PDA

צפייה בגרסה מלאה : המלצה לג'יפ ראשון

mik
10-04-09, 13:26
שלום לכולם!
אני בן 30,חולה מהירות,נוסע על מאזדה ספורט,אוטוטו בחופה ובעקבות בקשות של ארוסתי החלטתי לרדת מהמהירות ולעבור לשטח.חבר הציע לי דיסקוברי 97 הדגם המפואר ובמצב טוב,בעקבות חיפושי באינטרנט הגעתי אל הפורום המדהים שלכם.אין לי שמץ ברכבי שטח וממש לא בא לי הרפתקאות,לארוסתי יש מאזדה משלה,התקציב שלי 35000,אני רוצה ג'יפ שלא יקרע אותי בהוצאות,הג'יפ מיועד בעיקר לסופי שבוע,לא ממש מתכוון לטפס על צוקים מקסימום לרדת לים ולעלות לצפון,גיר אוטומטי,לא שתיין ולא בעייתי-בתמורה מבטיח אהבה ודאגה.תמליצו לי בבקשה על משהו אמין,אגב מה לגבי הדיסקוברי?הגודל קצת מלחיץ אותי.תודה לכל המגיבים.

yoav
10-04-09, 16:40
אם מהירות זו המחלה שלך-
אז ג'ימני (סוזוקי) זו התרופה,
וארוסתך תוכל לישון בשקט.
( וגם עונה על דרישתך ל: "גיר אוטומטי,לא שתיין ולא בעייתי-בתמורה מבטיח אהבה ודאגה" )

רק תצטרך קצת להגדיל את תקציב הרכישה (וזה יתקזז עם פחות הוצאות בהמשך בשוואה לרכבי שטח אחרים)

תהנה.

mik
11-04-09, 15:20
יואב תודה רבה על התגובה המהירה
מכיוון שבינתיים אתה היחיד שהגיב לי,כל הסוף שבוע חרשתי על האתר בנסיון להוציא כמה שיותר מידע.אין לי אפשרות להגדלת התקציב לכן הג'מיני לא בתמונה.לפי מה שקראתי הגעתי לשלוש אופציות אחרונות:1.גאלופר קצר 98'-כרגע האופציה המועדפת.2.ויטרה 95'-הלוואי אבל קצת יקר ושנתון יותר נמוך.3.קאיה ספורטאז' 96-היצרן קצת מלחיץ אותי והבנתי שהרוב אפילו לא מחשיבים אותה בתור רכב שטח.אגב אני מנסה להיגמל מאהבה למהירות ולא למצוא מחליף בדמוי רכב שטח.אז מה אתה חושב יואב?

knight
11-04-09, 16:18
מזדה וחולה מהירות?
על איזה מזדה מדובר?

yoav21
11-04-09, 17:39
אולי יש לו RX-8 ;-).
ולנושא, לדעתי הגלופר, דבר ראשון כי מבחינת שנתון ניתן במחיר המבוקש להשיג את השנתון הצעיר ביותר, בנוסף הוא בעצם פגארו דור ישן (יתרון לדעתי), הוא מרווח(יותר מהסוזוקי), הוא עם הילוך כוח (לספורטאז אין) ובגלל הוא מרגיש לי יותר גיפ.
ולנושא המהירות הוא עגדיזל (עגלה +דיזל) כך שאין בעייה:p
אומנם לא כתבתה אבל גם ניסן טראנו 95-96 נכנס לתקציב זאת גם אופצייה שצריך לשקול בחיוב
אתה תמיד צריך לזכור ענין של יישור קו לרכב וגם להכניס מחיר של ביטוח לתקציב שלא תשאר אחרי הקנייה עם הלשון.
יואב

asafk
11-04-09, 18:06
מקסימום לרדת לים ולעלות לצפון
טוב, אני חוזר על עצמי (מדונים אחרים).... סובארו. פורסטר. זה לא רכב שטח של ממש, אבל למה שתיארת הוא יהיה מצויין, בלי חלק מההוצאות הנלוות שיש לכל רכב שטח ישן.
אם אתה רוצה רכב שטח של ממש, שים לב שדיסקברי מתחת לשנת 99 הוא, בהגדרה, הרפתקה. יש מי שמוכן לשלם את המחיר (גם אם מדובר באחזקה עצמית, עדיין מדובר בהשעה של זמן ושל תשומת לב) יודע להנות ממנו מאוד, אבל חייבים להיכנס לזה בעיניים פקוחות. יש ג'יפ גראנד-צ'רוקי, קצת יותר קטן וקל משאר הSUVים בגודל מלא, ועם מנוע בנזין אמריקאי כמו שמנוע בנזין צריך להיות. הגראנד הוא גם פחות רכב שטח במצבו הבסיסי מרוב ה SUVים, אבל עם פוטנציאל שיפורים אינסופי. כלי פופולרי מאוד בזמן האחרון הוא טרופר בנזין. מזדקן יותר טוב מהאחרים, ככל הנראה. הפורטאז' ששאלת עליו הוא רכב מוצלח לדעתי, רק שים לב להסטוריית התחממויות וראשי מנוע.
הדבר החשוב לזכור, כאמור, הוא כי כל SUV מהשנים הללו הוא רכב עם הפתעות, גם רכב שמור.

אסף.

mik
11-04-09, 18:39
מזדה וחולה מהירות?
על איזה מזדה מדובר?
מאזדה לאנטיס f שנת 97,לא נראה לי שהרבה אנשים מכירים את הדגם,אישית אני יכול להגיד שזה כנראה הרכב שנותן הכי הרבה תמורה בעד הכסף ששילמת.רכב מדהים שגם על 170 קמ"ש מדביק אותך לגב של הכסא כשאתה מאיץ,חזקה,נוחה,עיצוב מהמהם,כוסית על,אם קצת קישוטים עדיין אחד הרכבים,גם בשנתון הזה שיכול להצטלם במהיר ועצבני.חוץ מזה אדון אביר,כנראה שאתה בקיא רק בעניני ג'יפים כי לא היית שואל את השאלה הזאת אם היית מכיר את הדגמים mx-5,mx-3 זה עדיין מרכבי ספורט המהירים והכוסונים למי שאין לו לזרוק 200k ומעלה.חוץ מזה חיפשת עזרה באתר ולא עקיצות,אגב אני נפרד בעצב רב מהאוטו בגלל החופה וכן כל פעם שארוסתי נוסעת איתי היא נאלצת להיתחבא מתחת לכסא בזמן שהמאזדה לא רואה אף אחד בכבישינו הצפופים.דרך אגב אמי מוכן להחלפה וכסף על ג'יפ טוב.טראנו לא באה בחשבון כי כי התחושה ביד אחרי נהיגה עם גיר רגיל בתל אביב מזכירה לי את גיל ההתבגרות.אף אחד לא ממש הגיב על ההצעה שקיבלתי על הדיסקו 97 ב32k הדגם המפואר.במהלך החרישה על האתר במהלך השבת מצאתי בן אדם שמעוניין בהחלפה על גאלופר 98 ושתי אנשים שמעוניינים בהחלפה על הספורטאז' 96.בכמה מתחת למחירון נסחרות המודלים האלה?כי על המאזדה אני רוצה מחירון,האוטו במצב מדהים.אביר אני מחכה לך.אם תרצה חוויה של מהירות אשמח לצאת איתך לאיילון.

mik
11-04-09, 18:54
אהלן אסף ויואב
גרנד צ'ירוקי מנוע 4.0/5.2 בנזין?!אני אמור להתחתן עם ארוסתי לא עם הג'יפ.טראנו עבודת יד כמו שאמרתי.פורסטר?איפה מוצאים?יש כאלה בארץ בכלל?דווקא אם יש אמריקאית צנועה,לא אוהבת אלכוהול ורגועה שלא אוהבת בתי חולים אני ממש אשמח לשמוע,הרי ידוע שהן מפנקות בטירוף אם אתה טוב אליהם.

yoav21
11-04-09, 19:32
לגבי דיסקברי אוטו נוח מאוד וגיפ אמיתי יש בעיית אמינות כתוב על כך בפורום בטונות רק בצע חיפוש
יואב

yeshahar
11-04-09, 23:09
אהלן אסף ויואב
גרנד צ'ירוקי מנוע 4.0/5.2 בנזין?!אני אמור להתחתן עם ארוסתי לא עם הג'יפ.טראנו עבודת יד כמו שאמרתי.פורסטר?איפה מוצאים?יש כאלה בארץ בכלל?דווקא אם יש אמריקאית צנועה,לא אוהבת אלכוהול ורגועה שלא אוהבת בתי חולים אני ממש אשמח לשמוע,הרי ידוע שהן מפנקות בטירוף אם אתה טוב אליהם.

יש גראנדים שמוסבים לגז אבל לא ב35K

mik
12-04-09, 10:01
חברה לא עניתם לי בכמה מתחת למחירון נסחרות הגאלופר 98,ספורטאז' 97 והויטרה 96 5 דלתות,שמצאתי גם בן אדם שמוכן להחלפה.למרות שאיך הטנק 5 דלתות הזה אמור לזוז עם מנוע 1.6?תקנו אותי בבקשה אם אני טועה,נראה לי גם אותו כנ"ל לגבי הספורטאז' המאסיבית,לעומת זאת הגאלופר הקצר עם 2.5 דיזל נשמע לי מצויין.אנשים זקוק לעזרה בגלל בלבלה!!!

mik
12-04-09, 10:24
ואם כבר היתה המלצה על גרנד צ'ירוקי אז מה עם ג'י אמ סי ג'ימי עם הסבה לגז?הוא גם ברמה של התקציב.יש המלצות על הג'יפ הזה?

knight
12-04-09, 12:04
מאזדה לאנטיס f שנת 97,לא נראה לי שהרבה אנשים מכירים את הדגם,אישית אני יכול להגיד שזה כנראה הרכב שנותן הכי הרבה תמורה בעד הכסף ששילמת.רכב מדהים שגם על 170 קמ"ש מדביק אותך לגב של הכסא כשאתה מאיץ,חזקה,נוחה,עיצוב מהמהם,כוסית על,אם קצת קישוטים עדיין אחד הרכבים,גם בשנתון הזה שיכול להצטלם במהיר ועצבני.חוץ מזה אדון אביר,כנראה שאתה בקיא רק בעניני ג'יפים כי לא היית שואל את השאלה הזאת אם היית מכיר את הדגמים mx-5,mx-3 זה עדיין מרכבי ספורט המהירים והכוסונים למי שאין לו לזרוק 200k ומעלה.חוץ מזה חיפשת עזרה באתר ולא עקיצות,אגב אני נפרד בעצב רב מהאוטו בגלל החופה וכן כל פעם שארוסתי נוסעת איתי היא נאלצת להיתחבא מתחת לכסא בזמן שהמאזדה לא רואה אף אחד בכבישינו הצפופים.דרך אגב אמי מוכן להחלפה וכסף על ג'יפ טוב.טראנו לא באה בחשבון כי כי התחושה ביד אחרי נהיגה עם גיר רגיל בתל אביב מזכירה לי את גיל ההתבגרות.אף אחד לא ממש הגיב על ההצעה שקיבלתי על הדיסקו 97 ב32k הדגם המפואר.במהלך החרישה על האתר במהלך השבת מצאתי בן אדם שמעוניין בהחלפה על גאלופר 98 ושתי אנשים שמעוניינים בהחלפה על הספורטאז' 96.בכמה מתחת למחירון נסחרות המודלים האלה?כי על המאזדה אני רוצה מחירון,האוטו במצב מדהים.אביר אני מחכה לך.אם תרצה חוויה של מהירות אשמח לצאת איתך לאיילון.

קודם כל מזל טוב. דבר שני, מה נדלקת? לא התכוונתי לעקוץ או להעליב, זה פורום רכב ומדברים כאן על רכבים, מה שלדעת אדם אחד נחשב מהיר וחזק לשני לא, הכל תלוי למה אתה רגיל. אני פשוט לא מתייחס לMX5 כרכב ספורט מהיר, ההתנהגות שלו מדהימה נכון, אבל תחנת כוח דלה מתחת למכסה מנוע. בגלל זה תהיתי מזה מזדה מהירה... אם היית אומר RX8 מילא.
אין לי בכלל ג'יפ עדיין אני נוהג על רכב ספורט,בדרך להחלפה לג'יפ. כמו כל הרכבים שהיו לי הוא מעל 180 כוח סוס(שזה לא הרבה בכלל אחרי שאתה מתרגל למכוניות חזקות, הייתי מחשיב אותו די עגלה אפילו). הוא גם קבריולט אבל הסיבה שלא הלכתי על MX5 זה הסוסונים הדלים מתחת למכסה מנוע.
האוטו הקודם שהיה לי הוא אימפרזה טורבו משופרת לסביבות ה-280+ כוח סוס, ככה ששום רכב אחרי זה לא מרגיש מהיר, חזק, בועט. לפחות לא בטווח מחירים הנמוך יחסית של רכב זה.
החלטתי שמספיק עם המהירות ועם רכבים שצריך להתחבא מכל שוטר ובוחן תנועה ואז לשחד טסטרים. נשאר רק לעבור לתחום בתולי כמו שטח.
בהצלחה לך, ואם אתה מחפש ג'יפ לשטחים קלים יחסית ושיהיה חזק הייתי הולך בעיניים עצומות על פורסטר טורבו!! מזכיר מאוד את האימפרזה.... לא יודע איך הדגם עם המנוע האטמוספרי אבל הפורסטר המוגדש חזק מאוד!

yoav21
12-04-09, 19:30
תגידו חברים מה אתם מדברים על פוסטר/פוסטר טורבו הבחור מדבר על 35000ש"ח:?
אני חושב שבתקציב הזה גלופר יתן את המענה הטוב ביותר לשקל ולא פוסל טראנו למרות שאמרת שאתה לא אוהב
יואב

knight
13-04-09, 00:12
תגידו חברים מה אתם מדברים על פוסטר/פוסטר טורבו הבחור מדבר על 35000ש"ח:?

יואב

פורסטר עם "שאסי" אולי? :rolleyes:
או כמו שנוכלי הרכב מייפים ואומרים "תיקוני צבע"

דרור ברלי
13-04-09, 00:35
כמה טוב שיש פורום מתחילים.

מיק, לא הבנתי מה אתה רוצה?

ג'יפ מהיר? איטי?

לא צריך לנסוע מהר יותר ממה שהחוק מתיר. בג'יפים (פורסטר הוא לא ג'יפ ואפילו לא SUV, הוא סטיישן מוגבה עם יכולות שטח מסוימות. רכב מדהים בעיני, אבל אין לי מושג איך הוא נכנס לשרשור הזה) זה גם לא כל כך נעים. הם פחות יציבים, פחות אוחזים - בכלל, בטיחות אקטיבית היא לא צד חזק ברכבי שטח.
אבל רכב חלש מדי הוא פשוט מסוכן ולא נעים - לא מצליח לעקוף, לא סוחב בעליות, כל הזמן מתאמץ, כל הזמן הגז לחוץ עד הריצפה והמנוע קבוע על קצה גבול היכולת הדלה שלו, וזה גם עולה ביותר דלק. גאלופר, היילקס, סמוראי סטנדרטי, דיסקברי דיזל ישן (ללא EDC) הם דוגמאות טובות למכוניות כאלה. תת-כוח זה משהו איום ונורא שבנאדם שאוהב מכוניות ואוהב לנהוג פשוט לא יכול לחיות איתו, לטעמי. ואז מוסיפים על זה גם גיר אוטומטי, כדי להדגיש את אפקט העגלה.... תהיו לי בריאים.

mik
13-04-09, 01:53
אהלן דרור
מה שאני רוצה זה ג'יפ שנעים לנסוע איתו בכביש,אין צורך ביותר מ120 קמ"ש,אחד שיסחוף בחולות הים והעליות של הצפון,שימוש בעיקר בסופי שובע,לא שתיין,לא בכיין ובטח שלא קריוזנר,הבעיה היא התקציב-35000.לפי הסקרים שעשיתי כרגע מוביל הגאלופר כשגם הויטארה והספורטאז' בתמונה,התענייני גם בגרנד צ'רוקי והג'ימי אך לא ענו לי כל כך.אשמח לעזרה!

mik
13-04-09, 01:58
קודם כל מזל טוב. דבר שני, מה נדלקת? לא התכוונתי לעקוץ או להעליב, זה פורום רכב ומדברים כאן על רכבים, מה שלדעת אדם אחד נחשב מהיר וחזק לשני לא, הכל תלוי למה אתה רגיל. אני פשוט לא מתייחס לMX5 כרכב ספורט מהיר, ההתנהגות שלו מדהימה נכון, אבל תחנת כוח דלה מתחת למכסה מנוע. בגלל זה תהיתי מזה מזדה מהירה... אם היית אומר RX8 מילא.
אין לי בכלל ג'יפ עדיין אני נוהג על רכב ספורט,בדרך להחלפה לג'יפ. כמו כל הרכבים שהיו לי הוא מעל 180 כוח סוס(שזה לא הרבה בכלל אחרי שאתה מתרגל למכוניות חזקות, הייתי מחשיב אותו די עגלה אפילו). הוא גם קבריולט אבל הסיבה שלא הלכתי על MX5 זה הסוסונים הדלים מתחת למכסה מנוע.
האוטו הקודם שהיה לי הוא אימפרזה טורבו משופרת לסביבות ה-280+ כוח סוס, ככה ששום רכב אחרי זה לא מרגיש מהיר, חזק, בועט. לפחות לא בטווח מחירים הנמוך יחסית של רכב זה.
החלטתי שמספיק עם המהירות ועם רכבים שצריך להתחבא מכל שוטר ובוחן תנועה ואז לשחד טסטרים. נשאר רק לעבור לתחום בתולי כמו שטח.
בהצלחה לך, ואם אתה מחפש ג'יפ לשטחים קלים יחסית ושיהיה חזק הייתי הולך בעיניים עצומות על פורסטר טורבו!! מזכיר מאוד את האימפרזה.... לא יודע איך הדגם עם המנוע האטמוספרי אבל הפורסטר המוגדש חזק מאוד!
על מה אתה נוסע עכשיו?על איזה ג'יפ החלטת ללכת?התחושות שלי הן בדיוק כמו שלך,הגיע הזמן למצוע טירוף אחר,שטח!

ben_naim
13-04-09, 10:03
אהלן דרור
מה שאני רוצה זה ג'יפ שנעים לנסוע איתו בכביש,אין צורך ביותר מ120 קמ"ש,אחד שיסחוף בחולות הים והעליות של הצפון,שימוש בעיקר בסופי שובע,לא שתיין,לא בכיין ובטח שלא קריוזנר,הבעיה היא התקציב-35000.לפי הסקרים שעשיתי כרגע מוביל הגאלופר כשגם הויטארה והספורטאז' בתמונה,התענייני גם בגרנד צ'רוקי והג'ימי אך לא ענו לי כל כך.אשמח לעזרה!

תקציב 35 אלף שח
שאלה עיקרית שלי ,כמה אתה מוכן לתחזק את הרכב ? כלומר אחזקה שלך על רכב
אם אחזקה חודשית : לא בעיה --> תקנה טרופר / גרנד צ'רוק' ואחים שלו
אם אחזקה חודשית : בעיה --> רק ממשפחה סוזוקי (סמוראי,גימיני,ויטרה וכדומה)
אפשר גם ספורטאז' בתנאי שאתה לא בוכה על הדלק...

ככול שהרכב ענק יותר יותר הוצאות אחזקה (גם טסט יותר יקר וגם ביטוח חובה יותר יקר (מסחרי))

במידה ואם אתם כולה 2 (אפשר + כלב) אזי תקנה גימיני ,תתאמץ עוד ,
אולי מהכסף של חתונה תקנה גימיני יותר מתקדם
אם לא אזי ויטרה שהיא יותר נוחה בכביש מסמוראי

בגלל שאתה חדש בשטח ,כדאי להתחיל בקטן ובעדינות ולא במהירות
לנסוע מהר בשטח זה מסוכן מאוד ....

mik
14-04-09, 00:45
בן נעים תימצת ת'נושא בצורה מקצועית!
תגיד מה עם הגאלופר?הוא שווה משהו? כי כספית זה השנתון הכי גבוה והכי משתלם וגם מנוע לא רע.מה איתך ?על מה אתה נוסע?

אור .ס.
14-04-09, 02:38
היי, 170 קמש זה לא הרבה, גם הפוקוס של אמא שלי נוסעת ככה, גם הZX1.4 שהיה נסע ככה, אז זה נחשב ספורט ?
לי יש ג'ימני ואני בא מעולם האופנועים ואחכ פיג'ו 206 1.6 שמכונה "ספורט" אבל היא סתם אוטו מעפן שמגיע ל200 בלחץ אטומי מאוד.

אני לא צריך ולא רוצה לפרט לגבי ג'ימני, אבל אני יכול להגיד לך שזה הרכב היחיד שירסן אותך, כי הוא לא מסוגל לעבור את ה135 קמש (ברצינות) ולא נעים בכלל לנסוע מעל 100
אם תקנה גלופר אז תוכל לנסוע גם 150 ודי בכיף למען האמת (טורבו דיזל).
איך האוטו ? בשטח לא להיט ביחס לרכבים אחרים בסגמנט שלו (טרופר פג'רו וכד'), בכביש זה ג'יפ ומבחינתי שום ג'יפ הוא לא כיף בכביש אז אני לא יודע.
לגבי הדלק בגלופר זה 1:8 בערך, על סולר (אין מנועי בנזין ממה שאני יודע), תחזוקה סבירה אני לא שמעתי על בעיות או טענות.

gooja
14-04-09, 10:16
מיק, אל תיעלב. אתה מציג עצמך כחובב מהירות, אבל נוהג במזדה בת 12...
גאלופר הוא הרכב האיטי ביותר שתצליח למצוא, למעט מוסו ודיסקברי דיזל ישן.מאוד לא מומלץ, ומתבטא במחיר.
הספורטאז' מהיר יחסית, חזק, ומפתיע בעבירותו, עם פוטנציאל בינוני,והטרופר 97 ייתן לך את הפשרה הסבירה ביותר לשטח ולכביש.
אם אתה מחפש את המהיר ביותר, ג'ימי 96 הוא התרופה שאתה מחפש, אבל עבירותו פחותה מהספורטאז' והטרופר. קח בחשבון צריכת דלק של 1:5 במרבית רכבי השטח - המונעים בבנזין - למעט הויטארה והג'ימני.
(לשאלתך, מניסיון, אחרי ג'ימי, דיסקברי, פאג'רו וכיום טרופר).

asafk
14-04-09, 11:19
לדעתי הצנועה, אחרי שקראתי שוב ושוב ואני חושב שאני מבין את הראש שלך - הספורטאג' הכי מתאים לך מכל מה שציינת. ולמרות זאת, גראנד צ'רוקי, לא משנה אם 4 ליטר או 8 צילינדרים - ייתן לך צריכת דלק דומה לשל הספורטאג' והוא יותר כיפי בכל מובן, אם כי הסה"כ הוצאה עליו עשויה להיות יותר גבוהה לאורך זמן.
משהו חשוב על צריכת דלק - מכוניות צורכות דלק לפי המשקל שלהן ושטח החתך שלהן. זה לא קשור כמעט בכלל לנפח המנוע (אלא אם כן אתה נוסע אך ורק בעיר, ואז נפח המנוע משפיע מאוד).
כיוון שציינת שהרכב מיועד לסופי שבוע בלבד - אל תקנה בהמת דיזל. האחזקה שלהם יקרה יותר, ההוצאות הקבועות גבוהות יותר, וזה משתלם רק למי שנוסע קילומטרז' גבוה יותר. אני לא יודע מה נקודת האיזון, אבל במכוניות כה ישנות, אני ממליץ חד משמעית על בנזין.

אסף.

knight
14-04-09, 14:35
על מה אתה נוסע עכשיו?על איזה ג'יפ החלטת ללכת?התחושות שלי הן בדיוק כמו שלך,הגיע הזמן למצוע טירוף אחר,שטח!

אני בתהליכים...
נוטה לכיוון ג'יפ אמריקאי,בנזין,מנוע גדול. עדיפות ראשונה לרנגלר,או משהו אחר של JEEP.

mik
14-04-09, 16:39
בסדר חברה,אני מבין את העקיצות לגבי המהירות,אך חשוב להבהיר:
1.ציינתי שהמאזדה עדיין מדביקה לכיסא כשמאיצים על 170 קמ"ש,היא מגיעה מעל 210,שזה הכי גבוה שעשיתי,כי ברגעים האלה אני תמיד נזכר שהחיים חשובים יותר.
2.לא לכל חובב מהירות יש ת'ג'ובות לאימפרזה טורבו 2008,מסתפקים במה שיש,ובמה שהיה זה האוטו הכי משתלם ומתאים שמצאתי.
3.בגדול זה משמח וגם מעציב שיש עוד המון כמוני שמצפצפים על החוק.
4.המטרה היתה יעוץ לגבי ג'יפ ראשון,אחד שדווקא רגוע בכביש.

mik
14-04-09, 16:40
אני בתהליכים...
נוטה לכיוון ג'יפ אמריקאי,בנזין,מנוע גדול. עדיפות ראשונה לרנגלר,או משהו אחר של JEEP.
וזה אחרי בדיקה יסודית?איזה שנה?למה דווקא אמריקאי?מה עם הדלק?

knight
14-04-09, 17:15
וזה אחרי בדיקה יסודית?איזה שנה?למה דווקא אמריקאי?מה עם הדלק?
איזה שנה? מה שנכנס לתקציב של בערך עד 120. אמריקאי כי אני מאוד אוהב את הרנגלרים ואת הג'יפים של ג'יפ, וכי אני לא אוהב טורבו דיזל מה שמאפיין את רוב היפנים, רוצה מנוע חזק בנזין.
בקשר לדלק אני לא מפחד,הייתי רגיל כבר הרבה זמן לצריכת דלק זוועתית של 1:5, 1:6

mik
14-04-09, 17:21
לדעתי הצנועה, אחרי שקראתי שוב ושוב ואני חושב שאני מבין את הראש שלך - הספורטאג' הכי מתאים לך מכל מה שציינת. ולמרות זאת, גראנד צ'רוקי, לא משנה אם 4 ליטר או 8 צילינדרים - ייתן לך צריכת דלק דומה לשל הספורטאג' והוא יותר כיפי בכל מובן, אם כי הסה"כ הוצאה עליו עשויה להיות יותר גבוהה לאורך זמן.
משהו חשוב על צריכת דלק - מכוניות צורכות דלק לפי המשקל שלהן ושטח החתך שלהן. זה לא קשור כמעט בכלל לנפח המנוע (אלא אם כן אתה נוסע אך ורק בעיר, ואז נפח המנוע משפיע מאוד).
כיוון שציינת שהרכב מיועד לסופי שבוע בלבד - אל תקנה בהמת דיזל. האחזקה שלהם יקרה יותר, ההוצאות הקבועות גבוהות יותר, וזה משתלם רק למי שנוסע קילומטרז' גבוה יותר. אני לא יודע מה נקודת האיזון, אבל במכוניות כה ישנות, אני ממליץ חד משמעית על בנזין.

אסף.
תודה אסף על האבחנה החדה
אני בעצם לא מכיר מנועי דיזל,לפי מה שאני מבין ממך:דיזל משתלם יותר מבחינת צריחת הדלק אך ההוצאות אחזקה גבוהות יותר,מצד שני הבנזין אוכל יותר אך אחזקה זולה יותר.מי שנוסע יום יום והרבה משתלם לו להחזיק דיזל בגלל החיסכון בדלק,מי שלא אז שיקח בנזין אפילו אם זה מנוע 5.2,הבנתי נכון?בכמה מתבטא ההבדל באחזקה השוטפת,תיקונים או ביטח בין שתי המנועים?

mik
14-04-09, 17:24
איזה שנה? מה שנכנס לתקציב של בערך עד 120. אמריקאי כי אני מאוד אוהב את הרנגלרים ואת הג'יפים של ג'יפ, וכי אני לא אוהב טורבו דיזל מה שמאפיין את רוב היפנים, רוצה מנוע חזק בנזין.
בקשר לדלק אני לא מפחד,הייתי רגיל כבר הרבה זמן לצריכת דלק זוועתית של 1:5, 1:6
סלח לי על הבורות,אני לא בקיא במנועי טורבו דיזל יפניים?מה בעיה איתם?למה אתה מוכן לשלם הרבה על דלק ולא להחזיק דיזל?

mik
14-04-09, 19:10
תודה רבה לכולם על העזרה!
הבעיה היא שלפני זה לא הבנתי כלום ברכבי שטח ועכשיו אני מבין אבל מבולבל לגמרי,מרוב המלצות תכלס לא ננעלתי על כלום.כרגע לפי המלצותיכם ולפי הצרכים והמגבלות שלי זה נראה כך:
1.ספורטאז' או גראנד צ'ירוקי.
2.גאלופר או טרופר בנזין או פורסטר.
3.ויטארה או ג'מיני.
אני עם עצמי נוטה :
1.גאלופר-בגלל המחיר,בגלל המנוע ובגלל האמינות(לפי רובכם).
2.ספורטאז'-בגלל המלצותיכם ובעיקר בגלל אסף.
3.ויטארה-בגלל האמינות ובגלל המראה(גם חשוב לי אגב).
גראנד צ'ירוקי וטרופר מפחידים אותי בגלל הדלק והשנתון הנמוך יחסית.פורסטר לא ראיתי אחד למכירה.ג'מיני נראה לי קצת מכוער,איטי ויקר מדי.
אשמח להמלצות אחרונות.

אור .ס.
14-04-09, 19:46
לגבי הג'ימני: על היופי אני לא אתווכח, כל אחד וצורת המבט שלו.
איטי מידי ? איך אומרים "באוטו הזה אתה לא סופר 0-100 עם סטופר, סופר עם לוח שנה" (היצרן מצהיר 17 שניות נדמה לי).
מחיר ? אם תראה לי עוד רכב, שלפני שנה נסחר ב45 אלף ש"ח, וגם היום נסחר ב45 אלף ש"ח, למרות שהמחירון ירד, מצב השוק נהיה קשה, אני אסכים איתך שמדובר ברכב "יקר".
אבל אני חולק על דעתך בעקבות שמירת הערך, ובעקבות התמורה הגבוה שמקבלים בסכום הנמוך.
אני לא חושב שיש עוד ג'יפ בארץ עם יכולות של ג'ימני בשטח, שניתן לרכוש חדש מהחברה ב108K ש"ח.

עכשיו תחשוב גם על עלויות אחזקה, שהם שוות ערך לסוזוקי סויפט נכון להיום מהנקודה שלי, ותגיד לי שוב שהרכב הזה יקר.

לטעמי האישי, עדיף אולי לשלם מעט יותר ברכישה, על רכב עם שוק חזק, אמינות טובה, תחזוקה זולה.
אגב, אם אני ירדתי מעולם של אופנועים ורכבים ממוצעים + (במוו 318 ישנה, סיטרואן ZX2.0 ועוד) לג'ימני, ומסתדר עם זה מצויין כבר 15K קמ ו7 חודשים, כל אחד יכול.

knight
14-04-09, 20:18
סלח לי על הבורות,אני לא בקיא במנועי טורבו דיזל יפניים?מה בעיה איתם?למה אתה מוכן לשלם הרבה על דלק ולא להחזיק דיזל?

אין שום בעיה איתם, והג'יפים היפנים טורבו דיזל כמו פאג'רו, לנדקורזר וכו' הם טובים מאוד ואמינים.
פשוט פחות כוס התה שלי :rolleyes: הכל עניין של סדר עדיפויות, לא הייתי מתנגד ללנדקרוזר/פג'ארו,מכוניות יפניות באופן כללי הן מעולות, אבל יש לי עדיפות ברורה לג'יפ אמריקאי זה הכל. קוריאני לא הייתי קונה פשוט בשום מצב.
בקשר לאחזקה של הדיזל אם כבר דיברת על זה, לא בטוח שחוסכים כאן הרבה, הכל תלוי בכמה אתה נוסע בשנה. אני לא נוסע הרבה באופן יום-יומי (לא מדבר על טיולים אלא לעבודה ובצורה יום יומית)

נמרוד
15-04-09, 00:05
אחרי שקראתי את השרשור, לדעתי אתה לא בכיוון. אתה לא צריך ג'יפ, מבחינתך זה יהיה בזבוז כסף ואתה תצטער עליו. אם אתה מרוצה מהלנטיסF שלך, אני מציע לך להשאר איתה, הבעייה שלך היא שהצלחת לבלבל את אשתך לעתיד והיא אשכרה מאמינה שזה רכב "ספורטיבי" ואף מסוכן... אולי פשוט תפסיק לעשות עליה דאווינים ותנהג כמו בן אדם נשוי - לפחות כשהיא איתך ברכב?

yoav
15-04-09, 00:30
למנהלי הפורום: כמו שיש שרשור נגד אלימות בליגת הראלי, וכמו שיש תגובות מידיות על תמונות של ג'יפ עובר על שדה חקלאי- ובצדק!- אולי כדאי גם להעיר הערת מערכת כשבפורום מתיחסים ל 170 קמ"ש (בכביש ציבורי לא במסלול ייעודי) כאל מהירות בסיסית ושפויה, ורק ב 210 נזכרים שהחיים יקרים...
לא מנסה לחנך אף אחד, לא מתנשא וכו'- אבל לנהוג ככה בכביש שגם אמא שלי בת ה 70 + ,עם תגובות איטיות, נוהגת בו -זו גם סוג אלימות על הכביש.

כמו שאנו מרגישים חובה להעיר למטיילים וחברי הפורום על נסיעה שלא בשבילים מסומנים, פגיעה בטבע, השארת פסולת, עליה על שדה חקלאי או אי סגירת שער בקר- לא צריך להתבייש ולהעיר בפורום על נהיגה בכבישים ציבוריים במהירויות שאינן מותרות על פי חוק, ו"לצנזר" תגובות כאלו. לך תדע מי קורא אותן ואיזו השראה הוא שואב מהפורום.
לו אני מנהל פורום, אז הזמנה לנתיבי אילון ל "חויה של מהירות" היא עילה לטעמי למחיקה.

לנוהגים- ההערה באה ממקום ידידותי לחלוטין, על גבול הבקשה להתחשבות.
נא לקבל אותה בהתאם.

חג שמח.

mik
15-04-09, 13:05
לגבי הג'ימני: על היופי אני לא אתווכח, כל אחד וצורת המבט שלו.
איטי מידי ? איך אומרים "באוטו הזה אתה לא סופר 0-100 עם סטופר, סופר עם לוח שנה" (היצרן מצהיר 17 שניות נדמה לי).
מחיר ? אם תראה לי עוד רכב, שלפני שנה נסחר ב45 אלף ש"ח, וגם היום נסחר ב45 אלף ש"ח, למרות שהמחירון ירד, מצב השוק נהיה קשה, אני אסכים איתך שמדובר ברכב "יקר".
אבל אני חולק על דעתך בעקבות שמירת הערך, ובעקבות התמורה הגבוה שמקבלים בסכום הנמוך.
אני לא חושב שיש עוד ג'יפ בארץ עם יכולות של ג'ימני בשטח, שניתן לרכוש חדש מהחברה ב108K ש"ח.

עכשיו תחשוב גם על עלויות אחזקה, שהם שוות ערך לסוזוקי סויפט נכון להיום מהנקודה שלי, ותגיד לי שוב שהרכב הזה יקר.

לטעמי האישי, עדיף אולי לשלם מעט יותר ברכישה, על רכב עם שוק חזק, אמינות טובה, תחזוקה זולה.
אגב, אם אני ירדתי מעולם של אופנועים ורכבים ממוצעים + (במוו 318 ישנה, סיטרואן ZX2.0 ועוד) לג'ימני, ומסתדר עם זה מצויין כבר 15K קמ ו7 חודשים, כל אחד יכול.
כשחושבים על זה לעומק עם מבט מפוקס לעתיד אתה צודק לחלוטין.העניין שאין לי תקציב כזה,אני לא הולך להיות בינתיים חיית שטח והוא פשוט לא עושה לי את זה,ויטארה הרבה יותר הגיונית מבחינתי,איך היא מול הג'מיני?אותן תכונות?

mik
15-04-09, 13:10
למנהלי הפורום: כמו שיש שרשור נגד אלימות בליגת הראלי, וכמו שיש תגובות מידיות על תמונות של ג'יפ עובר על שדה חקלאי- ובצדק!- אולי כדאי גם להעיר הערת מערכת כשבפורום מתיחסים ל 170 קמ"ש (בכביש ציבורי לא במסלול ייעודי) כאל מהירות בסיסית ושפויה, ורק ב 210 נזכרים שהחיים יקרים...
לא מנסה לחנך אף אחד, לא מתנשא וכו'- אבל לנהוג ככה בכביש שגם אמא שלי בת ה 70 + ,עם תגובות איטיות, נוהגת בו -זו גם סוג אלימות על הכביש.

כמו שאנו מרגישים חובה להעיר למטיילים וחברי הפורום על נסיעה שלא בשבילים מסומנים, פגיעה בטבע, השארת פסולת, עליה על שדה חקלאי או אי סגירת שער בקר- לא צריך להתבייש ולהעיר בפורום על נהיגה בכבישים ציבוריים במהירויות שאינן מותרות על פי חוק, ו"לצנזר" תגובות כאלו. לך תדע מי קורא אותן ואיזו השראה הוא שואב מהפורום.
לו אני מנהל פורום, אז הזמנה לנתיבי אילון ל "חויה של מהירות" היא עילה לטעמי למחיקה.

לנוהגים- ההערה באה ממקום ידידותי לחלוטין, על גבול הבקשה להתחשבות.
נא לקבל אותה בהתאם.

חג שמח.
יואב תתפלא אבל אני איתך לחלוטין בגלל זה אני יורד מזה,אך יש לי בעיה עם המחיקות,אתה חי במדינה שנותנת חופש ביטוי וצנזורה כזאת די פוגעת,אני לא חושב שזה נותן השראה יותר מאשר האלימות והפורנו שכל ילד קטן יכול למצוא ברשת בכל זמן נתון,אם היו לי ילדים היתי יותר מודאג מזה ולא מאיזה פורום של ילדים מגודלים שהרכבים הם הצעצועים שלהם.

mik
15-04-09, 13:15
אחרי שקראתי את השרשור, לדעתי אתה לא בכיוון. אתה לא צריך ג'יפ, מבחינתך זה יהיה בזבוז כסף ואתה תצטער עליו. אם אתה מרוצה מהלנטיסF שלך, אני מציע לך להשאר איתה, הבעייה שלך היא שהצלחת לבלבל את אשתך לעתיד והיא אשכרה מאמינה שזה רכב "ספורטיבי" ואף מסוכן... אולי פשוט תפסיק לעשות עליה דאווינים ותנהג כמו בן אדם נשוי - לפחות כשהיא איתך ברכב?
שלום נמרוד
לדעתי אתה לא בכיוון,ואני די מתפלא מתגובתך:confused:,אני רוצה ג'יפ מהרבה סיבות שאחת מהן היא נהיגה שפויה,כמו שאתה לא עושה דאווינים כשאתה מטפס על סלעים וצוקים כך אני לא עושה עליה כשאני טס בכביש,כל אחד והקטע שלו,יציאה אומללה מצידך.אין רכבים מסוכנים יש נהגים כאלה.

אור .ס.
15-04-09, 13:35
היי, אם אין תקציב ניתן לחכות עוד קצת ולחסוך.
ויטרה לא רעה בכלל בשטח, בכביש היא מעט יותר הגיונית בעקבות מנוע 1.6, אבל היא צורכת יותר דלק, גם מדובר ברכב ישן (סביבות שנת 94 או 95 בתקציב שלך).

עם האופי שאתה דורש לשטח, לא יהיה לך שום בעיה להסתדר בויטרה.

idanabuhav
15-04-09, 13:41
שלום לכולם!
אני בן 30,חולה מהירות,נוסע על מאזדה ספורט,אוטוטו בחופה ובעקבות בקשות של ארוסתי החלטתי לרדת מהמהירות ולעבור לשטח.חבר הציע לי דיסקוברי 97 הדגם המפואר ובמצב טוב,בעקבות חיפושי באינטרנט הגעתי אל הפורום המדהים שלכם.אין לי שמץ ברכבי שטח וממש לא בא לי הרפתקאות,לארוסתי יש מאזדה משלה,התקציב שלי 35000,אני רוצה ג'יפ שלא יקרע אותי בהוצאות,הג'יפ מיועד בעיקר לסופי שבוע,לא ממש מתכוון לטפס על צוקים מקסימום לרדת לים ולעלות לצפון,גיר אוטומטי,לא שתיין ולא בעייתי-בתמורה מבטיח אהבה ודאגה.תמליצו לי בבקשה על משהו אמין,אגב מה לגבי הדיסקוברי?הגודל קצת מלחיץ אותי.תודה לכל המגיבים.

חבל מאוד שאף אחד מיכן לא שם לב לאופי הנהג - האם אנחנו באמת רוצים כל מיני "חולי מהירות" שנוסעים על רכבי שטח כבדים וקטלניים ?

הכותב אמנם נשמע נחמד ואנטליגנטי- לא הערס המצוי הנוהג על רכב שטח תוך אי התחשבות בחיי אדם- ויחד עם זאת אני ממליץ לו לטובת כולנו להישאר על רכב נמוך- ככה לפחות קטנים סיכויו להרוג ביחס למי שמשתולל עם רכב שטח גבוה\ כבד.

yoav
15-04-09, 14:24
יואב תתפלא אבל אני איתך לחלוטין בגלל זה אני יורד מזה,אך יש לי בעיה עם המחיקות,אתה חי במדינה שנותנת חופש ביטוי וצנזורה כזאת די פוגעת,אני לא חושב שזה נותן השראה יותר מאשר האלימות והפורנו שכל ילד קטן יכול למצוא ברשת בכל זמן נתון,אם היו לי ילדים היתי יותר מודאג מזה ולא מאיזה פורום של ילדים מגודלים שהרכבים הם הצעצועים שלהם.

חג שמח
תתפלא כמה כן שואבים רעיוונת מהפורום הזה.
לפני שנים כשקניתי את הסמוראי, הבעלים הקודמים שלו אפילו לא ידע איך לשלב את ה 4X4 כך שהסברים ממנו לא היו לי, ולא היה לי אף חבר עם ג'יפ. הרבה מהידע והרעיונות מה עושים עם הסמוראי ומה הוא מסוגל לעשות שאבתי מפה, וגם הרבה מהדברים מה לא כדאי לנסות ולעשות איתו. נימוסים בשטח, עשה ואל תעשה, מה מסוכן ומה לא- זה הרבה תושב"ע (תורה שבעל פה) ואפשר לספוג לא מעט ידע מקריאה בשרשורים.
ובשרשור הספציפי הזה מופיעות כמה שורות שמאוד מדאגיות אותי, ומדאיג אותי שנהגים אחרים, ואולי כאלו שחדשים בתחביב, עשוים לקחת מהן דוגמא:

ציטוטים נבחרים
"..היי, 170 קמש זה לא הרבה, גם הפוקוס של אמא שלי נוסעת ככה, גם הZX1.4 שהיה נסע ככה, אז זה נחשב ספורט ?
לי יש ג'ימני ואני בא מעולם האופנועים ואחכ פיג'ו 206 1.6 שמכונה "ספורט" אבל היא סתם אוטו מעפן שמגיע ל200 בלחץ אטומי מאוד.
אני לא צריך ולא רוצה לפרט לגבי ג'ימני, אבל אני יכול להגיד לך שזה הרכב היחיד שירסן אותך, כי הוא לא מסוגל לעבור את ה135 קמש (ברצינות) ולא נעים בכלל לנסוע מעל 100
אם תקנה גלופר אז תוכל לנסוע גם 150 ודי בכיף למען האמת (טורבו דיזל)."

-"ג'ימני לא עובר 135..." למי שעובר מרכב נמוך לגי'פ קטן וחסר יציבות כמו הג'ימני (ויש לי כזה) - גם 110 זו לא בדיוק המלצה טובה.
-"בגלופר תוכל לנסוע 150 די בכיף" (?!?!?)- לא כשאני באותו כביש אני מקוה...

אם מישהו היה כותב פה הודעה שלנסוע על שדה חרוש זה כיף, ולהשליך פסולת בחניון לילה זו מצווה, ושמומלץ לנסות ולעלות את המדרגה במצלעות ב 2X4 עם עיניים עצומות - כי זה ממש מגניב- ההודעה שלו היתה נמחקת, במקרה הטוב, על ידי מנהלי הפורום.
זה לא שונה לדעתי במקרה הזה.

בכל מקרה אם ג'יפ יגרום לך לנסוע לאט- אני מוכן להשתתף במימון!:p
מה שלא תרכוש
תתחדש , תהנה, ותברור את העצות שאתה מקבל.
יואב.

mik
15-04-09, 15:19
[quote=אור .ס.;242486]היי, אם אין תקציב ניתן לחכות עוד קצת ולחסוך.
ויטרה לא רעה בכלל בשטח, בכביש היא מעט יותר הגיונית בעקבות מנוע 1.6, אבל היא צורכת יותר דלק, גם מדובר ברכב ישן (סביבות שנת 94 או 95 בתקציב שלך).

עם האופי שאתה דורש לשטח, לא יהיה לך שום בעיה להסתדר בויטרה.[/quot
אור תודה.
כמה דלק הויטארה צורכת?איך היא בכביש?השנתון הנמוך הוא בעייתי?הבנתי שזה רכב מאוד אמין.
הא אני מציע שלא תעודד פה נהיגה מהירה,אחרת חברי הכנסת פה יקימו נגדך ועדת חקירה!

mik
15-04-09, 15:29
חבל מאוד שאף אחד מיכן לא שם לב לאופי הנהג - האם אנחנו באמת רוצים כל מיני "חולי מהירות" שנוסעים על רכבי שטח כבדים וקטלניים ?

הכותב אמנם נשמע נחמד ואנטליגנטי- לא הערס המצוי הנוהג על רכב שטח תוך אי התחשבות בחיי אדם- ויחד עם זאת אני ממליץ לו לטובת כולנו להישאר על רכב נמוך- ככה לפחות קטנים סיכויו להרוג ביחס למי שמשתולל עם רכב שטח גבוה\ כבד.
נו באמת!!!
אם לא היית נשמע כמו החנון המצוי יש אופציה שגם אתה ערס מצוי לא?מי משתולל?מי הורג?באיזה סרט אתה חי?בטח פורמולה 1 על פי השקפתך זו חבורת ערסים רוצחים!!!!לא ידעתי שיש ג'יפאים הומואים!כולה רציתי ג'יפ חמוד לעשות איתו טיולים בצפון.

mik
15-04-09, 15:32
חג שמח
תתפלא כמה כן שואבים רעיוונת מהפורום הזה.
לפני שנים כשקניתי את הסמוראי, הבעלים הקודמים שלו אפילו לא ידע איך לשלב את ה 4X4 כך שהסברים ממנו לא היו לי, ולא היה לי אף חבר עם ג'יפ. הרבה מהידע והרעיונות מה עושים עם הסמוראי ומה הוא מסוגל לעשות שאבתי מפה, וגם הרבה מהדברים מה לא כדאי לנסות ולעשות איתו. נימוסים בשטח, עשה ואל תעשה, מה מסוכן ומה לא- זה הרבה תושב"ע (תורה שבעל פה) ואפשר לספוג לא מעט ידע מקריאה בשרשורים.
ובשרשור הספציפי הזה מופיעות כמה שורות שמאוד מדאגיות אותי, ומדאיג אותי שנהגים אחרים, ואולי כאלו שחדשים בתחביב, עשוים לקחת מהן דוגמא:

ציטוטים נבחרים
"..היי, 170 קמש זה לא הרבה, גם הפוקוס של אמא שלי נוסעת ככה, גם הZX1.4 שהיה נסע ככה, אז זה נחשב ספורט ?
אם תקנה גלופר אז תוכל לנסוע גם 150 ודי בכיף למען האמת (טורבו דיזל)."

-"ג'ימני לא עובר 135..." למי שעובר מרכב נמוך לגי'פ קטן וחסר יציבות כמו הג'ימני (ויש לי כזה) - גם 110 זו לא בדיוק המלצה טובה.
-"בגלופר תוכל לנסוע 150 די בכיף" (?!?!?)- לא כשאני באותו כביש אני מקוה...

אם מישהו היה כותב פה הודעה שלנסוע על שדה חרוש זה כיף, ולהשליך פסולת בחניון לילה זו מצווה, ושמומלץ לנסות ולעלות את המדרגה במצלעות ב 2X4 עם עיניים עצומות - כי זה ממש מגניב- ההודעה שלו היתה נמחקת, במקרה הטוב, על ידי מנהלי הפורום.
זה לא שונה לדעתי במקרה הזה.

בכל מקרה אם ג'יפ יגרום לך לנסוע לאט- אני מוכן להשתתף במימון!:p
מה שלא תרכוש
תתחדש , תהנה, ותברור את העצות שאתה מקבל.
יואב.
רעיונות,עזרה וידע-בטוח.אין פה ילדים שמקבלים השראה ממישהו שהם לא מכירים לנסיעה מהירה.תעשה לי טובה.בהתחלה נתת לי אחלה תגובות,משהו השתבש?אגב אני שף מצליח,אתה רוצה אולי לפתוח לי גם מסעדה?

nirs
15-04-09, 15:48
הגיע הזמן למצוע טירוף אחר,שטח!

השטח לא פחות מסוכן (אפילו יותר) מנהיגת כביש, ומ"טירוף" בשטח עתה עשוי להרוג את עצמך, אשתך לעתיד וכל מי שאתך בגי'פ.
גיפים הם בהגדרה רכבים פחות בטוחים ויציבים בכביש כמו גם לרובם (להוציא את הקטנים) אפקט נזק הרסני הרבה יותר במקרה של תאונה.

asafk
15-04-09, 16:39
אני חושב שתת הדיון מוצה. בבקשה לחזור לנושא המקורי.

אסף.

אור .ס.
15-04-09, 21:59
היי, דלק באיזור 1:7 אם אני לא טועה.
לגבי אמינות, אמינה ככל שתהיה, גם לה יש את גבולות ההתעללות, כמובן שרכב שנת 95 עם 200 אלף או רכב שנת 2000 עם 150 אלף יפגינו אמינות שונה לחלוטין, כי זה עוד בלאי מצטבר ועוד שנים בכביש.

-->