PDA

צפייה בגרסה מלאה : פירוק יחידת החימום העליונה מהג'יפ

אמנון
12-02-09, 18:15
זקוק לתשובה זריזה לשאלה פשוטה עבור מי שפירק את היחידה בעבר;

פירקתי את היחידה התחתונה, עם המפוח והמעבה. ניגש לפרק את היחידה העליונה,
את ארבעת ברגי הפח שמחברים אותה לחלק העליון של הבודי דרך הגריל הקטן מאחורי החלון, כבר הוצאתי.
מה עוד לעזזאל מחזיק את היחידה הזו ואיך מגיעים לשם? ברור לי שזה באיזור עמודת ההגה (ליד מחברי ההצתה).

עירא, אשר, ארז?

six 4 life
12-02-09, 22:01
יש לך שם 10 ברגים, לא 4.
2 מקדימה, 2 מאחורה, 3 בכל צד. תתחיל לחפור בצבע...

אחרי שתפתח את כולם קצת כח והיחידה העליונה תצא.
אחרי שתסיר אותה החוצה תראה שהיא מורכבת משני חצאי פלסטיק שמחוברים יחד עם ניטים. עצה שלי, תעיף את כל הניטים, פתח אותה ושפצר מחדש את כל המוטות למצב נורמלי, סביר שתמצא אותם לא במצב מי יודע מה. אחר כך סגור בורג ואום במקום כל 2-3 ניטים, זה יספיק.

בהצלחה.

אמנון
12-02-09, 22:16
ארז, הכוונה שלי היתה שאחרי שפירקתי את הגריל ע"י הוצאת 6 ברגים, נשארו עוד 4 לא קשורים לגריל (מתחתיו) וגם אותם הוצאתי. כל הברגים מהגריל הזה יצאו. היחידה עדיין מחוברת בצורה די אדוקה. אני די בטוח שיש עוד חיבור. מישהו מכיר?

six 4 life
12-02-09, 22:23
. אני די בטוח שיש עוד חיבור.

עשיתי את זה מזמן, אבל ב99% אני בטוח שאין. לפי הזכור לי, היחידה העליונה נתמכת ע"י החיבור שלה עם התחתונה + 10 הברגים המדוברים וזהו.
בין היחידה לבין הבודי יש ספוג אטימה, יש מצב שהוא פשוט דבוק לך וזה מה שמונע ממך למשוך אותה למטה.
נסה להפעיל קצת יותר לחץ באופן מבוקר כלפי מטה, וזכור שיש את חתיכת צינורית הניקוז שיוצאת כמה ס"מ מהבודי אל תא המנוע.

הנה תמונה של יחידה כזו מפורקת, במקרה הזה של YJ 89 אבל הן זהות בצורתן והחיבור שלהן לבודי-

http://img.auctiva.com/imgdata/3/6/0/8/3/1/webimg/154910996_o.jpg

אמנון
13-02-09, 19:03
אכן צדקת, 10 ברגי פח עליונים וזהו.
קצת אלימות והיחידה יצאה.
הפירוק נעשה מכיוון שראיתי שיש איבוד מי קירור (עכשיו הם ירוקים ויקרים!) בקצב מדאיג.
הנזילה מסתבר, היא מרדיאטור החימום.
כרגע אין לי כוונה לתקן את הרדיאטור ולשפץ את המערכת כולה לעבודה תקינה.
אני דוגל באידיאולוגיה של כמה שפחות מערכות, הכי פשוט שאפשר, כמה שפחות משקל, מקת"גים לדברים הקריטיים - אמינות גבוהה.

חימום זה לילדות קטנות עם קוקיות!

UNIX
13-02-09, 19:07
קח עצה שלי
תשקיע ברדיאוטור חדש או אם שלך לא במצב גרוע תקן אותו
מתישהו בכל מקרה תרכיב חזרה את החימום הזה
הוא הכי פשוט שיש ובחורף פשוט כיף איתו .
מי שמבטל אותו וטוען שלא צריך אותו זה סתם מהתקמצנות וחבל
זה לא רכב שבשביל להחליף רדיאטור חימום צריך להוריד דש או משהו כזה

six 4 life
13-02-09, 19:10
קודם כל מברוק.
ודבר לדעתי (שזהה לשל ברוך שהקדים אותי:cool:)-
אם יש מערכת שלא הייתי מוותר עליה בסיקס היא מערכת החימום המשובחת שיש בו. גם נעים בחורף וגם מפשיר אדים לחלון הקדמי.
פירקת אותה והבנת מה יושב איפה ועכשיו יש לך קיץ לעבור בלי בעיה בלעדיה, אז עד החורף הבא- תחסוך/ תתארגן בנתיים על רדיאטור חימום חדש, ואל תתעסק עם משומש, שקט לכמה שנים טובות.
והחימום? ל-ל-א תחחחחרות...:twisted:

לוותר על החימום הזה זה לא להיות קשוח או גיבור, זה להיות טיפש שקר לו בחורף:lol:
(בעצמי הייתי כזה במשך 5 חורפים עד שנמאס לי ללבוש 3-4 מעילים לכל נסיעה.)

ינון
13-02-09, 19:12
אני מוכן לאמץ ברצון את היחידה (יש בכוונתי לחמם את הרכב בחלקו האחורי ) ואם צריך אני אגדל קוקיות ואגלח את הרגלים בשביל היחידה
ינון

אמנון
13-02-09, 19:27
נכון להיום אני נוסע עם האוטו פתוח כל השנה. אין לי ברזנט, יש חנייה מקורה, האוטו נוסע רק בסופ"שים אז זה מסתדר. כרגע לא מתכנן להחזיר את היחידה כי זה באמת לא מפריע לי כ"כ.
אבל אני אשמור אותה טוב ואשפץ בהזדמנות, כך שהיא תיהיה על המדף מוכנה להרכבה במידת הצורך. ינון - מצטער.

six 4 life
13-02-09, 19:31
זה בדיוק הקטע
אוטו פתוח, קר בחוץ, ואתה לא מרגיש...:cool: עשה חיים.

zowowb
13-02-09, 22:00
מעשה שעשיתי .
מצאתי יחידת מיזוג ישנה .
פרקתי את תותח הקרור,והלחמתי צינורות ,ארוכים עם ברז.
התקנתי את היחיה ברכב ,ואת הצינורות ,חיברתי ליציאה והכניסה ,של חימום המיים במנוע .
כעת , חם ונעים ,בחורף בלילה וביום .:rolleyes:

-->