PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייעוץ לקניית ג'יפ

amitash
17-03-09, 14:10
שלום לכולם

אני נהג בודד בג'יפ ללא משפחה.
הקצבתי לעצמי סכום שנע בין 40 ל 60 אלף שקל. אני מצפה מהג'יפ לעשות 18,000 ק"מ בשנה.
אין לי תנאי סף לגבי הגיר של הרכב(אוטומט או ידני) וכן הייתי שמח לקבל הבהרות בנושא סוג הדלק שהג'יפ יצרוך(דיזל או בנזין).
אני מעוניין לקנות ג'יפ, אשר ישמש אותי בעיקר לנסיעות בתוך העיר, בתור התחלה, ומדי פעם אני גם אוריד אותו לשטח.

חשבתי על הרכבים:
סוזוקי ג'ימני
טויוטה ראב4
מיצובישי פאג'רו

כמובן שהנתונים משתנים, בהתאם לרכבים.

מאחר שזהו הרכב שטח הראשון שאני רוכש בחיי, רציתי להתייעץ עם החברים מהו הרכב המומלץ עבורי.
רציתי, אם תוכלו לפרט עבורי בבקשה, את הפרמטרים השונים, כמו תחזוקה, שוק, וכדומה, לגבי הרכבים שחשבתי עליהם

תודה מראש לכל העונים

שלמי
17-03-09, 16:30
קודם כל, הראב 4 הוא לא בקטגוריית השטח של הפאג'רו והג'ימיני, ששניהם רכבי שטח טובים ואמינים.

דווקא בתור רכב שטח ראשון, עדיף לקחת רכב עם יכולות שטח טובות יותר מאשר הראב 4 (הפאג'רו, למשל, מגיע עם נעילות דיפרנציאל מקוריות).

ככלל, עדיף לקנות רכב חדש ככל שהתקציב מאפשר, מבין השניים הנ"ל, ובהקשר זה יש עדיפות לג'ימיני. סביר להניח שהתחזוקה השוטפת של הפאג'רו תהיה יותר יקרה, גם בגלל שהשנתון יהיה נמוך יותר, וגם לאור עלות החלקים הגבוהה יחסית (לדעתי שווה את ההפרש).

ביחס לצריכת דלק (וגם להוצאות אחזקה) עדיף גיר רגיל - שלדעתי עדיף תמיד לרכב שטח, אבל זה עניין של העדפה אישית, במיוחד אם רוב הנסיעות שלך בעיר.

מנוע דיזל יש לך מהרכבים שציינת רק בפאג'רו, מנסיוני מדובר במנוע מספיק חזק לפאג'רו קצר.
צריכת הדלק (סולר) אמורה להיות נמוכה יותר ביחס למנוע בנזין בנפח זהה, אבל ההבדלים בעלויות הדלק כבר לא מאוד משמעותיים.

בנסיעות ארוכות (למשל לדרום) יש עדיפות ברורה לפאג'רו, גם מבחינת נוחות נסיעה וגם מבחינת חלל פנימי.

מבחינת שוק - לרכב במצב טוב יהיה ביקוש גם לפאג'רו וגם לג'ימני.

תעשה סיבוב על שני הרכבים, תראה למי מהם אתה מתחבר יותר.

בהצלחה

sgill
17-03-09, 17:09
יכולת השטח של שניהם דומה

עלות האחזקה של הג'ימיני זולה יותר

הפאג'רו נוח יותר בנסיעה ובטח לנסיעות ארוכות, יש בו גם יותר מקום אחסון לטיולים ארוכים

רק הפאג'רו בא גם בדיזל

עכשיו זה תלוי בהעדפות שלך, אני היתי הולך לראות את שניהם כדי לקבל מושג ואז מחליט באיזה להתמקד.

asafk
17-03-09, 21:50
אני בעד ג'ימני. גם בתור רכב עירוני, גם בתור רכב שטח ראשון, וגם בגלל שהקילומטרז' השנתי די נמוך, כך שלא יהיו לך הרבה נסיעות ארוכות, שבהן הג'ימני קצת נחות.

אסף.

-->