PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעשה בארבעה בלונים(צמיגים) 2 גיפים מתנדב ושוטר מתנע מאותגרים עזרתכם דרושה בדחיפות !!!

דיננוזאור שטח
05-04-09, 12:12
יום שישי
חברי עם הטראנו שלו ואני משייטים בנחת לכיוון כרם מהרל כביש מספר 4 ביציאה מחדרה לפני צומת קיסריה פתאום מאחורה ניידת ברמקול גיפים תעמדו בצד...
עצרנו מתנדב ארוך שיער ושוטר יורדים מהניידת הוחלפו חיוכים והברכות חמות... (שישרפו)
מה קרה שוטר אני שואל ? מסמכים לבדיקה מבקש המתנדב בעוד שהשוטר מטפל בחברי..
אני מפשפש בניירות שלי בינתיים המתנדב מסתובב מסביב לרכב כנשר מסביב לפגר מתבונן במבט חמור או חמור גרם על הכננת בחרטום הרכב מתכופף להתבונן מקרוב
מגיש לו את הניירות כולל אישור הכננת החתום כדת וכדין המתנדב מתבאס ומתחיל לבדוק את הצמיגים אחרי שניה פוסק אני מוריד אותך מהכביש צמיגים לא מתאימים לרשיון פלוס קנס 1000 ש"ח
ברשיון שלי כתוב 245/70R16 (אין צמיגי שטח מלא במידה זו) על הרכב מותקן 245/75R16 פושע שכמוני...
האבסורד נמשך גם אצל חברי השוטר בודק את הרישיון שם מאושר לו 31/10.5R15 וזה גם מה שמותקן על הרכב השוטר (בוחן רכב מסתבר) שולף את ספר האוטודטה ומציג לחבר שלי הצמיגים האלו לא מאושרים לרכב שלך האישור של מכון הרישוי לא נכון לכן אני שולח אותך לבחינה מחדש במכון רישוי ומצרף הזהרה על נסיעה בצמיגים לא מאושרים.
אני הצלחתי לצאת בשן ועיין מאחר והעבר התעבורתי שלי ללא דופי והכננת הייתה חוקית הסכים לתת לי שבוע להעביר את הצמיגים אישור או להחליפם בהתאם לתנאי הרישיון עם הזהרה במחשב.
יש לי שלש ברירות בעצם ארבע.
1. לחזור לצמיגי כביש שטח 245/70R16 - שוחחתי עם מתקין הצמיגים והוא מוכן לקחת ממני את הצמיגים בחצי מחיר כמשומשים (והם חדשים לגמרי) ולתת לי צמגי כביש שטח חדשים של BF במקומם צמגי הבוץ שטח דל BF שרכשתי
2. להשיג אישור היבואן למידת צמיג 245/75R16 כרגע המוסך UMI שלי עובד על זה. ולהעביר את הצמיגים אישור.
3. להעביר את הצמיגים אישור - ישנו מכון שמוכן להעביר לי את הצמיגים אישור אם אציג להם רישיון של טרופר אחר המאושר245/75R16
4. להמשיך ליסוע עם 245/75R16 ולהתפלל - לא בא לי הפרפרים בבטן בכל יציאה לשטח.

אם למישהוא יש אישור לצמיגים 245/75R16 ומוכן להעביר לי צילום או סריקה של רישיון הרכב שלו שאקח למכון הרישוי או אישור יבואן לצמיגים הנ"ל אנא צרו קשר בפרטי או שילחו למייל [email protected]

תודה
אדווח אחרי שאסיים את הצרה הזו

sgill
05-04-09, 13:16
מצטער לשמוע על התקרית.

אופציה 4 לא רלוונטית לדעתי.

אני חושב שכדאי לנסות להעביר רישוי את הצמיגים שכבר מותקנים לך על הרכב. וזה מה שנראה שאתה מנסה לעשות.

לחזור לצמיג כביש שטח יגרע מההנאה שלך בטיול (אני יודע שלצורך זה רכשת את הרכב).

בכל מקרה, יש אופציה נוספת שאני מעדיף לא להרחיב עליה (והאמת שאישית לא ניסיתי אותה) והיא להשתמש ב"מאכר" שיעזור לך להעביר את הרישוי.

בהצלחה.

elro
05-04-09, 14:19
האבסורד נמשך גם אצל חברי השוטר בודק את הרישיון שם מאושר לו 31/10.5R15 וזה גם מה שמותקן על הרכב השוטר (בוחן רכב מסתבר) שולף את ספר האוטודטה ומציג לחבר שלי הצמיגים האלו לא מאושרים לרכב שלך האישור של מכון הרישוי לא נכון לכן אני שולח אותך לבחינה מחדש במכון רישוי ומצרף הזהרה על נסיעה בצמיגים לא מאושרים.

האמת שמכל הסיפור זה הקטע הכי מטריד!!!

אדי
05-04-09, 14:48
אם למישהוא יש אישור לצמיגים 245/75R16 ומוכן להעביר לי צילום או סריקה של רישיון הרכב שלו שאקח למכון הרישוי או אישור יבואן לצמיגים הנ"ל אנא צרו קשר בפרטי או שילחו למייל [email protected]

תודה
אדווח אחרי שאסיים את הצרה הזו

בזמנו UMI פרסמו ומכרו את הטרופים יוצאי האיסוזו צ'אלנג' עם צמיגי שטח במידה 245/75/16. אמנם מדובר בדגמי 99 והלאה, אבל אולי זה כיוון לפעול בו מול UMI לקבלת אישור על המידה החדשה.

דיננוזאור שטח
05-04-09, 15:03
האמת שמכל הסיפור זה הקטע הכי מטריד!!!

חברים שנת הצמיג הגיעה השוטר שיש הנחיה לשלוח כל רכב שצגיו לא תואמים לכתוב באוטו דטה לבחינה מחודשת יען כי רבו הקומבינות והמעכרים בזמנו והנושא ידוע לשלטונות

itayt
05-04-09, 17:46
מקרה מאוד נדיר, ומאוד מאוד מבאס, בייחוד לחבר שלך !
לגביך, לדעתי, תחליף לסט ישן בשביל להראות במשטרה, ומיד אח"כ תחליף חזרה, ותדאג לשנות ברשיון בין אם בצורה רשמית או בצורה אחרת... הסיכוי שיקרה לך מה שקרה לחבר שלך הוא אפסי.
חבר שלך קיבל את זה עמוק.... טסט מחדש צמיגים מחדש ואח"כ עוד פעם תשלום למישהו שיעביר לו צמיגים אחרים, פשוט מבאס !!!

דיננוזאור שטח
05-04-09, 20:55
סיכומו של היום המתסכל הזה

1. פניה לUMI עומדים על כך שבטרופרים לפני 99 הצמיג היחיד שהיצרן אישר הוא 245/70R16
2. בטרופר 99 ואילך המגיע עם אותו צמיג מוכנים לאשר צמיג 31/10.5R15 לא מוכנים 245/75R16 שזה מראה שהם ממש לא מבנים כלום ה-31 גדול יותר 245/75 ומשפיע על יחס העברה
3. הטכניון מוכנים לתת חוות דעת משלימה על שינוי ברכב שאכן השוני בין שני הצמיגים חסר משמעות (תקנה 302) רק עם משרד הרישוי עמדה 1 תבקש את זה אחרי שהם הסכימו לקבל את השינוי מסכימים שהכל טימטום.

כל סוגי ההחלפות של צמיגים רק לצורך מדיקה וכדומה לא מתאימות לי
ננסה עוד כמה מכוני רישוי ונחכה לתשובת יואם איי
זה שמכר לי את הצמיגים מוכן לקבל אותם בחצי מחיר ולמכור לי צמיגי AT של BF במקום. וזה המוצא האחרון
מתסכל

אדי
06-04-09, 01:09
2. בטרופר 99 ואילך המגיע עם אותו צמיג מוכנים לאשר צמיג 31/10.5R15 לא מוכנים 245/75R16

וזו פשוט חוצפה, שהרי UMI פרסמו בזמנו את הטרופר עם כלי רכב עם צמיגים במידה 245/75/16, אז איך פתאום המידה לא מאושרת?

itayt
06-04-09, 09:39
מעניין אם לאותו שוטר היה רשיון לאוטודאטה....
בחיים לא שמעתי על מקרה כזה.

דיננוזאור שטח
06-04-09, 21:33
מעניין אם לאותו שוטר היה רשיון לאוטודאטה....
בחיים לא שמעתי על מקרה כזה.

זה היה גירסה מודפסת

הרמן - פילוטראק
06-04-09, 23:47
היי דינו

ברישיון שלי רשום 245/75/16. מדובר בטרופר שנת 94. מחר בבוקר אסרוק ואשלח לך תצלום של הרישיון. הרישיון עדיין בתוקף עד סוף השנה אך הבעלים הקודם שינה משום מה את הצמיגים ל245/70/16 וזה גם מה שמותקן על הרכב. כך שכיום יש לי את הרישיון עם חתך 75 וטופס הודעה על שינוי בפרטי הרכב עם חתך 70.

בכל מקרה אשמח לסייע

הרמן

kobiarava
08-04-09, 11:25
זה היה גירסה מודפסת

שאני אבין, היו לו בניידת פרטי אוטו דאטה בנושא צמיגים, בגרסה מודפסת, לכל הרכבים, או שבמקרה הוא הדפיס לו למשמרת את הטרופר\טרנו ויצא לחיפושים? כלב בן כלב, ה"חבר" הזה שלך, בכל מקרה

קובי

-->