PDA

צפייה בגרסה מלאה : דפיקה קלה בזמן עצירה

רודיאו
05-03-09, 12:10
יש לי שתי תופעות ברכב (איסוזו רודיאו 2002), שאני לא בטוח האם הן קשורות אחת לשניה או שזו סתם מקריות:

1. בתחילת נסיעה, כאשר לוחצים על דוושת הגז, יש תחושה של מין החלקה לשבריר שניה לפני שהרכב מתחיל בנסיעה. התחושה היא כאילו משהו מחליק לשניה לפני שהוא מתחבר ומתחיל להניע את הרכב קדימה.

2. אם עוצרים את הרכב באופן איטי מאד, יש דפיקה קלה מאד שניה לאחר עצירה מלאה. התחושה היא שהדפיקה מגיע מאחור, אבל אני לא מצליח לקבוע במאה אחוז. התופעה קורת גם אם עומדים, משחררים מעט את הברקס עד שהרכב מתחיל לנוע ואז ולוחצים עליו שוב כדי לעצור.

שתי התופעות לא קורות כל הזמן, ואני גם לא מצליח להרגיש אותן בנסיעה ברוורס או התחלת נסיעה בהילוך שני (Winter Drive)

האם יש קשר בין התופעות? בין אם כן ובין אם לא, מה זה יכול להיות ומה לבדוק?

תודה מראש לכל המשיבים

meir alony
06-03-09, 11:31
היי

תבדוק חופש בצלבים דריישפט.

רודיאו
06-03-09, 17:01
תודה על העצה. בדקתי ולא מצאתי שום חופש (לא מצליח להזיז את זה אפילו מילימטר).

יש עוד רעיונות?

shachar
07-03-09, 10:44
חופש במוטות רדיוס?

סוזי המשתוללת
08-03-09, 01:13
גיר אוטומטי !!!
תתחיל בלהחליף שמן גיר ופילטר
הגיר שלך הוא 4l30 של gm וזהה לשלי
גם לי היו התופעות הנ"ל אז פירקתי את הסעפות ואח"כ את הקרטר של הגיר , החלפתי פילטר ושמן וסגרתי
הבעיות נעלמו אם כי אני מתכוון לבצע החלפת שמן נוספת בקרוב מאד על מנת לנקות את הגיר מכל הג'יפה שהצתברה בו
מה שאתה חווה זו השהייה בהכנסה להילוך ראשון בעת העצירה כך שאם תעצור ומייד תנסה לנסוע תרגיש בעיטה כאילו הכנסת להילוך עם גז
בכל מיקרה תוודא שמחליפים לך גם את בשמן בממיר המומנט כולל שטיפת רדיאטור הקירור

רודיאו
08-03-09, 13:46
תודה על העצה. אתמול בערב, אחרי שחזרתי מטיול ארוך בשטח, גיליתי נזילת שמן מאזור הצלב הקידמי שיוצא מהטרנספר. האם הגיוני שנוזל משם שמן שנראה כמו שמן גיר (אדום), או לחפש את מקור הנזילה ממקום אחר?

סוזי המשתוללת
08-03-09, 15:13
בגדול אני לא מכיר את הטרנספר של הרודיאו אבל אם מדובר באותה קונפיגורציה כמו בטרופר בנזין 3.2
אז הטרנספר נפרד לחלוטין מהגיר ולפי היצרן (שוב בטרופר!!!)מכניסים שם שמן מנוע 5-30!!!
תבדוק אצלך לפי המלצן היצרן בספר הלועזי מה הולך - בארץ הרבה עושים קומבינות מבלי לדעת את ההשלכות או כי פשוט לא אכפת להם לשמור אותך כלקוח עתידי מרוצה והם רוצים לרויח עליך באותו הרגע
נתחיל קודם בזיהוי הגיר :ל 4l30 דל גי אמ יש שני אגני שמן הקדמישקרוב למנוע מלבני ואילו השני האחורי יותר מרובע
בצד הנהג של הגיר יש לוחית זיהוי קצת מעל בורר ההילוכים
אם אכן מדובר בגיר הנ"ל אז יש דגם עם מדיד שמן ויש בלי
אם אתה בר מזל ויש לך עם מדיד תוכל לבדוק את איכות השמן מבלי לפרק (דרוש נסיון)
אם אין או אתה לא יודע גש למוסך והחלף שמן כאילו אתה לא יודע מתי החליפו לאחרונה
עמוד על כך שיחליפו גם פילטר וגם את השמן מממיר המומנט
אם השמן ממש במצב גרוע יכול להיות שכדאי לעשות נסיעה קצרה עם השמן החדש ואז שוב להחליף
כל הנ"ל מעט יקר אבל בעבודה עצמית לא תעבור את ה250 ש"ח וזה יכול לעשות פלאים לגיר

רודיאו
08-03-09, 15:30
תודה. לפי מה שאני יודע אין לגיר שלי מדיד (זה מה שאמרו לי במוסך של UMI בת"א בזמנו). עד כמה שאני גם מבין, הדרך היחידה להוסיף שמן לגיר לאחר הריקון שלו היא בעזרת לחץ אוויר, מה שאומר שאין לי את הכלים המתאימים.
בכל אופן, מאחר ומעולם לא התעסקתי עם כאלה דברים, ולא מתחשק לי להרוס בטעות משהו יקר כמו גיר, נראה לי שאני אפנה למוסך, שעד היום הוכיח אמינות ומקצועיות.
לפחות אחרי כל העזרה אני יודע מה אמור להשמע הגיוני ומה לא :D

nardiya
08-03-09, 16:55
אני שמח להיות אצלכם בפורום.עולם קטן אני בעלים מרוצה של רודאו 2002 ויש לי בדיוק אותה תופעה.לאחר שהפכנו את תחתית הרכב (בדיקת סרנים תושבות בוקסות)הגענו למסקנה שהחופש
מגיעה מתיבת העברה מחרתיים נחליף שמן בתיבה.איזה שמן מומלץ?
ונקווה שהבעייה תיפתר. אני העדכן אותכם.

סוזי המשתוללת
19-03-09, 00:58
על מיכל שמן במקום גבוה וצינור ארוך שמעתם ?
החסרון של השיטה שרצוי שני אנשים אחד מתחת ואחד שמזין את השמן וגם יודע כמה נכנס
אפשר גם לבד אבל זה יותר מלוכלך ואצלי נכון לעכשיו החלפת השמן והפילטר העלימו את כל התופעות של ההשהיות והמכות הנ"ל

רודיאו
30-03-09, 09:38
תודה לכל המשיבים עד כה.
שבוע שעבר עשיתי בדיקה נוספת שבה הרמתי גלגל אחורי, שילבתי את התיבה האוטומטית לניוטרל והורדתי בלם יד. כאשר מסובבים את הגלגל שבאוויר (לא משנה אם קדימה או אחורה) שמועים נקישה מהטרנספר (כאילו יש שם חופש כלשהו). האם זה דבר נורמלי או שאני צריך להכניס את הרכב למוסך?

ושאלה קצרה נוספת לסיום, מה אמור להיות מחיר ריאלי להחלפת שמן גיר כולל פילטר וניקוי הקרטר?

תודה למשיבים :D

סוזי המשתוללת
30-03-09, 10:09
תודה לכל המשיבים עד כה.
שבוע שעבר עשיתי בדיקה נוספת שבה הרמתי גלגל אחורי, שילבתי את התיבה האוטומטית לניוטרל והורדתי בלם יד. כאשר מסובבים את הגלגל שבאוויר (לא משנה אם קדימה או אחורה) שמועים נקישה מהטרנספר (כאילו יש שם חופש כלשהו). האם זה דבר נורמלי או שאני צריך להכניס את הרכב למוסך?

ושאלה קצרה נוספת לסיום, מה אמור להיות מחיר ריאלי להחלפת שמן גיר כולל פילטר וניקוי הקרטר?

תודה למשיבים :D

אתה מחפש צרות היכן שאין
מה נותנת לך הבדיקה שעשית אתה יודע?
היא נותנת לך לחוש את החופשים המיכנים המיצטברים בכל הגלגלי שיניים שבדרך החל מבית הדיפרנציאל דרך הקורונה והפיניון המשך דרך הצלבים ומפרק ההחלקה בגל ההינע וכלה בטרנספר/גיר
וגם אז הבדיקה לא ממקדת כלום !!!

מה שאתה מתאר זה גיר ואני מעריך עבודה כזו בכ500 ש"ח ויותר מכיוון שבטרופר (וכנראה גם ברודאו)
שתי סעפות הפליטה של המנוע מתרכזות מתחת לגיר מה שמצריך את פירוק שתי הסעפות (בחלקן)ואז אפשר להוריד את הקטר של הגיר על מנת להחליף שמן
כל הנ"ל נכון בתנאי שמדובר גם בגיר ה 4l30
בכל מיקרה שעת עבודה במוסך זה 250 ש"ח ,פילטר זה 70-100 ש"ח ,שמן איכותי תביא אתה

-->