PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה שנושא הברגות-NPT BSP

דרור הראל
26-02-09, 17:44
שלום חברים

אני מנסה להזמין מוצר מסויים-ראו תמונה מצורפת של הברגה חיצונית בקוטר 80MM אני לא מצליח להבהיר לספק איזה הברגה אני רוצה,אם לפי התמונה ניתן לזהות את סוג ההברגה או שיש צורך בנתונים נוספים(המוצר הנ"ל הוא הידרנט לכיבוי אש המקובל במרכז אמריקה).

תודה דרור

איציק - 4X6ZH
26-02-09, 19:07
לא מסתדר לי מה שהוא .
לפי הטבלה שלי מודדים צינורות מים בקוטר פנימי .
המדידה שלך היא חיצונית
גודל הפסיעה הוא 5 מ"מ
בצינור BSP בקוטר שלך צריך להיות מרחק פסיעה של 0.09 אינץ
עכשיו צריך להפוך אינץ למ"מ ... ;)

סתם ניחוש שלי מדובר על BSP כי זה מה שמקובל בקטרים כאלה למים ( בישראל )

ואני לא בטוח בתשובתי החלקית

איציק

asafk
26-02-09, 20:55
זה לא מספיק. אתה חייב למדוד את הזווית של השן, או את הקוטר הפנימי של ההברגה.
אני לא בטוח שזה NPT, לא נראה קוני. כן נראה BS, אבל איזה?

אסף.

דרור הראל
26-02-09, 21:15
הנ"ל עבור הידרנט כיבוי אש-המקובל בארה"ב וקריביים-יש לי יצרן שמייצר עבורי,אבל נושא ההברגה בעייתי,עד עכשיו לא השגתי את הספסיפיקציה-בקריביים לנסות להשיג תקן ממחלקת כיבוי אש זה לא אפשרי,אין לה שום מושג וכל אחד מרכיב מה שבא לו.אני מנסה להיות אחראי ולהיות בטוח בהברגה.פניתי גם לגופים בארה"ב תשובה עוד לא קיבלתי.חיפוש בגוגל,עדיין לא נתן תשובה(אני מניח שאני לא מחפש מאד מוכשר).

דרור

asafk
26-02-09, 21:17
עוד משהו. בקטרים האלו, גם אם תזמין ותקבל חלק עם הברגה לא נכונה, זה לא סוף העולם. כל חרט יכול לייצר מתאם, די בקלות.

אסף.

דרור הראל
26-02-09, 23:44
אסף ידידי
בו נראה אותך מוצא חרט בגאמייקה.במקום למצוא לי חרט בגאמייקה אולי תעזור לי ותשתמש ביכולת החיפוש המשובחת שלך בגוגל?

פה מרוב העשן של הגנגה באויר הציפורים עפות הפוך,הדרך היחידה למצוא פה חרט היא להתחיל לעשן.

דרור הראל

דרור הראל
26-02-09, 23:51
תמונה טובה יותר

איציק - 4X6ZH
27-02-09, 09:30
למה הצלם לא מוריד את הפקק ושולח אותו לארץ ?

דרור הראל
27-02-09, 14:48
איציק,

אני הצלם,ואני זה שלא יודע לזהות את ההברגה.

דרור הראל

pinister
01-03-09, 13:12
מבדיקה בטבלאות התברר לי שאין הברגה אינצ'ית כזאת:
"2.5=75.184 מ"מ,
"2.75=81.534 מ"מ,
והפסיעה בשניהם היא 2.309 מ"מ (ושלושת הנתונים מתאימים גם ל-BSP וגם ל-NPT).
על פניו נראה שמדובר על הברגה M80X5, אבל זו רק השערה.

איציק - 4X6ZH
01-03-09, 13:29
יש גבול למה שאני זוכר בראש :roll:
BSP בטבלאות שלי בפרוש אינצי .
אבל זאת לא הנקודה .

יש הברגות שנראות אותו דבר ואפילו מתברגות אחת על השניה כאילו זה אותו דבר
וההבדל הוא בזוית הפסיעה .

הדרך היחידה שאני מכיר לזהוי זה מד הברגות .
שזה מדיד שנראה כמו מסרק ויש עליו חריצים ועל כל מדיד כתוב למה הוא מתאים
כאשר לצורך הזהוי מצמידים את רגל המדיד על פני ההברגה .

בקישור הזה אתה יכול לראות תמונה של הכלי
http://www.hashahal.com/chapters/view/9/260/

איציק

eysham
01-03-09, 13:41
איציק,

המסרק הברגות יתן רק אינפורמציה על הפסיעה וגודל השן של התבריג , אבל לא על הקוטר.

לדעתי זה M80X5 - למרות שזה מוזר כי הסטנדרטד הוא M80X6
בהנחה שהמדידה עם הקליבר מדוייקת, המידות יותר מדי מילימטריות כדי להיות אינצ'י

איל

pinister
01-03-09, 14:18
איציק.
להברגות האינצ'יות האנגליות (,BSPT,BSW, BSP) זוית שן של 55 מעלות.
להברגות האינצ'יות האנגליות (NC,NF,NPT) ולהברגות המילימטריות זוית שן של 60 מעלות.
פיני.

איציק - 4X6ZH
01-03-09, 15:20
לכן מצאתי לנכון להדגיש שזה כמעט בלתי אפשרי לזהוי לפי תמונה
ואיך תמדוד את זוית השן בלי מד הברגות .

אולי כאן הפתרון למדוד את זוית השן :confused:

איציק

pinister
01-03-09, 15:26
איציק.
להברגות האינצ'יות האנגליות (,BSPT,BSW, BSP) זוית שן של 55 מעלות.
להברגות האינצ'יות האנגליות (NC,NF,NPT) ולהברגות המילימטריות זוית שן של 60 מעלות.
פיני.

תיקון: NC, NF,NPT הן הברגות אמריקאיות (שכחתי לתקן אחרי ה-CTRL-C...)

landrover
01-03-09, 20:03
הפתרון כניראה - בקש מחבר בארץ לקנות לך מד הברגות , (לי עלה 20 ש"ח בבורג המפרץ)

ולשלוח אליך ...

אמיר.

דרור הראל
02-03-09, 15:30
,תודה חברים

מאחר ומדובר בהידרנט כיבוי אש-אני בנתיים עצרתי את היצרן,אני לא רוצה לקחת סיכון(למרות שפה לאף אחד לא אכפת),ועד שלא אשיג תשובות ברורות,מאחד מארגוני כיבוי האש,אני לא מתקדם.

תודה,וברכות מגאמייקה,החמה והמנופסת.

דרור הראל

whisky
03-03-09, 14:03
אני האמת היא מת לדעת למה אתה צריך לדעת?

אני מבין שאתה עפוף עשן ירוק, רואה אנשים הולכים ישר בזיגזג, אבל למה אתה צריך את זה?

דרור הראל
03-03-09, 15:11
למה אני צריך את זה?

אחד התחומים שהחברה עוסקת הוא תשתיות ולשם כך זקוקה גם להידראנטים.גאמייקה היא אי ו 99% מהמוצרים הם יבוא,היכולת להיות טובים ואטרקטיביים תלויה באופן ישיר ביכולת איתור ספקים ויצרני OEM בעולם הרחב,קרי סין והודו.
יש לי יצרן הודי שיכול לייצר את ההידרנט עבורי,אבל אני מאד לא סומך על היכולות הטכניות שלו מבחינת דיוק ולא מעוניין לקבל קונטנרים עם סחורה פגומה,לכן אני מנסה לאתר ספספיקציות ברורות על מנת להעביר הנחיות יצור מדוייקות.בנושא ההברגות של היציאות אני נתקל בקושי לאתר אינפורמציה ברורה.

דרור הראל

whisky
03-03-09, 18:26
מגניב,

האמת היא שקראתי את השירשור שלך לגבי הניתוק מהארץ בזמנו, היה נחמד, מה לעשות עם הרכב והכל.

איך הולך שם? נהנה?

דרור הראל
03-03-09, 18:59
מגניב,

האמת היא שקראתי את השירשור שלך לגבי הניתוק מהארץ בזמנו, היה נחמד, מה לעשות עם הרכב והכל.

איך הולך שם? נהנה?

הולך לא רע,גאמייקה יפיפיה יש בה מקומות יפים,חופי ים אדירים-בעיקר כשמתחילים להכיר ולא הולכים למקומות המתויירים.רוב האנשים פה פשוטים מאד ונעימים,אבל יש המון פשע ורצח בעיקר בין מקומיים.הרוב אוהבים ומכבדים את הזרים במיוחד אם הם מישראל,אבל יש גם כאלו שלא וקיימת עוינות בין המעמדות שבולטי פה מאד-המעמד של העשירים,הלבנים והזרים-כולל מקומיים מבוססים לעומת המעמד של עובדי הכפיים שהם רובם ככולם שחורים.הבריטיים השאירו פה מסורת מעמדית והזנחה בוטה של צאצאי העבדים,רבים לא יודעים קרוא וכתוב,דפוסי עבודה ברמה נמוכה מאד,מה שעושה פועל אחד בארץ פה לא יעשו עשרה-יש פה שאריות קשות מתקופת העבדות-היחס לעבודה הוא כאל עונש וצריך לעשות הכל כדי לחרב את העבודה ואת העסק של הבעלים.רמת החינוך והשרות לאזרח הפשוט היא אפסית,הארץ נבזזה ע"י פולטיקאים,ארצות אחרות בעלי אינטרס(ארה"ב,אירופה,מרכז אמריקה)כל משאב לאומי נמצא בידי זרים(אלומניום,קנה סוכר),הממשלה פה זה משהו מצחיק לגמרי עד כדי בכי,אין פה תקציבים לכלום,ילדים עלולים למות פה מאסמה וממחלות שאצלנו מזמן לא מתים מהם.
גאמייקה היא דוגמא,לנזק האדיר שגרמה הקולניאליות הבריטית(אלו שמטיפים לנו מוסר יותר מכולם),העבדות שהיא בעיניי הפשע האנושי הגדול ביותר הניצול האדיר והבזיזה שהסתיימו בנטישה ללא השארת שום תשתית-הבריטים הנבלות ביטלו את העבדות ב1860 בערך,אבל לא עשו דבר על מנת לקדם את בני העבדים וכשאלו דרשו עצמאות,הבריטים נטשו1962 והש/אירו את השחורים להתבשל בבעיות של עצמם.
תרבות העבדים חזקה פה מאד,בנושאי עבודה ומשפחה וחברות-המושג משפחה הוא זניח ומקובל שלהרבה גברים או נשים יש צאצאים רבים מבני זוג שונים-אחד העובדים שלנו ראסטה בן 50 הוא אב ל21 ילדים מ10 נשים שונות,מה 15 דולר שהוא מרוויח ביום אני מניח שהרוב הולך על שתייה.הכנסייה חזקה פה מאד-יש הרבה סוגים,אבל הרושם שלי הוא שהכנסייה רוצה להיות המרכז ולא מעודדת את נושא המשפחה כמרכז,הילדים גדלים ללא סמכות הורית,בית הספר הוא בעיקר מקום שצריך להעביר בו את היום במקום ברחוב-רוב בתי הספר צפופים ומלמדים במשמרות,כך שהרבה לא יוצא משם. המורים מרוויחים פחות מבארץ גם ביחס ישיר לרמת ההכנסה פה,והבורות והפשע חוגגים.
מושג החברות לא קיים וכל אחד דואג לעצמו.השקר הוא חלק מהתרבות,פשע ורצח באחוזים הכי גבוהים בעולם-לא פלא שהם רצים מהר.יש להם נטייה לבקש כסף מכל זר שהם רואים,גם אם לא אנשים עניים כלל-מורים של ילדי ניסו לבקש כסף(בהתחלה נתתי עד שהבנתי שזו טעות).
אבל יש פה כל כך הרבה אנשים טובים שיעזרו לך למצוא דרך אם תטעה,שתראה אותם הולכים בצד הדרך ורוקדים למרות שלא נשמעת מוזיקה-פשטות,יופי וטוב לב שפעם גם היו אצלנו ונעלמו-אני מאד אוהב את האנשים פה,בעיקר את הפשוטים שבהם-הם בדרך כלל נמצאים באזורים הכפריים-כמו אצלנו רוב החרא מתרכז בערים.

קוריוז-בגאמייקה אחוז הכנסיות ביחס לאוכלוסיה הוא הגבוהה בעולם,אבל גם אחוז ה"בארים" ,כל 10 מטר וזו לא הגזמה לאורך הדרכים יש בארים ובקתאות שמוכרות רום לנהגים-בגאמייקה "אם לא שותים לא נוהגים"

באופן אישי,אני מתקשה להינות מלהיות חלק מהמעמד ה"גבוה" ושיש ארועים שאני בהם השחור היחידי.
אבל ויש אבל גדול-אפשר לחיות פה פשוט ומאושר-יש הרבה שפשוט חיים בבקתה,עם שתי עזים עץ קוקוס,חיים מכלום מעשנים כל היום ולדעתי הם הרבה יותר מאושרים ממני.

דרור הראל

asafk
04-03-09, 22:18
שלח לי את החלק. שים בקופסה ולך לדואר.

אסף.

דרור הראל
05-03-09, 13:25
tאסף תודה

הצלחתי להגיע,לאגודה שכל עניינה זה איסוף מידע על הידראנטים מרחבי העולם-בעל האתר שלהם הבטיח תשובות תוך יומיים.

דרור הראל

איציק - 4X6ZH
05-03-09, 13:53
tאסף תודה

הצלחתי להגיע,לאגודה שכל עניינה זה איסוף מידע על הידראנטים מרחבי העולם-בעל האתר שלהם הבטיח תשובות תוך יומיים.

דרור הראל

הם עוד ירצו שתשלח להם את הידראנט שלך זה כנראה מוצג מתקופת הבריטים .

:D :D :D

whisky
05-03-09, 15:02
לכל השאר אני מצטער על ההתעלקות על השירשור, אבל כמטיילים לי לפחות זה לא פחות חשוב.

דרור, בואנה זה נשמע מרתק, האמת היא כשנוסעים בעולם ורואים ארצות בהן העבדות הייתה חלק בלתי נפרד מהמדינה בעבר (שלטון בריטי, פורטוגזי, ספרדי ואיטלקי במיוחד) קשה שלא לראות את הסלידה מהמעמדות הגבוהים. ככה זה אפילו בארצות הברית.

לגבי ההידרנט, מצחיק לשמוע שיש אגודה כזו, איזה עולם מוזר.

עד מתי אתה מתכנן להיות שם, הבנתי שבזמנו לא היה תכנון אמיתי, יש שינויים בעקבות המקום/עבודה?

יש תמונות? יש איך לטייל ב4X4?

שוב מצטער על ההתעלקות, אבל אותי לפחות זה מרתק...

whisky

דרור הראל
11-03-09, 20:38
תמונות יש אבל בעיקר משפחתיות,ארץ יפה ומדהימה-טיולי שטח אין אבל יש כבישים שבלי רכב שטח לא תעבור אותם בחיים-יבואן טיוטה הקים פה מועדון שטח והבנתי שיש מידי פעם טיול,אבל אחרי ששלחו לי במייל,הדרכה איך לעלות על מדרכה עם רכב שטח,ניתקתי מגע.
את הלנד קרוזר 80 עוד לא איתגרתי,חוץ מפעם אחת ששקעתי בבוץ,הבעלים של החברה שאני עובד אצלו קנה לאשתו השבוע ריינג ספורט חדש-הרכב הזה בחיים לא יראה שטח-אבל עם הבורות פה בכבישים הוא יהיה הרוס לגמרי תוך 5 שנים.
בנוגע לטיול כאן-יכול להיות נחמד,אבל יקר בטרוף,יש מקומות לא פחות יפים ויותר מסבירי פנים לתייר ולכיס שלו.
לילה המלון או וילה על החוף יעבור ברוב המקרים את ה 300 דולר.המצרכים בחניות יקרים,גאמייקה מיבאת 70% מהמזון שלה,וזה הפשע הכי גדול משום שיש להם את השטחים והמים לייצר ולייצא מזון לכל האזור.עם המצב הכלכלי המתרגש בעולם,אני לא אתפלא אם יגיעו פה לרעב,אני בכל מקרה לא מתכוון לחוות זאת.
באופן אישי,כשחור היה לי מאד נח לחיות במדינה של שחורים-לא עצרו אותי בשדה התעופה ואף פעם לא הסתכלו עליי עקום-תענוג.

דרור הראל

dan-dan
11-03-09, 20:53
דרור שלום,
אתה יכול לנסות ליצור קשר עם אילן אלחלל - מהנדס חברת להבות ייצור ומיגון מלהבות הבשן ו"אלוף הארץ" בכיבוי אש...
דנדן

-->