PDA

צפייה בגרסה מלאה : נעילת דפרנצייאל מרכזי בדיסקו 04

גיל51
26-02-09, 07:51
אני עומד לפני רכישת דסקברי 04 ויש לי מס' שאלות:
1. האם ניתן לבצע נעילת דפרנצייאל מרכזי באופן נשלט או שסומכים רק על מערכת בקרת המשיכה?
2. עד כמה מערכת בקרת המשיכה עושה את העבודה ומה המגבלות שלה?
3. האם בגלל מערכת בקרת המשיכה צריך להשאר אם ABS מחובר בשטח או שאין קשר בין שתי המערכות?
תודה גיל

KOOKE
26-02-09, 08:38
1. ניתן להוסיף נעילת דיפרנציאל מרכזי נשלטת. תוספת מבורכת.
2. בסה"כ מערכת בקרת המשיכה בדיסקו עושה את העבודה והיא יעילה יחסית למערכות מקבילות ברכבים אחרים. המגבלה המובנית מעצם אופי הפעולה של מערכת זו היא- רק לאחר שגלגל מאבד אחיזה (מסתחרר מהר יחסית לאחר) היא נכנסת לפעולה...כלאמר יש עיכוב מסויים עד שמקבלים את "אפקט נעילת הדיפרנציאל כאילו" במקומות בהם נדרש מומנטום להמשך תנועה העיכוב הזעיר הזה עלול להביא לאובדן המומנטום ולכישלון במעבר המיכשול. העיקרון הבסיסי ..גז קבוע ולנסות לשמור על תנועה רציפה..
3. חייבים להשאיר את ABS מחובר כי המערכת עובדת דרך חיישני ה ABS שהם אלו שמודדים את סיחרור הגלגל...כך אני חושב בכל אופן לא בטוח במאה אחוז בעניין זה..

khaled_z
26-02-09, 08:49
אני עומד לפני רכישת דסקברי 04 ויש לי מס' שאלות:
1. האם ניתן לבצע נעילת דפרנצייאל מרכזי באופן נשלט או שסומכים רק על מערכת בקרת המשיכה?
2. עד כמה מערכת בקרת המשיכה עושה את העבודה ומה המגבלות שלה?
3. האם בגלל מערכת בקרת המשיכה צריך להשאר אם ABS מחובר בשטח או שאין קשר בין שתי המערכות?
תודה גיל

גיל בוקר טוב
אפשר לבצע נעילת דפרנציאל מרכזי באופן נשלט בשלושה צורות
- ידנית נשלטת מתחת למרכב (ברז קטן מלמטה צריך להתכופף מתחת לרכב כדי לחבר לשחרר)
- ידנית מתוך הרכב כמו הדגם הקודם (מחליפים ידית בתוך הרכב) הכי מומלץ
- חשמלית מתוך הרכב כפתור
אם אתה מתכנן טיולים רגועים אז בקרת המשיכה עושה את העבודה ולא צריך יותר
בקרת המשיכה היא סוג של תוכנה וחישנים מיוחדים שנשענים על ה ABS

landrover
26-02-09, 08:50
שלמה - אתה צודק - המערכת משולבת במערכת הABS ולא ניתן להפריד בין השתיים.

למייטב זיכרוני החיישנים של הסיחרור שייכים למערכת הETC

המודולטור שולט על פעולת הבלמים בכל גלגל בשביל שתי המערכות בהתאם לפעולות שהוא מקבל מהמחשב.

אמיר.

גיל51
26-02-09, 14:23
לגבי הוספת נעילת דפרנציאל ידנית,- האם ניתן גם בדגמי 2004 או רק עד 2002 (כמו שנאמר לי)?
בדיסקו1 כשאני יורד לשטח ונועל דפרנציאל אז יש הנעה לגלגל אחד בציר הקדמי וגלגל אחד בציר האחורי.
מה קורה במערכת בקרת משיכה יכול להיות שרק גלגל אחד מניע את הרכב, ואם להקצין את השאלה - אז מה קורה כשנכנסים לשטח מעט בוצי ונוסעים בפניה קלה כמה גלגלים מניעים את הרכב.
שאלה שניה: מה קורה למערכת בקרת המשיכה כשנוסעים על "קורדרויי" והאם על "קורדרויי" צריך לסוע לאט על מנת שהגלגלים לא יאבדו את האחיזה?
KOOKE
26-02-09, 14:50
לפי מה שנמסר לי ניתן להתקין גם בדיסקו שנת 2004 נעילת דיפ' מרכזי - על ידי החלפת הטרנספר לטרנספר של דגמי 1999 עד 2001 .

גם כשיש בקרה משיכה עדיין הגלגלים או הגלגל המניעים את הרכב הוא אותם גלגלים או אותו גלגל שיש לו או להם אחיזה.

אני לא מצליח לדמיין מצב בו כשיש רק נעילה דיפ' מרכזי ואין נעילות דיפ' בסרנים (נעילות רוחביות) רק גלגל אחד מניע את הרכב.

לדעתיי, ייתכן מצב ובו רק לגלגל אחד יש אחיזה וייתכן שבמצב כזה מערכת בקרת המשיכה המדמה נעילות רוחביות תגרום לכך שרק אותו גלגל בעל האחיזה יניע את הרכב. בהקשר הזה לא משנה אם יש או אין נעילת דיפ' מרכזי. הדבר נאמר ברמת הדיון התיאורטי, אין לי וודאות בתשובתי זו וגם אין לי ניסיון בפועל במצב כזה עם רכב בעל מערכת בקרת משיכה.

נעם.א.
26-02-09, 19:01
אני נוסע עם הTC בלבד,לא מאתגר את הרכב ועובר הכל בלי בעיה,בקיצור תקנה,תסע ואם תרגיש שזה מה שממש חסר לך-יש פתרונות,בהצלחה

-->