PDA

צפייה בגרסה מלאה : טרופר אחד פחות

avirpm
18-04-09, 11:15
שלום לכל החברים
לפני יומיים טיילתי בשטח עם הילדים היה ממש טוב
בדרך חזרה לעיר על כביש במהירות 70 -80 קמש איזה בחור מבוגר קיבל בלאקאווט בזמן נהיגה וסטה למסלול שלי והתנגשנו חזיתית
פינו את כולנו לבית החולים בקיצור בריאותית "יהיה בסדר"
הבוחן אמר שיש למשפחה שלי מזל שאנחנו היינו עם גיפ כי בפרטי היה נגמר אחרת

בקיצור הטרופר ניפגע מקדימה והכריות נפתחו כנראה שיורד מהכביש

אייבי

סוזי המשתוללת
19-04-09, 00:50
העיקר אתם בסדר האוטו שיהיה לכפרות בשביל זה יש ביטוח

אומי5
19-04-09, 07:23
כל עוד רק ברזל נפגע ולא אתם, תחייך.

זה בהחלט יכל להיגמר אחרת גם עם רכב גבוה .

gooja
19-04-09, 16:01
זאת, דרך אגב התשובה לכל מי שכותב שרכב שטח פחות בטוח.(אולי דינאמית הוא פחות בטוח, אבל בזה הנהג שולט, להבדיל מרכב שקופץ לך לתוך האף). התנע בין שני רכבים בתאונה חזיתית, מתחלק לפי יחס המשקל שלהם.

noogie
15-06-12, 11:33
זאת, דרך אגב התשובה לכל מי שכותב שרכב שטח פחות בטוח.(אולי דינאמית הוא פחות בטוח, אבל בזה הנהג שולט, להבדיל מרכב שקופץ לך לתוך האף). התנע בין שני רכבים בתאונה חזיתית, מתחלק לפי יחס המשקל שלהם.

ז"א שעל הכבד יותר יופעל יותר כוח בעת ההתנגשות?

דרור ברלי
15-06-12, 13:56
הפוך גוטה, הפוך.
במהירות נתונה, רכב כבד מפעיל יותר כוח בזמן תאונה. פשוט יש לו יותר אנרגיה קינטית ("תנע" בעברית תקנית)
אז נכון שג'יפים הרבה פחות בטוחים אקטיבית (יציבים פחות, מתהפכים יותר). הסיכוי שלהם להיקלע לתאונה עצמית בעקבות החלקה/איבוד שליטה גדול הרבה יותר. בג'יפים מיושנים יש לנוסעים סיכוי להיפגע מכל מיני ברזלים בולטים וכו' והם אף עלולים להתהפך בתאונה כזו. אבל עדיין לגודל ולמשקל יש משמעות גדולה, ולרוב הפרייבטים אין סיכוי לשרוד מפגש מול רכב כביש-שטח גדול כמו טרופר.

yes1952
15-06-12, 15:05
הטרופר לכפרות
העיקר אתם בריאים ומקווה לגמרי שלמים
הכאבים בסוף עוברים קצת חריקות שיניים ושבמהרה תחזרו לכייף ולהנות
יוסי

noogie
15-06-12, 15:23
הפוך גוטה, הפוך.
במהירות נתונה, רכב כבד מפעיל יותר כוח בזמן תאונה. פשוט יש לו יותר אנרגיה קינטית ("תנע" בעברית תקנית)
אז נכון שג'יפים הרבה פחות בטוחים אקטיבית (יציבים פחות, מתהפכים יותר). הסיכוי שלהם להיקלע לתאונה עצמית בעקבות החלקה/איבוד שליטה גדול הרבה יותר. בג'יפים מיושנים יש לנוסעים סיכוי להיפגע מכל מיני ברזלים בולטים וכו' והם אף עלולים להתהפך בתאונה כזו. אבל עדיין לגודל ולמשקל יש משמעות גדולה, ולרוב הפרייבטים אין סיכוי לשרוד מפגש מול רכב כביש-שטח גדול כמו טרופר.

סבבה, זה תואם את מה שאני יודע
המשפט על התנע בלבל אותי

העיקר שמשפחה בריאה ושלמה!

omri_t
15-06-12, 17:34
העיקר שכולם בריאים ושלמים!

shmil
15-06-12, 19:09
אני די בטוח שכולם בריאים ושלמים, פשוט כי עברו שלוש שנים וחודשיים מאז התאונה, ואבי RPM כנראה אפילו ירד כבר מג'יפים, כי הוא לא נכנס לפה שנתיים .....

noogie
15-06-12, 19:11
בדיקה מהירה מעלה שאני הצעיר הפעור שהקפיץ שרשור בן 3 שנים...

מתנצל על ההקפצה, זה היה בתום לב.

-->