PDA

צפייה בגרסה מלאה : טורים גבוהים בסרק

Neilman
24-03-09, 22:35
שלום חברים,

לפני שאתם מתנפלים עליי, ביצעתי חיפוש ולא מצאתי פיתרון...
הבעייה התחילה לאחר ניקוי יסודי של בית המצערת ומנוע הצעדים, הרמת מכסה שסתומים-ניקוי שלו והחלפת נשמים (אני מרותק לבית בגלל תאונת עבודה קטנה וכדי לא להשתגע מנסה לטפל ברכב קצת...) - הטורים בסרק עומדים על 1000, בכל השרשורים שמצאתי הפתרון המוצע הוא לנקות את מנוע הצעדים, מה שכבר עשיתי ולא עזר... השאלה שלי היא אם יש איזושהיא דרך לכוון את הטורים בסרק?? דיזה ששולטת על הטורים או משהו בסיגנון??

תודה

shlomi71
25-03-09, 00:10
פירקת את מנוע הצעדים וחיישן מצב מצערת?
אם כן אז צריך "לאפס".

פתח וסגור את הסוויץ 5 פעמים (כמו בדיקת מחשב) בפעם החמישית תניע ותן למנוע לעבוד מספר דקות, סיבובי המנוע ירדו לרמה הנכונה.

בהצלחה,
שלומי

kobiarava
25-03-09, 08:08
אולי שכחת איזה צינור ואקום מנותק?

coas
25-03-09, 09:24
תוודא שהגומיה של מנוע הצעדים, IAC, שלמה ובמקומה.
http://img147.imageshack.us/img147/6214/2h1142.jpg

Neilman
25-03-09, 09:48
קודם כל תודה על כל התגובות...
הגומיה שלמה ובמקומה\ את זה בדקתי כשניקיתי אותו, לגבי צינורות הואקום, בהנחה שאתה מדבר כל הצינורות שיוצאים מהסעפת והולכים לנשם ולחיישן MAP אז שניהם מחוברים... לגבי עניין ה"איפוס" לא הייתי מודע לזה, אני אנסה ואדווח... :cool:

Neilman
25-03-09, 17:48
מישהו יכול לפרט על האיפוס??
גם קודי תקלות אני לא מצליח להוציא, אז אני כנראה עושה משהו לא נכון... מאיזה מצב לאיזה מצב עוברים??
האם זה משנה שמחובר אימובלייזר??? באיזה מצב הוא צריך להיות??

shlomi71
25-03-09, 21:29
בוא נתחיל בשאלות טריויאליות:
1. הגיפ מניע?
2. איזה ניתוקים מבצע האימובילייזר?

לגבי האיפוס וקריאת תקלות:
אתה מסובב את המפתח עד למצב שנדלקות נורות האזהרה שזה שלב אחד לפני "הסטרטר"
כדי לקרוא תקלות: ממצב שהמפתח בחוץ, הכנסת המפתח וסיבוב עד להדלקת נורות האזהרה סיבוב בחזרה למצב התחלתי וחוזר חלילה 3 פעמים בפעם השלישית אתה מחכה נורת בדיקת מנוע נכבית ואחרי מספר שניות מתחילה להבהב.
לגבי האיפוס 5 פעמים שבפעם החמישית מניעים.

תעדכן ובהצלחה.
שלומי

Neilman
26-03-09, 14:41
אהלן,

קודם כל הג'יפ מניע ונוסע, ככה אני יודע שבסרק הטורים גבוהים... :-)

לגבי האימובלייזר הוא מנתק את ההצתה, זה אני אני בטוח ואולי גם משאבת דלק אבל על זה אני לא סגור...

לגבי האיפוס, אחרי שקראתי את השירשור ירדתי לאוטו וניסיתי לבצע את האיפוס ואז שמתי לב שכשאני מתניע הנורה היחידה שנדלקת אצלי זה הנורה של המשולש אזהרה (4 וינקרים)... זה תקין??

kobiarava
26-03-09, 14:51
אהלן,

לגבי האיפוס, אחרי שקראתי את השירשור ירדתי לאוטו וניסיתי לבצע את האיפוס ואז שמתי לב שכשאני מתניע הנורה היחידה שנדלקת אצלי זה הנורה של המשולש אזהרה (4 וינקרים)... זה תקין??

תכיר, נעים מאוד, זאת נורת התקלות שלך. מה שנשאר זה לספור את ההבהובים, ולפענח את התקלות לפי השרשור הדביק בראש הפורום

בהצלחה-קובי

Neilman
27-03-09, 12:28
טוב חברים,

פירקתי וניקיתי שוב, החלפתי אטם בית מצערת, איפסתי.... לא עוזר כלום.....
או שהמנוע צעדים הלך לעולמו או שיש בריחת וואקום איפהשהוא שאני לא מצליח למצוא... אם יש מישהו שמוכן להחליף איתי מנוע צעדים לצורך ניסיון או אם יש למישהו עוד רעיונות אני יותר מאשמח, כי הבעייה הזאת משגעת אותי...

eliv1
27-03-09, 14:43
אתה מוזמן לבוא אליי ולנסות, יש לי מספר בתי מצערת ומנועי צעדים.

אני ממוקם במושב בניה, ליד יבנה.
אלי.

0576688864

Neilman
28-03-09, 20:18
חברים, לא נגעתי ב-TPS, יש מצב שאם אני אוציא אותו ואנקה אותו זה ישנה משהו, או שהוא משפיע רק כשלוחצים על הגז, ואז זה לא רלוונטי לטורים בסרק??

אני יוצא מדעתי מהשטות הזאת...

איציק - 4X6ZH
28-03-09, 21:45
קצת הסברים למה שאתם מתעקשים לא לנסות להבין .
ה TPS הוא מפסק \ או נגד משתנה שמדווח למחשב מתי הנהג לוחץ על דוושת הדלק . וכמה הוא לוחץ .
כל עוד הנהג לוחץ המחשב מבין שהנהג דואג לסל"ד המנוע ומוציא את מנוע הצעדים מהעסק .
ברגע שהנהג מוריד רגל מדוושת הדלק המצערת נסגרת וה TPS מגיע למצב סרק .
שזה אומר למחשב עכשיו מנוע הצעדים ישמור על הסל"ד .

ה TPS = חיישן מיקום מצב מצערת .

בנוסף ולא פחות חשוב ישנו גם TS = חיישן חום מנוע .
חיישן חום המנוע הוא פריט קריטי כי הוא אומר למנוע הצעדים באיזה תוכנית לעבוד .
מנוע קר = סל"ד גבוה .
מנוע חם = סל"ד סרק נמוך

כמובן שיש עוד רכיבים במערכת אבל 2 אלה קריטים לסל"ד המנוע בסרק .
כיוון מיקום המצערת = כיוון ה TPS = מה מחשב המנוע רואה כאשר הנהג לא לוחץ על דוושת הדלק .
פיח \ ליכלוך על סף פרפר המצערת משבשים את מיקום הפרפר מה שעשוי לשבש את מיקום
ה TPS .
וזה בלי להכנס ליניקת אויר \ להצלבת צינורות
ולעוד שטיקים וטריקים שאתה עושה מבלי לשים לב .
איציק

Neilman
29-03-09, 00:17
קודם כל אני ממש לא מתעקש לא להבין, אפילו להפך, בגלל זה אני שואל... ובגלל שחשבתי שה-TPS עושה מה שהסברת שאלתי אם הוא בכלל רלוונטי -וזה מהסיבה שאני לא מתיימר להיות מומחה גדול, טלא מנסה ללמוד, ולכן שואל..

לגבי ה-TS אם אתה יכול להסביר קצת יותר אני אשמח - אני הבנתי שיש שלושה חיישני חום - אחד שהולך לשעון שבתא הנהג ולכן לא רלוונטי לענייננו, אחד שנמצא בבית התרמוסטט ואכן שמודד את החום בסעפת היניקה (שאותו דרך אגב החלפתי לפני שהתחילו הבעיות), לכן אני שואל על איזה מהם אתה מדבר...

חוץ מזה מהתשובה שלך לא הבנתי אם כדאי ליגוע ב-TPS או לא... מצד אחד אתה אומר שהוא לא רלוונטי אבל מצד שני אתה אומר שפיח על סף פרפר המצערת יכול לשבש את הקריאה... אז לפרק ולנקות את ה-TPS או לא??

תודה

איציק - 4X6ZH
29-03-09, 09:54
צריך לפרק ולנקות את ה TPS . אבל אבל !!
בניקוי לא מדברים על המפסק עצמו . מדובר על כל מה שיכול לגרום למפסק לא להיות במקומו
וכתוצאה לשנות את הנתונים שמחשב המנוע מקבל .
( שלא תפרק את היחידה החשמלית לניקוי פנימי ) .

חיישן הטמפרטורה ( TS )
חשוב כי הוא אומר למחשב המנוע מה הטמפרטורה ובהתאם מחשב המנוע אומר למנוע הצעדים כמה להפתח . ( לפי מפת התוכנה המקורית של המנוע ) .

לא תמיד יש כמה חישני טמפרטורה .פעמים 1 לפעמים יותר
וולא לבלבל עם חיישן הטמפרטורה אויר חיצוני ( זה סיפור אחר )

כללית במנוע מנוהל מחשב יש הרבה חישני טמפרטורה אבל הם לא קשורים לסל"ד מנוע .

סל"ד המנוע שייך לחיישן חום המנוע ( חום מים ) .
התשובה שלי היא כלליית ולא מתיחסת רק לדגם הספציפי שלך .

איציק

Neilman
04-04-09, 18:04
טוב, הבעייה עוד לא נפתרה, אבל בדקתי תקלות במחשב והוא מוציא קוד 24 - "מתח חיישן TPS גבוה או נמוך מהתחום המותר"... האם זה יכול להיות קשור???
וגם אם לא, מה אפשר לעשות עם זה??

AvigdorAharon
05-04-09, 06:31
חיישן הטמפרטורה ( TS )
חשוב כי הוא אומר למחשב המנוע מה הטמפרטורה ובהתאם מחשב המנוע אומר למנוע הצעדים כמה להפתח . ( לפי מפת התוכנה המקורית של המנוע ) .

לא תמיד יש כמה חישני טמפרטורה .פעמים 1 לפעמים יותר
וולא לבלבל עם חיישן הטמפרטורה אויר חיצוני ( זה סיפור אחר )

כללית במנוע מנוהל מחשב יש הרבה חישני טמפרטורה אבל הם לא קשורים לסל"ד מנוע .

סל"ד המנוע שייך לחיישן חום המנוע ( חום מים ) .
התשובה שלי היא כלליית ולא מתיחסת רק לדגם הספציפי שלך .

איציק

חיישן חום אויר בסעפת יניקה לא משפיע על הסל"ד בסרק?

אביגדור

איציק - 4X6ZH
05-04-09, 08:06
חיישן חום אויר בסעפת יניקה לא משפיע על הסל"ד בסרק?

אביגדור

חום אויר הוא נתון לא קריטי . או נסביר זאת אחרת . חום אויר הוא חלק מצפיפות אויר
\ לחץ ברומטרי . ולא כל מערכת הזרקת דלק . משתמשת בחום האויר בלבד .
בדרך כלל הוא עוד פרט בערך של לחץ ברומטרי .

חום האויר עשוי להשתנות מנתוני סביבה מזדמנים ולשגע את המנוע . לכן משלבים אותו בעוד נתון אחד לפחות .

איציק

coas
05-04-09, 08:48
טוב, הבעייה עוד לא נפתרה, אבל בדקתי תקלות במחשב והוא מוציא קוד 24 - "מתח חיישן TPS גבוה או נמוך מהתחום המותר"... האם זה יכול להיות קשור???
וגם אם לא, מה אפשר לעשות עם זה??

שיחקת עם המעצור של המצערת? המעצור הוא בורג אלן קטן שהראש שלו נמצא בתחתית בית המצערת.
המתח צריך להיות בין 0.55 ל0.90 אם אני זוכר נכון. המספרים מופיעים בספר הטיפולים לסופה.

יתכן שמישהו לפניך הגביה את המעצור כדיי לפצות על בעיה של סל"ד נמוך שנפתרה עם הניקוי.

Neilman
05-04-09, 11:39
אני לא נגעתי במעצור של המצערת...
כשאתה מדבר על המתח, אתה מדבר על המתח שאני מודד ב-TPS?? בעצם בעזרת הבורד של המעצור אני יכול לשנות את המתח של ה-TPS??

איציק - 4X6ZH
05-04-09, 12:15
צריך לפרק ולנקות את ה TPS . אבל אבל !!
בניקוי לא מדברים על המפסק עצמו . מדובר על כל מה שיכול לגרום למפסק לא להיות במקומו
וכתוצאה לשנות את הנתונים שמחשב המנוע מקבל .
( שלא תפרק את היחידה החשמלית לניקוי פנימי ) .

כן כן זה הכיוון שקשור לרמת המתח שהמחשב רואה מ ה TPS

לפני שאתה מסוסבב ברים תנתק את הכבל \ מנוף \מה שקשור לדוושת הדלק .
תשאיר את ה TPS נטו על המצערת ואז תמדוד מתח .
לפעמים הבעיה בכלל ממערכת המנופים של דוושת הדלק .

איציק

Neilman
05-04-09, 13:42
כן כן זה הכיוון שקשור לרמת המתח שהמחשב רואה מ ה TPS

לפני שאתה מסוסבב ברים תנתק את הכבל \ מנוף \מה שקשור לדוושת הדלק .
תשאיר את ה TPS נטו על המצערת ואז תמדוד מתח .
לפעמים הבעיה בכלל ממערכת המנופים של דוושת הדלק .

איציק

אוקיי... ובמידה והמתח לא תקין אפשר לשנות אותו ע"י סיבוב של בורג המעצור או שצריך להחליף TPS??

איציק - 4X6ZH
05-04-09, 15:12
:cool::cool::cool:

Neilman
05-04-09, 17:39
יש למישהו מילון שמתרגם את איציק לעברית??
זה כן או לא... ??

Neilman
12-04-09, 01:51
טוב חברים, יש עידכון...
שיחקתי עם בורג המעצור והבעייה הסתדרה...
העניין הוא שעדיין מופיע לי קוד 24 ובמדידה של המתח ב-TPS אכן יוצאים לי ערכים לא לפי הספר... (מדדתי גם לפני ששיחקתי עם הבורג וגם אחרי, ובשני המצבים הערכים לא תקינים), מה עושים? מחליפים TPS??

eliv1
12-04-09, 09:07
כן.

Neilman
19-04-09, 22:26
טוב... אז ככה...
חשבתי שהבעייה הסתדרה, אבל מסתבר שבהתחלה הכול בסדר, אבל אחרי נסיעה של רבע שעה בערך כשהאוטו מתחמם הבעייה חוזרת, והטורים בסרק מתייצבים על אזור ה-1000....
יש למישהו רעיון למה זה??

-->