PDA

צפייה בגרסה מלאה : מזגן בסמוראי

kruvi
23-03-09, 23:06
במסגרת הכן את ג'יפך לקיץ יש לי שאלה-
ברשותי סמוראי 87 סגור ..רציתי לדעת אם יש אפשרות להתקין
לו מזגן של ג'אסטי ?????? ואם יש פה מישהו לעשה דבר כזה
אני אשמח לפרטים.
תודה...איתי

gmike
24-03-09, 00:50
אני בדיוק בשלבים ראשוניים של הפרוייקט הזה.
אגב, למה בחרת מזגן של ג'אסטי? אני בחרתי בגלל שזה היה בחינם.
יש לך מזגן מהתקנה מקומית, כן? נראה לי שיותר קל לפרק אותו.
המעבה של הג'אסטי קצת גדול, ולא כ"כ נכנס בסמוראי..
אתה תצטרך להכין מתאם בין היחידה הפנימית ל הג'אסטי לכניסה של המאוורר בסמוראי, לא מסובך במיוחד.

מכיוון שאני רק בהתחלה של הנושא, אשמח לשמוע ממי שכבר עשה את זה..

itay
24-03-09, 08:35
אתה תצטרך להכין מתאם בין היחידה הפנימית ל הג'אסטי לכניסה של המאוורר בסמוראי, לא מסובך במיוחד.

אני כבר עשיתי את זה, תחפשו שרשור : "בקשה לבעלי סמו עם מזגן". השורה התחתונה - לא שווה את המאמץ - ויש הרבה עבודה.
אם אתם מעונינים בכל זאת, יש לי למכירה מערכת של מזגן שירדה מסוויפט 88 (ללא מדחס).

kruvi
24-03-09, 20:13

את האמת עדיין לא התחלתי בתהליך פשוט לחבר יש ג'אסטי גמורה וחשבתי לשחוט ממנה
את המזגן לטובת קיץ נעים וממוזגן.

gmike
24-03-09, 20:59
איתי- למה לא שווה את המאמץ? המזגן לא מקרר מספיק, או שאתה לא משתמש בו הרבה?
הרבה עבודה לא מפחידה אותי, להיפך אני ממש נהנה מזה :D
קראתי את השרשור שלך בזמנו, למדתי, וזה דווקא עודד אותי להתחיל בעצמי.

כרובי-פרק את המזגן שלו,כשיהיה אצלך בידיים יהיה לך הרבה יותר ברור מה צריך לעשות.

itay
24-03-09, 21:55
איתי- למה לא שווה את המאמץ? המזגן לא מקרר מספיק, או שאתה לא משתמש בו הרבה?
הרבה עבודה לא מפחידה אותי, להיפך אני ממש נהנה מזה :D
קראתי את השרשור שלך בזמנו, למדתי, וזה דווקא עודד אותי להתחיל בעצמי.

כרובי-פרק את המזגן שלו,כשיהיה אצלך בידיים יהיה לך הרבה יותר ברור מה צריך לעשות.

מיכאל,

המזגן, כשעבד, קירר ברמה סבירה. לא הקפיא את הקבינה - בכל זאת הרכב פתוח.
מכל שלל הדברים שצריך לתכנן, לקמבן ולבנות, הכי מאתגר וקשה זה תושבת המדחס והכנסת המעבה+המאוורר למקומם.
הבעיתיות של תושבת המדחס, שהיא חייבת להיות מאוד מדוייקת וחזקה כדי לעמוד ברעידות שהמדחס מייצר. חשוב מאוד ששני הפולים - של המנוע ושל המדחס יהיו באותו מישור. אצלי, בתושבת הראשונה הם לא היו, דבר שגרם לקריעת הרצועה הראשית, כניסת חלקים מהרצועה לתוך בית הטיימינג, קפיצת שיניים ושרשור ארוך כאן.... :rolleyes:.
אם יש לך תושבת מנוע שתתחבר בצורה יעילה למנוע (רמז :סוויפט 88 לדוגמה, מתאים בול....), העסק הרבה יותר פשוט. אני, בסיכומו של פרוייקט לא הייתי שלם עם כל השינויים שעשיתי ברכב (חלקם בלתי הפיכים) ואני חיי איתם עד היום (ומקווה שעוד שנים רבות 8-)8-)).
לכל העבודות שאתה צריך לעשות, אתה צריך גם השלמה מבעל מקצוע - ייצור צינורות בהתאמה אישית, בניית מערכת חשמל למזגן (אם תיתקע בזה, דבר איתי, היום אני ספץ בזה...) ואקום וכמובן גז. עוד משהו שגיליתי, בעלי מקצוע בתחום - גם באיזור מגורי וגם במקומות אחרים ורחוקים יותר - ממש לא ששו לעזור ולבנות את המערכת הזאת. בסוף מצאתי מישהו בנתניה שהיה מוכן לעשות אצלי את העבודה ובאמת עזר לי ונתן מעצמו. אם תרצה שם - דבר איתי.

כך או כך,

שיהיה בהצלחה קרה :mrgreen::mrgreen:

איתי

gmike
24-03-09, 22:37
איתי,
במקרה שלי הרכב סגור, בקיץ הנסיעה הופכת לסבל, אין ברזנט לפתוח כדי להתאוורר...

בקשר לתושבת מדחס- הנקודות שהעלית ידועות לי,והתנסיתי בהן כשהחלפתי את האלטרנטור שלי לאחד של סוויפט, שמתאים, אבל לא בול, ונדרשה עבודת התאמה כדי שהפולים יהיו בקו אחד.
ביום שישי האחרון הכנתי תושבת למדחס (לקח הרבה זמן), בינתיים מקרטון, השבוע זה יעבור לברזל.
תיארתי לעצמי שתושבת של סוויפט תתאים בול,וזה גם מה שתיכננתי לקנות, אבל היות ונפלה לידי המערכת של הג'אסטי, אני כבר אתאים אותה.
בכמה ברגים מחוברת התושבת של הסוויפט למנוע,2 או 4? אפשר תמונה אולי?

בינתיים מה שחסר לי זה מעבה שיתאים בגודל לסמוראי.

בקשר לבעל מקצוע-עוד לא עשיתי בדיקה באזור שלי, אבל אני אשמח להמלצה על מישהו טוב, לא משנה מאיפה.

מערכת חשמל- המזגן שפירקתי היה מהתקנה מקומית, ככה שכל החשמל שלו היה נפרד, כמובן שפירקתי בזהירות את כולו, ואני מקווה שאני אזכור איך להרכיב.אם לא- אשמח לעזרה ממך.

בכל מקרה למדתי קצת מהניסיון שלך, ואני לא מוכן לעשות שינויים בלתי הפיכים. הכל יהיה ניתן לפירוק וחזרה למצב הקודם-ללא מזגן, לפי הצורך.

מיכאל.

itay
25-03-09, 08:16
מיכאל,

1. מעבה - כאמור, יש לי מעבה של סוויפט. אם מתאים לך תבוא תראה ונסתדר..
2. התושבת מחוברת עם שישה ברגים, אולי יום שישי אני אהיה בבית ואצלם אותה.
3. את החשמל דווקא, אני ממליץ לבנות מאפס ולא להסתמך על מערכת מפורקת - השד לא כזה נורא.
4. לגבי שינויים - סתם דוגמה : הרדיאטור הפנימי של היחידה המרכזית של הג'אסטי, הצינורות יוצאים אצלו באותה צורה כמו של הסמוראי?

איתי

gmike
26-03-09, 21:23
1-תודה, אם יצא לי להגיע לאזור שלך, נהיה בקשר.
2-שישה ברגים? יש 4 חורים של 10 מ"מ ועוד 2 למעלה של 8 מ"מ,מקווה שלא טעיתי במידות, כולם בשימוש?
3-אם כבר חשמל יש לי שאלה: איך אני צריך לחבר כדי שהמדחס יעבוד רק כאשר המפסק שלו+מפסק המאוורר(שמזרים לי אויר קר לפנים) לחוצים? את שני המפסקים בטור, ואחריהם המדחס? מקווה שהייתי ברור...
4-אני לא יודע איך הצינורות יוצאים בסמוראי, אבל יש לי 2 יחידות פנימיות, אחת שהותאמה לסמוראי, והשניה של הג'אסטי, אז אחת בטוח תתאים.
בכל מקרה מה הבעתיות בזה? סה"כ לעשות 3 חורים בקיר האש במיקום הנכון, ולאטום כמו שצריך..

אני אשמח לעוד עצות\הארות.
תודה, מיכאל.

ישי.פ
26-03-09, 22:22
אני גם עובד על פרוייקט דומה (בסמוראי יש כבר חורים לצינורות)

itay
26-03-09, 23:25
אני גם עובד על פרוייקט דומה (בסמוראי יש כבר חורים לצינורות)

לא רק לצינורות, יש גם חורים (שסתומים) בשביל להעביר את צמת החשמל...

itay
27-03-09, 18:56
אהלן מיכאל,

נמשיך במספור ;) :

2 - מספר הברגים הוא שישה. שניים מתחת לפלג מספר 1, עוד שניים בדיוק מתחתם ועוד שניים מעל הפילטר שמן. לא הצלחתי לצלם את התושבת אבל כשאתה בונה את התושבת למדחס, אל תבנה אותה כמו שאני בניתי - שני חיבורים שאין בניהם קשר - אלא פלטה אחת שמחוברת למנוע ועלייה יושבות הזרועות שתופסות את המדחס.

3 . מצורף תרשים למה ששאלת :

http://64.50.169.115/forums/attachment.php?attachmentid=14858&stc=1&d=1238169368

תתקיל אותי עוד....;)

איתי.

gmike
27-03-09, 21:36
אהלן איתי!

בשעה טובה סיימתי את התושבת למדחס. בגלל שהחורים במנוע לא על אותו מישור,עשיתי 2 תושבות, אחת למדחס, שניה למותחן.
המדחס מחובר ב 4 ברגי M8 לתושבת, שמחוברת ב 3 ברגי M10 לבלוק המנוע. המותחן מחובר ב 2 ברגי M8 לבלוק. אני מקווה שזה יהיה מספיק חזק.
ביקשת התקלות? אני ממשיך:
בקשר לחשמל:
1.לא כ"כ הבנתי לאן בבורר מהירויות אני צריך לחבר את החוט למדחס, יש שם מגע פנוי?
2.אין עוד מפסק בין הממסר לבורר?
3.בשביל מה צריך ממסר למדחס?

השלב הבא זה היחידה הפנימית, ואח"כ המעבה..

צירפתי תמונות של המדחס מורכב:

מיכאל.

ישי.פ
27-03-09, 23:48
מאיפה המותחן??

gmike
28-03-09, 02:25
בא ביחד עם המדחס מהג'אסטי.
המזגן בה היה מהתקנה מקומית, לא יודע אם זה משנה..

בזכות המותחן הזה הרצועה שהרכבתי זהה באורכה לרצועה המקורית הראשית.
טווח האורכים שאפשר להרכיב דיי גדול.

itay
28-03-09, 23:23
בא ביחד עם המדחס מהג'אסטי.
המזגן בה היה מהתקנה מקומית, לא יודע אם זה משנה..

בזכות המותחן הזה הרצועה שהרכבתי זהה באורכה לרצועה המקורית הראשית.
טווח האורכים שאפשר להרכיב דיי גדול.

מיכאל,

ראשית, נראה אחלה תושבת ואחלה בנייה. המדחס הראשון שהיה לי לא היה עם מותחן ולכן הייתי צריך לבנות את אלמנט המתיחה על אחת הזרועות - דבר שסיבך את הבנייה.
שנית, אני מעלה תמונות של התושבת של הסוויפט - מתאימה 1:1 למנוע שלנו, תמונה של נגד המהירויות ותרשים מעודכן של החשמל :

http://64.50.169.115/forums/attachment.php?attachmentid=14892&stc=1&d=1238271454

http://64.50.169.115/forums/attachment.php?attachmentid=14893&stc=1&d=1238271454

רגל מספר 1 בתרשים זאת ברגל הימנית בתמונה.
רגל מספר 2 בתרשים זאת הרגל האמצעית בתמונה.
את הרגל השלישית אני משאיר לך לנחש....
http://64.50.169.115/forums/attachment.php?attachmentid=14894&stc=1&d=1238271454

אם המפסק של המדחס לא סגור, יהיה רק איורור. המפסק מקבל מתח רק אם אתה מפעיל את המפוח באחת המהירויות.
עם השילוב של בורר מצבים ונגד משתנה (כמו זה שצילמתי) אתה בעצם יכול לעשות מנגנון ויסות לכל צרכן....

עוד אלמנט שאתה צריך להוסיף זה מנגנון שירים את הטורים כשאתה מפעיל את המזגן. אם יש לך קרבורטור זה צ'יק צ'ק, אם הזרקה - שיהיה בהצלחה....

איתי

ישי.פ
29-03-09, 00:31
איתי אם התושבת מתאימה אני אשמח לבדוק אותה:p

itay
29-03-09, 08:50
איתי אם התושבת מתאימה אני אשמח לבדוק אותה:p

היא לא למכירה, אתה יכול לבוא לקחת מידות ולייצר לעצמך כזאת.
תנסה לברר בפירוקיות אם יש להם סוויפט 88 ותפרק משם.

gmike
29-03-09, 20:39
אהלן איתי!

קודם כל תודה רבה על התמונות!!!

עכשיו הכל ברור עם חיבורי החשמל.
הנגד המשתנה שלך מקורי? במיקום המקורי? אני מניח שלא, למה לא להשתמש במקורי?

התושבת מדחס המקורית דיי דומה למה שאני עשיתי,זה אחלה...
דרך אגב, ציינת כמה פעמים סוויפט 88,בשנים יותר מאוחרות התושבת השתנתה?
לדעתי עד היורוסוויפט לא היה שינוי,אולי אני טועה..

מנגנון הרמת טורים-אם אני זוכר נכון מה"הרפתקאות" שלי עם הקרבורטור יש שם דיאפרגמה פנויה במיוחד בשביל זה, וכל מה שנשאר זה לחבר לה ברז ואקום חשמלי,שגם אותו פירקתי מהג'אסטי,ככה שזה באמת שטויות...

הדבר היחיד שקצת מדאיג אותי זה הצנרת. ההברגות בסופיות זה משהו אוניברסלי וזהה בכל הרכבים, או שלכל יצרן יש את הסוג שלו?
מה הסדר גודל של העלויות של התאמת צינורות+בדיקת אטימות+שמן+גז?

תודה על העזרה,
מיכאל.

itay
29-03-09, 21:16
מיכאל

הנגד לא מקורי ולא במיקום המקורי. שם ראה החשמלאי של המזגנאי לנכון למקם אותו.
אני בפירוש דרשתי שלא תיהיה התעסקות עם הצמה המקורית של ג'יפו. אני (כעיקרון וגישה) מאוד לא אוהב שמישהו עושה מה שהוא רוצה עם הבפנוכו של הרכב שלי. אם אני אני יכול לעשות את זה, אני יעשה את זה ואם אני לא יכול אני אנסה ללמוד לבד איך עושים ואם עדיין אני לא אדע, אז אני אז אני אתן למישהו לעשות את זה ואציק לו תוך כדי.
אין לי מושג עד איזו שנה ניתן לקחת את התושבת, לי יש גופה של סוויפט 88 שממנה אני שותה את החלקים.
לגבי המרים של הטורים אתה צודק בהחלט, יש דיאפרגמה פנויה שמחכה לזה. אני ממליץ לך לחבר את הברז עם כפתור נפרד כדי שתוכל לשלוט עליו בלי שום קשר למזגן. (אני משתמש בזה כשאני עובד עם הכננת, לדוגמה. אגב, גם המאוורר של המעבה מחובר אצלי בנפרד.)
לגבי הצנרת - ששום דבר לא ידאיג אותך! יש שתי סופיות של צינורות - אחת שמתאימה לגז הישן יותר ואחת לגז החדש יותר. בזמנו איציק הסביר לי את ההבדלים.... המזגנאי שתגיע אליו יידע מה לעשות.... (בתקוה).
כשאני עשיתי את ההתקנה, בקיץ 2007, זה עלה לי 1500 ש"ח אצל "מיזוג פאר" בנתניה. יצאתי מרוצה גם מהעבודה וגם מהיחס.

איתי

gmike
29-03-09, 22:41
אחלה,איתי,אני רגוע...
זה נותן לי הרבה אופציות של מעבה, נשאר רק למצוא אחד שיתאים בגודל(במידה ואני לא אגיע אליך)
מסכים איתך לגמרי לגבי התעסקות אחרים עם הג'יפ, גם אני משתדל מאוד להימנע(בינתיים גם מצליח)..
לחבר בנפרד את המרים טורים-אחלה רעיון, אני אחבר לו מפסק שיאפשר להדליק אותו גם כשהמזגן כבוי(אני אוטוטו מוסיף כננת נשלפת)
בקשר למניפה-יש לי רגש טמפ' ברדיאטור,כרגע לא מחובר לכלום, אני אחבר את המניפה החשמלית גם אליו, שתעזור למכאנית לקרר בימים חמים במיוחד, וכנראה אוותר על מפסק נפרד,אבל אולי גם וגם.
מה התפקיד של הנגד המשתנה אצלך?הוספת עוד מאוורר פנימי?
לא זול בכלל הסיפור של החיבורים+גז, אבל נתת לי סדר גודל למה לצפות, וזה כבר טוב..

בסה"כ אני רואה שזה יותר פשוט ממה שחשבתי בהתחלה,אבל בכל זאת לא קלי קלות..

itay
30-03-09, 22:08
מיכאל

סיפורו של נגד המהירויות :
כאמור, אני לא רציתי שיגעו בצמה המקורית של הרכב ולכן בנו צמה חדשה שלא קשורה למקורית.
הנגד עובד בשיתוף עם בורר המהירויות בצורה הבאה :
הנגד בנוי משני נגדים נפרדים שמחוברים בטור.
כשאתה בוחר במהירות מספר 1, החשמל עובד דרך הנגד הראשון שמתנגד לו, לאחר מכן דרך הנגד השני שמוסיף את ההתנגדות שלו ומה שנשאר מגיע למפוח ומפעיל אותו בעוצמה נמוכה.
כשאתה בוחר מהירות מספר 2, החשמל עובר רק דרך נגד אחד שמתנגד לו ומה שנשאר מגיע למפוח ומפעיל אותו בעוצמה בינונית.
כשאתה בוחר במהירות מספר 3, החשמל לא עובר דרך אף נגד ומגיע כמו שהוא למפוח שעובד בעוצמה מקסימלית.
הנגד+בורר המהירויות מחוברים למפוח המקורי שיושב ביחידה המרכזית המקורית של הרכב.

עדכן אותי כשתגיע להשתלה של היחידות הפנימיות.

איתי.

gmike
05-04-09, 22:29
טוב, סוף השבוע עבר, והתקדמתי קצת עם המזגן..
מצאתי מעבה קטן, שנכנס יפה מאוד לפני הרדיאטור.
ביזבזתי כמעט חצי יום בפירוקייה, בדקתי גם מעבה של סוויפט, אבל הוא היה גדול מדיי.
גם המאוורר החשמלי מצא את מקומו בקדמת המעבה. בחרתי לחבר את שניהם ללא תלות בתושבות הרדיאטור, במחשבה על הטיפולים בעתיד...
סה"כ, אני מאוד מרוצה מהתוצאה.
אני מקווה שהמעבה לא קטן מדי, יעשה את העבודה..

כשהגריל במקום לא רואים בכלל שיש שם מזגן :D

עכשיו צריך למצוא זמן להתאים את היחידה הפנימית. יש שם קצת עבודה עם פיבר,להתאים בין הפתח של היחידה החדשה והמאוורר הפנימי המקורי.

בינתיים לא ראיתי שהסמוראי מתחמם יותר מהרגיל למרות הרדיאטור הנוסף, אבל היום לא היה כ"כ חם, נראה מה יהיה בימים הכי חמים..

הערות\הארות יתקבלו בברכה

מיכאל.
קצת תמונות מההתקנה:

itay
05-04-09, 22:51
בינתיים לא ראיתי שהסד.מוראי מתחמם יותר מהרגיל למרות הרדיאטור הנוסף, אבל היום לא היה כ"כ חם, נראה מה יהיה בימים הכי חמים..

מיכאל,

נראה אחלה, רק נקודה אחת :
בזמן פעולת המזגן המעבה מתחמם (ובגלל זה הוא צריך מאוורר משל עצמו). עכשיו הנוכחות שלו כמעט ולא משפיעה. הבדיקה כדי לראות אם הוא משפיע תיהיה כשהמזגן יעבוד ואז הוא יתחמם.

יאללה, מתחיל להתחמם....:cool:

איתי

ישי.פ
13-06-09, 20:42
אני לא בטוח האם מעבה מזגן של סוויפט 94 מתאים לסמוראי 98 ?

נעם.א.
25-07-09, 08:09
תתיעץ בטלפון עם אשר מיזוג אוויר-אלוף בסוזוקי 0522549732
בהצלחה

-->