PDA

צפייה בגרסה מלאה : שינוי פשוט שחוסך נזק לטרנספר וגיר בטרופר בעת צליחת מכשולי מים

דיננוזאור שטח
03-03-09, 12:41
הנושא חשוב ולכן פתחתי שרשור חדש ...

למעשה חזרתי היום מהמוסך עם החלטה לכתוב על הנושא בפורום, ומצאתי הודעה בפורום של ofiredri שמדברת על הפתרון לבעיה

הבשורות הטובות שיש לי גיר חדש מהאריזה ומהנילונים המותקן תוך כדי כתיבת שורות אלו

הבשורות הרעות הן שאני רצחתי את הגיר והטרנספר שלי, בגלל הבורות שלי במבנה הטרופר, הוקצור הנסיעה בשבתות האחרונות בצליחת מכשולי מים הייתה מאוד מאתגרת ומהנה אבל מהזה יקרה והוא התאבד סופית בדרך לחרמון דבר שלא הפריע לי לסיים את הטיול ולהנות מכל רגע

בעת פרוק הטרנספר והגיר נמצאו מים במכללים בכמות כזאת שאנחנו לא צריכים לדאוג יותר לבעית המים במדינת ישראל

מסתבר שלשני המכללים הנ"ל יש נשמים על הנשמים הותקן במקור מעין שסתום פקק כובע מגומי
במשך השנים הפקק מתבלה והנשם הופך להיות פתוח לחלוטין... והינו בגובה נמוך יחסית בראש הטרנספר וראש הגיר סיכוי לחדירת מים ממקום אחר כמעט ולא קיים.

השינוי הוא פשוט להחליף את הפקקים הבלויים בצינוריות גומי ולהוציא אותם באיזור ובגובה של הפילטר אוויר בתא המנוע פשוט וזול וחוסך נזקי מים לשני מכללים יקרים

kobiarava
03-03-09, 13:34
המהדרין גם מאחדים את הנשמים אל פילטר דלק קטן, למנוע מכל מיני חרצפים לחדור אל המכלול. ודרך אגב, הארכת הנשמים תופסת בהחלט גם לסרנים, שגם הם שתייני מים לא קטנים, ואם לא בדקת את מצבם עד עכשיו, אולי זה הזמן (לפני שיווצר נזק ל-ARB הדנדשות...)

קובי

דיננוזאור שטח
03-03-09, 13:56
המהדרין גם מאחדים את הנשמים אל פילטר דלק קטן, למנוע מכל מיני חרצפים לחדור אל המכלול. ודרך אגב, הארכת הנשמים תופסת בהחלט גם לסרנים, שגם הם שתייני מים לא קטנים, ואם לא בדקת את מצבם עד עכשיו, אולי זה הזמן (לפני שיווצר נזק ל-ARB הדנדשות...)

קובי

תודה קובי
רעיון ניפלא של הפילטרים איך לא חשבתי על זה :-(

לגבי הדיפרנציאלים השמן יוחלף לפני שהרכב יזוז מטר. האם יש להם נשם והאם אפשר להתקין נשמים גם להם?

תודה תודה
בסוף יהיה לי טרופר ראוי לשטח
:-)

גלדיאטור
03-03-09, 18:49
אם בא לך להתפזר
תוכל לבדוק את המחזירי שמן
אם השמן אכן מלוכלך בגרגרים ובוץ יכול להיות שכדאי להחליף

אכן לסרנים יש נשם ותוכל להרכיב לו בלי בעיה פילטר

ofiredri
03-03-09, 21:05
שמח שיכולתי לעזור לך ולשאר חברי הפורום שאוהבים לצלול עם הרכבים.

סוזי המשתוללת
03-03-09, 23:34
דינוזאור
אתה מחסיר מאיתנו מידע
כאחד שצלל הרבה מאד פעמים בחייו עם רכבים שונים ולעומקים שונים :p אני חושב שאתה לא מספר לנו שעמדתה במיים
מים לא חודרים למכללים בנסיעה ובייחוד לא בנסיעה מהירה אז או שאתה מחסיר מידע 8-)או שהמיים הגיעו ממקום אחר...
בכל מיקרה מכיוון שמדובר בטרנספר שמופרד לחלוטין מהגיר והוא בנוי היטב אני בטוח שהחלפת שמן תחזירו למוטב
לגבי גירים אוטומטיים ? נו טוב זו כבר אופרה אחרת...:grin:

tazk2
05-03-09, 10:14
אתה מציין שהחלפתה גיר חדש כמה עולה היום גיר חדש ???

דיננוזאור שטח
10-03-09, 15:32
דינוזאור
אתה מחסיר מאיתנו מידע
כאחד שצלל הרבה מאד פעמים בחייו עם רכבים שונים ולעומקים שונים :p אני חושב שאתה לא מספר לנו שעמדתה במיים
מים לא חודרים למכללים בנסיעה ובייחוד לא בנסיעה מהירה אז או שאתה מחסיר מידע 8-)או שהמיים הגיעו ממקום אחר...
בכל מיקרה מכיוון שמדובר בטרנספר שמופרד לחלוטין מהגיר והוא בנוי היטב אני בטוח שהחלפת שמן תחזירו למוטב
לגבי גירים אוטומטיים ? נו טוב זו כבר אופרה אחרת...:grin:

סוזי לא לא עמדתי במים ויש עדים בפרום שכן שיעדו על כך
הייתי השני בשיירה
מצד שני לא נסעתי בפול גז כמו האחרים אלא בראשון טורים גבוהיים נסיעה איטית בלי לעשות גלים ככה לימדו אותי פם מנזמן בצבא

הסיבה שהמים חדרו היא התפוררות הנשמים מגומי ככה שהם היו פתוחים לחלוטין וזה מה שקורה שלא עושים הכל בטוח ועם גומי

דיננוזאור שטח
10-03-09, 15:59
אתה מציין שהחלפתה גיר חדש כמה עולה היום גיר חדש ???

נכון להיום
גיר חדש אורגינלי מהנילונים משנתון חדש יותר כולל טורק קונברטור קומפלט 6000 ש"ח
טרנספר חדש דנדש אורגנלי 3500 ש"ח בנילונים (הטרנספר הוחלף בחדש ללא סיבה כי הטרנספר שלי היה תקין לחלטין וזאת מאחר ומצאתי את הטרנספר החדש הזה במחיר נמוך מאוד וכבר פרקנו את יחידת הכוח מהרכב ורק להחליף מחזירי שמן ופיציפקס היה עולה לי חצי מהסכום, הטרנספר הישן ימולא בשמן וילך למחסן לפרויקט שינוי יחסי העברה)

עבודה
1500 ש"ח החלפת הגיר
1000 ש"ח החלפת הטרנספר

זהוא עכשיו כל הפוואר טריין ברכב חדש לכל אורכו כולל מנוע משופר DOHC לעומת המנוע האורגנלי שהיה בשנתון הזה SOHC הישן בעל יחס דחיסה גבוהה יותר ועוד 30 כ"ס ורעש מנוע שנשמע כמו מוזיקה חרישית.

חבירים לא צריך לקרוא לאלו עם הכותנת שהשרוולים בה קשורים מאחורי הגב ולא צריך להראות לי את הדרך לשלוותה זהוא שבעת קניית הרכב הנחתי שמנוע גיר טרנספר טוטאל לוסט וככה גם שלמתי על הרכב הרבה פחות מחצי ממחיר המחירון שלו באותה עת אז נשאר לי כל הכסף לשעשועי מוסך ואני יודע מה יש ברכב

השידרוגים כמו נעילות ARB הגבהות מיגונים צמיגי BF מכשירי קשר פגושי מתכת ספי הרמה להייליפט הייליפט ערכת חילוץ קומפרסור ארגז כלים קומפלט של סיגנט מפות גיפיאסים פנסי HID ערכות קפה לאספרסו קפוצינו כולל מקציף חלב ושתי גזיות ושאר הצעצועים זה באמת סריטה ואל זה אני יאשפז עצמי בקרוב לכמה ימים במידבר ויפה שעה אחת קודם

מישהוא יודע איך מאפיינים את המחשב מנוע ומחשב גיר כדי שאקנה חדשים ?

חנן-ג'יפולוג
11-03-09, 09:24
בתור אחד שלא מזמן החליף ברכב גיר חדש בעלות של 440000 (ארבע מאות וארבעים אלף) ש"ח לפני מע"מ ועבודה, המחירים שאתה מציין נשמעים לי "קצת" נמוכים.

באמת מדובר במכלולים חדשים (לא משופצים ולא EXCHANGE שזה מכלולים משופצים ע"י היצרן) מתוצרת איסוזו? האם נדרשת לתת את המכלולים שלך בתמורה לחדשים? אם כן, זה יכול לרמז על כך שמדובר בEXCHANGE. גם אם לא, זה לא מחייב שזה חדש כי יתכן שהמוסך מוכר לך EXCHANGE ונותן ליצרן בתמורה מכלול זהה פגום שנמצא ברשותו.

IlanHadar
11-03-09, 10:35
חנן, רק לא אמרת שזה לא הרכב שלך ושהוא שוקל די "הרבה" יותר מהטרופר.

דינו - נראה לי שפעם הבאה לא תרוץ לשחק בבריכה...

דיננוזאור שטח
11-03-09, 11:58
בתור אחד שלא מזמן החליף ברכב גיר חדש בעלות של 440000 (ארבע מאות וארבעים אלף) ש"ח לפני מע"מ ועבודה, המחירים שאתה מציין נשמעים לי "קצת" נמוכים.

באמת מדובר במכלולים חדשים (לא משופצים ולא EXCHANGE שזה מכלולים משופצים ע"י היצרן) מתוצרת איסוזו? האם נדרשת לתת את המכלולים שלך בתמורה לחדשים? אם כן, זה יכול לרמז על כך שמדובר בEXCHANGE. גם אם לא, זה לא מחייב שזה חדש כי יתכן שהמוסך מוכר לך EXCHANGE ונותן ליצרן בתמורה מכלול זהה פגום שנמצא ברשותו.

תשובות
יקירי לא נידרשתי לתת את המכללים הישנים הם נשארים אצלי,
הגיר נירכש אצלי ישירות אצל יבואן חלפים ולא איכפת לו מה אני עושה עם הגיר הישן מיצידו שאשתמש בו כמשקולת לניירות על השולחן במשרד שלי
הטרנספר נרכש במוסך של יו אם איי מחיר המחירון שלו למעלה מ 38000 ש"ח אבל מה לעשות שכמות הטרופרים 94 הולכת ומתמעטת וגם לאלו שנוסעים אין בעלים דינזאור שמוכן לשים תפפלים הדרושים לשם רכישת מכללים חדשים , הרוב ישימו חלק מפירוק או ישפצו כי זה זול והרכב ישן. אז במקום שיתקע להם במחסן כמלאי מת קיבלתי הנחה קטנה של 90 אחוז הטרנספר הישן נשאר אצלי.

לא המכללים הם לא מתוצרת איסוזו כתוב עליהם GM חחחחחחחח ומספר הפריט זהה למספר הפריט של תיבת העברה האורגינלית הגיר שונה כי הוא ללא מדיד לצערי ושייך לשנתון מתקדם יותר

והטרנספר הישן תקין ונשאר אצלי.

חנן-ג'יפולוג
11-03-09, 12:10
יפה. לגבי הטרנספר זה רווח נקי שלך. אפילו אם זה EXCHANGE זה מחיר מעולה ומדובר במכלולים מצוינים.
לגבי הגיר, זה עדיין נשמע לי טוב מכדי להיות אמיתי. בכל מקרה, תתחדש.

דיננוזאור שטח
12-03-09, 11:28

חנן איש יקר
על מנת לסגור את העיניין של אקסגיינג ריפרבישט וכל הספקות שלך החלטתי לצרף את חשבון המוסך ותמונה של הטרנספר הישן והתקין שהורדתי כשהוא מונח בתא המיטען של הרכב שלי וסיפור איך זה יתכן

אז ככה יש לי שני מוסכים איתם אני עובד אחד סדנת שיפורים המנוהלת על ידי בחור מקסים מקצועי ופדנט שאוהב לעשות בעיקר שיפורים אני מעדיף לעשות אצלו כל מה שהוא מסכים לעשות בעבורי כי גם אני פדנט אבל כל מה שהוא לא אוהב או מכללים גדולים אני עושה במוסך אחר המנוהל גם הוא על ידי איש מקסים שאוהב טרופרים השייך לרשת UMI ביקשתי את רשותו להעלות את החשבון לפורום והוא הסכים בשימחה.

אם תתבונן בפרפורמה של המוסך תיראה שליד המיבש מזגן וליד התיבת העברה יש מקט UMI וגם האות J בעוד שלקומפרסור המזגן המשומש שהחלפתי אין. הסיבה היא שתיבת העברה והמייבש הורדו ממלאי החלפים החדש של המוסך והיו באינוונטר של המוסך. כמו כן אפשר לראות את המחיר של הפריט במאגר הנתונים של יבואן איסוזו UMI וכן את ההנחה שניתנה לי.

אז איפה הקץ'? זהוא שאין מאחר מחיריUMI בשמיים ואף אחד שפוי אפילו לא אני לא היה מתקין תיבת העברה שעולה יותר מהרכב עצמו ניתקע היבואן עם מלאי מת של מכללים חדשים והמוסך איתו אני עובד רכש במחיר מצוין את כל המלאי המת של UMI לדגמי הטרופר שלפני שנת 2000. דרך אגב יש במוסך שני מנועי בנזין SOCH חדשים לגמרי לשנתון שלי בערך 70 מדחסי מזגן למנועי דיזל טרופר חדשים לצערי לא היה לו תיבת הילוכים אוטומטית חדשה ולא מדחס חדש המתאימים לי ככה נאלצתי לרכוש תיבת הילוכים חדשה מיובואן חלפים ומדחס משומש שירד ממנוע בנזין משומש שיובא לארץ.

חנן כשאני אמרתי חדש התכוונתי ליחידה שמעולם לא הורכבה ומעולם לא ראתה שמן.

דרך אגב הפנס שזרוק שם בתמונה עולה אצל UMI משו כמו 670 שקל לפני מע"מ ואני רכשתי פנס משומש שהותקן ברכב שלי במגרש ענק לפירוק רכב בארה"ב המחזיק 80 טרופרים תקינים ואחרי תאונות לשחיטה בכמה דולרים הבעיה עם הבאת החלפים משם היא בעיקר עליות ההובלה לארץ בפריטים כבדי משקל.

חנן-ג'יפולוג
12-03-09, 13:38
אתה לא צריך להתאמץ לשכנע אותי. הרי כבר בירכתי אותך ב"תתחדש" על הקנייה המוצלחת של הטרנספר. הסברת את המחיר המופחת שלו וזה הגיוני מאוד.

מה שעדיין הזוי בעיני זה שהמחיר הנורמלי של גיר מקורי חדש של טרופר הוא 6000 ש"ח.

אגב, אין ולא היתה לי כל כוונה לקנטר אותך. נזרקו כאן מספרים משונים לאוויר ורציתי להבין במה מדובר.
על הדרך, רציתי גם להבהיר למי שלא יודע, שלא תמיד החלק שהוא קונה במוסך מורשה הוא חלק חדש, ואפילו המוסכניק שמוכר לו את החלק לא תמיד יודע שהוא לא חדש. למעשה, ישנם המון חלקים שגם אם נורא תרצה לא תוכל לקנות אותם חדשים מהיבואן, כי היצרן פשוט לא מוכר כאלה, אלא אך ורק EXCHANGE.

UNIX
12-03-09, 21:44
לפי מה שאני יודע החלקים המשופצים ע"י היצרן
שנשלחים בתור חדשים (נקרא קאסל?) הם אפילו יותר טובים מחדשים
כי הם שופרו בבעיות שהיו להם .
אי יושדע בוודאות למשל על קולרים לשמן מנוע של מנועי דיזל בפולקסוואגן
שהמשופץ מגרמניה יותר טוב ואמין מהחדש .

חנן-ג'יפולוג
15-03-09, 13:20
זה אולי נכון נקודתית במכלולים שבהם יש בעיות ידועות, אבל אני לא הייתי ממהר לגזור מזה שEXCHANGE באופן כללי הוא יותר טוב מחדש. יש אצלי חומר של היצרן על מערכת הEXCHANGE שלו ואפילו הוא לא מתיימר לטעון כזה דבר.

עם זאת, האיכות של הEXCHANGE מצוינת, מנסיוני. לא טענתי שEXCHANGE הוא פחות טוב, אבל הוא בד"כ מתומחר פחות ממחיר של חדש והלקוח צריך להיות מודע לזה.

-->