PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם חיישן מהירות יציאה בגיר בZJ 95 לא תקין משפיע על?....

boaz1969
11-02-09, 23:36
האם החיישן משפיע על החלפת ההילוכים בLOO?? ההילוכים עוברים רק ב סל"ד 3500 ...לאחר חיבור הסקנר למחשב הגיר תוצאה... חיישן מהירות לא מגיב..הוחלף החיישן בחדש ועדיין מראה הסקנר שלא מגיב!!
1. מה לבדוק?ואיך?
2. האם הוא הבעיה שלא מחליף הילוכים בLOO רק בסל"ד גבוה??
3.או שיש עוד איזה חיישן בתוך הגיר שאחראי על החלפת ההילוכים??
אני מציין שבHI ההילוכים מתחלפים בזמן כמו שעון!! הבעיה רק ה LOO
תודה לעונים:)

איציק - 4X6ZH
12-02-09, 07:57
השאלה שלך לא ברורה
ההילוכים עוברים או לא עוברים ?
או עוברים רק בסל"ד גבוה .

הממסרה לא יודעת שאתה נמצא ב HI או ב LOO
הטרנספר הוא שאחראי לזה . והוא מדווח למחשב לשנות תוכנית עבודה .
חיישן מהירות חייב לדווח תמיד על מהירות .

איציק

boaz1969
12-02-09, 08:17
השאלה שלך לא ברורה
ההילוכים עוברים או לא עוברים ?
או עוברים רק בסל"ד גבוה .

הממסרה לא יודעת שאתה נמצא ב HI או ב LOO
הטרנספר הוא שאחראי לזה . והוא מדווח למחשב לשנות תוכנית עבודה .
חיישן מהירות חייב לדווח תמיד על מהירות .

איציק
עוברים הילוכים רק בסל"ד גבוה 3500 ..
והבעיה היתה גם לפני שהחלפתי טרנספר ל 242....כך שנראה לי שזה שולל אפשרות של טרנספר..

השועל
12-02-09, 09:59
זה נשמע כמו מפסק ומשדר לחץ בגיר. (Pressure Sensor +Pressure switch)..

boaz1969
12-02-09, 18:11
זה נשמע כמו מפסק ומשדר לחץ בגיר. (Pressure Sensor +Pressure switch)..
אהלן דני
איפה נמצא המפסק הזה?
ובמידה והוא לא תקין לא היה מזהה את זה הסקנר??כי חוץ מחיישן המהירות שלא מגיב...לא סימן על שום תקלה נוספת..

AvigdorAharon
14-02-09, 22:58
לאחר חיבור הסקנר למחשב הגיר תוצאה... חיישן מהירות לא מגיב..הוחלף החיישן בחדש ועדיין מראה הסקנר שלא מגיב!!
תודה לעונים:)

מה זה סקאנר של הגיר? יש לך את הדגם של הסקאנר?
איפה הוא מתחבר?

תודה,
אביגדור

boaz1969
14-02-09, 23:49
מה זה סקאנר של הגיר? יש לך את הדגם של הסקאנר?
איפה הוא מתחבר?

תודה,
אביגדור
שלום אביגדור אני הסביר קצת את השאלה..
התחבר המכונאי שלי למחשב הגיר עם קורא התקלות שלו (סקאנר אם אני זוכר נכון..)

השועל
15-02-09, 16:46
שלום בועז..

המפסק והמשדר נמצא בגיר.
בזמן נסיעה כאשר אתה מחובר לסקנר ולגיר תוכל לדעת האם המפסק תקין או לא במיוחד בשלב שבו הרכב אמור להעביר הילוכים.

אצלי ברכב ביצעתי את הבדיקה יחד עם מכונאי גירים וראיתי בסקנר את הכשל שמראה על כך שהמשדר לא מגיב\מקצר.
החלפה של זוג הסנסורים (וזה גם מה שממליצים מעבר לים, להחליף זוגות) פתר את הבעייה. אצלי לפחות..

boaz1969
15-02-09, 18:57
אהלן דני
זאת אומרת כדי להחליף את הזוג המאושר...צריך לפתוח את הגיר??!! אוקי גם ככה אני לפני שיפוץ לצערי בימים הקרובים!!העשה את הבדיקה עם כפיר מנס ציונה..שכנראה הפקיד את הגיפ שלי אצלו לשיפוץ הגיר..תודה דני

השועל
15-02-09, 21:23
פתיחת גיר = פתיחת קרטר + ברקט מכני שמחזיק את שני הסנסורים עליו (4 ברגים אם אני זוכר נכון).

boaz1969
15-02-09, 22:06
אם אני מכניס את הגיר לשיפוץ... כלול בשיפוץ שני הסנסורים האלא או שזה תוספת למחיר??

AvigdorAharon
16-02-09, 08:22
שלום אביגדור אני הסביר קצת את השאלה..
התחבר המכונאי שלי למחשב הגיר עם קורא התקלות שלו (סקאנר אם אני זוכר נכון..)

התכוונתי לשאול אם יש סקאנר יעודי לגיר, ואם כן, לאן הוא מתחבר? איפה נמצא השקע שלו?

תודה

boaz1969
16-02-09, 09:19
אותו הסקנר של המנוע קורא גם את הגיר... בגרנדים שנת 95 ישנו תקע חיבור בנפרד למחשב הגיר בתוך הרכב מעל הדוושות צד ימין צמוד לקיר האש , צריך קצת לחפור ולמצוא לפעמים עובדים שם מתקינים כלשהם (אזעקה,מערכת ...) והם תוקעים אותו איפשהו שם..אצלי היה תקוע מאחורי המאפרה...אבל צריך ללכת לפי צמת חוטים שמגיעה ממחשב הגיר שממוקם על קיר האש בצד שמאל למעלה (קצת קשה לראות אותו אבל הוא שם) משנתונים 96 מתחבר הסקנר למחשב המנוע וקורא גם את הגיר....

השועל
16-02-09, 23:42
בועז לשאלתך..

משפצי גירים מחלקים את השיפוץ לשניים : החלפת חלקים רכים והחלפת חלקים קשים.
חלקים רכים: אטמים, גומיות, קלא'צ.
חלקים קשים : טורק, סנסורים, מוח גיר וכיוצא בזה..

חלקים קשים לא נכללים בשיפוץ סטנדרטי וסביר מאוד להניח שכנראה תצטרך לשלם עליהם בנוסף. תקנה אותם מחו"ל היום בכדי שהוא יתקין לך אותם בזמן השיפוץ ואז לא תצטרך לפתוח שוב את הקרטר..

boaz1969
17-02-09, 01:02
דני.. סגור שגם הטורק כלול בשיפוץ...לגבי השאר אני יבדוק שיהיה ברור..תודה על החידוד ..בכל מצב לגבי הזמנה מחו"ל אין לי זמן לחכות מת כבר לטייל...עכשיו זה מזג האויר הכי יפה בעונה מה גם שהגיר בשלבי גסיסה מתקדמים..

השועל
18-02-09, 14:05
ציטוט : "חלקים קשים לא נכללים בשיפוץ סטנדרטי וסביר מאוד להניח שכנראה תצטרך לשלם עליהם בנוסף. תקנה אותם מחו"ל היום בכדי שהוא יתקין לך אותם בזמן השיפוץ ואז לא תצטרך לפתוח שוב את הקרטר.."

לשאלתך ,התשובה היא שלא. הטורק לא נכלל בשיפוץ אבל אם תצטרך להחליף אז המחיר עולה בהתאם. (אותו הדבר גם לגבי מוח גיר וברקטים אחרים שמתחברים לגוף הגיר שצורכים החלפה..)

איציק - 4X6ZH
18-02-09, 15:02
איזה שיפוץ זה שלא מחליפים את הטורק :(
נו באמת .... מי עובד על מי ?
הרי הטורק הוא מקור צרות ותקלות שאתה לא חולם עליהם .
הטורק הוא מחסן של ליכלוך ( שלא ניתן לניקוי !! )
וזה עוד לפני תקלות מכניות ישירות של הטורק .

בשיפוץ גיר חובה להחליף טורק .
בשיפוץ גיר חובה לנקות ולשטוף את צנרת ומצנן שמן הגיר .
בשיפוץ גיר מומלץ להוסיף מסנן שמן על קו המצנן ( בחזרת השמן לגיר )

איציק

השועל
18-02-09, 15:20
אתה צודק איציק, אם כי זה תוספת תשלום עבור שיפוץ כזה.
כמה עולה מנסיונך שיפוץ גיר אוטומט לגרנד הכולל את מה שציינת ?

boaz1969
18-02-09, 23:19
אז ככה השיפוץ כולל החלפת הטורק!! ללא תוספת תשלום בשום מכון גירים לא דיברו על תוספת על הטורק. אבל.....................על המזל שלי הזנב של הגיר עם חופשים בגלגלי השיניים אוטוטו מתפרק...

השועל
19-02-09, 15:50
כמה עולה השיפוץ אצלך בועז ?

boaz1969
20-02-09, 13:10
כמה עולה השיפוץ אצלך בועז ?
לוקחים בסביבות ה6000 שקל כולל החלפת טורק לגיר הקטן מה שיש אצלי...אצלי עולה דרך מישהו שאולי לוקח את הגיפ שלי 5000 ..אבל לאחר פירוק הגיר מסתבר שהחלקים שיש בזנב הגיר גמורים...וזה לא כלול בשיפוץ...ואני מנסה להשיג...מקווה שלא ייקר את השיפוץ בהרבה
:(....השיפוץ מתבצע אצל גורג וחוסיין ביפו ...

חנן geep
20-02-09, 20:58
לוקחים בסביבות ה6000 שקל כולל החלפת טורק לגיר הקטן מה שיש אצלי...אצלי עולה דרך מישהו שאולי לוקח את הגיפ שלי 5000 ..אבל לאחר פירוק הגיר מסתבר שהחלקים שיש בזנב הגיר גמורים...וזה לא כלול בשיפוץ...ואני מנסה להשיג...מקווה שלא ייקר את השיפוץ בהרבה
:(....השיפוץ מתבצע אצל גורג וחוסיין ביפו ...

ליבי איתך :rolleyes:.
חנן

-->