידע כלל המערכת עוברת למוד חירום.
בדוק טוב טוב את החיבורים לחיישן ואת החיישן עצמו - אם אין נזקים בחיבור או נתק בחוטים

Jacob80
03-02-09, 18:59
בראש ובראשונה תיבדוק את מכסה המפלג יתכן שהוא כבר יבש
וקיבל איזה שהוא סדק ולכן הרכב התחיל לזייף כמו כן במכסה המפלג בצדו הפנימי מצטבר המון
פיח מאין קורוזיה לבנה שגורמת לניצוץ לא ליקפוץ ןלהתנגדות גבוהה ומכאן לסחיבה ירודה.
לפרק את מכסה המפלג ב5.2 ממש לא פשוט ואף קשה ביותר אך אפשרי
לגביי חוטי ההצתה האם היתקנתה חוטי הצתה מקוריים? הגראנדים פשוט לא יכולים ליסבול חוטי הצתה שהם לא מקוריים כבר היספקתי ליגזור ניסיון
ברכב שלי בכול פעם שהיתה בעיה בסחיבה נמצאה תקלה אחרת דבר שגרם לי ליצבור המון ניסיון.
בפעם האחרונה שהיתה לי תקלה כזאת דומה גיליתי כי הטרנספר שבק חיים וגרם לרכב שלא ליסחוב
הויסקוזי העלוב הזה
עוד המלצה חמה נתק את צינורות הואקום שמתחברים ל-EGR וצא לנסיעת מבחן יתכן שהשסתום לא סוגר לחלוטין יש בריחת ואקום שגורם לרכב להשתנק.

לפני פירוק מכסה מפלג האם יש אפשרות פשוט לבדוק שההצתה מכוונת כראוי ולא מקדימה או מאחרת?
כמו-כן - איפה ה EGR ממוקם והיכן הצינורות שמתחברים אליו ?

יכול להיות שזהו חישן MAF = MASS AIR FLOW - מנועים אמריקאים רגישים מאד לנתונים שהחיישן הזה מוציא - מספיק שהוא מלוכלך ולא מדווח על כמות האוויר הנכונה שנכנסת, ז'תומרת מדווח על פחות ממה שבאמת נכנס, המחשב מגיב בפתיחת מזרקים לזמן קצר מהדרוש וכתוצאה מכך - חוסר סחיבה (מזרקי הגז נפתחים ע"פ פקודת מחשב ניהול המנוע).

איפה נמצא ה MAF ?

eliyoval
03-02-09, 22:13
לפני פירוק מכסה מפלג האם יש אפשרות פשוט לבדוק שההצתה מכוונת כראוי ולא מקדימה או מאחרת?
כמו-כן - איפה ה EGR ממוקם והיכן הצינורות שמתחברים אליו ?

איפה נמצא ה MAF ?

בראש ובראשונה דע לך שלא ניתן לכוון הצתה בגראנדים
לא משנה לאן תסובב את המפלג ההצתה לא תשתנה.
לגביי ה-EGR המיקום שלא ליד המפלג ליד חיישן הקראנק ברז הואקום שלא ממוקם על סעפת
היניקה צד ימין בסמוך מאוד לשסטום ה-EGR כך בחשבון שכאשר תבטל אותו מנורת המחשב תידלק בלוח השעונים
חיישן ה-MAF יושב בסמוך מאוד לאלטרנטור על סעפת היניקה נתק את החיישן וצא לנסיעת מבחן ראה אם אתה מרגיש באיזה שינוי
אל פחד לא ניגרם שום נזק בניתוק, המחשב אינו מזהה את החיישן ואז ניכנס למוד חרום או במילים אחרות המחשב מתעלם מין החיישן ועובר לתוכנה חלופית.
זכור תמיד בכול ניתוק של רכיב אלקטרוני תידלק מנורת אזהרה CHECK ENGINE
ניתן לכבות את המנורה לאחר חיבור הרכיבים על ידי ניתוק כבל מינוס

Jacob80
04-02-09, 17:14
ניתקתי את ה MAF, נדלקה מנורת צ'ק אנג'ין אבל התחושה נשארה זהה..

אני מתחיל לחשוב שיש קשר בין מה שאני מרגיש לעובדה שבקיק-דאון הגיר לא מחליף את ההילוכים בזמן ונותן לרכב להגיע למנתק ההצתה.
יש כבל קיק דאון ויש גם חיישנים שקשורים לעניין הזה אבל אין לי מושכ מה לעשות איתם ואיך לבדוק.

עצות?

איציק - 4X6ZH
04-02-09, 19:33
כל עוד אתה על גז אז תמשיך לערבב על אש קטנה ותשמור שלא ישרף .
אתה יכול להמשיך במצב הזה כל עוד אתה מערבב .
העיקר זה להחליף מדי פעם חלק כל שהוא ולערבב .
ברגע שתרגיש שהכל בסדר מיד קיק אחד טוב ולערבב על גז באש קטנה

בסוף בסוף תחזור להפעיל את המערכת על בנזין
לא לפני שתגרום נזק כבד והוצאות כספיות של כל מה שאתה חוסך בנסיעה על גז

אבל מי אמר שמשעמם :wink:

http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Forums&group=5&item=926441

איציק

AvigdorAharon
05-02-09, 15:15
יעקב,

הוצאת קודי תקלה מהמחשב מנוע?

אביגדור

איש
05-02-09, 15:48
מנסיוני למרות שפסלת את מערכת הגז ע"י נסיעה בבנזין .
אני עובד בחברת שמירה לא ננקוב בשמה (לא ראויה לפרסום )

אנו נוסעים בצי רכב של לנסרים 2008 ומערכות הגז הן יום אסל יום באסה ,
מה שאתה מתאר מדוייק מאוד גם באותם רכבים , אינם מעברים הילוכים בצורה נכונה כאשר עובדים על גז , מושכים הילוכים וקיימת הרגשה של חוסר סחיבה .
ולפעמים הן משתגעות בחזרה ואז הכל טוב .

התופעה מלווה גם בריח נעים של גז , שגורם גם להרבה תופעות נעימות אצל הנהג . כאבי ראש אף שורף וכו...

בכל אופן בהצלחה !

eliyoval
05-02-09, 18:20
אני באופן אישי מעולם לא התחברתי לרעיון לינסוע על גז במיוחד לא בגיפים
אני טוען שרכב בעל מנוע שמונה צילינדרים לא יכול לשמש כרכב משפחתי אלא אם גיליתה באר נפט
מתחת לבלטות או שאתה שייך סעודי. ואז מתחילים סליחה על הביטוי הקומבינות מתקינים בתא המנוע שממילא צפוף נורא עוד מערכת ואז כבר לא נשאר מקום להכניס לתא המנוע קיסם, ואז גם הטיפול הופך להיות יותר קשה ברכב מה לעשות צפיפות,
ואז מתחילים כל מיני תופעות לוואי כמו אלא שאתה מציין בשרשור
תאמין לי איציק ממש ישיר איתך זה יגמר בסוף בהחלפת המנוע ומכאן יצא שכרך בהפסדך.
אבל זו רק דעתי האישית ואני בטוח שיש שחולקים על דעתי.

AvigdorAharon
06-02-09, 20:43
1. הוצאת קודי תקלות מחשב?
2. אילו חוטי הצתה קנית? מיאנוביץ?
3. ניסית להחזיר את החוטים הישנים?

הערכה שלי, מבלי שענית על השאלות, שהבעיה היא חשמלית. פלגים, חוטים או מכסה מפלג ורוטור.
כל עוד כמובן שאין תקלות מחשב.

ד"א, שלחתי לך ה"פ.

אביגדור

Jacob80
07-02-09, 14:38
1. הוצאת קודי תקלות מחשב?
2. אילו חוטי הצתה קנית? מיאנוביץ?
3. ניסית להחזיר את החוטים הישנים?

הערכה שלי, מבלי שענית על השאלות, שהבעיה היא חשמלית. פלגים, חוטים או מכסה מפלג ורוטור.
כל עוד כמובן שאין תקלות מחשב.

ד"א, שלחתי לך ה"פ.

אביגדור

חברים, תודה על התגובות.
אני בכוונה בוחר שלא להגיב על עניין הגז כדי לא להטות את הדיון, רק אציין שחלק מהחברים קצת מקובעים בדעותיהם ופוסלים על הסף מבלי להתעניין בפרטים. הבעיה היא לא במערכת גז. נקודה. ותאמינו לי שאני לא מחסידי המערכות הללו (בגלל המתקינים ולא בגלל הטכנולוגיה) אבל לרדת לטיול במדבר ולתדלק ב 400 ש"ח במקום ב 800 ש"ח עושה את ההבדל.

לגבי גראנד כרכב יומיומי - אני לא מבין למה לא, זה בסה"כ רכב וזה יעודו המקורי. אני דואג שהרכב יהיה תקין ומתחזק אותו לבד כמה שאפשר. הרכב מוכיח אמינות יוצאת דופן - גם מכנית וגם חשמלית.

הבעיה היא באחד החיישנים ואני משוכנע ב 90% על זה. אני לאט לאט מצמצם אפשרויות ובסוף אמצא אותה - כמו כל בעיה שהיתה לפניה... רק רציתי את עזרתכם בשביל לקצר את התהליך

boaz1969
08-02-09, 07:45
תקצר לך את תהליך החיפוש במידה וזה אחד החיישנים ע"י חיבור למחשב שידווח לך ישירות איזה חיישן !!!! למה ללכת סחור סחור??מה גם שלא תעשה איזה נזק של קצר לאחד המחשבים תוך כדי החיפוש באפלה חבל ....אני גם דוגל בלטפל לבד ולהכיר את הגיפ טוב כדי שלא אתקל בשטח בבעיה שלא אוכל לפתור...והכייף של העניין.... אבל לפעמים אין ברירה ...בהצלחה בועז

sos4u
05-03-09, 21:54
מה נסגר ?

-->