PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפוץ סרן{ביצה}קדמית.

EREZ.B
06-03-09, 17:12
ערב טוב.האם מישהוא יודע היכן ניתן לשפץ את הביצה הקידמית?יש רעש של המיסבים בפנוכו של הביצה.אשמח למידע כלשהוא עלויות כתובת מוסך וכל מידע מענין.הרכב הוא יונדאי גאלופר98.שבת שלום ופורים שמח.ארז.

asafk
06-03-09, 17:39
אחת הבעיות עם דיפרנציאלים של יונדאי היא שבמוסכי יונדאי אין חלקים לשיפוץ - רק החלפת ביצה קומפלט. אם תפתור את בעיית החלקים, לדעתי כדאי לך לשפץ לבד - זה לא בשמיים, ותתפלא לשמוע, אבל שיפוץ דיפרנציאל היא מהפעולות המקצועיות ביותר שמכונאי צריך לעשות, ורובם לא מוכנים לעשות אותה (כי אין להם נסיון בזה). לך, כחובב, יש יתרון מסויים- יש לך זמן לעבוד על השיפוץ, כנראה יש לך סבלנות לזה, ובמקרה הכי גרוע, אתה חוזר למשבצת הראשונה ונותן למוסך להחליף לך ביצה קומפלט.

אסף.

איציק - 4X6ZH
06-03-09, 19:46
אני הייתי שמח לראות שרשור + תמונות של חובב ששיפץ דפירנציאל
ללא ליווי צמוד ופעיל של בעל נסיון בתחום .
כמו שנאמר שיפוץ דפרנציאל מלא ( לא רק החלפת מיסבים ;) )
היא עבודה אחראית שדורשת נסיון \ כלים ( מיוחדים ) וכמובן חלקי חילוף .

איציק

ערן המסוקס
07-03-09, 00:37
איציק.. יש כבר כתבה על אחד כזה ששיפץ קומפלט.

ואני גם נמנה בין אלה שאת הדיפ' הראשון שלהם בנו לבד לגמרי (סרן אחורי בג'יפ שלי שנוסע יום יום). ומאז עשיתי עוד כמה וכמה, כולל פתרון בעיות שונות ומשונות.

זה לא בשמיים, אבל דרוש רגש, ואפשר אפילו להצליח יפה בלי מכשירי מדידה מיוחדים.

אבל זאת עבודה סיזיפית, ודורשת המון סבלנות כדי להגיע לתוצאות טובות.

tooshey
07-03-09, 07:08
ערב טוב.האם מישהוא יודע היכן ניתן לשפץ את הביצה הקידמית?יש רעש של המיסבים בפנוכו של הביצה.אשמח למידע כלשהוא עלויות כתובת מוסך וכל מידע מענין.הרכב הוא יונדאי גאלופר98.שבת שלום ופורים שמח.ארז.

על סמך מה נקבע שהרעש הוא דווקא מהמיסבים?
אם אכן המיסבים שחוקים ו"מיבבים",ונסעת כך לאורך זמן, יש סיכוי שגם השיניים נשחקו , ואז ,גם אם תחליף מיסבים הרעש ימשך.
המיסבים הם סטנדרטיים ויש להשיג תחליפי. הבעיה היא החלקים המקוריים,קורונה -פיניון ,שרוול קורס וסטליטים.
אפילו אם היה בחברה, המחיר של החלקים בנפרד גבוה יותר ממחיר ביצה קומפלט מפירוק.

מכיוון שמדובר בסרן קדמי, לא הייתי נוגע עד שזה לא נגמר באמת...שים חצי שמן חצי גריז וסע לשלום.
אם יש לך לוקרים בטבורים, הסרן יכול לנסוע כך עוד הרבה זמן.

מצד שלישי... אתה יכול להרכיב מלפנים סרן חי של היילקס עם נעילה חשמלית...חלקים יש בשפע...

בברכה,טושי

ערן המסוקס
07-03-09, 09:17
אם זה היה סרן אחורי, הייתי מסכים איתך שהסיכוי שיש פגיעה בקורונה פיניון גבוה.

מכיוון שזה סרן קדמי שלא עובד רוב הזמן, ומהנסיון המועט שלי, יש סיכוי סביר שהחלפת מיסבים + כוון תפתור את הבעייה.

ויותר מזה, ייתכן שאפשר לפתור את הבעייה רק ע"י הידוק המיסבים הקיימים (וכוון), אם הם עדיין במצב סביר.

-->