PDA

צפייה בגרסה מלאה : צ'ירוקי מול גרנד צ'ירוקי

knight
08-04-09, 11:43
הייתי רוצה לדעת מה ההבדלים בין הרכבים? בקצרה.... מכל הבחינות, הספק/ביצועים בשטח/כביש, רמת פאר, מימדים.

kobiarava
08-04-09, 11:57
הייתי רוצה לדעת מה ההבדלים בין הרכבים? בקצרה.... מכל הבחינות, הספק/ביצועים בשטח/כביש, רמת פאר, מימדים.

גראנד, גראנד, גראנד, גראנד, מספיק? V8 5200, כמובן :twisted::mrgreen::twisted:

שגיא S
08-04-09, 12:29
אז ככה:
מנועים: לגראנד יש גם 4000 וגם 5200
לצ'ירוקי רק 4000

הגראנד גדול יותר, מרווח יותר, ומפואר יותר

מבחינת ביצועים בשטח - שניהם בהתחלה לא הכי טובים. אבל לשניהם יש מבחר שיפורים ענקי.
אתה יכול לראות את הכתבה של נמרוד על הקיט 4.5 לצ'רוקי, ויש גם הרבה גראנדים עם קיטים של רוביקון...

knight
08-04-09, 14:49
אז ככה:
מנועים: לגראנד יש גם 4000 וגם 5200
לצ'ירוקי רק 4000

הגראנד גדול יותר, מרווח יותר, ומפואר יותר

מבחינת ביצועים בשטח - שניהם בהתחלה לא הכי טובים. אבל לשניהם יש מבחר שיפורים ענקי.
אתה יכול לראות את הכתבה של נמרוד על הקיט 4.5 לצ'רוקי, ויש גם הרבה גראנדים עם קיטים של רוביקון...

תודה.
כאשר הגרנד צ'ירוקי סטנדרטי ותקני לכביש כפי שהוא מגיע מהיצרן, היכולת שטח שלא פחותה מאשר היפנים? ועוד שאלה, מה הממדים שלו? אורך?

דרור ברלי
08-04-09, 15:40
תודה.
כאשר הגרנד צ'ירוקי סטנדרטי ותקני לכביש כפי שהוא מגיע מהיצרן, היכולת שטח שלא פחותה מאשר היפנים? ועוד שאלה, מה הממדים שלו? אורך?

כן. הוא מגיע עם צמיגים קטנים יותר, אין לו שילדה אלא מרכב יוניבודי, אין נעילה, המתלים פחות טובים.
אבל מבחר שיפורים אינסופי מאפשר למתוח את היכולות שלו הרבה-הרבה מעבר לגבולות של היפנים.

לא זוכר מידמים מדויקים, אבל לא מדובר ברכב ענקי כמו שאפשר לצפות מ-SUV אמריקאי.

נמרוד
08-04-09, 16:29
על איזה צ'רוקי וגראנד צ'רוקי אתה מדבר?

אני מנחש לפי שאלות קודמות שלך שעל חדשים יותר, ואתה מקבל תשובות ממוקדות בישנים יותר שהם הנפוצים פה בפורום.

צ'רוקי קלאסי, XJ, קיים רק עד 2001. אחרי זה הצ'רוקי (שנקרא במקור ליברטי) הוא רכב שונה לחלוטין, מנועים אחרים, הכל שונה למעט השם. גראנד שמדברים עליו כאן הוא לרוב ZJ - עד 1999 - או WJ - עד 2004. אבל מ2005 יש שוב דגם שונה לחלוטין, הגראנד החדש WK שדווקא לא נופל בשטח ממתחריו היפאניים בתצורה מקורית - ההיפך הוא נכון.

בוא תתמקד במה שמעניין אותך, או שתגדיר את הדרישות - אתה מחפש משהו חדש יחסית או את הדורות הראשונים, הקלאסיים של הרכבים האלו - הXJ והZJ - שהם בסיס נהדר לבניית רכבי טיולים - אבל כלי רכב ישנם ומיושנים יחסית, כלים של שנות ה90.

rami_80
08-04-09, 17:57
מצטרף לדיון!

יש הבדל כלשהו בין XJ הישנים לXJ החדשים (2001),מבחינה מכאנית?

והאם קיימים אנשים שמועניינים למכור רכב כזה במחיר הגיוני,לעזאזאל?

grand
08-04-09, 22:45
גם אני מנחש שאתה מחפש משהוא באיזור ה 100K?

ליברטי ("צרוקי") או צ'רוקי קלאסיק 2001 נכנסים בתקציב.
גראנד צ'רוקי 2001-2003 גם כן.
הליברטי רכב קטן, הצ'רוקי טיפונת יותר ארוך, הגראנד יותר גדול אך לא יותר מטרופר או פג'רו.
גראנד צ'רוקי WJ מהשנים האלה הוא רכב מפואר, משהו ברמה של מכונית מנהלים גדולה ומפנקת.
יכולות שטח טובות לאחר שיפורים, גם לא גדולים במיוחד.
בכביש, ... אין הרבה רכבים בסדר גודל כזה שמאיצים מעמידה יותר טוב ממנו, (עד שמגיעים לסיבוב הראשון :D ) מנוע V8 עתיר מומנט וכח, תענוג.

Saar
10-04-09, 07:42
לצ'ירוקי XJ 2 קפיצי סליל מקדימה ו2 קפיצי עלים מאחור בניגוד לZJ, WJ.
הוא פחות נוח, יותר קטן, אבל, לטעמי הוא אחד מרכבי השטח המוצלחים שניתן לחיות איתם גם על הכביש.
מה זה מחיר הגיוני לדעתך?

סער

knight
10-04-09, 18:11
על איזה צ'רוקי וגראנד צ'רוקי אתה מדבר?

אני מנחש לפי שאלות קודמות שלך שעל חדשים יותר, ואתה מקבל תשובות ממוקדות בישנים יותר שהם הנפוצים פה בפורום.

צ'רוקי קלאסי, XJ, קיים רק עד 2001. אחרי זה הצ'רוקי (שנקרא במקור ליברטי) הוא רכב שונה לחלוטין, מנועים אחרים, הכל שונה למעט השם. גראנד שמדברים עליו כאן הוא לרוב ZJ - עד 1999 - או WJ - עד 2004. אבל מ2005 יש שוב דגם שונה לחלוטין, הגראנד החדש WK שדווקא לא נופל בשטח ממתחריו היפאניים בתצורה מקורית - ההיפך הוא נכון.

בוא תתמקד במה שמעניין אותך, או שתגדיר את הדרישות - אתה מחפש משהו חדש יחסית או את הדורות הראשונים, הקלאסיים של הרכבים האלו - הXJ והZJ - שהם בסיס נהדר לבניית רכבי טיולים - אבל כלי רכב ישנם ומיושנים יחסית, כלים של שנות ה90.

גרנד צ'ירוקי הוא עדיפות שנייה בשבילי אחרי רנגלר, אני רואה שיהיה קשה למצוא רנגלר מהשנים שאני רוצה ואני מתחיל להסתכל על עוד ג'יפים. הגרנד צ'ירוקי נמצא אצלי לפני הג'יפים היפניים מבחינת סדר עדיפויות. אני מחפש הכי חדש שאני יכול למצוא בסביבות ה- 100 עד 115 אלף שקלים.
כמה יעלה לי "לסדר" אחד כזה בהנחה שהוא בא בלי שיפורים, על מנת שתהיה לו יכולת שטח טובה ?

ofiredri
15-04-09, 08:12
אם נפשך חשקה ברנגלר, ומפאת היצע ותקציב אין באפשרותך לרכוש, ה XJ הוא המועמד הבא בתור מבחינת סגנון, מסורת, והכי חשוב ... פשטות .

בגראנד אלקטרוניקה ופאר שלטעמי האישי בלבד קצת "מסבכים" את העניין.
הוא גדול מימדים ופחות מרגיש כמו ג'יפ, יותר כמו SUV . יש לו המון המון יתרונות אחרים לעומת זאת, כמו מנוע V8 אימתני ומערכות 4x4 למינהן .

ל XJ גודל אידאלי ומראה קלאסי . שלא נדבר על גיר ומנוע מצויינים והיצע שיפורים אדיר .

שוב, אם אני "קורא" אותך נכון, ולמרות שמהשירשורים שפירסמת לאחרונה אתה רץ חופשי על הציר, XJ Classic 2001, יתאים לך .

תנסה להתמקד, ופחות להתפזר .

נמרוד
16-04-09, 10:27
XJ יותר נדיר בארץ מרנגלר, והמחירים בהתאם אופיר.

knight
16-04-09, 10:56

סליחה על הבורות, אבל מזה XJ CLASIC?
ראיתי את הגרנד צ'ירוקי אצל שכן והוא ענק מדי בשבילי.. אם לא אמצא רנגלר במחיר שפוי אני אלך על ג'יפ ליברטי שקורץ לי מאוד עקב המחיר הנמוך והשנתון הגבוה, ואשקיע קצת בשיפורים.

ofiredri
16-04-09, 15:21

XJ אולי קצת יותר נדיר, אבל פחות נחשק, והמחירים בהתאם .
Classic 2001 אפשר למצוא בסביבות ה 100K ש"ח .
מנסיון .

knight
16-04-09, 18:30
מנסיון .

אבל בכסף הזה אני קונה ליברטי 2005! קשה לי להתעלם מעניין המחיר מול השנתון הגבוה והקילומטרז' הנמוך יותר.
אולי פחות טוב בשטח נכון, אבל עדיין ישאר לי כסף לשיפורים בסיסיים ואני גם ככה לא הולך עכשיו לעבור שטחים קשים מדי.

ofiredri
17-04-09, 01:02
אין ארוחות חינם ואין להשוות ליברטי ל XJ בכל מה שקשור למסורת ג'יפ .

grand
17-04-09, 01:41
מנסיון .

הייבוא האישי הרג את מחירי השוק של כל הרכבים האלה, בין אם הם נחשקים או לא.
צריך להיות מטומטם גדול לשלם על רכב בן 5 מחיר הקרוב לרכב שנת 2008 ביבוא אישי.
ג'יפ חדש אפשר להביא ב 150-200K בהתאם לדגם.
לפני כשנתיים רכשתי WJ שנת 2001 במחיר כמעט כפול ממה שמקבלים עליו היום. אני מכיר מישהו שמכר ב 100K גראנד לימיטד 2005!!
לכן ליברטי כל כך זול.
רנגלרים לא יכולים לקבל מחיר "טוב", אלא אם כן הרוכש פרייר שלא מבין.
ו...100K על XJ שנת 2001.... :D סחטיין על האופטימיות.

לעניין השאלה..
צ'רוקי XJ וגראנד צ'רוקי ZJ ו WJ הם רכבים מזן נכחד, אחרוני המוהיקנים, לקנות היום בזול ולשים בצד. יבוא יום, והוא לא רחוק שרכבים אלו יהפכו לקלאסיקה מוטורית, - JEEP עם 2 סרנים מלמטה. לא יהיו דברים כאלה יותר.
מה שכן יהיה לנו בשוק המשומשות בעוד כ 5 שנים זה כל מיני מפלצות מוצצות עם כל מיני כריות אויר שמתפוצצות בדיוק ברגע הלא מתאים, שלהחליף אותן יעלה המון אלפי שקלים, חיישנים, מחשבים ושלל סלונואידים שבגלל חום גיל ואבק ישביתו את הרכב בדיוק ברגעים הכי קריטיים, אני מוכן להמר כבר היום ששאלה אופינית בפורום J$$ אן בפורום לנדרובר4 לצורך העניין - "מדוע כאשר לוחצים על הלחצן .....הוא לא משלב..."

דנינו
19-04-09, 21:06
אבל בכסף הזה אני קונה ליברטי 2005! קשה לי להתעלם מעניין המחיר מול השנתון הגבוה והקילומטרז' הנמוך יותר.
אולי פחות טוב בשטח נכון, אבל עדיין ישאר לי כסף לשיפורים בסיסיים ואני גם ככה לא הולך עכשיו לעבור שטחים קשים מדי.
טוב אז עכשו אני יכול להגיב
עם כל הכבוד ויש המון לגרנדים ולרוביקונים למינהם
אני עים ליברטי 2002 { הגמד } נעול ARB מטייל אפילו בעבירות קשה .חורשן וכו'
מי שמטייל איתי יודע .ונהנה מאוד רכב שלא מביש את המותג JEEP
רכב מפנק נסיעת כביש כמו בפרווט

http://www.youtube.com/watch?v=JG-ZETkVEJ8

six 4 life
19-04-09, 21:19
כן אבל דנינו באותה נשימה תספר כמה השקעת עליו כבר בשיפורים?
כמה שבירות כבר שברת איתו (כולל פיצוח בולג'וינט שהבורג שלו נכנס לך לתוך הג'אנט)?
כמה חורים ברדיאטור כבר פרצת איתו (כולל בדיונות כולל בבור)?

אם אתה נותן חוו"ד אובייקטיבית תתן גם את החסרונות שלו, והם שהוא רכב מוגבל מאוד גם בשטח טכני.
זה שאתה עושה איתו מה שאתה עושה כל הכבוד וכל אחד והכיף שלו, אבל הוא לא בנוי לצרכים האלו או בסיס טוב לצרכים שכאלו, יותר מצ'רוקי או WJ.

בברכה.

דנינו
19-04-09, 21:54
כן אבל דנינו באותה נשימה תספר כמה השקעת עליו כבר בשיפורים?
כמה שבירות כבר שברת איתו (כולל פיצוח בולג'וינט שהבורג שלו נכנס לך לתוך הג'אנט)?
כמה חורים ברדיאטור כבר פרצת איתו (כולל בדיונות כולל בבור)?

אם אתה נותן חוו"ד אובייקטיבית תתן גם את החסרונות שלו, והם שהוא רכב מוגבל מאוד גם בשטח טכני.
זה שאתה עושה איתו מה שאתה עושה כל הכבוד וכל אחד והכיף שלו, אבל הוא לא בנוי לצרכים האלו או בסיס טוב לצרכים שכאלו, יותר מצ'רוקי או WJ.

בברכה.

א.בוודאי לא יותר מיכול שירוקי כולם יודעים כמה כסף עולה ARB זה לא סוד
ב. בלי עיין הרע { שכמותך } אפילו לא אחת { התפוח שניקרע זה דפקת ביצור לא הלכתי שהזמינו ריקול ........לא ידעתי הוחלפו 2 באחריות יצרן
ג. חורים ברדיאטור עניין של בלאי פלסטיק רכב שנת 2002
ד.ברור שלא בנוי כמו WJ וכו' .
ה.ואים אני עושה איתו את מה שהוא מסוגל ולא מה שאני רוצה אני אני מאוד מאוד מרוצה
ו..לא הבנתי מה מפריע לך ......שבירות נזילות מים מרדיאטור איזה גרנד נוסע בלי מוסך ספר לנו ?
ז....זה בשבילך חיסרון יחידי כבר אמרתי תקרא שוב "גמד" שלא מביש את המותג שווה כול אגורה

דנינו
19-04-09, 22:08
.
ואני גם ככה לא הולך עכשיו לעבור שטחים קשים מדי.

אוופס שחכתי לציין מה שגם הבחור כתב

ואני גם ככה לא הולך עכשיו לעבור שטחים קשים מדי

הכול בידידות דני

knight
19-04-09, 23:29
ראיתי את הסרטון דנינו, מרשים מאוד!
אני בטח שלא צריך את היכולת הזאת בהתחלה, אבל נחמד לראות שאפשר להביא את הג'יפ הזה להרבה. פשוט לא נראה לי הגיוני לשלם על גרנד צ'ירוקי שנת 2001 100 שקל עם 180 אלף קילומטר כשאני יכול לקנות באוטו כסף צ'ירוקי 2004-2005 בפחות או אותו סכום של כסף...אוטו כמעט חדש.

ניר ל
21-04-09, 23:03
קצת בעייתי בעיני להשוות ליברטי לXJ על בסיס השם המסחרי המשותף שלהם, אלו כלי רכב לגמרי לא דומים.
אם אתה רוצה להשוות מחירים ושנתונים - עשה השוואות בין כלים עם תכונות דומות ככל האפשר בלי קשר לשם המותג.
מאז שהתחלת לחפש רכב עשית מעבר בין כלי רכב שאין בינהם שום קשר... נראה כאילו מה שמנחה אותך הוא התקציב ולא הפונקציונליות של הרכב.
לענייננו- אם אתה בעניין של ליברטי , תבחן כלים בסגנון של קיה/ גראנד ויטארה וכו' בדוק מה אתה יכול לקבל בתמורה לכסף בחבילה בסיסית ומהו פוטנציאל ועלות השיפורים והמיגונים. בגדול, כל ג'יפון עם הילוך כוח שניתן לנעול לו את הדיפרנציאלים יעבור יופי בשטח טכני. בדוק גם איסוזו רודיאו, נראה לי לא יותר יקר ועם לא פחות פוטנציאל.
רוצה SUV עם שני סרנים חיים שניתן להגיע אתו יותר רחוק, צ'רוקי XJ - פשוט יחסית, צפוף.
גראנד ZJ - פחות צפוף, הרבה יותר מפואר, הרבה יותר חזק עם V8, כל היותר הזה הוא פוטנציאל ליותר תקלות. WJ יותר חדש, יותר מתקדם. את הכלים האלה אתה חייב לשדרג כדי להינות בשטח - צריך לנעול להם צמיגים גדולים יותר= להחליף ג'אנטים לאופסט= לשדרג מתלים כדי שזה יכנס ושהמרכב לא יהיה פגיע. לעשות את זה טוב ונכון עולה לא מעט כסף.
יש כמובן את הכלים היפאנים (לנדקרוזר פרדו) שהם יותר מרווחים, 7 מקומות, 14,000 ש"ח על החלפת בולמים קפיצים, צמיגים ומיגונים + 7.5K על נעילה קדמית (או שתמצא כזה מוכן) וסע לשלום. בתקציב של עד 100K אפשר למצוא היום אחלה רכב ...

knight
25-04-09, 03:02
קצת בעייתי בעיני להשוות ליברטי לXJ על בסיס השם המסחרי המשותף שלהם, אלו כלי רכב לגמרי לא דומים.
אם אתה רוצה להשוות מחירים ושנתונים - עשה השוואות בין כלים עם תכונות דומות ככל האפשר בלי קשר לשם המותג.
מאז שהתחלת לחפש רכב עשית מעבר בין כלי רכב שאין בינהם שום קשר... נראה כאילו מה שמנחה אותך הוא התקציב ולא הפונקציונליות של הרכב.
לענייננו- אם אתה בעניין של ליברטי , תבחן כלים בסגנון של קיה/ גראנד ויטארה וכו' בדוק מה אתה יכול לקבל בתמורה לכסף בחבילה בסיסית ומהו פוטנציאל ועלות השיפורים והמיגונים. בגדול, כל ג'יפון עם הילוך כוח שניתן לנעול לו את הדיפרנציאלים יעבור יופי בשטח טכני. בדוק גם איסוזו רודיאו, נראה לי לא יותר יקר ועם לא פחות פוטנציאל.
רוצה SUV עם שני סרנים חיים שניתן להגיע אתו יותר רחוק, צ'רוקי XJ - פשוט יחסית, צפוף.
גראנד ZJ - פחות צפוף, הרבה יותר מפואר, הרבה יותר חזק עם V8, כל היותר הזה הוא פוטנציאל ליותר תקלות. WJ יותר חדש, יותר מתקדם. את הכלים האלה אתה חייב לשדרג כדי להינות בשטח - צריך לנעול להם צמיגים גדולים יותר= להחליף ג'אנטים לאופסט= לשדרג מתלים כדי שזה יכנס ושהמרכב לא יהיה פגיע. לעשות את זה טוב ונכון עולה לא מעט כסף.
יש כמובן את הכלים היפאנים (לנדקרוזר פרדו) שהם יותר מרווחים, 7 מקומות, 14,000 ש"ח על החלפת בולמים קפיצים, צמיגים ומיגונים + 7.5K על נעילה קדמית (או שתמצא כזה מוכן) וסע לשלום. בתקציב של עד 100K אפשר למצוא היום אחלה רכב ...

מה שמנחה אותי בבחירת רכב הוא קודם כל מנוע, לכן מה שבא בחשבון זה רק אמריקאי, לא מעוניין במנוע פחות מ-3.7 וגם לא רוצה דיזל. לא מעוניין ברכב קוריאני. לא מעוניין בכל היפנים שיש כל מטר בכביש, מחפש יחודיות. אוהב מאוד רכבים אמריקאים עם מנועים גדולים. אני לא יכול לנסוע בג'יפ עגלה במיוחד שרוב הנסיעה שלי היא מין הסתם בכביש. השיקולים שלי לאחר המנוע הם המחיר כמובן והיכולת שטח(כאן אני מכניס את האופציה של שיפורים ועד כמה רחוק אפשר לקחת את האוטו).
האופציות היחידות שנשקלות בהתאם לרצונות שהזכרתי הן:
1)רנגלר, שהחסרונות הן מחיר גבוה וכמות מועטת מאוד של רכבים מהשנים שאני רוצה, כמו כן אוטו יחסית קטן עם בג'ז קטן(רנגלר ארוך אין כאן מהשנים שאני מחפש)
2)גרנד צ'ירוקי- מנוע נהדר, למרות שלא ראיתי הרבה V8 מהשנים 2001-2003 חסרונות:גודל.. אוטו פשוט ארוך מאוד.
3)צירוקי אולד סקול מהשנים 2001 +-, חסרונות: הרכב מגיע נמוך מאוד עם צמיגים/חישוקים יחסית קטנים. כאן יש בעית חוקיות, הייתי הולך על הצ'ירוקי הזה בעיניים עצומות אם לא היה את הבעיה של הגבהה ושינוי גודל צמיגים. האוטו הזה ממש עושה לי את זה. השאלה היא האם תהיה לי בעיה בטסט עם הגבהה ואיך בכלל יכולים לדעת האם האוטו מוגבה? (הרי אין מידות גובה ברישיון רכב כמו לצמיגים למשל) דבר שני, איך אני יכול לאשר מידות אחרות לצמיג כי הצ'ירוקי בא קטן.
לא הייתי מתנגד בכלל לאחד מהצ'ירוקים בשרשור הזה:
http://www.jeepforum.com/forum/showthread.php?t=45602&page=20
4)ליברטי:שוב מנוע נהדר, גודל מתאים לא גדול מדי לא קטן מדי, מחיר נהדר, שנתון גבוה. חסרונות: הרכב בא נמוך,שוב צמיגים קטנים- בעיית חוקיות. ובנוסף לא נותן הרגשת HARDCORE כמו הצ'ירוקי הישן! שזה די חשוב :) וגם יכולת פחותה מהצ'ירוקי הישן.

kobiarava
25-04-09, 08:11
חבר,
אולי תפסיק כבר לטחון את עניין הטסטים, גובה וצמיגים? אתה לא חושב שגם בעלי הצ'ירוקי האחרים מעבירים את הרכב טסט, עם הצמיגים וההגבהות? לכל היותר, הטסט יעלה לך עוד 300 שקל בשנה, כאילו החלפת תפוח הגה במוסך, זה אישיו? אין רכב מהרכבים שהזכרת, שנוסע בשטח, ולא עלה לצמיגי "31. כנ"ל לגבי הגבהות-אם הן לא מוגזמות ומנקרות עיניים-אין שום בעיה. הכל כשר, לפעמים האישור מושג בדרך "אפורה", לרוב אין גם צורך בזה. מה שלא מוגזם-עובר בד"כ, ואם צריך שיכשילו אותך על משהו קטן אחר אז תגיע לטסט עם נורה שרופה או פסים זוהרים מתקלפים. הבוחן המאושר ישלח אותך להחליף אצלו בחנות ולחזור שוב במסלול, הוא עשה את שלו ואתה גם...
דבר נוסף שהזכרת, גודל החישוקים, הג'אנטים שמגיעים על הרכבים האלה הם בגודל מספק בהחלט, ומי שמחליף אותם בד"כ רוצה לרדת לקטנים יותר דווקא...

תקנה כבר ג'יפ וצא לדרך...

קובי

knight
25-04-09, 11:19
חבר,
אולי תפסיק כבר לטחון את עניין הטסטים, גובה וצמיגים? אתה לא חושב שגם בעלי הצ'ירוקי האחרים מעבירים את הרכב טסט, עם הצמיגים וההגבהות? לכל היותר, הטסט יעלה לך עוד 300 שקל בשנה, כאילו החלפת תפוח הגה במוסך, זה אישיו? אין רכב מהרכבים שהזכרת, שנוסע בשטח, ולא עלה לצמיגי "31. כנ"ל לגבי הגבהות-אם הן לא מוגזמות ומנקרות עיניים-אין שום בעיה. הכל כשר, לפעמים האישור מושג בדרך "אפורה", לרוב אין גם צורך בזה. מה שלא מוגזם-עובר בד"כ, ואם צריך שיכשילו אותך על משהו קטן אחר אז תגיע לטסט עם נורה שרופה או פסים זוהרים מתקלפים. הבוחן המאושר ישלח אותך להחליף אצלו בחנות ולחזור שוב במסלול, הוא עשה את שלו ואתה גם...
דבר נוסף שהזכרת, גודל החישוקים, הג'אנטים שמגיעים על הרכבים האלה הם בגודל מספק בהחלט, ומי שמחליף אותם בד"כ רוצה לרדת לקטנים יותר דווקא...

תקנה כבר ג'יפ וצא לדרך...

קובי

אתה לא מבין, זה לא עניין ה-300 שקל, תאמין לי שאם אני מוכן לקנות אוטו זולל דלק ה-300 שקל האלה לא מפריעים לי. הבעיה היא שאני לא מכיר כרגע אף אחד שיכול לעשות לי קובמינה וכבר הכשילו אותי על דברים קטנים מצמיגים.
חוץ מזה הייתי כבר קונה ג'יפ אם היה לי כסף ביד, לצערי השוק היום על הפנים ועדיין לא הצלחתי למכור את האוטו שלי, מקווה שזה לא יקח עוד הרבה זמן כי כבר נגמרת לי הסבלנות.

Saar
25-04-09, 15:21
הי,

אני דווקא מכיר כמה אנשים עם צ'ירוקי XJ וצמיגים קטנים מ 31" :cool:
יש אחד אפילו עם 225.75.16 שמדי פעם יוצא לשטח (עכשיו קצת פחות, יש לו אטלקיה בבית :D )

אני לא יודע מה אופי טיולי השטח שלך, אבל XJ עם צמיגי 235.75.15 או צמיגים כמו שלי, מתאים לרוב המסלולים בארץ.
(כמובן שמדובר על צמיגי שטח, ומייצבים מנותקים)

סער.

knight
25-04-09, 16:14
הי,

אני דווקא מכיר כמה אנשים עם צ'ירוקי XJ וצמיגים קטנים מ 31" :cool:
יש אחד אפילו עם 225.75.16 שמדי פעם יוצא לשטח (עכשיו קצת פחות, יש לו אטלקיה בבית :D )

אני לא יודע מה אופי טיולי השטח שלך, אבל XJ עם צמיגי 235.75.15 או צמיגים כמו שלי, מתאים לרוב המסלולים בארץ.
(כמובן שמדובר על צמיגי שטח, ומייצבים מנותקים)

סער.

המידה הסטנדרטית היא 235.75.15? אם לא אז מה היא?
בכל אופן אני אחליף לצמיגי חצי שטח, כי הרגילים הם צמיגי כביש לגמרי.
כמה אינץ' הגבהה עשית?
אני מסתכל כאן בשרשור ואני רואה שכולם מגביהים לפחות ב-4 אינץ' ועם צמיגים גדולים יותר.
http://www.jeepforum.com/forum/showthread.php?p=6656963

נמרוד
26-04-09, 08:44
אין בעייה לאשר לצ'רוקי וגראנד צ'רוקי צמיגי 31. יותר מזה זה בעייה כמו בכל רכב אחר, אבל 31 הולך. צמיגי 31 דורשים הגבהה של 3-3.5 אינץ' לפחות, ואני יכול להגיד שאצלי גם עם 4.5 אינץ' יש מצב שהצמיג נוגע בכנף. אין בעייה מיוחדת עם טסט, אני נותן למכונאי שאצלו אני מטפל להעביר גם הטסט. לא מדובר על קומבינות. הדברים נכונים לגראנד ZJ וצ'רוקי XJ, שניהם מגיעים נמוכים ועם צמיגים קטנים, אנחנו מתייחסים לג'יפים האלו מראש ככאלו שצריך להגביע ולנעול בצמיגי 31, זה הסטנדרט לא רק באמריקה אלא גם בפורום הזה - http://www.jeepolog.com/531.html

עוד טעות שיש לך ברשימה שלך - המנוע של הליברטי לא נהדר. אמנם על הנייר הוא יותר חזק (202 כ"ס לעומת 180 למנוע ה4.0L הטורי הישן של הרנגלר/צ'רוקי/סופה) אבל בפועל, המנוע הטורי הרבה, הרבה יותר מוצלח - זה מנוע שזכאי לתואר "נהדר". מנוע הV6 של הליברטי/רנגלר חדש הוא סתם מנוע של מכונית יפאנית.

knight
26-04-09, 10:53
אין בעייה לאשר לצ'רוקי וגראנד צ'רוקי צמיגי 31. יותר מזה זה בעייה כמו בכל רכב אחר, אבל 31 הולך. צמיגי 31 דורשים הגבהה של 3-3.5 אינץ' לפחות, ואני יכול להגיד שאצלי גם עם 4.5 אינץ' יש מצב שהצמיג נוגע בכנף. אין בעייה מיוחדת עם טסט, אני נותן למכונאי שאצלו אני מטפל להעביר גם הטסט. לא מדובר על קומבינות. הדברים נכונים לגראנד ZJ וצ'רוקי XJ, שניהם מגיעים נמוכים ועם צמיגים קטנים, אנחנו מתייחסים לג'יפים האלו מראש ככאלו שצריך להגביע ולנעול בצמיגי 31, זה הסטנדרט לא רק באמריקה אלא גם בפורום הזה - http://www.jeepolog.com/531.html

עוד טעות שיש לך ברשימה שלך - המנוע של הליברטי לא נהדר. אמנם על הנייר הוא יותר חזק (202 כ"ס לעומת 180 למנוע ה4.0L הטורי הישן של הרנגלר/צ'רוקי/סופה) אבל בפועל, המנוע הטורי הרבה, הרבה יותר מוצלח - זה מנוע שזכאי לתואר "נהדר". מנוע הV6 של הליברטי/רנגלר חדש הוא סתם מנוע של מכונית יפאנית.

תודה על התגובה, על הנייר הוא באמת "יותר טוב", בפועל אין לי מושג. אולי נתון המומנט חסר לי גם.
מה המידת צמיגים הרגילה שבאה בצ'ירוקי?
היום ראיתי צ'ירוקי מוגבה עם צמיגים גדולים ניראה פגז! גם גם חברה שלי התלהבה. אני חושב שהגעתי להחלטה בקשר לרכב, עכשיו רק נשאר להצליח למכור את שלי.

גניסלב רונן
26-04-09, 13:53
שלום לכולם ,

מי שלא ראה את האח הגדול שידע שהוא תמיד משגיח !

את ענייני פסח למינהם הקשורים לטסטים אנא סגרו בפרטי:idea:

הנ"ל באהבה ומתוך דאגה לעתיד של כולנו .

שבוע נהדר ,

רונן

-->