PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחירים נמוכים מאוד של ג'יפ ליברטי

knight
12-04-09, 10:02
מה פשר המחירים הנמוכים של ג'יפ ליברטי? אני רואה מחירים של 95 אלף לשנת 2004...
לעומת זאת צ'ירוקי מ-2001 נמכר באותו מחיר או יותר.
מה קורה כאן?
האם ליברטי הוא סוג צ'ירוקי? הבנתי שזה דגם לא רע, זאת אומרת פחות מהרנגלר אבל יותר טוב מהקומפאס שהוא לא באמת ג'יפ. המנוע לא רע סה"כ גם.
מה אתם אומרים עליו? נשמע לי כבחירה מאוד רציונאלית אני אוכל לבחור אוטו יחסית חדש בהרבה פחות כסף מאשר מכוניות אחרות שהתלבטתי עליהן, וסה"כ מדובר בJEEP.
איך הוא סה"כ הכל?

דרור ברלי
12-04-09, 10:27
ליברטי הוא המחליף של הצ'רוקי. בחלק מהשווקים גם הוא נקרא צ'רוקי.
קצת יותר מרווח, יותר נוח, מתורבת ומודרני. בעיקר על הכביש.
מתלה קדמי נפרד. אחורי סרן חי.

הליברטי נמוך מאוד. יכולת השטח במצב סטנדרטי פחותה משמעותית מצ'רוקי.

מנוע: ה-V6 לא רע, אבל המנוע הטורי הישן של הצ'רוקי הרבה יותר טוב. בעיקר בשטח.
יש גם דגם דיזל CRD - אותו המנוע שמגיע עכשיו בסופה 3. בליברטי הוא מספק 150 כ"ס, הביצועים טובים וצריכת הדלק שפויה. אין לי מושג לגבי אמינות.

שיפורים: גם לליברטי כבר יש שיפורים מפה ועד הודעה חדשה שמחזירים לו את הכבוד והופכים אותו לרכב שטח ראוי, אבל בסה"כ הכלי רחוק מלהפוך למיתולוגיה כמו הצ'רוקי.

itayt
12-04-09, 11:44
כל מה שדרור אמר כמובן נכון.
לגבי המחירים, כיוון שהצי'רוקי המקורי לא הגיע לארץ בצורה מסודרת, אין הרבה ממנו ולכן עקב ההיצע הנמוך המחיר גבוהה לעומת הליברטי ששווק בארץ בכמות לא קטנה גם בשנתונים 2004 אבל בעיקר בשוק הליסינג בשנתונים 2006 ולכן המחיר יחסית נמוך.
לדעתי האישית עדיף הליברטי כי הוא יותר חדש והמחיר יותר שפוי, לגבי הצריכה של ה CRD מדובר ב 1 ליטר ל 8 ק"מ שזה די הרבה לדיזל, הבנזין כמובן יותר בזבזן.
לצ'ירוקי 2 סרנים חיים ולכן יש לו אופציה להפוך למפלצת שטח אמיתית אם יש לך את הכסף הזמן והביצים לעמוד מול בוחן תנועה...
גם את הליברטי אפשר להגביה קצת, לנעול אותו והוא נותן תמורה מצויינת, בפנים הרכב מפנק ונותן הרגשה של רכב שטח אמריקאי מודרני.

knight
12-04-09, 11:54
תודה רבה, אני חושב שהליברטי יכול להתאים לי כמתחיל בשטח.
שנתון גבוה, קילומטרז' נמוך, ג'יפ כמעט חדש, מפתה מאוד.
זה לא רנגלר אבל עדיין הייתי מעדיף אותו על ג'יפ יפני דיזל.
מה העלות של שיפצור כזה ג'יפ לאחד שיתאים לשטח בינוני +, מה צריך לעשות? הגבהות? מיגונים? דברים אחרים?

דרור ברלי
12-04-09, 13:02
כשהליברטי היה חדש, הוא היה יקר מדי. המחיר היה בשכונה של כלים גדולים ברמה גבוהה יותר כמו פאג'רו ודיסקברי TD5.
היום, כשהמחיר של ליברטי יד שנייה חזר למציאות, הוא באמת נותן תמורה מצוינת.

עצה לפני שיפור: לפני ששופכים כספים רבים בשיפורים, מתחילים לנסוע עם הרכב כמות שהוא.
תיסע, תרגיש אותו. תלמד אותו. ורק אחר כך, מה שמרגיש לך שצריך שידרוג - תשדרג. בתור התחלה: צמיגי AT, מיגון והגבהה קלה (2 אינץ' בערך, לא יותר) יספקו כל צורך של רכב טיולים ברמת בינוני+ שגם נוח ומתאים לשימוש יומיומי .

לטעמ יהאישי בלבד - ואולי יחלקו עלי כאן - אין טעם לשדרג רכב כמו ליברטי לאקסטרים, כי הוא לא ג'יפ אקסטרים. הוא רחוק מלהיות רנגלר או צ'רוקי וגם רוב היפנים שאתה לא כל כך אוהב, טובים ממנו בשטח... מה לעשות. יש גבול מאוד ברור למה שניתן לעשות איתו, ושיפורים מוגזמים יפגמו בשימושיות ובבטיחות שלו על הכביש. על חוקיות לא מדברים כאן...

knight
12-04-09, 19:07
כשהליברטי היה חדש, הוא היה יקר מדי. המחיר היה בשכונה של כלים גדולים ברמה גבוהה יותר כמו פאג'רו ודיסקברי TD5.
היום, כשהמחיר של ליברטי יד שנייה חזר למציאות, הוא באמת נותן תמורה מצוינת.

עצה לפני שיפור: לפני ששופכים כספים רבים בשיפורים, מתחילים לנסוע עם הרכב כמות שהוא.
תיסע, תרגיש אותו. תלמד אותו. ורק אחר כך, מה שמרגיש לך שצריך שידרוג - תשדרג. בתור התחלה: צמיגי AT, מיגון והגבהה קלה (2 אינץ' בערך, לא יותר) יספקו כל צורך של רכב טיולים ברמת בינוני+ שגם נוח ומתאים לשימוש יומיומי .

לטעמ יהאישי בלבד - ואולי יחלקו עלי כאן - אין טעם לשדרג רכב כמו ליברטי לאקסטרים, כי הוא לא ג'יפ אקסטרים. הוא רחוק מלהיות רנגלר או צ'רוקי וגם רוב היפנים שאתה לא כל כך אוהב, טובים ממנו בשטח... מה לעשות. יש גבול מאוד ברור למה שניתן לעשות איתו, ושיפורים מוגזמים יפגמו בשימושיות ובבטיחות שלו על הכביש. על חוקיות לא מדברים כאן...

ובקשר לחוקיות- האם הגבהה תעשה לי בעיה בטסטים? הרכב באמת לא ניראה גבוה מספיק.
חשבתי להתחלה לא להשתגע רק הגבהה ומיגון. מזה צמיגי AT?

sgill
12-04-09, 19:09
לדעתי המחיר יותר נמוך ממה שכתבת,

שכן שלי מכר 2005 עם 26 אלף ק", של אשתו, לא ראה שטח (גם בקושי כביש) ב 92 אלף.

itayt
12-04-09, 19:56
לגבי המחיר כמעט חבר קנה 2005 ב 85 אלף יד ראשונה ממוגן עם צמיגי BF, זה זמן טוב היום למי שרוצה לקנות.
לגבי חוקיות, לא תהיה לך בעיה עם הגבהה של 2-2.5 אינצ', תקפיד לעשות במקום טוב וסט קפיצים ועלים של חברה טובה, תבדוק בגטוס למרות שהם יקרים קצת שווה לפחות לבדוק מחיר.
גם אני מסכים עם דרור (אל תהיה מופתע דרור...) לגבי עניין השפצור, סע עם הרכב קצת, אם אתה מפחת תתחיל עם מיגונים ומשם תחליט.
סדר העבודה לדעתי צריך להיות ישור קו-> מיגונים-> צמיגים-> הגבהות-> נעילות-> טמבון-> כננת...
אה כן, קודם צריך לקנות רכב...
אל תפחד מה CRD הוא נוסע מעולה ומרגיש מאוד חזק, יש גם לדיזל יתרונות מסויימים מבחינת מומנט מעבר לחסכנות שלו בדלק.

דרור ברלי
13-04-09, 00:04
לגבי המחיר כמעט חבר קנה 2005 ב 85 אלף יד ראשונה ממוגן עם צמיגי BF, זה זמן טוב היום למי שרוצה לקנות.
לגבי חוקיות, לא תהיה לך בעיה עם הגבהה של 2-2.5 אינצ', תקפיד לעשות במקום טוב וסט קפיצים ועלים
בטח התכוונת לבולמים... אין ברכב הזה קפיצי עלים.
של חברה טובה, תבדוק בגטוס למרות שהם יקרים קצת שווה לפחות לבדוק מחיר.
גם אני מסכים עם דרור (אל תהיה מופתע דרור...) לגבי עניין השפצור, סע עם הרכב קצת, אם אתה מפחת תתחיל עם מיגונים ומשם תחליט.
סדר העבודה לדעתי צריך להיות ישור קו-> מיגונים-> צמיגים-> הגבהות-> נעילות-> טמבון-> כננת...
אני לא אוהב את המושג "הגבהה". הגבהה לכשעצמה (בודיליפט למשל) לא עושה שום דבר טוב לאף רכב. אתה מתכוון לקיט מתלים שנותן קצת גובה ועוד קצת מהלך. חשוב מאוד לא להתקמצן על איכות הבולמים. האימרה השחוקה "מה שעולה כסף שווה כסף" יותר מאשר נכונה בכל מה שקשור לבולמים...
אה כן, קודם צריך לקנות רכב...
אל תפחד מה CRD הוא נוסע מעולה ומרגיש מאוד חזק, יש גם לדיזל יתרונות מסויימים מבחינת מומנט מעבר לחסכנות שלו בדלק.

במחירים כאלה - הליברטי נראה אחרת לגמרי - אשכרה מציאה...

itayt
13-04-09, 10:02
כמובן שאתה צודק דרור לגבי הקפיצי עלים, הראש שלי היה בצ'ירוקי ולא בליברטי...
לגבי הגבהה לא התכוונתי חס וחלילה לבושינגים אלה לסט קפיצים בולמים .
הליברטי אכן מציאה במחירים של היום ולמשפחות קטנות זה ממש מושלם.

knight
14-04-09, 20:47
שאני אדע למה אני ניכנס אולי:
מה העלות המשוערת של סט קפיצים/בולמים ומיגון תחתון?

itayt
14-04-09, 21:27
סט קפיצים בולמים בין 7-8 אלף, מיגונים בין 1.5-3

knight
14-04-09, 22:10
סט קפיצים בולמים בין 7-8 אלף, מיגונים בין 1.5-3

חשבתי שבולמים וקפיצים זה יהיה סביבות ה-6. טוב 10 אלף השקעה זה לא נורא אם זה יתן לי יכולת שטח טובה והמחיר של הג'יפ נמוך יחסית ככה שישאר לי עוד קצת עודף.
איך הגודל של הג'נטים והצמיגים שבאים?

asafk
14-04-09, 23:31
המידה המקורית היא בערך 29" על חישוק 16 או 17.
(הערת אגב - בעולם השטח המידה החשובה לנו היא הקוטר החיצוני, עזוב את המידה המדוייקת שהיא, במקרה הזה, ככל שאני זוכר ותיכף יתקנו אותי אם אני לא - 235/65R17 שזה קוטר כמו של דיסקברי2 , למשל, אבל פחות מהרבה כלים אחרים בקטגוריה)

אסף.

נמרוד
14-04-09, 23:44
קיט 2.5 אינץ' של ראסטיס - 465$
http://rustysoffroad.com/mm5/merchant.mvc?Screen=PROD&Store_Code=rustys&Product_Code=RK-250A-KJ&Category_Code=sus_kj_kit

המחיר בארץ אחרי משלוח/מיסים בערך כפול.

ההתקנה - יום עבודה בתנאי מדרכה. התקנה במוסך/סדנא בטח תעלה בסביבות 1000 שקלים.

קיט ברמה הזאת + עוד כמה השלמות + צמיגי שטח מלא במידה 245/75R16 הופכים את הליברטי לג'יפ עם יכולת שטח. לא מפלצת עבירות, אבל בהחלט רכב שאפשר לטייל איתו בכיף.

knight
15-04-09, 03:06
איך אני יכול לעשות שינוי בצמיגים ולעבור טסט? או שאין דרך?
אני פשוט סבלתי בעבר המון בקטע של הטסט ורוצה להמנע.

גיא
15-04-09, 10:30
במשרד הרישוי ומכוני הטסטים יש רשימה של מה מותר ואסור לכל רכב.
אם הצמיג מאושר לרכב הנ"ל אז לא אמורה להיות לך בעיה.

אם לא, אז פשוט אל תקנה צמיג שלא מתאים לרכב.

kobiarava
15-04-09, 10:43
מה לגבי זמינות של נעילות אוטומאטיות זולות? כמה שידוע לי, הליברטי לא נוסע על סרני דנה אלא קרייזלר. ARB בטוח יש, אבל המחיר... חוסר בנעילות זמינות עשוי להיות קצת בעייתי, בעיקר בשילוב עם מתלים קצרי מהלך, ולכן להרחיק את הליברטי ממסלולים רבים בהם ה-SUV'ים היפאנים בעלי הנעילות המקוריות (טויוטה, פג'ארו), או מוגבלי ההחלקה למיניהם, יעברו בלי הרבה דרמות.

קובי

knight
15-04-09, 11:20
מה לגבי זמינות של נעילות אוטומאטיות זולות? כמה שידוע לי, הליברטי לא נוסע על סרני דנה אלא קרייזלר. ARB בטוח יש, אבל המחיר... חוסר בנעילות זמינות עשוי להיות קצת בעייתי, בעיקר בשילוב עם מתלים קצרי מהלך, ולכן להרחיק את הליברטי ממסלולים רבים בהם ה-SUV'ים היפאנים בעלי הנעילות המקוריות (טויוטה, פג'ארו), או מוגבלי ההחלקה למיניהם, יעברו בלי הרבה דרמות.

קובי
ובשפה פשוטה למתחיל?:confused:

itayt
15-04-09, 14:05
קודם כל לדעתי יש לו איזה מערכת של jeep שעוזרת בשטח, משהו כמו מוגבל החלקה.
לגבי נעילות אוטומטיות, אם זה רכב שישמש גם ליום יום למשפחה רצוי מאוד להמנע.
לאחר החלפת סט קפיצים, מהלך המתלה משתפר ואם הוא ירגיש שהוא רוצה יותר אקסטרים, יחסוך וינעל עם הזמן arb אחורי, לא צריך יותר מזה.

asafk
15-04-09, 16:45
נעילה אחורית אוטומטית? למה להמנע?

אסף.

itayt
15-04-09, 22:41
בזמנו היתה לי בסופה נעילה אחורית noslip ולא משנה מה, לא הצלחתי להתרגל אליה, הקפיצות בסיבובים שנותנים גז או מרפים מהגז יכולים לגרום לתאונה אם נוסע ברכב מישהו שלא מכיר את זה ובגלל זה אמרתי שאם זה רכב למשפחה ויש סיכוי שעוד מישהו יסע בו, לדעתי לא כדאי. אם זה רכב שרק נהג אחד יסע בו ולא מפריע לו ההתנהגות של הנעילה, אין ספק שנעילות אוטומטיות חזקות אמינות וזולות יותר מ arb , לי זה לא התאים.

asafk
15-04-09, 22:49
בהרבה כלי רכב מותקנות נעילות אחוריות אוטומטיות בלי להיות מורגשות. ועדיין- יש כאן עניין של תחושה, כך שאני מקבל את התחושה הסובייקטיבית שלך, אבל לא מסכים לקביעה הגורפת שזה לא אפשרי ברכב בו גם אחרים נוסעים.
בקיצור - לא להיות נעולים על נעילה נשלטת...

אסף.

knight
16-04-09, 11:00
אפשר קצת הסבר לגבי הנעילות שאתם מדברים עליהם? השרשור הוא של מתחיל ביותר שצריך קצת הסברים על מנת שיבין את השפה שלכם ג'יפאים ותיקים.

שלמי
16-04-09, 11:24
תתחיל מזה :

http://www.jeepolog.com/113.html

יוני5
16-04-09, 13:28
בזמנו היתה לי בסופה נעילה אחורית noslip ולא משנה מה, לא הצלחתי להתרגל אליה, הקפיצות בסיבובים שנותנים גז או מרפים מהגז יכולים לגרום לתאונה אם נוסע ברכב מישהו שלא מכיר את זה ובגלל זה אמרתי שאם זה רכב למשפחה ויש סיכוי שעוד מישהו יסע בו, לדעתי לא כדאי. אם זה רכב שרק נהג אחד יסע בו ולא מפריע לו ההתנהגות של הנעילה, אין ספק שנעילות אוטומטיות חזקות אמינות וזולות יותר מ arb , לי זה לא התאים.

או שאתה עדין כעכוזה הענוג של מלכת אנגליה, או שהנעילה היתה מותקנת בצורה שגויה.
הנו סליפ כמעט ואינה מורגשת.
המקרים היחידים בהם ניתן להרגיש בה, וגם זה בערבון מוגבל של "לפעמים", הם יציאה מחניה כשההגה מסובב עד הסוף או בפניית פרסה (בה גם ההגה מסובב עד הסוף).

למרות שאני לא מכיר אותך, אני ארשה לעצמי להמר שאתה לא מתאים לכיסא המלוכה באנגליה, מה שמותיר את האופציה של התקנה שגויה (או תקלה בנעילה).

כל הכתוב לעי"ל מתבסס על שני יסודות חזקים:
1. היתה בבעלותי סופה עם נו סליפ במשך שנתיים \ שלוש
2. התקנתי בעצמי שלושה או ארבעה נו סליפים, ומה שיותר חשוב, בגלל שאני חמור גרם, אחת לפחות התקנתי באופן שגוי, מה שגרם לתופעות מרגיזות מאוד. (אין חכם כבעל נסיון, רק חבל שהוא חמור).

בברכה,
יוני5

itayt
16-04-09, 14:55
מלכת אנגליה? עכוז? מה נהיה פה, לרגע חשבתי שאני בפורום אחר...
הנעילה היתה מותקנת בדיוק כמו שצריך ולא אמרתי שזה בלתי אפשרי לנסוע כך אבל מעצם האופן שבו עובדת נעילה אוטומטית, בסיבובים כשעוזבים את הגז ונותנים שוב גז, יש קפיצה שמה לעשות, מהגיעה מהנעילה. נוסליפ מורגשת כמו כל נעילה אוטומטית, היא רק לא נשמעת כמו כל השאר זה הכל.

יהודה גדיש
17-04-09, 00:41
כבעלים של ג'יפ ליברטי מ 2005 , הסכם עבורך מה צריך לשפר לדעתי.

שלב א':
- החלפה של הבולמים והקפיצים, המקורים רכים מדי ונמוכים. אני ממליץ על Old Man מגבהים רק 1.7" אבל לא צריך לבצע ברכב שינויים נוספים, והרכב משתנה לטובה גם בכביש וגם בשטח. עלות 7K +-
- הוספת אוזני גרירה קדימה ואחורה (ישנה אוזן אחת בלבד בכול צד)
- נעילה אחורית, לדעתי נשלטת ARB . עלות כ 9K כולל קומפרסור.

כך שב 16K ש"ח אתה מיישר קו עם רוב רכבי כבישטח.

שלב ב':
- החלפת צמיגים ל AT ומידה ל 31"
- נעילה קדמית ARB. עלות כ 6K

בסה"כ בתוצאה הסופית אתה מקבל הגבהה של 2.7" (מרווח גחון של כ 24 ס"מ).
מיגונים יש ברכב, שווה בשלב מאוחר יותר להוסיף מיגון סף.
בהצלחה

knight
17-04-09, 00:59
כבעלים של ג'יפ ליברטי מ 2005 , הסכם עבורך מה צריך לשפר לדעתי.

שלב א':
- החלפה של הבולמים והקפיצים, המקורים רכים מדי ונמוכים. אני ממליץ על Old Man מגבהים רק 1.7" אבל לא צריך לבצע ברכב שינויים נוספים, והרכב משתנה לטובה גם בכביש וגם בשטח. עלות 7K +-
- הוספת אוזני גרירה קדימה ואחורה (ישנה אוזן אחת בלבד בכול צד)
- נעילה אחורית, לדעתי נשלטת ARB . עלות כ 9K כולל קומפרסור.

כך שב 16K ש"ח אתה מיישר קו עם רוב רכבי כבישטח.

שלב ב':
- החלפת צמיגים ל AT ומידה ל 31"
- נעילה קדמית ARB. עלות כ 6K

בסה"כ בתוצאה הסופית אתה מקבל הגבהה של 2.7" (מרווח גחון של כ 24 ס"מ).
מיגונים יש ברכב, שווה בשלב מאוחר יותר להוסיף מיגון סף.
בהצלחה

אני חושב שאשאר בשלב א' ניראה לי יספיק לפחות לשנה הקרובה;)
ברור שאם היה כסף בלי סוף הייתי עושה גם את שלב ב'.
איזה מיגונים יש ברכב? אני רוצה מיגון מלא, לפי דעתי דווקא בגלל שאני מתחיל אני עלול לעשות טעויות שללא מיגון מלא אני עלול לשלם עליהן ביוקר.
חשבתי שלב א' לעשות קפיצים, בולמים ומיגון מלא.
האם הנעילות האלו הן הכרחיות? התחלתי לקרוא מהלינק שצירפו לי על הדיפרנציאל אבל קצת הסתבכתי..

kobiarava
17-04-09, 07:26
לדעתי, הנעילות לא יהיו הכרחיות בשלב הראשון, אלא רק כשאתה תתחיל להרגיש בחסרונן, כשתגיע למצבים בהם רמת השטח הטכני שתרצה לעבור בו תגביל אותך. תתחיל בצמיגים, מיגון ומתלים, צא לשטח ועם הזמן תחליט אם אתה צריך את הנעילות.

קובי

נמרוד
18-04-09, 02:10
מה שחשוב בשלב 0 כדי לקרוא לרכב "רכב שטח" זה צמיגים נורמליים, ובמקרה של ליברטי זה דורש הגבהה. יש את הקיט של אולדמן שיהודה המליץ עליו, יש את רסטי'ס שהתקננו לא מזמן בליברטי 2002, ויש עוד המון קיטים בשוק, ברמות שונות ומחירים שונים.

אם הליברטי מדבר אליך, והמחיר באמת נוח היום, זה רכב לא רע, אבל דע מראש שזה לעולם לא יהיה רכב שטח ברמה שמתקרבת לרנגלר שהיה הג'יפ הראשון ששווה את לבך, ובצדק. ליברטי גם לא יתקרב לרמה של צ'רוקי/גראנד צ'רוקי דורות קודמים.

יוני5
18-04-09, 19:40
מלכת אנגליה? עכוז? מה נהיה פה, לרגע חשבתי שאני בפורום אחר...
הנעילה היתה מותקנת בדיוק כמו שצריך ולא אמרתי שזה בלתי אפשרי לנסוע כך אבל מעצם האופן שבו עובדת נעילה אוטומטית, בסיבובים כשעוזבים את הגז ונותנים שוב גז, יש קפיצה שמה לעשות, מהגיעה מהנעילה. נוסליפ מורגשת כמו כל נעילה אוטומטית, היא רק לא נשמעת כמו כל השאר זה הכל.

1. אתה טועה.
2. מכיוון שאני לא מפקפק בנסיונך \ כשרונך המולד \ חוכמתך... אני חוזר על הסברה שהנעילה לא הותקנה כראוי. את הדיסקית עם השגם ניתן להתקין בשני אופנים, שאחד מהם, יגרום לתופעות שציינת.

בסיבובים התופעות שציינת יחשבו תקינות רק כשקוטר הסיבוב קטן מאוד (חנייה, פניית פרסה), אחרת ישנה בעיה בהתקנת הנעילה, בסרן (אתה בטוח שהוא ישר?) או במקום אחר.

אם אתה מתעקש להמשיך לטעות, זכותך, אבל אל תטעה אחרים.

יוני5

knight
18-04-09, 19:45
מה שחשוב בשלב 0 כדי לקרוא לרכב "רכב שטח" זה צמיגים נורמליים, ובמקרה של ליברטי זה דורש הגבהה. יש את הקיט של אולדמן שיהודה המליץ עליו, יש את רסטי'ס שהתקננו לא מזמן בליברטי 2002, ויש עוד המון קיטים בשוק, ברמות שונות ומחירים שונים.

.

מה רע בצמיגים שבאים עם האוטו?
והאם ההחלפה היא לצמיג רחב/גדול יותר או פשוט צמיג שונה? האם הכוונה בהחלפת צמיג גם החלפת ג'נטים למידות אחרות?

kobiarava
18-04-09, 20:14
מה רע בצמיגים שבאים עם האוטו?
והאם ההחלפה היא לצמיג רחב/גדול יותר או פשוט צמיג שונה? האם הכוונה בהחלפת צמיג גם החלפת ג'נטים למידות אחרות?

קודם כל-צמיגי שטח, בהמלצה לצמיגי AT (המכונים כביש שטח או "חצי-חצי), בהנחה שהרכב מיועד קודם כל לכביש. רצוי שיהיו הגדולים ביותר בקוטרם שניתן להרכיב באופן חוקי על הרכב, מכיוון שצמיג יותר גדול הוא בהגדרה עביר יותר, וכן בגלל שצמיג גדול מגדיל את מרווח הגחון הנקי, כולל הרמת ה"ביצים", ומרחיק את הרכב מסכנת מכות וחבטות בגחון בנסיעה בשטח. אין חובה להחליף את מידת הג'אנט, וניתן בהחלט להסתפק בצמיג בעל קוטר גדול יותר על הג'אנט המקורי.

קובי

gooli77
18-04-09, 20:34
היי, אני הבעלים של הליברטי 2002 שנימרוד דיבר עליו,
עוד כמה פרטים, שים לב, ישנם מס' מועט של ליברטים 2002 ותחילת 2003 שהגיעו לארץ ונקראים PRELOWERD, הכוונה היא לרכבים שגבוהים באינץ' בודד מרכבים חדשים יותר שנקראים איך לא?...LOWERD,

לגבי השינויים שבוצעו ועלותם, קיט של ראסטי'ס 2.5" + זרועות עליונות קדמיות + קיט ניתוק מהיר למוט מייצב קדמי עלה כ 10K, לא מומלץ להגבייה יותר מ2.5 אינץ' למרות שאפשרי כי אז נוצרות בעיות בזוית מע' ההנעה הקדמית , ניתן לפתרון אך עולה כסף...
צמיגי שטח מלא במידה 245/75/16 עולים כ- 4K, המידה המקורית הינה 235/65/16 ולא קוטר 17 כמו שאסף אמר, היבואן לא מאשר החלפת מידה, ASK NO QUESTIONS GET NO LIES...
מיגון קדמי מקורי די טוב, כלומר יחסית עבה ולכן ניתן לדחות את החלפתו אך מיגונים למיכל דלק, טרנספר וספים זה חובה, עלות כ- 5.5-7K
נעילות עדיין אין לי אך היתרונות ברורים במיוחד שגם לאחר כל השידרוגים אתה מקבל רכב עם מהלכי מתלה קצרים יחסית.. אבל... אישתי נוהגת ברכב ביום יום והיא מאוהבת בו, התנהגות הכביש כמעט ולא נפגעה, מעט רעש צמיגים ותאוצה חלשה יותר אבל עדיין אוטו רמזורים גיבור לעומת כל יפני דיזל או אפילו משפחתומטית ממוצעת!
ולא לשכוח, עלויות חלפים סבירות ויכולת טיפול עצמי מה שלא טריוויאלי ביפנים הגדולים.

knight
19-04-09, 02:01
היי, אני הבעלים של הליברטי 2002 שנימרוד דיבר עליו,
עוד כמה פרטים, שים לב, ישנם מס' מועט של ליברטים 2002 ותחילת 2003 שהגיעו לארץ ונקראים PRELOWERD, הכוונה היא לרכבים שגבוהים באינץ' בודד מרכבים חדשים יותר שנקראים איך לא?...LOWERD,

לגבי השינויים שבוצעו ועלותם, קיט של ראסטי'ס 2.5" + זרועות עליונות קדמיות + קיט ניתוק מהיר למוט מייצב קדמי עלה כ 10K, לא מומלץ להגבייה יותר מ2.5 אינץ' למרות שאפשרי כי אז נוצרות בעיות בזוית מע' ההנעה הקדמית , ניתן לפתרון אך עולה כסף...
צמיגי שטח מלא במידה 245/75/16 עולים כ- 4K, המידה המקורית הינה 235/65/16 ולא קוטר 17 כמו שאסף אמר, היבואן לא מאשר החלפת מידה, ASK NO QUESTIONS GET NO LIES...
מיגון קדמי מקורי די טוב, כלומר יחסית עבה ולכן ניתן לדחות את החלפתו אך מיגונים למיכל דלק, טרנספר וספים זה חובה, עלות כ- 5.5-7K
נעילות עדיין אין לי אך היתרונות ברורים במיוחד שגם לאחר כל השידרוגים אתה מקבל רכב עם מהלכי מתלה קצרים יחסית.. אבל... אישתי נוהגת ברכב ביום יום והיא מאוהבת בו, התנהגות הכביש כמעט ולא נפגעה, מעט רעש צמיגים ותאוצה חלשה יותר אבל עדיין אוטו רמזורים גיבור לעומת כל יפני דיזל או אפילו משפחתומטית ממוצעת!
ולא לשכוח, עלויות חלפים סבירות ויכולת טיפול עצמי מה שלא טריוויאלי ביפנים הגדולים.

תודה על ההודעה, כמה שאלות:
1)האם השינוי בצמיג יעשה לי בעיות בטסט? כי המידות הרי שונות מאשר מה שרשום ברישיון רכב.
2)מה גרם לתאוצה החלשה יותר שרשמת עליה? הרי נשארת עם 16 אינץ'
3)באיזה סדנה עשית את השיפורים?

gooli77
19-04-09, 19:29
תודה על ההודעה, כמה שאלות:
1)האם השינוי בצמיג יעשה לי בעיות בטסט? כי המידות הרי שונות מאשר מה שרשום ברישיון רכב.
2)מה גרם לתאוצה החלשה יותר שרשמת עליה? הרי נשארת עם 16 אינץ'
3)באיזה סדנה עשית את השיפורים?

תשובות,
1) כן, כל עוד מידת הצמיגים ברשיון לא תואמת את המידה בפועל יש לך בעייה בטסט.
2)קוטר החישוק (ג'אנט) נשאר 16 אבל קוטר הגלגל גדל משמעותית!
3)הכל עבודה עצמית, אה, היה גם פועל שחור אחד שכל הזמן ביקש קפה ועשה נזקים, קוראים לו נימרוד.

knight
20-04-09, 00:19
תשובות,
1) כן, כל עוד מידת הצמיגים ברשיון לא תואמת את המידה בפועל יש לך בעייה בטסט.
2)קוטר החישוק (ג'אנט) נשאר 16 אבל קוטר הגלגל גדל משמעותית!
3)הכל עבודה עצמית, אה, היה גם פועל שחור אחד שכל הזמן ביקש קפה ועשה נזקים, קוראים לו נימרוד.

אני לא מעוניין בבעיות מהסוג הזה, עברתי הרבה על הבשר שלי עם בעיות בטסטים,בוחני תנועה וכו'... ממש הספיק לי.
אפשר להחליף צמיג לאותה מידה אבל צמיג שטח כמו שאמרת לא? או שאין טעם אם לא עולים בגודל/רוחב?

gooli77
20-04-09, 01:10
אפשר להחליף צמיג לאותה מידה אבל צמיג שטח כמו שאמרת לא? או שאין טעם אם לא עולים בגודל/רוחב?

התשובה לשאלה נמצאת אצלך, אין שום דבר בחינם בעולם... שקט בטסט או קוטר גדול לעבירות, כל אחד עושה את השיקולים שלו.
בהצלחה במה שתבחר
גולי

knight
20-04-09, 10:56
התשובה לשאלה נמצאת אצלך, אין שום דבר בחינם בעולם... שקט בטסט או קוטר גדול לעבירות, כל אחד עושה את השיקולים שלו.
בהצלחה במה שתבחר
גולי
אז צמיג שטח-כביש לא יתן כלום בלי עליה במידות?

gooli77
20-04-09, 11:11
אז צמיג שטח-כביש לא יתן כלום בלי עליה במידות?

ידידי, אתה שואל שאלות ולא קורא את התשובות,
אתה יכול לעשות מה שתרצה! צמיג 50-50 במידה המקורית עדיף באחיזת שטח על צמיג כביש במידה המקורית, נכון? ידעת את התשובה לבד!
לא רוצה לשנות מידת צמיגים? אל תשנה! המחיר הוא בעבירות, האם אתה תרגיש בכלל בתשלום? אני מניח שלא!
שיהיה לך בהצלחה, רות סוף!

יואב - ויטארה
20-04-09, 11:16
יתן אבל פחות. יתן אחיזה טובה יותר מזו של צמיגי הכביש, יתן חוסן רב יותר בדפנות (צמיגי הכביש הטהורים רגישים יותר ל"צביטות" של אבנים בדפנות = יותר מועדים לחתכים המסיימים את חיי הצמיג... החיסרון במידה המקורית - לדעתי - פחות רלוונטי לנהג העושה צעדיו הראשונים בשטח: הרכב יותר נמוך אמנם אך אתה עדיין לא יודע איזה סוג של מסלולים תאהב יותר...

kobiarava
20-04-09, 13:34
לדעתי, עליה במידת הצמיג הינה חשובה מאוד, עוד לפני התעסקות בהגבהה ע"י המתלים, מהסיבה שכבר ציינתי-הגדלת קוטר הצמיג מגביהה את כל הגחון, כולל הדיפרנציאלים, ומרחיקה אותם מהקרקע, מה שחשוב שבעתיים ברכב של נהג לא מנוסה. עם גלגלי הסקייטבורד שמגיעים במקור על הרכב, מהר מאוד אתה תמצא את עצמך "נוגח" בכל אבן מזדמנת עם הביצים הפגיעות של הרכב. המלצה שלי-תרכיב את הצמיגים הכי גדולים שתוכל להרכיב באופן חוקי (או אפור, לצורך העניין). גם אלה לא יהיו גדולים במיוחד, אבל כל אינצ' של קלירנס הוא בשבילך רווח נקי.

בהצלחה-קובי

eysham
20-04-09, 16:41
לדעתי, עליה במידת הצמיג הינה חשובה מאוד, עוד לפני התעסקות בהגבהה ע"י המתלים, מהסיבה שכבר ציינתי-הגדלת קוטר הצמיג מגביהה את כל הגחון, כולל הדיפרנציאלים, ומרחיקה אותם מהקרקע, מה שחשוב שבעתיים ברכב של נהג לא מנוסה. עם גלגלי הסקייטבורד שמגיעים במקור על הרכב, מהר מאוד אתה תמצא את עצמך "נוגח" בכל אבן מזדמנת עם הביצים הפגיעות של הרכב. המלצה שלי-תרכיב את הצמיגים הכי גדולים שתוכל להרכיב באופן חוקי (או אפור, לצורך העניין). גם אלה לא יהיו גדולים במיוחד, אבל כל אינצ' של קלירנס הוא בשבילך רווח נקי.

בהצלחה-קובי

לליברטי יש ביצים??

knight
20-04-09, 21:18

בהצלחה-קובי

תודה על התשובה המפורטת, אבל מה זה תחום אפור? הרי כל מידה שלא רשומה ברישיון רכב לא תתקבל בטסט. הייתי מחליף מידה בלי לחשוב פעמיים ללא הבעיות בטסט, אבל אני לא מכיר אף אחד כרגע שיכול להעביר לי ולחסוך בעיות בטסט, ולכן כל שנה להחליף את הצמיגים למקוריים נשמע לי קצת סיבוך...
אצטרך לשקול את זה. בכל אופן כנראה ששוק הרכב על הפנים ויקח לי זמן עד שאצליח למכור את הרכב שיש לי, אז יש לי זמן לחשוב.

mik_l86
20-04-09, 23:01

בהצלחה-קובי

למה להתווכח? יש כתבות מעולות באתר
http://www.jeepolog.com/403.html
http://www.jeepolog.com/404.html
http://www.jeepolog.com/405.html
http://www.jeepolog.com/406.html
http://www.jeepolog.com/407.html

היה פעם סירטוט שהסביר מצויין על למה צמיג גדול יותר טוב לשטח לא מצאתי אותו.

asafk
30-04-09, 19:03
עכשיו אתגר לכל אלו שזרקו מחירים.
תמצאו לי ליברטי 2005 בפחות מ 90 אלף שקל. יודעים מה? לא בפחות, ב90.

ולגבי זה:

היה פעם סירטוט שהסביר מצויין על למה צמיג גדול יותר טוב לשטח לא מצאתי אותו.

קבל:
http://www.jeepolog.com/145.html

אסף.

שחר 9
04-05-09, 22:06
אם כבר מדברים על ליברטי מה אומרות הדעות בין הבנזין 3.7 לבין הדיזל 2.8 ?

נמרוד
05-05-09, 08:04
הדיזל של שנת הראשונים, שנת 2004-2005, היה מאכזב. זו היתה גרסא של 150 כ"ס, ועדיין לא היה מעודן כמו שאתה רגיל לקבל מדיזל מודרני לגמרי. הבנזין חזק ומהיר יותר כמובן, אבל לא מתקרב בתחושה ל4.0L הישן למרות הספק גבוה יותר על הנייר.

הייתי הולך על הבנזין, ולא בגלל שזו הגרסא האמריקאית, שזה איפה שג'יפים כאלו נמכרו בכמויות גדולות - זמינות של חלפים משומשים מיבוא, שיפורים, ידע...

שגיא S
05-05-09, 23:30
אם מישהו מכם היה רציני:

http://www.yad2.co.il/Cars/hotPic4X4.php?CatID=1&SubCatID=3&CarID=117028&Code=26a6a6bbc5ad19a76f6e4442f0ca938f

זה הליברטי במחיר הכי נמוך שראיתי . . .וזה דיזל.

עידו לוריה
06-05-09, 19:07
הדיזל של שנת הראשונים, שנת 2004-2005, היה מאכזב. זו היתה גרסא של 150 כ"ס, ועדיין לא היה מעודן כמו שאתה רגיל לקבל מדיזל מודרני לגמרי. הבנזין חזק ומהיר יותר כמובן, אבל לא מתקרב בתחושה ל4.0L הישן למרות הספק גבוה יותר על הנייר.

הייתי הולך על הבנזין, ולא בגלל שזו הגרסא האמריקאית, שזה איפה שג'יפים כאלו נמכרו בכמויות גדולות - זמינות של חלפים משומשים מיבוא, שיפורים, ידע...

גם אני אולך על הבנזין וזורק לו גפרור למיכל :evil:זה מכוער זה.
נימרוד עדיף תישאר עם האינדיני

gooli77
06-05-09, 20:20
גם אני אולך על הבנזין וזורק לו גפרור למיכל :evil:זה מכוער זה.
נימרוד עדיף תישאר עם האינדיני

זה מכוער זה?

עידו לוריה
06-05-09, 22:49
זה מכוער זה?

לאללה . מה זה כל הקופסא הזו מלמטה ,זה קומת קרקע או משהו כזה:D

gooli77
11-05-09, 22:18
ואלו? מכוערים?

עידו לוריה
11-05-09, 22:42
ואלו? מכוערים?

כן . אבל זה לא בדיוק אותו רכב אלו עם סרן חי מקדימה ,אבל דומה , כמו שהתמונה למטה יפה אבל זה לא טוארג או אנטר בדוגמה מקומית ,כן בכול אופן זה דומה, נחמד .תשאל כל אישה הלבש קבע אבל אצלנו זה רק מה שמתחת, המכסה מנוע כמובן :wink::wink::wink:

דורוןR
12-05-09, 21:34
מה לגבי אמינות ומחירי טיפולים.
בכל זאת זה לא רכב יפאני?

orend
02-08-16, 15:05
מעלה מהאוב. בעיקר שאלת הדיזל? VM, נכון? מכירים אותו? יודעים לטפל בו?

-->