PDA

צפייה בגרסה מלאה : איזה שמנים שמים ל110 TDI300

torchak
20-04-09, 17:14
התחלתי לחפש וחשבתי אולי אפשר לקבל תשובה מרוכזת, כי אני בטוח שיש פה לא מעט אנשים שיודעים את זה.
יש לי את הספר רכב וראיתי שם את רשימת השמנים אבל מישהו הפחיד אותי בקשר לשמן טרנספר ואמר לי שרצוי מאוד לרכוש רק את השמן שמוכרים בחברה.
אז ככה, ממה שאני יודע:
למנוע : 15W40
לגיר : אם אני מבין נכון את מה שרשום אצלי בספר אז מדובר על שמן לגיר אוטומט. ייתכן גם לגיר ידני?
לסרנים: 80 90
לטרנספר : 80 90
לתיבת הגה : לא מפתיע, שמן כמו של גיר אוטומט

למישהו יש איזשהם השגות בקשר לזה?
האם באמת הטרנספר רגיש במיוחד ו/או להקפיד לשים שמן של חברה מסויימת?
אני סבור שהמידע הזה יכול לעזור לרבים מאיתנו.
תודה רבה,
נועם.

asafk
20-04-09, 21:39
לגבי שמן גיר - ההמלה להשתמש בנוזל ממסרה אוטומטית שונתה על ידי היצרן. מומלץ להשתמש בשמן חצי סינטטי לממסרות ידניות 75W90 שנקרא גם MTF , ברמת איכות GL-4. יש לקנות אצל ג'קי.
אפשרי להשתמש בשמן גיר רגיל מעורבב עם מעט נוזל ממסרה אוטומטית (שמוריד את הצמיגות שלו), אבל לדעתי עדיף להשקיע בשקט נפשי של השמן ה"יקר".
שמן גיר רגיל בלבד לא עובר בכל המקומות שהוא אמור, ובנוסף יש חומר בGL-5 שלאורך זמן גורם נזק לסינכרונים (מאכל אותם). הגיר יחיה ככה הרבה, אבל לא אותו דבר כמו עם השמן GL-4.

אסף.

shachar
20-04-09, 21:45
אבל מישהו הפחיד אותי בקשר לשמן טרנספר ואמר לי שרצוי מאוד לרכוש רק את השמן שמוכרים בחברה.

הפחיד הפחיד אבל התכוון לשמן גיר שם היו עושים מיקס עם שמן של אוטומטי- בטרנספר שמן כמו לדיפרנציאלים.
אבל מה אני מבין יש לי גיר אוטומטי

הודעה שנייה ברציפות שאסף עונה תוך כדי שאני כותב תגובה........
פעם הבאה שהוא באתר אני מתנתק :-)

ylrt
03-05-09, 11:21
ישנו עניין אחד שלא הבנתי... לגבי שימון ה- SWIVEL
לפי הספר, צריך לשים שמן 80-90
מצד שני, ראיתי גם שלנדרובר מוכרים שקית קטנה של גריז מיוחד - ששופכים דרך הבורג.
בחלק מהמקומות ראיתי שממליצים לשים את הגריז ולא השמן.
מה עדיף ומומלץ - לשים שמן או הגריז?
שלי דיסקו 97

gp1
04-05-09, 01:37
גריז רק גריז
לג'קי יש . מגיע בשקית עם צינורית כך שנוח למילוי. שקית אחת לכל צד.

idanw
04-05-09, 07:00
איזה גריז זה? רגיל, כמו זה שמתאים לצלבים?

asafk
04-05-09, 11:38
לא. זה חומר מיוחד. בתנאי שדה אפשר לאלתר מתערובת של גריז מיוחד למפרקים (גריז גרפיט) עם שמן להורדת הצמיגות.

עשיתי עוד בירור לגבי מפרט השמן המקורי של לנדרובר לגיר. MTF-94 זהו שמו. שמן סינטטי, GL-4 ברמת צמיגות 75W80

אסף.

ylrt
04-05-09, 15:43
סיבוב קצר שערכתי אצל ידידנו האנגלים העלה:
יש ויכוח גדול בין התומכים בגריז לתומכים בשמן ל- SWIVEL.

בסופו של דבר מצאתי את התשובה ...
ברירת המחדל של לנדרובר, וכך גם מופיע בספר הרכב - להשתמש בשמן.

השימוש בגריז הוא לבעלי רכבים ישנים, בהם כבר החלה שחיקה וקיימת נזילת שמן, ולא רוצים לרוץ ולהחליף את האטמים ולפעמים גם את הפעמון עצמו, על כל נזילה, וגם כאשר האטמים אינם מושלמים הגריז נשאר בפנים, להבדיל מהשמן.

ראיתי שם גם המלצות לעשות שילוב של שתי האפשרויות - תערובת של שמן עם הגריז, בניסיון ליהנות מכל העולמות, כמו שציין חברינו לעיל.

תקנו אותי אם אני טועה...

gp1
07-05-09, 21:04
שים גריז וזהו ...מה אתה עושה עיניין . הכי קל לסחוט את השקית . מה תתחיל להכין קוקטייל של שמן וגריז ? ולגיר ידני צודק אסף MTF-94 גם מג'קי קנקן שטוב לשתי החלפות 5 ליטר

ד ו ר ו ן
07-05-09, 22:16
בנוסף יש חומר בGL-5 שלאורך זמן גורם נזק לסינכרונים (מאכל אותם). הגיר יחיה ככה הרבה, אבל לא אותו דבר כמו עם השמן GL-4.
אסף.
בספר רכב של רובר כתוב לא לשים שמן GL-5 או שאתה מתייחס להשפעה של שמני GL-5 על סינכרונים בכלל?

asafk
08-05-09, 08:12
סינכרונים "של פעם" סובלים מ GL-5. במקרה של לנדרובר לא ראיתי הוראה נגד GL-5, ולמען האמת אני מילאתי בלנדרובר שלי GL-5, אבל יש הוראה לשים רק GL-4. במכוניות ישנות שונות יש הוראה מפורשת נגד GL-5.
בGL-5 יש תוספים ל"לחץ גבוה" שמבוססים על גופרית. תוסף לדוגמה הוא מוליבדן דיסולפיד שבאופן כללי עושה רק טוב. הבעיה היא שיש גופרית שמסתובבת חופשית, "שבורה" מתוך התרכובת. הגופרית הזו תוקפת סינכרונים מסוגים ישנים, שעשויים מתרכובת שמכילה נחושת. אני לא נכנס לכימיה של זה, כי אני לא מבין אותה יותר מדי, ואולי מישהו יוכל להסביר יותר טוב למה זה קורה. אני יודע מהספרות המקצועית שזה קורה.
ברכב מודרני אין את הבעיה. היא רק בכלי רכב (או יותר נכון בתיבות הילוכים) ישנים, או עם מכללים שמיוצרים מחומרים "כמו פעם". לנדרובר? אני לא יודע ממה עשויים הסינכרונים. אבל אם יש המלצת יצרן, ויש נוזלGL-4 מתאים זמין - אני בעד.

אסף.

landrover
08-05-09, 12:33
בחימום גופרית מגיבה עם נחושת , ומתקבלים גבישים של נחושת גופריתית

Cu2S

-->