PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיסקברי - שריקה חזקה מהטורבו

אלעד ל.
30-03-09, 07:08
אהלן

אחרי נסיעה עקשנית בבוץ ( לא מעט קדימה אחורה ) יש שריקה יותר חזקה מהטורבו .

אני משער שהשריקה היא מהטורבו כי זה פשוט נשמע ככה וזה קורה בהאצת המנוע , ללא קשר לנסיעה או בסרק .

האמת היא ששומעים את זה טוב בתא הנהג ופחות מבחוץ ..

97 , TDI300 כמובן , אוטומט .

חוץ מהשריקה הכל תקין וכרגיל .

יכול להיות שהלך המיסב של הטורבו , או שהסעפת נפתחה איפשהו ולכן זה נשמע יותר חזק .. ?

idanw
30-03-09, 07:18
תן למישהו ללחוץ על הגז, בעמידה (כ2500 סל"ד) ואתה תחפש דליפות אויר מאיזור הטורבו.
יש צינור עם זוית של 90 מעלות שמועד לפורענות...

אלעד ל.
01-04-09, 12:54
לא מוצא דליפות אויר .

מה עוד אפשר לבדוק?

אלעד ל.
02-04-09, 15:55
אחרי פתיחה של צינור האויר המגיע מכיוון מסנן האויר , ושל צינור היציאה מהטורבו לאינטרקולר , שני ממצאים :

1. בשני הצינורות דופן הצינור משומנת בשמן שחור , צמיגי .

2. בהכנסת יד לטורבו מכיוון הצינור שמגיע מהטורבו ובנסיון להזיז יש חופש קטן של הטורבו , והכנפים מרגישות כאילו

הן לא אחידות בצורה שלהן .

יהי זכרו ברוך ?

itayt
02-04-09, 16:14
תרים טלפון לסמי מדיזל השרון, מקצוען אמיתי
09-8335725

אלעד ל.
05-04-09, 17:39
תודה

ron_gal
06-04-09, 12:19
תמיד יש מעט חופש - השאלה היא מה זה מעט ...

והכנפיים לא אחידות יש שם שני סטים של כנפיים בגדלים שונים.

אל תמהר להספיד.

האם יש צריכת שמן קיצונית? עשן לבן מיתמר מאחור? אם לא - אז הוא עוד לא בר מינן!!

בדוק לפני שאתה מוציא כסף.

רון.

knight
06-04-09, 12:52
אהלן

יכול להיות שהלך המיסב של הטורבו , ?

הגיוני שהטורבו שלך בדרך למות.
ראיתי בהרבה מכוניות את הסימן הזה שהגיע זמן מה לפני שהטורבו החליט לסיים את חייו.
אם העלת את הגדישה של הטורבו לאחרונה בלי לדאוג לתוספת דלק בנוסף לאוויר זאת יכולה להיות סיבה. ראיתי מספר מכוניות עם טורבו שבהן הותקן "ברז" לגדישת הטורבו ולאחר יותר מדי משחקים והעלאת גדישה ללא שינויים בדלק הטורבו הלך.
יכול להיות שהוא סתם ישן והגיע הזמן להחליף.

landY
07-04-09, 00:12
הגיוני שהטורבו שלך בדרך למות.
ראיתי בהרבה מכוניות את הסימן הזה שהגיע זמן מה לפני שהטורבו החליט לסיים את חייו.
אם העלת את הגדישה של הטורבו לאחרונה בלי לדאוג לתוספת דלק בנוסף לאוויר זאת יכולה להיות סיבה. ראיתי מספר מכוניות עם טורבו שבהן הותקן "ברז" לגדישת הטורבו ולאחר יותר מדי משחקים והעלאת גדישה ללא שינויים בדלק הטורבו הלך.
יכול להיות שהוא סתם ישן והגיע הזמן להחליף.

אם אתה יכול להסביר מה הקשר בין גדישת יתר של אויר ללא שינוי בכמות הסולר לקיצור חיי הטורבו?

אלעד ל.
07-04-09, 11:35
אהלן

קודם כל לא שונה שום דבר בטורבו , אשמח לשמוע גם מה העניין עם גדישת יתר..

בכל מקרה החשש כרגע הוא שיש חופש בציר המרכזי של הטורבו ( אם אני מבין נכון הוא יושב על מעין מיסב החלקה גלילי) .

knight
08-04-09, 11:39
אם אתה יכול להסביר מה הקשר בין גדישת יתר של אויר ללא שינוי בכמות הסולר לקיצור חיי הטורבו?

זה לא חייב להיות ישיר, זאת אומרת ברור שזה לא ישיר. אבל אתה הרי יודע שהרבה פעמים כאשר מעלים גדישה יותר מדי מביאים לשחיקה של המניפות דבר שיכול לגרום לשריקה הזאת, יכול להיות שהרבה ג'יפים בעלי טורבו שרוצים להעלות את ההספק של הרכב עושים שינויים בגדישה על ידי משחק עם ה-WASTEGATE או חיבור "ברז" או בכל צורה לא בריאה אחרת, שגורמת לשחיקת יתר של המניפה ולרעש של השריקה. בעקיפין, לפחות ממה שאני ראיתי על רכב של אדם שהכרתי, הוא העלה גדישה בלי לעשות שינויים בדלק,והתוספת אוויר המאסיבית גרמה לבוכנות להתחמם בצורה בלתי רגילה והוא פוצץ את המנוע. הוא נסע ככה זמן מה, כאשר לכל אורך התקופה הטורבו שרק כמו מטורף. ברכב אחר שראיתי ששיחקו יותר מדי עם הגדישה הטורבו קרס לגמרי וזה פגע במנוע עצמו. הקשר שהתכוונתי הוא בין השריקה, לגדישת יתר אולי, ובעקיפין קיצור חייב של המנוע על ידי התחחמות יתר של הבוכנות שנוסעות מחוסר דלק + קיצור חייו של הטורבו ושחיקה של המניפות על ידי גדישת יתר. מקווה שעכשיו ההודעה היתה יותר ברורה.
אין לי ניסיון עם ג'יפים כל מה שאני כותב זה על סמך התעסקות בעולם רכבי הספורט/טורבו המשופרים, אני אפילו לא יודע אם בעלי ג'יפים מעלים גדישה או לא.

אלעד ל.
08-04-09, 13:45
קודם כל , לא בוצע שום שינוי בטורבו . הטורבו היה מקורי ופשוט סיים את חייו כנראה עקב לכלוך שנכנס אליו דרך הפילטר המת , כנראה גם שימוש לא נכון בעבר שלו ( דימום מהיר וכו') וכנראה גם בגלל שהוא כבר היה בא בימים .

הטורבו הוחלף . לישן היו שתי בעיות : חופש גדול בציר ומניפות הרוסות . זה מה שגרם לשריקה .

בלי קשר - אני יכול להבין למה יותר אויר ( או יותר נכון יותר חמצן ) תעלה את טמפ' הבעירה ועקב כך יצור נזק , אני לא מבין למה יותר אויר בלי יותר דלק מייצר יותר נזק מיותר אויר ויותר דלק ..

אם כבר ההיפך הוא הנכון : יותר אויר ויותר דלק = יותר נזק מיותר אויר עם אותה כמות דלק.. זה ההגיון שלי , אבל הוא כבר הוכח כהפוך פעם בקורס מנועי שריפה אז... :-)

knight
08-04-09, 14:46
קודם כל , לא בוצע שום שינוי בטורבו . הטורבו היה מקורי ופשוט סיים את חייו כנראה עקב לכלוך שנכנס אליו דרך הפילטר המת , כנראה גם שימוש לא נכון בעבר שלו ( דימום מהיר וכו') וכנראה גם בגלל שהוא כבר היה בא בימים .

הטורבו הוחלף . לישן היו שתי בעיות : חופש גדול בציר ומניפות הרוסות . זה מה שגרם לשריקה .

בלי קשר - אני יכול להבין למה יותר אויר ( או יותר נכון יותר חמצן ) תעלה את טמפ' הבעירה ועקב כך יצור נזק , אני לא מבין למה יותר אויר בלי יותר דלק מייצר יותר נזק מיותר אויר ויותר דלק ..

אם כבר ההיפך הוא הנכון : יותר אויר ויותר דלק = יותר נזק מיותר אויר עם אותה כמות דלק.. זה ההגיון שלי , אבל הוא כבר הוכח כהפוך פעם בקורס מנועי שריפה אז... :-)

לא, יותר אוויר בצורה קיצונית כמו על ידי העלת לחץ טורבו ללא הוספת דלק מעלה את רמת החום בצורה קיצונית, תמיד כשמעלים את לחץ הטורבו צריך לעשות את זה או על ידי שינויים בצ'יפ ניהול מנוע, או הוספת ווסת לחץ דלק מתכוונן + משאבת דלק טובה יותר, יש הרבה אופציות הכל תלוי בסוג רכב וכמה ממוחשב הוא.יש מכוניות שהמחשב ניהול מנוע יודע לעשות הכל. באופן כללי חייבת להיות תוספת דלק כלשהי כשדוחסים עוד אוויר באופן משמעותי כמו בצורה מוגדשת אחרת הטמפרטורה תעלה באופן קיצוני ותשפוך מנוע.
קנית טורבו חדש? איזה? כמה עלה?

אלעד ל.
09-04-09, 09:48
טורבו חדש עולה במחסן של המזרח סביבות 5300 כואבים .
חליפי.

idanw
09-04-09, 11:56
טורבו חדש עולה במחסן של המזרח סביבות 5300 כואבים .
חליפי.

זה לא בדיוק חליפי...
עד כמה שאני יודע, הטורבו המקורי זהה בדיוק ל"חליפי" .
שניהם מתוצרת Garret

שחף110
09-04-09, 12:08
מה זה חליפי ? זה T250-04 של Garret.
לנדרובר לא מייצרים טורבואים ...
אצל ג'קי לפני חצי שנה, המחיר נמוך בהרבה.

landrover
09-04-09, 15:33
זה לא חדש - המזרח לוקחים כרגיל במאות אחוזים יותר ממה שניתן למצוא במקומות אחרים

(וזה עוד בלי להזכיר יבוא אישי)

אמיר.

אלעד ל.
09-04-09, 23:11
מה זה "במקומות אחרים " ?

landrover
09-04-09, 23:58
מקומות אחרים - תלוי במה מדובר ...

יש הרבה מאוד דברים שמוכרים במזרח , שאפשר להשיג במקומות אחרים .

זה שזה מגיע בלי שקית שעליה כתוב LANDROVER לא תמיד משנה את איכות החלק.

אני מדבר על : מייסבים , מחזירי שמן , אטמים , גומיות , ברגים אומים וכו' שיש להשיג כל אחד מהם בחנויות שמתמחות בתחומים האלה , וכמובן גם דברים כמו אלטרנטור וכו' שאפשר לקנות במקומות שמתמחים בהם(חדש או משופץ).

היו כאן כבר כמה סיפורים על אום מיוחד שבחברת המזרח רצו מאה ש"ח עבורו , ושעלה בסוף בחנות לברגים ואומים 10 ש"ח ...

אני לא שוכח את ג'קי - אוטומיני - כמובן , עם הכבוד הראוי לו ... אצלו יש לפעמים דברים שקשה להשיג במקום אחר , ותמיד שווה להתקשר לברר.

אפשר גם לברר במוסכים - למרות שזו לא האופציה הזולה לרוב - לפעמים יש יוצאים מהכלל.

בהרבה מקרים יהיה זול יותר לעשות יבוא אישי , אבל צריך לבדוק כל מקרה לגופו , גם לגבי אחריות וכו.

אמיר.

-->