PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בהתקנת זמזם אורות.

adam12345
09-04-09, 16:46
שלום לכולם!

אני מעוניין להתקין זמזם אורות בסוזוקי סוויפט, קראתי את ההודעות הרלוונטיות באתר ופעלתי על פיהם אבל ללא הצלחה.

אני מעוניין אך ורק באפשרות של זמזום עם השארת אורות דולקים וסגירת סוויטצ'.

ניסיתי לחבר את ה- של הזמזם לצרכנים שונים שנמצאים אחרי הסוויטצ (אור של המזגן, פיוז של המגבים) ואת ה+ של הזמזם חיברתי אל ה+של המתג אורות, הזמזם זמזם גם עם אורות וגם בלי אורות אבל ברגע של פתיחת סוויטצ הוא כמובן הפסיק לזמזם, ניסתי גם לחבר את ה- של הזמזם אל ה- של הסוויטצ ואת ה+ של הזמזם אל ה+ של האורות, גם זמזם תמיד...

הידית אורות באוטו לא עובדת ובגלל זה יש מתג (מופיע בתמונה) שאחראי על הדלקת האורות, אולי הקומבינה הזאת יוצרת את הבעיה?

אני יודה למי שיוכל להסביר לי מה לעשות כדי שהעסק יעבוד לי.

אתמול נאלצתי להניע את האוטו בדחיפה ב05:00 בבוקר בעקבות זה ששכתי את האורות ונגמר המצבר... אני לא מאחל לאף אחד לדחוף אוטו בחמש בבוקר!:(

kobiarava
09-04-09, 20:20
שלום לכולם!

אני מעוניין להתקין זמזם אורות בסוזוקי סוויפט, קראתי את ההודעות הרלוונטיות באתר ופעלתי על פיהם אבל ללא הצלחה.

אני מעוניין אך ורק באפשרות של זמזום עם השארת אורות דולקים וסגירת סוויטצ'.

ניסיתי לחבר את ה- של הזמזם לצרכנים שונים שנמצאים אחרי הסוויטצ (אור של המזגן, פיוז של המגבים) ואת ה+ של הזמזם חיברתי אל ה+של המתג אורות, הזמזם זמזם גם עם אורות וגם בלי אורות אבל ברגע של פתיחת סוויטצ הוא כמובן הפסיק לזמזם, ניסתי גם לחבר את ה- של הזמזם אל ה- של הסוויטצ ואת ה+ של הזמזם אל ה+ של האורות, גם זמזם תמיד...

הידית אורות באוטו לא עובדת ובגלל זה יש מתג (מופיע בתמונה) שאחראי על הדלקת האורות, אולי הקומבינה הזאת יוצרת את הבעיה?

אני יודה למי שיוכל להסביר לי מה לעשות כדי שהעסק יעבוד לי.

אתמול נאלצתי להניע את האוטו בדחיפה ב05:00 בבוקר בעקבות זה ששכתי את האורות ונגמר המצבר... אני לא מאחל לאף אחד לדחוף אוטו בחמש בבוקר!:(

אם כבר, תעביר את האורות דרך ממסר המותנה בסוויץ' פתוח, ובכל פעם שתסגור סוויץ'-האורות ייסגרו....

סופת המדבר
09-04-09, 21:05
אבא שלי עשה בידיוק דבר כזה בגימיני
אחרי כמה פעמים שאמא שלי שכחה את האורות דלוקים וכמובן ניתקעה
אז הוא הביא זמזם של נסיעה לאחור (שאין מצב שהיא לא תישמע אותו חח)
את ה+ שלו הוא חיבר ל+ שבא מהמתג של האורות (אחרי שמדליקים אורות כמובן)
ואת ה- הוא חיבר ל+ אחרי סוויצ כן כן+ כי אחרי שמכבים את האוטו ה+ מהסוויצ'
הופך ל-.. ז'תומרת שהסוויצ' דלוק והאורות דלוקים אז הזמזם מקבל 2 פלוסים
אז הוא לא יכול לצפצף שמכבים ת'סוויצ' אז הוא מקבל -מהסוויצ' ו+ מהאורות אז הוא מצפצף
ואז אתה מכבה את האורות מנתק לו ת'+ והוא שותק...

adam12345
09-04-09, 22:18
kobiarava, אתה יכול להסביר לי בבקשה קצת יותר איך לבצע את מה שאמרת, והאם עדיין אני יוכל לשלוט באורות בנפרד מהסוויטצ'? (זאת אומרת להיות עם הרכב מונע אבל בלי אורות למשל)

סופת המדבר, מה שכתבת זה בדיוק מה שכבר ניסיתי ולא עבד לי משום מה...

kobiarava
09-04-09, 22:36
kobiarava, אתה יכול להסביר לי בבקשה קצת יותר איך לבצע את מה שאמרת, והאם עדיין אני יוכל לשלוט באורות בנפרד מהסוויטצ'? (זאת אומרת להיות עם הרכב מונע אבל בלי אורות למשל)

סופת המדבר, מה שכתבת זה בדיוק מה שכבר ניסיתי ולא עבד לי משום מה...

לפי מה שהבנתי כבר התקנת מתג אורות חיצוני בגלל תקלה כזו או אחרת, מה שנשאר זה לחבר ממסר לחוט שמזין את המתג, שימותג באמצעות + אחרי סוויץ'. פשוט מאין כמוהו, והמצבר לעולם לא יתרוקן לך כי שכחת את האור דלוק... אתה תמיד תוכל עדיין לפתוח אורות עם מנוע כבוי, בתנאי כמובן שהסוויץ' יהיה פתוח, ומן הסתם גם לנסוע בלי אורות.

קובי

adam12345
10-04-09, 11:31
לי זה לא ממש פשוט:-(

איזה ממסר צריך? (משנה כמה רגליים יש לו?)

המתג אורות מקבל + מהצמה שבאה ממכיוון הידית המקורית של האורות ו- מהגוף, האם אתה מתכוון שאני יתחבר אל החוט הזה (ה+) עם רגל אחת של הממסר ואז עם הרגל השניה של הממסר אני יתחבר אל אחד החוטים של ה+ של הסוויטצ'?

יש לי ממסר עם חמש חיבורים (n/o, 40a), הספרות שיש עליו הם:85, 86, 87a,87,30
אז איך לחבר אותו?

דובי ח
10-04-09, 13:56
30- מתח הזנה לאורות.
87- יציאה לאורות
86 - "-" גוף
85 - "+" אחרי סוויץ'

זמזמם אורות : רגל "+" לאורות חנייה
רגל "-" למתח אחרי סוויץ כאשר הסוויץ סגור הוא הופך ל "-" .
אתה התחברת למתח ההזנה של האורות ולכן הוא זמזם קבוע.

תומר א.

adam12345
10-04-09, 20:06
תודה רבה!
התקנתי את הממסר ועובד יופי.

-->