PDA

צפייה בגרסה מלאה : שידרוגים לגימני 2008

04-02-09, 15:14
שלום רב,
לאחרונה רכשתי גימני חדש 2008 ידני, וכמובן שזאת כנראה הייתה אחת הקניות הטובות שעשיתי בחיי, וזאת אפילו ללא שהגעתי ל-"מיצוי" היכולת שלו עדיין.

וכמובן שעם ההנאה מתפתח התאבון ולכן מספר שאלות:
במה עדיף להשקיע?
1. צמיגי שטח? (וכמו כן מה ההשפעה שלהם על הנסיעה בכביש ביציאה מנקודת הנחה שבסופו של עניין הרכב משמש בעיקר לנסיעה עירונית)
2. נעילה אחורית? (מה טווח המחירים והאם גם לנעילה תהייה השפעה על הכביש)
3. מיגונים.... (עד כמה זה כדאי בהתחשב שאין לי יותר מדיי נסיון בנהיגת שטח, וכמו כן מה תהייה ההשפעה שלהם על הצריכת דלק? אני יוצא מנקודת הנחה שמיגון = עוד משקל = יותר דלק)
4. הגבהה (עד כמה באמת צריך להגביה, והאם ההגבהה בג'ימני שהיו לה יתרונות מובהקים לשטח לא תהפוך את הרכב לסכנת-חיים בנסיעה עירונית? )

ובקיצור, מה באמת, הכי כדאי? ומה טווח המחירים (בקצרה?)
והאם מישהו יודע מה ההשפעה של כל השידרוגים הללו על אחריות וביטוח הרכב?

בברכה

MMR
04-02-09, 16:08
תתחדש.
על כל, אבל כל השאלות האלו יש תשובה וים אינפורמציה אם תעשה חיפוש קצר.

tomig
04-02-09, 20:54
שלום רב,
לאחרונה רכשתי גימני חדש 2008 ידני, וכמובן שזאת כנראה הייתה אחת הקניות הטובות שעשיתי בחיי, וזאת אפילו ללא שהגעתי ל-"מיצוי" היכולת שלו עדיין.

וכמובן שעם ההנאה מתפתח התאבון ולכן מספר שאלות:
במה עדיף להשקיע?
1. צמיגי שטח? (וכמו כן מה ההשפעה שלהם על הנסיעה בכביש ביציאה מנקודת הנחה שבסופו של עניין הרכב משמש בעיקר לנסיעה עירונית)
2. נעילה אחורית? (מה טווח המחירים והאם גם לנעילה תהייה השפעה על הכביש)
3. מיגונים.... (עד כמה זה כדאי בהתחשב שאין לי יותר מדיי נסיון בנהיגת שטח, וכמו כן מה תהייה ההשפעה שלהם על הצריכת דלק? אני יוצא מנקודת הנחה שמיגון = עוד משקל = יותר דלק)
4. הגבהה (עד כמה באמת צריך להגביה, והאם ההגבהה בג'ימני שהיו לה יתרונות מובהקים לשטח לא תהפוך את הרכב לסכנת-חיים בנסיעה עירונית? )

ובקיצור, מה באמת, הכי כדאי? ומה טווח המחירים (בקצרה?)
והאם מישהו יודע מה ההשפעה של כל השידרוגים הללו על אחריות וביטוח הרכב?

בברכה
מזל טוב על הקניה!
גם לי יש ג'מני 2008...
1.צמיגי שטח ישנו לך את הגיפ מקצה לקצה בשטח וצמיגים כמו מקסיס במידה המקורית כמעט ולא ישפיעו על הרכב בכביש מחירים בסביבות ה2000 ש"ח
2.קימות בשוק 2 סוגי נעילות אחת עם הפעלה על ידי הנהג ואחת שעובדת אוטומטית טווח המחירים בין 4000 -8000 ש"ח תלוי בנעילה וכמובן ניתן לרכוש בזול יותר לבד ולהתקין לבד וככה לחסוך, המחיר הוא +- מה שדורשות סדנאות שיפורים, עם אתה לא נוסע הרבה בשטח והטיולים שלך לא כוללים עבירויות קשות אתה לא תצתרך את הנעילה.
3.מיגון שקיים בג'מני זה מגן מיכל דלק ,מגן טרנספר,מגן סרן אחורי ומגן סרן קדמי.
לי יש את כל המיגונים ואני יכול לומר לך בוודאות שהמגן היחידי שחטף שיפשופם בשטח זה מגן הטרנספר כל השאר חשובים אבל הרבה פחות.
4.הגבהה,קיימות 2 סוגים בשוק 1 הוספת ספייסרים 2 החלפת הקפיצים ובולמים המחירים מתחילים מכמה מאות שקלים לספייסרים ודוגמא 6000 ש"ח לסט בולמים וקפיצים של אולדמן בסדנא בנושא הזה יש המון דעות חלוקות מה טוב ולמה וכמה אני אישית שם את הסט המלא .

לגבי השידרוגים והאחריות

1.בנושא הצמיגים אין כל בעיה כל עוד אתה שומר על המידה הקיימת ברכב
2.בנושא הנעילות אסור לשים נעילה ברכב זה מוריד לך את האחריות כמעט מכל הרכב הם כבר ימצאו תירוץ בשביל לומר שבעיה כשהי נוצרה בגללה.
3.מיגונים אתה יכול לשים רק של אספיר זו החברה שהיבואן אישר את ההוספה של המיגונים שלה לרכב והאחריות תקפה איתם.
4.כל הגבהה או שינוי בחלקי הרכב אסור וכמובן האחריות לא תכלל על כל מה שקשור.

תזכור עוד משהו שברגע שראית בעיה ויש לך איזה שיפור אסור אתה תמיד יכול לפרק אותו ולהחזיר את המקורי ואז אף אחד לא ידע ולא תיהייה בעיה...

yoav
04-02-09, 21:19
נעילה אוטומטית עולה 200 $ בארה"ב, והתקנה בארץ עוד כ 200$+\-, סה"כ 400$.
כל עוד הדולר לא הגיע ל 5 ש"ח(;)), אז נעילה אוטומטית תעלה לך עד 2000 ש"ח...

צמיגים חדשים, נעילה, מיגונים... הג'ימני במצבו הסטנדרטי עובר את מרבית מסלולי הטיול הפופולרים, ועם נהיגה זהירה וסבירה גם בלי נזקים.

לדעתנו שווה לחכות עם השידרוגים למיניהם עד שמטיילים קצת ומבינים מה באמת רוצים מהטיולים ומהרכב.
כאמור- גם במצבו ה"רגיל" הוא יצלח יפה את רוב מסלולי הטיול השכיחים

תתחדש.

qpon12
04-02-09, 22:46
מזל טוב על הקניה!
גם לי יש ג'מני 2008...
1.צמיגי שטח ישנו לך את הגיפ מקצה לקצה בשטח וצמיגים כמו מקסיס במידה המקורית כמעט ולא ישפיעו על הרכב בכביש מחירים בסביבות ה2000 ש"ח
2.קימות בשוק 2 סוגי נעילות אחת עם הפעלה על ידי הנהג ואחת שעובדת אוטומטית טווח המחירים בין 4000 -8000 ש"ח תלוי בנעילה וכמובן ניתן לרכוש בזול יותר לבד ולהתקין לבד וככה לחסוך, המחיר הוא +- מה שדורשות סדנאות שיפורים, עם אתה לא נוסע הרבה בשטח והטיולים שלך לא כוללים עבירויות קשות אתה לא תצתרך את הנעילה.
3.מיגון שקיים בג'מני זה מגן מיכל דלק ,מגן טרנספר,מגן סרן אחורי ומגן סרן קדמי.
לי יש את כל המיגונים ואני יכול לומר לך בוודאות שהמגן היחידי שחטף שיפשופם בשטח זה מגן הטרנספר כל השאר חשובים אבל הרבה פחות.
4.הגבהה,קיימות 2 סוגים בשוק 1 הוספת ספייסרים 2 החלפת הקפיצים ובולמים המחירים מתחילים מכמה מאות שקלים לספייסרים ודוגמא 6000 ש"ח לסט בולמים וקפיצים של אולדמן בסדנא בנושא הזה יש המון דעות חלוקות מה טוב ולמה וכמה אני אישית שם את הסט המלא .

לגבי השידרוגים והאחריות

1.בנושא הצמיגים אין כל בעיה כל עוד אתה שומר על המידה הקיימת ברכב
2.בנושא הנעילות אסור לשים נעילה ברכב זה מוריד לך את האחריות כמעט מכל הרכב הם כבר ימצאו תירוץ בשביל לומר שבעיה כשהי נוצרה בגללה.
3.מיגונים אתה יכול לשים רק של אספיר זו החברה שהיבואן אישר את ההוספה של המיגונים שלה לרכב והאחריות תקפה איתם.
4.כל הגבהה או שינוי בחלקי הרכב אסור וכמובן האחריות לא תכלל על כל מה שקשור.

תזכור עוד משהו שברגע שראית בעיה ויש לך איזה שיפור אסור אתה תמיד יכול לפרק אותו ולהחזיר את המקורי ואז אף אחד לא ידע ולא תיהייה בעיה...
מזל טוב על הקנייה
יש לי גם אבל מודל2005 שיפרתי אותו הרכבתי נעילה אחורית ב-1000 ש"ח הירכבתי לבד,(עליתי במעלה אשוא וורדית די בקלות)החלפתי בולמים וקפיצים עשה לי רק טוב,יותר גמיש בכביש וגם בשטח,רק לנהוג יותר חכם,במוסך לא עשו לי שום בעיות בתקלות עקב השיפורים, בגדר האחריות,הם שמחו שראו את השיפורים ברכב.

dkrauss
05-02-09, 16:43
אחרי כמעט חמש שנים עם גימני

להלן עדיפות השיפורים לדעתי

1. נעילה אחורית אוטומטית
2.מיגון טרנספר
3.צמיגים - ממליץ רק אחרי שהמקוריים מתבלים
4. הגבהה

אני בטוח שתהנה מהגיפ

ארז
10-02-09, 23:20
נעילה אחורית זה עניין של תקציב, אם התקציב לחוץ לך על האוטו' בידיעה שזה משפיע על הנהיגה בכביש(אמרתי משפיע, לא אמרתי מסוכן(למרות שבסיטואציות מסוימות זה אכן מסוכן יותר מדיפ' פתוח-בעיקר בטעות נהג).

מתלים- יש בארץ קיטים מאושרים על ידי משרד התחבורה והרכבתם לא משפיעה על אחריות היצרן(כמובן שהאחריות על הבולמים המקוריים נעלמת עם הורדתם מהרכב...),האם יש צורך בהגבהה? הכי טוב שאתה תחליט בעצמך לאחר שתסע ברכב תקופה ותבין לבד איפה המגבלות שלך.

מיגונים, ניתן להרכבים ללא הסרת האחריות גם מיגונים לא של חברת אספיר(לא שאני פוסל אותם, ההפך הם מצויינים), איזה מיגונים אני חושב שכדאי? טרנספר חובה, דיפרנציל קדמי רק אם אתה חובב עבירות והייתי גם שם מדרגות צד מחוזקות לחילוץ ושמירה על דפנות הרכב

-->