PDA

צפייה בגרסה מלאה : שני ממירי מתח ברכב - האם זו בעיה?

Jacob80
06-04-09, 15:16
שלום ,

אני מעוניין להתקין 2 ממירי מתח ברכב שלי (גראנד צ'ירוקי - מצבר 60 אמפר)
אחד של 300W מתחבר דרך המצת, ממוקם ליד הדש בורד ואליו אני מחבר את המטען של המחשב הנייד
השני 1000W ממוקם בתא המטען ואליו אני מתכוון לחבר מקרר מיני-בר.

זה יכול לגרום לאיזה עומס יתר על הרכב (שגם ככה בתצורתו המקורית עמוס באינספור מעגלים חשמליים) ?

kobiarava
06-04-09, 16:03
שלום ,

אני מעוניין להתקין 2 ממירי מתח ברכב שלי (גראנד צ'ירוקי - מצבר 60 אמפר)
אחד של 300W מתחבר דרך המצת, ממוקם ליד הדש בורד ואליו אני מחבר את המטען של המחשב הנייד
השני 1000W ממוקם בתא המטען ואליו אני מתכוון לחבר מקרר מיני-בר.

זה יכול לגרום לאיזה עומס יתר על הרכב (שגם ככה בתצורתו המקורית עמוס באינספור מעגלים חשמליים) ?

העומס שייוצר בשעה שבה שני הממירים יעבדו בשיא התפוקה ייפול על המצבר. שני הממירים הנ"ל בלבד יכולים לצרוך יותר מ-100 א"ש, מה שאומר שכדי למנוע פריקות תכופות של המצבר ותקלות נוספות הנגררות מכך, יהיה עליך להחליף את המצבר למצבר חזק או לחליפין להוסיף מצבר שני בחיבור מקבילי.
מעבר לכך, לא אמורה להיות השפעה כלשהי של הממירים על המערכות האחרות ברכב, ולא אחד על השני.

קובי

Jacob80
06-04-09, 18:11
על הממיר הקטן אני בסה"כ מתכוון להפעיל מחשב נייד ועל הגדול מקרר שלפי מה שכתוב לו מאחור צורך 84W (הבעיה זה הפיק, הוא צריך בשביל זה ממיר של לפחות 700W).

אולי עדיף לעבוד רק עם הממיר החזק, לחבר את המקרר ולמתוח ממנו כבל ומפצל לקדימה (כדי לחבר את המטען של המחשב) ?

zivo
06-04-09, 19:47
#1 כמו שנאמר לא צריכה להיות השפעה הדדית (הם לא מפריעים אחד לשני).

#2 הנצילות של ממיר מתח היא טובה, שימוש בממיר אחד בלבד (בהנחה שהחזק מספיק לשני הצרכנים), לא יחסוך הרבה אנרגיה, אבל - 220V זה לא 12V ;) לא בטוח שזה ממומלץ לחווט את הרכב בחוטים עם 220V (קדימה אחורה וכו'). אני בטוח שיהיו פה כאלו שיקפצו ויגידו שהם עשו את זה, אבל, אני ההיתי חושב פעמיים. מה עוד, יש חוק, את מחווט מהשהו קבוע, זה מתקן חשמלי...יש לזה תקן...צריך חשמלאי מוסמך..
בכל מקרה אם אתה עושה את זה, תקפיד על הולכה בצינור נפרד, שימוש בכבל עם בידוד כפול.
תדאג לסמן שזה 220V. אטימות למים!!!

#3 איזה מקרר יש לך? 84W עבודה, זה פחות מ 400MA (ב 220V), אם זה מנוע (של מדחס) זה נראה לי מס' חלש. כל שאר הפטנטים (שאני מכיר לחימום וקירור), לא צריך להיות להם פיק התנעה. האם זה מדחס, תוודא שנית.

#4 תתפלא, דווקא הספקים החדשים של הלפטופים (ממיר ממתח משתנה 110 עד 220) צורכים פיק הפעלה חזק ויכולים "להקפיץ ממיר מתח).

#5 כמו שנאמר, 300W + 1000W צורך למעלה מ 100A, אבל כמו שנאמר, היעילות גובהה, כלומר לא חיברת עומס, הצריכה נמוכה, ולכן עבור העומסים שאתה מתאר, אין בעיה.
ס"הכ אתה מתאר פחות מ 200W, כך שאם זה כל מה שאתה משתמש, אין לך בעיה.

#6 נחזור לסוג המקרר, האם זה מדחס (מנוע)? יכול להיות שאפשר להתגבר על ההבדל בין הספק עבודה (84W) לפיק (700W) ע"י הוספת קבל (כמו שעושים במנועים גדולים).

idanw
07-04-09, 17:24
אני עובד עם מטען 12V למחשב נייד, מתחבר ישירות לשקע המצית.
למה אתה צריך ממיר מתח בשביל זה?

zivo
07-04-09, 18:07
THINKPAD חדשים צורכים 20V (והם לא היחידים).
אם יש לך מתאם שיודע "לעלות מתח", אז יפה לך.

דידו
07-04-09, 18:33
THINKPAD חדשים צורכים 20V (והם לא היחידים).
אם יש לך מתאם שיודע "לעלות מתח", אז יפה לך.
ישנם כאלה וזו אפילו האופציה העדיפה
אחד מרבים לדוגמא- http://www.amperel.co.il/products/122167

eliyoval
14-04-09, 07:35
למצבר אין כול שייכות לכמות האמפרים אותם אתם צורכים כול עוד המנוע מונע
כעיקרון תפקיד המצבר בכול רכב הוא להניע את הרכב בלבד.....................
מרגע התנעת המנוע הסתיים תפקידו.
מעכשיו מה שנותן מתח לכול הצרכנים ברכב הוא האלטרנטור ורק הוא ואין חשיבות למספר
האמפרים שהמצבר מספק כן יש חשיבות למספר האמפרים שמספק האלטרנטור.
ככול שהאלטרנטור ימצא ברכב בתחומי אמפר גבוהים יותר כך תוכל להוסיף צרכנים ברכב כאוות נפשך
ללא שום בעיה.
דוגמא
כולכם מכירים את מערכות השמע עתירות הוואטים אשר מתקינים ברכבים מגברים עצומים של 5000W
ויותר רמקולים שתופסים את כול הבגא"ז בקיצור מערכת שלא מביישת שום אומן מצליח ואיך בכול זאת המצבר שהוא 55AH מספק את כול הצרכים התשובה היא אלטרנטור ורק הוא .............

-->