PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם מישהוא ביטל את הקלאץ' מניפת מנוע?

דיננוזאור שטח
10-03-09, 16:34
בטרופר מותקן קלאץ' מניפה טרמי הפתוח בעת נסיעה בקור תנאים ארקטיים למשל ונניעל בעת נסיעה באקלים חם
כשהקלץ תקין וקר הוא פתוח כך שהמניפה מסתובבת לאט יחסית למהירות סיבוב הציר כשמתחמם הוא אמור להינעל ומהירות סיבוב המניפה היא כמהירות סיבוב הציר

הסיבה להתקנה של הזיפט הזה היא שבאקלים קר מאוד נוצרת בליה מואצת של המנוע משוק טרמי (ואפילו סידקי מאמץ) הנוצר כתוצאה מכך שכשניפתח הטרמוסטט מנוע מגיע זרם של מים קרים מאוד שבמגע עם גוף המנוע החם גורמים לשוק טרמי ונוצרת פעולת טרמוסטט בפעימות פתוח סגור וכל פעם מגיע שלוק מים קרים לתוך המנוע. הקלאץ גורם בתנאים אלו למניפה להסתובב לאט וכך המים ברדיאטור נשארים חמימים ולא מתקררים לגמרי לטמפרטורת הסביבה ואז הטרמוסטט עובד בצורה רציפה ונמנע שוק טרמי למנוע... וגם יש חסכון בדלק מאחר והמנוע עובד בתנאים אופטימלים

מה לעשות שהקלאץ אוטומטי ולא מדווח לנו שהוא גמור ויש לו בלאי גדול ואז נוצר מצב שגם כשחם מאוד הוא לא נינעל ואז המנוע מתחמם והנזק הוא וודאי.

מה לעשות שאצלנו חם תמיד למעט יומיים בשנה או טיול לחרמון פעם בשנתיים.

שכחתי לציין שהקלאץ יקר וביו אם איי רוצים עליו איזה 3000 שחשחים
ככה שהפיתוי לשים משומש גדול

מי צריך אותו בכלל ואני שוקל לבטל אותו, האם מישהוא עשה את זה?

גלדיאטור
10-03-09, 18:40
בטרופר מותקן קלאץ' מניפה טרמי הפתוח בעת נסיעה בקור תנאים ארקטיים למשל ונניעל בעת נסיעה באקלים חם
כשהקלץ תקין וקר הוא פתוח כך שהמניפה מסתובבת לאט יחסית למהירות סיבוב הציר כשמתחמם הוא אמור להינעל ומהירות סיבוב המניפה היא כמהירות סיבוב הציר

הסיבה להתקנה של הזיפט הזה היא שבאקלים קר מאוד נוצרת בליה מואצת של המנוע משוק טרמי (ואפילו סידקי מאמץ) הנוצר כתוצאה מכך שכשניפתח הטרמוסטט מנוע מגיע זרם של מים קרים מאוד שבמגע עם גוף המנוע החם גורמים לשוק טרמי ונוצרת פעולת טרמוסטט בפעימות פתוח סגור וכל פעם מגיע שלוק מים קרים לתוך המנוע. הקלאץ גורם בתנאים אלו למניפה להסתובב לאט וכך המים ברדיאטור נשארים חמימים ולא מתקררים לגמרי לטמפרטורת הסביבה ואז הטרמוסטט עובד בצורה רציפה ונמנע שוק טרמי למנוע... וגם יש חסכון בדלק מאחר והמנוע עובד בתנאים אופטימלים

מה לעשות שהקלאץ אוטומטי ולא מדווח לנו שהוא גמור ויש לו בלאי גדול ואז נוצר מצב שגם כשחם מאוד הוא לא נינעל ואז המנוע מתחמם והנזק הוא וודאי.

מה לעשות שאצלנו חם תמיד למעט יומיים בשנה או טיול לחרמון פעם בשנתיים.

שכחתי לציין שהקלאץ יקר וביו אם איי רוצים עליו איזה 3000 שחשחים
ככה שהפיתוי לשים משומש גדול

מי צריך אותו בכלל ואני שוקל לבטל אותו, האם מישהוא עשה את זה?

הפן קלאץ לא נדלק שמניעים כדי שהמנוע יתחמם ויגיע לטמפרטורת עבודה אופטימלית.

הוא נדלק בעמידה גם כי המנוע מתחמם עקב זה שאין רוח על הרדיאטור

הוא נדלק שהמנוע מתחמם וחם לא בהכרח בחום מופרז והוא רק לטובתך

הקלאץ שבו מאפשר למנוע לעבוד בלי לסובב את הוונטה גם חוסך צרכנים למנוע וגם לא מקרר מנוע שרוצה להתחמם.

zivo
10-03-09, 21:17
ממש לא נכון....
#1 זה משפיע מאוד!!! על תצרוכת דלק. לא רק שהמנוע לא עובד בטמפ' הרצויות, אלא גם בנסיעה בכביש, המנוע מבזבז הרבה אנרגיה סתם (במהירות 80 קמ"ש אין, כמעט, משמעות למאוורר, הרוח מהמהירות עושה הרבה יותר עבודה...).
זה משפיע מאד על הרעש שהמנוע עושה.....

#2 בהגדרה, קלאץ' מאוורר לא מגיע ל 100% הצמדה (תעשה חיפוש באינטרנט, יש הרבה גרפים של הצמדה בתלות בטמפ'). בד"כ זה מסתיים בסביביות 80% הצמדה.
המאוורר מעולם, גם שחם מאוד, לא מגיע למהירויות של המנוע. ביטול הקלאץ' יגרום למאוורר להסתובב בהמהירויות שהוא לא תוכנן לעמוד בהם. במקרה הטוב, המשאבת מים תתפרק כל שני וחמישי....במקרה הרע, יעופו חלקים באוויר.

#3 מומנט \ מכה בהתחלה וכיבוי מנוע. למאוורר יש מסה מכובדת, ההחלקה של הקלאץ' מאפשרת למאוורר להאיץ ולבלום בקצב שלו.

#4 היה לי טרופר 97 בנזין. גם ממני רצו משכנתא.... הלכתי לישראל יפן (חולון) 450 ש"ח עשו אותי שמח. אבל לפני זה, לפעמים לא הקלאץ גמור....בקדמת הקלאץ', יש ספירלה מדו-מתכת, שתפקידה לחוש את הטמ', לפתוח ולסגור את המעבר של הנוזל הויסקוזי בתוך הקלאץ'. אם אין לך נזילות ברורות, יכול להיות, שכל מה שקורה שהספירלה והציר המרכזי שלה החלידו ונתפסו. מעט WD40 וטיפת שמן, נתנו לי שנה של שקט.

#5 תחפש טוב באתר הזה, תחת טרופר, יש את ספר הרכב. תפתח את שרטוטי החשמל, ותחפש ההערות ומעגלי חשמל לגבי דגם של ערב הסעודית. בדגמי הבנזין שיש בארץ מהשנתונים האלו, אין מאוורר עזר חשמלי, בדגם של ערב הסעודית יש ;)
למה זה חשוב? זה רומז שבמזג אוויר חם, יש בעיה....
אבל יותר חשוב, כי יש לך את כל ההכנות למאוורר עזר חשמלי. מה שחסר, זה המאוורר ואולי במפסק הלחץ של המזגן חסרה יציאה.
A- קונים SPAL ב 200 ש"ח (שם לב לדגם שדוחף לא מושך), ומצמידים אותו לרדיאטור מבחוץ. איך? תסתכל בדיזלים החדשים 2000-3 יש מאוורר כזה. חצי שעה והמאוורר מורכב.
B- מימין לראדיאטור, מאחורי הגריל, ליד הפנס הימני, יש קונקטור חשמל שממתין לך, תתחבר אליו.
C- תסתכל בשרטוטי החשמל, בקופסת הפיוזים (צד ימין של המנוע) יש מקום לפיוז הזה, אצלי הפיוז היה חסר, תכניס פיוז.
D- החלק המסובך :rolleyes: מאחורי הגריל בצד שמאל של הראדיאטור יש את המייבש \ מיכל התפשטות של המזגן. בראש המיכל יש מפסק לחץ. בדגם הישראלי יש למפסק 2 מגעות. תפקידו לכבות את המדחס בלחץ ראש גבוהה מדי או חוסר גז. בדגם הסעודי, ובחדשים יותר, יש עוד זוג מגעות, שהרכב מתחמם, לחץ המזגן עולה, ואז זה מפעיל את המאוורר החשמלי. אם אתה רוצה לעבוד לפי הספר, צריך להחליף את המפסק לחץ לדגם המתאים (4 מגעות), זה אומר מילוי גז :-(
אם לא, וזה מה שאני עשיתי, בצמה שמגיעה למפסק הזה, יש 2 חוטים שאמורים להתחבר לזוג המגעות הנוסף. תתחבר אליהם עם זוג חוטים, תעביר ליד הנהג ותוסיף לעצמך מתג קטן.
זה החוט היחידי שצריך להשחיל, כל השאר זה המקור.
ביום חם, שאתה נוסע לאט בשטח, או בפקק, תפעיל את המאוורר החשמלי. זה גם משפר את הקירור של המנוע, אבל גם משפר- מאוד, את המזגן :p

ההערה אישית קטנה,
קנית טרופר כי המליצו לך עליו, כי אתה חושב שזה רכב טוב..... אתה באמת חושב "שהטיפשים" האלו סתם מבזבזים כסף על חלקים מיותרים?
מה גורם לך לחשוב שאתה יכול לבטל חלקים מבלי לפגוע ברכב \ איכות הנסיעה? סמוך על היצרנים, הם אלופים בלחסוך.
מצד שני, ודווקא בגלל החיסכון של היצרנים, יש מקום רב לתוספות! אבל להוריד חלקים \ פונקציונאלית, זה תמיד חשוד.......

יש לך אוטו נהדר, שמור עליו ותהנה.

זיו

דיננוזאור שטח
11-03-09, 18:20
ממש לא נכון....
#1 זה משפיע מאוד!!! על תצרוכת דלק. לא רק שהמנוע לא עובד בטמפ' הרצויות, אלא גם בנסיעה בכביש, המנוע מבזבז הרבה אנרגיה סתם (במהירות 80 קמ"ש אין, כמעט, משמעות למאוורר, הרוח מהמהירות עושה הרבה יותר עבודה...).
זה משפיע מאד על הרעש שהמנוע עושה.....

#2 בהגדרה, קלאץ' מאוורר לא מגיע ל 100% הצמדה (תעשה חיפוש באינטרנט, יש הרבה גרפים של הצמדה בתלות בטמפ'). בד"כ זה מסתיים בסביביות 80% הצמדה.
המאוורר מעולם, גם שחם מאוד, לא מגיע למהירויות של המנוע. ביטול הקלאץ' יגרום למאוורר להסתובב בהמהירויות שהוא לא תוכנן לעמוד בהם. במקרה הטוב, המשאבת מים תתפרק כל שני וחמישי....במקרה הרע, יעופו חלקים באוויר.

#3 מומנט \ מכה בהתחלה וכיבוי מנוע. למאוורר יש מסה מכובדת, ההחלקה של הקלאץ' מאפשרת למאוורר להאיץ ולבלום בקצב שלו.

#4 היה לי טרופר 97 בנזין. גם ממני רצו משכנתא.... הלכתי לישראל יפן (חולון) 450 ש"ח עשו אותי שמח. אבל לפני זה, לפעמים לא הקלאץ גמור....בקדמת הקלאץ', יש ספירלה מדו-מתכת, שתפקידה לחוש את הטמ', לפתוח ולסגור את המעבר של הנוזל הויסקוזי בתוך הקלאץ'. אם אין לך נזילות ברורות, יכול להיות, שכל מה שקורה שהספירלה והציר המרכזי שלה החלידו ונתפסו. מעט WD40 וטיפת שמן, נתנו לי שנה של שקט.

#5 תחפש טוב באתר הזה, תחת טרופר, יש את ספר הרכב. תפתח את שרטוטי החשמל, ותחפש ההערות ומעגלי חשמל לגבי דגם של ערב הסעודית. בדגמי הבנזין שיש בארץ מהשנתונים האלו, אין מאוורר עזר חשמלי, בדגם של ערב הסעודית יש ;)
למה זה חשוב? זה רומז שבמזג אוויר חם, יש בעיה....
אבל יותר חשוב, כי יש לך את כל ההכנות למאוורר עזר חשמלי. מה שחסר, זה המאוורר ואולי במפסק הלחץ של המזגן חסרה יציאה.
A- קונים SPAL ב 200 ש"ח (שם לב לדגם שדוחף לא מושך), ומצמידים אותו לרדיאטור מבחוץ. איך? תסתכל בדיזלים החדשים 2000-3 יש מאוורר כזה. חצי שעה והמאוורר מורכב.
B- מימין לראדיאטור, מאחורי הגריל, ליד הפנס הימני, יש קונקטור חשמל שממתין לך, תתחבר אליו.
C- תסתכל בשרטוטי החשמל, בקופסת הפיוזים (צד ימין של המנוע) יש מקום לפיוז הזה, אצלי הפיוז היה חסר, תכניס פיוז.
D- החלק המסובך :rolleyes: מאחורי הגריל בצד שמאל של הראדיאטור יש את המייבש \ מיכל התפשטות של המזגן. בראש המיכל יש מפסק לחץ. בדגם הישראלי יש למפסק 2 מגעות. תפקידו לכבות את המדחס בלחץ ראש גבוהה מדי או חוסר גז. בדגם הסעודי, ובחדשים יותר, יש עוד זוג מגעות, שהרכב מתחמם, לחץ המזגן עולה, ואז זה מפעיל את המאוורר החשמלי. אם אתה רוצה לעבוד לפי הספר, צריך להחליף את המפסק לחץ לדגם המתאים (4 מגעות), זה אומר מילוי גז :-(
אם לא, וזה מה שאני עשיתי, בצמה שמגיעה למפסק הזה, יש 2 חוטים שאמורים להתחבר לזוג המגעות הנוסף. תתחבר אליהם עם זוג חוטים, תעביר ליד הנהג ותוסיף לעצמך מתג קטן.
זה החוט היחידי שצריך להשחיל, כל השאר זה המקור.
ביום חם, שאתה נוסע לאט בשטח, או בפקק, תפעיל את המאוורר החשמלי. זה גם משפר את הקירור של המנוע, אבל גם משפר- מאוד, את המזגן :p

ההערה אישית קטנה,
קנית טרופר כי המליצו לך עליו, כי אתה חושב שזה רכב טוב..... אתה באמת חושב "שהטיפשים" האלו סתם מבזבזים כסף על חלקים מיותרים?
מה גורם לך לחשוב שאתה יכול לבטל חלקים מבלי לפגוע ברכב \ איכות הנסיעה? סמוך על היצרנים, הם אלופים בלחסוך.
מצד שני, ודווקא בגלל החיסכון של היצרנים, יש מקום רב לתוספות! אבל להוריד חלקים \ פונקציונאלית, זה תמיד חשוד.......

יש לך אוטו נהדר, שמור עליו ותהנה.

זיו

זיו הצעתך מדהימה איך לא חשבתי עליה בעצמי שבוע הבא יבוצע כבר נקבע תור במוסך מנסה להשיג מניפה אורגינלית של איסוזו ואם לא יהיה אז אתקין תחליפית.
קשה מאוד לתכנן רכב שביצועיו אופטימליים משימוש יומיומי בחורף של קנדה או סקנדינביה ועד מדבריות ערב וסעודיה זה כמו לנסות להכליא בין גמל לאייל צפוני תמיד יש פשרות
בעקבות הניסיון שלי הקצר בשטח ומדידות של איזורים קרטיים בעזרת טרמומטר ללא מגע אינפרא אדום למדתי שבארצנו טרופר בשטח קשה ששם העומס על המערכות הכי גדול תמיד חם לו גם בחורף וגם בשבת החמה שהייתה בשבוע שעבר שהייתה רק קדימון לקייץ ולתנאים במדבר.

זיו לעיניין הצעתך לפי מה שאני מבין מניפת המעבה שלך פועלת רק כאשר אתה מפעיל מזגן וגם את המתג המיוחד? ככה לפחות ניראה לי לפי הסכימה
אז בשבילי זה לא ילך כי אני מכבה מזגן בשטח ופותח חלונות במיוחד בטיפוס בשיפוע קשה אני אנסה להתחבר על הריליי X19 רגל 4 מהמתג ולתת מתח סוויץ כפיקוד ואז אני מחליט מתי המניפה תיפעל תנאי יחיד שהסוויץ מופעל ככה לא תעבוד המניפה במיקרה של שיכחה ותרוקן את המצבר ובכלל יתכן ואתקין ניפרד עם פיוז וריליי מישלו ניראה מה נחליט ביחד עם המוסך. שיט מרוב חוטים של התוספות המנוע ניראה כמו צלחת ספגטי.

*גלדיאטור תודה על העריכה מחדש של הודעתך,

alal
12-03-09, 06:22
:( לא ידעתי על קיומו של הקונקטור הנוסף ,:) אבל בכל מקרה עוד כשקניתי את הרכב לפני כשנתיים ראיתי שבקייץ חם בנגב בעליות טכניות הקירור אויר צריך עזרה לכן התקנתי מאוורר חיצוני של סיטרואן ברלינגו עם מפסק +אינדיקציה ליד ההגה , המאוורר קיבל קו מתח נקי עם פיוז משלו .
מאז החיים יפים וההפעלה לפי צורך .
עלות מאוורר + התקנה 400 שח אצל כל חשמלאי .

נמרוד
12-03-09, 08:44
תרשו לי להפנות אתכם למדריך לנושא מניפות (http://www.jeepolog.com/301.html)הקירור שכתב קיד בשלהי קיץ 2006... הנושא חוזר כל שנה ומוטב להתעסק עם מערכת הקירור מראש באביב מאשר כשהמנוע מתפגר.

ולשאלת הדינוזאור - אפשר לבטל פאן-קלאץ'. בסיקסים ובסופות זה מקובל מאד עד כדי סטנדרט. נכון משלמים בקצת יותר רעש ויש השפעה מינורית על צריכת הדלק, אבל מקבלים את זרימת האויר המקסימלית במצבים שבהם המנוע ברכב שטח מתחמם באמת - במהירויות נמוכות.

אם אני מבין נכון, הטרופר של הדינוזאור, מודל 94, חבוט ועייף - הוא רכב משחקים, מה שלפני עשר שנים היה בלתי נתפס... אז דינו כמו הסיקס של פעם - אפשר לעשות מה שצריך כדי שימשיך לסוע, פשוט, אמין, זול.

דיננוזאור שטח
12-03-09, 11:53
:( לא ידעתי על קיומו של הקונקטור הנוסף ,:) אבל בכל מקרה עוד כשקניתי את הרכב לפני כשנתיים ראיתי שבקייץ חם בנגב בעליות טכניות הקירור אויר צריך עזרה לכן התקנתי מאוורר חיצוני של סיטרואן ברלינגו עם מפסק +אינדיקציה ליד ההגה , המאוורר קיבל קו מתח נקי עם פיוז משלו .
מאז החיים יפים וההפעלה לפי צורך .
עלות מאוורר + התקנה 400 שח אצל כל חשמלאי .

אלאה שלום לאחר לילה ללא שינה קיבלתי החלטה לעשות בדיוק את מה שאתה עשיתה ולעזוב את מערכת החשמל המקורית של הרכב לנפשה סופסוף מישהוא כאן בםורום מדבר לעיניין גלדיאטורים שוחטים אותי כאילו אני איזה אריה בקולאוסאום ואני בסך הכל מה אני? רק דינזאור צמחוני חסר שניים.
תודה על המידע.

דיננוזאור שטח
12-03-09, 13:15
תרשו לי להפנות אתכם למדריך לנושא מניפות (http://www.jeepolog.com/301.html)הקירור שכתב קיד בשלהי קיץ 2006... הנושא חוזר כל שנה ומוטב להתעסק עם מערכת הקירור מראש באביב מאשר כשהמנוע מתפגר.

ולשאלת הדינוזאור - אפשר לבטל פאן-קלאץ'. בסיקסים ובסופות זה מקובל מאד עד כדי סטנדרט. נכון משלמים בקצת יותר רעש ויש השפעה מינורית על צריכת הדלק, אבל מקבלים את זרימת האויר המקסימלית במצבים שבהם המנוע ברכב שטח מתחמם באמת - במהירויות נמוכות.

אם אני מבין נכון, הטרופר של הדינוזאור, מודל 94, חבוט ועייף - הוא רכב משחקים, מה שלפני עשר שנים היה בלתי נתפס... אז דינו כמו הסיקס של פעם - אפשר לעשות מה שצריך כדי שימשיך לסוע, פשוט, אמין, זול.

נמרוד שלום

תודה על המידע לגבי המדריך לנושא מניפות לגבי ביטול הפאן קלאץ בסיקסים וסופות, אני עובד כרגע על פטנט שיאפשר ביטול הפאן קלאץ בקייץ ושחרורו למצבו האורגנלי בחורף. לקחתי כמודל לעבוד עליו פאן קלאץ גמור במוסך בהתחשב שזה חלק סובב הפיתרון צריך להיות מאוזן דינמית כדי למנוע רעידות ונזק לציר.

רק טעות אחת יש בהודעה שלך אמנם אתה צודק הרכב שלי הוא רכב משחקים בלבד המשמש אותי בסופי שבוע וחופשות יען כי אני נוסע ביומיום במכונית חדשה מדגם "פזומט מלא בבקשה", ואמנם הוא משנתון 94, אבל חבוט ועייף????? :confused: לא ולא הטרופר שלי עבר שיפוץ מסיבי כל שדרת הכוח ברכב חדשה הגבהות מיתלים מיגונים הכל חדש והותקן על ידי עם הרבה אהבה אני מזמין אותך למסלול העבירות שנמצא מדרום ליער חדרה ליראות איך הרכב החבוט והעייף שלי מדלג בחן מעל מכשולים שגם סופות וסיקסים מסוקסים מתקשים לעבור אותם ואם הוא לא מצליח לעבור מכשול כמו קיר אחד עם מדרגה איימתנית שעדיין לא הצלחנו אותו זה רק בגלל שאני חרא נהג וגם בגלל שנועליי טבורים האוטומטיים שמותקנים ברכב חלשים בדרך לארץ זוג לוקרים ידניים של סופרווינץ' שנירכשו בחנות סאמט רייסינג בארה"ב דרך אגב חנות מדליקה עם מלאי ענק...

אחרי התקנת הפאן החיצוני הפרויקטים הבאים
מחפש קיט REWIRING לטרופר מצאתי בארה"ב ובאוסטרליה קיטים לרכבים מתוצרת גיפ
החלפת כל הנוריות המעצבנות בדשבורד שנשרפות כל הזמן בלדים כחולים
התקנת פנסי שטח HELLA לומינייטור (בארה"ב הם ניקראים ה- HID פרדטור וההלוגן 4000) מוסבים ל- HID (המחיר בארץ אצל גלאור היבואן שערוריה אמיתית 8000 שקל ל-HID ו- 4000 שקל להלוגן) קניתי באי ביי שני זוגות משומשים במצב חדש עם צמת החוטים הריליי והמפסק 140 $ ומאחר והם כבדים וגדולים ההובלה עלתה 100$ מעניין כמה מכס יצא עליהם פלוס ערכת הסבה ל-HID שעלתה לי 100$ כולל המשלוחה ועברה בלי מכס דרך אגב מי שנוסע לארה"ב זוג חדש באי ביי עולה 220 $ כולל משלוח בארה"ב ווקיט חוטים כולל צמה מפסק מואר וריליי 50$
זהוא מרוב פוריקטים לא נשאר זמן לנסוע בשטח :rolleyes:

zivo
17-03-09, 12:36

מי שנוסע בסיקס או סופה, השלים עם רעשים, רעידות ותצרוכת דלק של שיכור....
בטרופר, גם 94, יש עדיין פוטנציאל נהדר לאיכות כביש (שקט, רעידות, בלימה...).
אני לא מתווכח שזה אפשרי, השאלה אם אפשר גם בלי?

גלדיאטור
17-03-09, 19:19
בלי פאן קלאץ?
כן

zivo
17-03-09, 20:15
מצטער אם לא הייתי ברור....
ניסיתי להגיד- שאין ספק שניתן לבצע את השינוי ולעבוד ללא הפאן קלאץ'...
השאלה אם אי אפשר להסתדר (התחממות קירור מזגן וכו') בלי האילתור הזה?

אם כבר מדברים, שים לב לעוד פרט. בטרופר, הפולי שיושב על הגל ארכובה ומניע את כל הרצועות....זה פולי שבין החלק החיצוני שלו (איפה שעוברות הרצועות) לבין הפנימי (שיושב על הציר) יש שכבת גומי! הגומי הזה אמור לשכך רעידות \ רעשים \ מומנטים בין המנוע וכל הגן חיות שיושב על הרצועות (מזגן, אלטרנטור, משאבת מים, פאן, משאבת הגה....).
#1 תהיה מודע לסידור הזה. שמתחילות חריקות לא ברורות (כמו של רצועות לא מתוחות). שיש בעיה במזגן\ טמפ' מנוע \ טעינה בסל"ד נמוך.....תבדוק אם לא נוצר חופש בין הפולי החיצוני לפנימי. אצלי לקח הרבה זמן לאתר את הבעיה הזו (ובסוף גיליתי את זה באמצע המדבר ליד ירוחם - והגעתי בשארית כוחותי לקסטינה).
שיש מתח על הרצועות הן מצמידות הפולי החיצוני לפנימי ובהתחלה קשה להבחין בבעיה. צריך להוריד את כל הרצועת ואז לנסות לסובב את הפולי ביד. אם הוא חופשי, אז בי בי...

#2 אין לי ספק, שחיבור הפאן ללא הקלאץ', לא "יעזור" לפולי הכפול הזה להאריך חיים.

כמו שכתבתי למעלה - לי היה טרופר בנזין 97, נפרדנו ב 280,000 ק"מ.

באוברול גיר, הוספתי רדיאטור שמן חיצוני (על הראדיאטור הראשי).
עשיתי ניקוי ראדיאטור.
החלפתי את הפולי הנ"ל.
החלפתי פאן + קלאץ' (משומש מישראל יפן).
הוספתי מאוורר חשמלי 12" SPAL.
טיילתי ב 40 מעלות בגולן בסלעים וזחילות. עמדתי בפקקים במרכז הארץ....
הכל תקין, שפיר, קריר......

asafk
17-03-09, 22:32
המניפה בטרופר עשויה פלסטיק או מתכת?

אסף.

zivo
17-03-09, 23:09
פלסטיק

asafk
17-03-09, 23:28
למניפת פלסטיק, לעתים בעייתי לבטל את המצמד. היא עלולה להישבר כתוצאה מה"מכה" בהתנעה. זה תלוי במבנה שלה, אבל זה המצב ברוב המקרים.

אסף.

סוזי המשתוללת
18-03-09, 00:19
דינו
שחלפת חצי אוטו ואתה מחפף במאוורר ?
יא קמצן...:D
אנין לי מושג על מה אתה מדבר
ברכב עם מערכת מים תקינה וחשוב מכך גיר אוטומטי תקין (אין לכם מושג כמה חום הוא מקרין לרדיטור מים )אין בעיות התחממות כלל גם לא בשיא הקיץ במדבר עם מזגן בנסיעה איטית !!!!
מערכת מים תקינה זה אומר טרמוסטט לפי הוראות יצרן כולל טמפרטורת פתיחה ומהלך הפתיחה
זה אומר צנרת מים תקינה ללא נזילות (גם כאלו קטנות שלא רואים אותן בחלק האחורי של ראשי המנוע:D)
זה גם כולל את צינורות המים שמקררים את בין הפילטר שמן (כן גם זה קיים באוטו :D)
וזה בטח כולל פאן קלאץץ תקין ורדיאטור שלם ונקי עם פקק תקין!!
אם אתה רוצה לשפר משהו תוסיף רדיאטור לשמן גיר (או בנפרד או בטור לרדיאטור המקורי -לכל שיטה יתרונותיה) זה לבד יוריד את המאמץ מהרדיאטור מנוע

סוזי המשתוללת
18-03-09, 00:21
אגב
הפאן קלאץ הוא מה שנותן למנוע את היכולת לטפס מהר בסל"ד וגם מאפשר לצלוח אגמי מים מבלי לפרק רצועות ומבלי לשבור את המניפה
תפתור את הבעייה -אל תעקוף אותה

דיננוזאור שטח
18-03-09, 11:18
דינו
שחלפת חצי אוטו ואתה מחפף במאוורר ?
יא קמצן...:D
אנין לי מושג על מה אתה מדבר
ברכב עם מערכת מים תקינה וחשוב מכך גיר אוטומטי תקין (אין לכם מושג כמה חום הוא מקרין לרדיטור מים )אין בעיות התחממות כלל גם לא בשיא הקיץ במדבר עם מזגן בנסיעה איטית !!!!
מערכת מים תקינה זה אומר טרמוסטט לפי הוראות יצרן כולל טמפרטורת פתיחה ומהלך הפתיחה
זה אומר צנרת מים תקינה ללא נזילות (גם כאלו קטנות שלא רואים אותן בחלק האחורי של ראשי המנוע:D)
זה גם כולל את צינורות המים שמקררים את בין הפילטר שמן (כן גם זה קיים באוטו :D)
וזה בטח כולל פאן קלאץץ תקין ורדיאטור שלם ונקי עם פקק תקין!!
אם אתה רוצה לשפר משהו תוסיף רדיאטור לשמן גיר (או בנפרד או בטור לרדיאטור המקורי -לכל שיטה יתרונותיה) זה לבד יוריד את המאמץ מהרדיאטור מנוע

נעשה קצת סדר סוזי

לא החלפתי חצי אוטו החלפתי אוטו שלם
מנוע חדש מיבוא שהיה עדיין מלא בנוזל הקרור האורגנלי
כמובן משאבת מים וטרמוסטט חדשים בהתאם להוראות היצרן רצועות חדשות
רדיאטור חדש הכי איכותי שיכולתי לשים רציתי לעבור לרדיעטר עבה יותר לא הייתה אפשרות
צינורות מים חדשים ללא יוצא מהכלל
גיר חדש מהנילונים
טרנספר חדש מהנילונים
פאן קלאץ ומניפה משומשים במקום הקודם UMI שברו גם אותי רצו למעלה מ 3K לפאן קלאץ חדש
רדיאטור לשמן גיר שהיה מותקן ברכב היה בן 3 חודשים שיטחו היה כרבע משטח הקונדנסר הוחלף ברדיאטור שמן של GM המיועד לגירים אוטומטיים של עם מנועים כפולים בגודלם שמכסה כמעט חצי משטח הקונדנסר
בכל המכללים שמני איכות מותאמים לטמפרטורה ומעמץ גבוה כולל בדיפרנציאלים של טקסקו או ARAL
בכל זאת לא אהבתי את הטמפרטורות שמדדתי בשטח בעליה טכנית קשה

ביום שישי עם ירצה השם מניפה חשמלית 12''

וכשידיע הציוד יותקנו במנוע ובגיר בקרי טמפרטורה עם מזעק, ויוחבר באופן קבוע מכשיר סקנר OBD1 שנותן קריאות און ליין של כל הסנסורים במכללי הכוח וכן קריאה של צמצב התערובת ושל סנסור החמצן.

שמנים ילקחו בהחלפה הבאה לבדיקת במעבדה יחודית לשמנים לבדיקת שחיקה ונדע מה שלומנו לפי כמות גודל חלקיקים וסוגי המתכות שימצאו ומצב השמן עצמו לעומת מצבו ביום שהוכנס לשימוש.

שלך סוזי היקרה
דינו

נב לצורך גילוי נאות כותב שורות אלו מומחה בשמנים ודלקים קרור ומחליפי חום קורוזיה ואמורטיזציה והיה אחראי על צי מנועים מגודל מנועי טיסן ועד מנועי מייבך ויונדאי הענקים שבאוניות שבכל פעימת פיסטון אוכלים קילו שמן. ממנועי בוכנה ועד מנועי סילון.

איציק - 4X6ZH
18-03-09, 13:25
עכשיו הכל ברור
שיהיה לך בהצלחה
העתיד עוד לפניך .... :shock:

איסוזו טרופר דיזל אני מבין נכון ? ;)

איציק

סוזי המשתוללת
18-03-09, 13:43
איציק אתה טועה ובגדול:D
בנזין v6 3.2 מנוע שאתה אמור להכיר תחת אש בלילה חשוך ללא ירח ובלי itt :D
אומרים שזה מנוע ההונדה לג'נד המפורסם

סוזי המשתוללת
18-03-09, 13:49
נב לצורך גילוי נאות כותב שורות אלו מומחה בשמנים ודלקים קרור ומחליפי חום קורוזיה ואמורטיזציה והיה אחראי על צי מנועים מגודל מנועי טיסן ועד מנועי מייבך ויונדאי הענקים שבאוניות שבכל פעימת פיסטון אוכלים קילו שמן. ממנועי בוכנה ועד מנועי סילון.
דינוזאור אחרי כל הגילו הנאות אתה נותן לנו להתאמץ?
אז ככה אצלי בטרופר שעון החום לא זז ממקומו גם בימים הכי חמים עם מזגן ובשטח גם בנסיעה איטית וגם במאומצת במיוחד כמו חולות שמאמצים גם את הגיר וגם את המנוע
או שאתה מוטרד סתם או תחפש את הבעייה במה שלא הוחלף

איציק - 4X6ZH
18-03-09, 14:33
לא הייתי בטוח על איזה מנוע מדובר
כל עוד לא מדובר על הדיזל :) אז שיהיה לו בהצלחה.

מנוע הונדה ? לגנט יתכן אבל זה לא מנוע פשוט .
במידה זה מנוע הונדה זה חידוש עבורי .
ובכלל לדעתי איפה שיש מניפה חשמלית במקום מאורר מכני . זה מזמין צרות .

איציק

דיננוזאור שטח
18-03-09, 16:28
דינוזאור אחרי כל הגילו הנאות אתה נותן לנו להתאמץ?
אז ככה אצלי בטרופר שעון החום לא זז ממקומו גם בימים הכי חמים עם מזגן ובשטח גם בנסיעה איטית וגם במאומצת במיוחד כמו חולות שמאמצים גם את הגיר וגם את המנוע
או שאתה מוטרד סתם או תחפש את הבעייה במה שלא הוחלף

סוזינקה אז ככה שאתה תשים יהבך על שעון החום ברכב? אתה גם עושה גבות ושפם וצובע לבלונג' תוך כדי נססיעה בשטח טכני? כמה מטובות בבלונדיניות שהכרתי (לא אגידה במה מחשש עינה בישא וקטינים משוטטים בפורומים של זקנים) נישבעו בשתלי הסיליקון שלהן שמחוג שלהם לא זז ממקומו ולו גם ממ אחד לפני שהלך להם המנוע מהתחממות יתר או שעשו פקונג ראש במקרה הטוב.

שעון החום ברכב זה ליופי והרבה פעמים הוא גם לא יכול להראות כלום במיוחד עם המים שהיו במנוע הלכו להם בדרך כל מים לים. כמה פעמים רתח לך המנוע בלי אינדיקציה בלוח השעונים?
אני סומך על מדידת חום במדי חום מגע וקרינה מכוילים..

גם אצלי המחט לא זזה והמנוע היה בהפרשים אדירים בטמפ בין נסיעה בכביש פתוח וטיפוס של שעה בדיונות שליד חדרה ביום חם.

ובכלל אני סומך על איסוזו אם הייתה להם סיבה לדגמים שיעודו למכירה לאיזורים חמים כמו ערב הסעודית להוסיף מניפה חשמלית כניראה שהייתה להם סיבה טובה התנאים אצלנו לא שונים מערב הסעודית וכניראה שלא סיפרו לנו הכל....

דיננוזאור שטח
18-03-09, 16:31
לא הייתי בטוח על איזה מנוע מדובר
כל עוד לא מדובר על הדיזל :) אז שיהיה לו בהצלחה.

מנוע הונדה ? לגנט יתכן אבל זה לא מנוע פשוט .
במידה זה מנוע הונדה זה חידוש עבורי .
ובכלל לדעתי איפה שיש מניפה חשמלית במקום מאורר מכני . זה מזמין צרות .

איציק

לא במקום אלא בנוסף מניפת המנוע המושכת והמניפה הנוספת זה דוחפת

ערן המסוקס
18-03-09, 18:21
תומך בדעתו של דיזונאור.

שעון החום ברוב הרכבים נועד בעיקר בשביל לעשות להם טוב על הלב. כשהשעון יזוז זה הרבה פעמים יהיה כבר אחרי רתיחה רצינית. כך קרה במספר רכבי שטח שונים, ביניהם כאלה עם אגדות אמינות מיתולוגית.

סוזי המשתוללת
19-03-09, 00:24
שעון החום הוא אינדיקציה אחת לא הכי אמינה אבל אותי היא מספקת
ואף פעם לא דפקתי ראש מנוע (טוב למעט בפיאט 131 שהראש היה דפוק כשקנינו ואני רק סיימתי את העבודה :Dואגב השעון כן עבד...)ואני גם מקווה שזה לא ייקרה
דינו
דווקא המעבר של קירור הגיר דרך רדיטור המיים הוא שמעלה את טמפ המנוע במידה והגיר מתחמם
היה לי חבר ש"רק" הגדיל צמיגים בבליזר מ31 ל33
לכאורה שינוי זניח ברכב שיכול הרבה יותר מזה
אבל מתברר שבעליות (ללא שינוי יחס העברה)הצמיגים הגדולים העמיסו את הגיר שהתחמם ובתורו חימם את המנוע
לקח זמן עד שהוא הפנים את שאמרתי לו בזמן הזה הוא הספיק להחליף כל דבר אפשרי במערכת המים והקירור
רק כשהחליף קורונה פיניון בא לציון גואל

-->