PDA

צפייה בגרסה מלאה : תקלה שנשעמת כמו דפיקה קיצבית

whisky
08-03-09, 14:02
לפני הכל רקע: TD5 שנת 1999 דיפנדר 110. (140K קילומטר בשעון)

טוב אז הסיפור הוא כזה, לפני קצת יותר משבוע אחרי תידלוק הרכב התחיל לגמגם באופן קיצבי, מה שגרם לי לחשוב שמדובר באינג'קטור אחד סתום בגלל איכות הדלק (כבר קרה בעבר) בכל מקרה שמתי תוסף והבעיה נפתרה כאילו לא הייתה.

ביום שישי בדרך לטיול בדרום הבעיה חזרה, שמתי תוסף, כלום, מדי פעם אם מכבים את הרכב ומדליקים שוב, המנוע עובד טוב וחלק ללא דפיקות לפרק זמן של רבע שעה ושוב חוזרות הדפיקות.

האם מישהו חווה את החוויה המעצבנת הזו, האם למישהו יש עצה, הפתרון היחיד שעליו אני חושב הוא פירוק האינג'קטורים ולראות איזה מהם לא מתפקד, אבל למי שמבין בTD5, מבין למה זה ממש לא משהו שבא לי לעשות אם יש פתרון אחר.

אנא עזרתכם.

whisky

gali
08-03-09, 17:39
welcome welcome TD5
זו בדיוק הבעיות שקשה ללוות דרך הפורום, אל תעיז לפרק ולהתחיל עם המרססים. תתחיל עם החיבורים שלהם, הכל שם צמות חשמל שבניגוד ל TDI300 אלו אחראיות ישירות על עבודה תקינה ועגולה.
תבדוק שלמות קונקטורים וצמות חשמל, תבדוק שמן (הוא מבודד) בצמות, זו מחלה של הTD5, וד"א לא מספיק שצמה באמת מוליכה צריך שהיא תוליך ללא הנחתות של מתח שמשחקות עם התנגדויות.
הרבה מהמידע שזורם בצמות אלו הוא רמות התנגדות של סנסורים.

בקיצור, לפתוח בקבוק וויסקי טוב ולהתחיל לחשוב מאיפה מתחילים. אני לא מהמר על מכני אלא חשמלי.
אולי זו בעיה ידועה ב TD5 ומשהו כאן בפורום כבר אכל קש איתה, זה מסוג הבעיות שלא מופיעות בדגמים המוקדמים.

בכל אופן אל תפרק מרססים בשלב ראשון ובטוח לא להחליף. אם התקלה היא בגלל דלק גרוע אז תלמד את כל מערכת הסנסורים ברכב ותחפש כאלו שיכולים לזייף ראשונים בגלל דלק מטונף או מים מהולים.
אם יש לך סנסור על הפילטר סולר יכול להיות שהוא מקבל ערכים לא יציבים ממסנן סתום.

whisky
08-03-09, 18:35
טוב דבר ראשון תודה על התגובה.

דבר שני, מסתבר שכמו רבים וטובים לפני, גם צמת החשמל שלי החליטה לשחות בים של שמן, בדיקה קצרה גילתה שהשמן מגיע עד למחשב. :?

כנראה שמחר נסע לקנות צמה פנימית חדשה ואטם למכסה שסתומים, נפרק נרכיב ונייבש את הצמה החיצונית והמחשב. נקווה שזה יסתיים בזה. אם לא, שהבחורים מסילהול יתחילו לרכוש ביטוח חיים :oops:.

המליצו לי לקנות אטם מקורי, למישהו יש עוד ניסיון עם אטם חליפי? הבנתי שפער המחיר הוא פי שתיים, שווה את הכסף או לא, מניסיון בלבד בבקשה.

whisky

Alon
08-03-09, 18:35
לפי פורומים בחול שמן בצמה יכול לגרום למיגוון של בעיות.
זיופים
עשן שחור
חוסר כוח
וכדומה
הכל בתלות בכמה שמן לאן הגיע וכדומה.
בגלל השנתון של הרכב כדאי שתשלול את זה וקל לשלול את זה.
תמצא את מחשב הרכב הבנתי שבדפנדר הוא באחד הכיסאות לא בטוח. תפתח את הקונקטור האדום מתוך השנייםעם יש שמן בפנים זה בעיה לא בטוח שזה "ה"בעיה כדי לשלול תנקה את שני הצדדים של הקונקטור האדום במסיר שומנים. אם הבעיה תעלם כנראה זה זה.
אצלי עשיתי את זה 3 שבועות היה שקט עד שחוסר הכוח חזר פתחתי שוב את הקונקטור האדום והוא היה מלא שמן שוב.
אם לא יואיל לא יזיק.
אלון

Alon
08-03-09, 18:36
האטם הוא 180 שח
אלון

shachar
08-03-09, 21:42
אינגקטורים זה לא משהו שאתה רוצה לנגוע בו ב TD5
זה לא כמו אינגקטור רגיל אלא משאבת הזרקה
המחיר בהתאם 1500 שקל אם אני לא טועה
צריך כלי ייעודי לפירוק
בכל מקרה הבנתי שהם לא נסתמים בקלות

whisky
10-03-09, 14:37
טוב אהלן לכם חברים יקרים, בעלי טיוטה ובעלי רכבים זהו הסיפור על קצה המזלג:

לאור איבחון שקיבלתי ממספר רב של אנשים בטלפון (הראשון מהם יואב (מפורום ג'יפטריפ), אז תודה ראשונה ליואב), באתר הזה ובאתרים אחרים נקבעה סיבת המוות: חדירת שמן לצמת האינג'קטורים ("הצמה הפנימית") עם חשש לפגיעה בצמה הראשית (צמה חיצונית) ועם חשש קטן יותר לפגיעה במחשב המנוע.

תחקיר הפתולוג: הגוויה נמצאה כששמן מצוי בקונקטור שבין הצמה החיצונית לצמה הפנימית, עוד התגלה שמן שיוצא מהקונקטור של הצמה החיצונית למחשב וחמור מכל התגלה שמן שיוצא מהמחשב. אין ספק שסיבת המוות היא שמן בצמות. ככל הנראה במהלך השבועות האחרונים חלה הפציינט, שמן התחיל לחדור עד שגרם לבעיית מגעים חשמליים וגרם לכך שבין מזרק אחד לשניים לא פעלו באופן קבוע, הרכב גימגם עישן והטורבו לא נכנס לפעולה.

הרמתי טלפון לג'קי (איש יקר) והוא הקפיץ לי צמה חדשה למקום שקבענו בו (אז תודה שניה לג'קי) ועל הדרך הזמנתי גם אטם למכסה שסתומים חדש (חליפי) שיהיה, מי יודע איך יראה האטם הקודם כשנפתח את המכסה.

הגיעה זמן קריאת שמע של ערבית, נפתח לו כבל מאריך עם נורה, פנס ראש נרתם לראש ושלל מפתחות הוצאו לשימוש לצורך פתיחת מכסה השסתומים, הצמה הוחלפה ללא כל בעיה, החיבורים הם פשוטים, גם פתיחת וסגירת מכסה השסתומים הוא מאוד טרווילי, בקיצור שמח וטוב לב סגרתי את הכל וניסיתי להניע....

נאדה, הסטרטר עובד, אבל הגוויה לא מניעה, טלפון לחמי (שהוא במקרה חשמלאי רכב) הוא ייעץ לי לנתק את המצבר לתת למחשב לנוח ולהתאפס לחבר מחדש ואולי זה יעבוד. וואללה... עבד. אבל עבד עקום, הרכב מניע אבל עדיין מגמגם ומעשן כמו קודם (שני מזרקים לא עובדים, קל לזהות את הרעש ולהבין כמה אינג'קטורים לא עובדים אחרי שאחד הולך ולומדים את הרעש ובטח מול חמישה שעובדים), אולי תנסה את הצמה הישנה, אולי היא בכלל לא הבעיה, ניסיתי, לא הצליח, אחרי סגירת המנוע בפעם השלישית הוחלט to call it a night.

ויהי ערב ויהי בוקר יום שלישי, על הבוקר הנעתי את הגוויה שכעט מורדמת אבל נושמת באופן עצמוני ועל שאריות הכוח שיש לה הגענו למוסך של חמי (לא בשביל פרסומת או משהו, אבל הוא באמת מבין ברכבים כאלו, בזמנו הוא היה מטפל בחלק לא מבוטל מבעיות החשמל של רכבי המשטרה, אז מי שרוצה שישלח ה"פ נפנה אותו) אלא מה, הדיאגנוסה הייתה שיש בעיה עם הצמה החיצונית, כל כך למה, השמן פחות או יותר גמר את הקונקטור בין הצמות, הפינים של הקונקטור של הצמה החיצונית פשוט שחו בתוך הקונקטור ולהכניס ולחבר בין התקע לשקע היה משימה בלתי אפשרית. ועוד פרט קטן אחד, מרוב שמן הפינים פשוט ברחו מהקונקטור.

ברחו הפינים, ברחו הפינים, למי לא התקשרנו כדי לקבל דיאגרמה של פריסת החוטים, לרמי, לנועם למוסך LR ירושלים, לג'קי, לאף אחד אין, עד ששגיא מגזר אמר, הצבעים של הקונקטורים זהים בצמה הפנימית והחיצונית (תודה שלישית לשגיא ולכל היתר על הניסיון), הואיל ולא ניתן לראות את החוטים בצמה הפנימית אלא אם מפרקים אותה, והואיל והייתה לי צמה אחת דפוקה, פרקנו את הדפוקה והתחלנו להתאים צבעים למקום המיועד בקונקטור. אלא שאז התברר שהפינים כבר כל כך דפוקים שהם פשוט רוקדים על הפינים של הצמה הפנימית.

איזה מזל שנסעתי לחמי, הוא אילתר עם אפוקסי קונקטור חדש, החליף פינים, התאים אותם, התאים את הצבעים (כל חוט למקום הנכון) חיברנו את הכל ביחד, ניקינו עם לחץ אוויר את כל החיבורים שאפשר מהשמן שעוד נשאר בהם, פתחנו את המחשב ניקינו גם אותו, ו.....

עובד, חלק כמו תחת של תינוק, עגול כמו הירח וחזק כמו דיפנדר.

הרבה שעות עבודה, המון חרא באמצע, אבל בהחלט שווה יותר מלקנות צמה חיצונית ב6000 ש"ח!!!

זהו, נוסע.

תודה רביעית לחמי דוד דבורי.

נ.ב. (במקור נכתב לרפי גר ששמח לאידי באתר הצהוב, אבל יכול לעניין גם אתכם):
הרכב עם ארבעה ואפילו שלושה אינג'קטורים סיים את המסלול של נחל לבן, חולות שונרה, חולות חלוצה רחובות בנגב וחזר לירושלים כולל העליות של הקסטל, העליה בדרך מעין כרם לקריית יובל (ארבע פעמים), אז עם כל הכבוד, מה שיפה בדיפנדר זה: שגם אם הצמה סחוטה בשמן, גם אם הצמה חיצונית סחוטה בשמן, גם אם המחשב סחוט בשמן, עדיין תוכל לעשות איתו 1,000 ק"מ עם שלושה אינג'קטורים, זה שתדעו דיפנדר עם שלושה אינג'קטורים מתוך חמישה עוד עולה את הקסטל.

-->