PDA

צפייה בגרסה מלאה : למה, לכל הרוחות, אני לא מצליח לאטום את מכסה המילוי של הדלק

torchak
20-04-09, 22:03
כאמור, יש לי בעיה שדלק נוזל לי מהמכסה מילוי. פירקתי אותו, הדקתי לו את הקפיץ שדוחף את האטם. הוספתי עוד שכבה של אטם על הקיים. אני עכשיו מנהל איתו מלחמות כשאני מסיים לתדלק בשביל לסגור אותו חזרה וכאילו כלום.
אם אני ממלא מיכל מלא, אני שוטף אחרי את הכביש לפחות עם 2 הליטרים הראשונים.

מה לעשות?!?!?

תודה,
נועם.

landrover
21-04-09, 00:56
מה לעשות :

או למלא שני ליטר פחות

אן לקנות מכסה חדש כי האטם הלך

או להחליף אטם באחד טוב יותר שעמיד לדלק...

אמיר.

torchak
21-04-09, 10:48
מה לעשות :

או למלא שני ליטר פחות

אן לקנות מכסה חדש כי האטם הלך

או להחליף אטם באחד טוב יותר שעמיד לדלק...

אמיר.

היי אמרי,למלא 2 ליטר פחות זה כמו להגיד למישהו לפנות רמזור אחד לפני הסוף. רק כשהמכל ריק אני אוכל לדעת כמה זה 2 ליטר פחות.
לגבי המכסה, הוספתי אטם עמיד על הקיים (כדי שתיהיה לחיצה יותר חזקה סביב הפתח) ועד כמה שאני יודע המכסה הזה די חדש. אז השאלה היא אחרת, האם מכסה חדש בהכרח יפתור לי את הבעיה?

תודה,
נועם.

landrover
21-04-09, 13:45
הכוונה שלי הייתה - רוב המתדלקים ממשיכים לתדלק אחרי האוטומט ,
בשביל להוסיף איזה שניים שלושה ליטר ...
מניסיון שלי , אני יודע שבדיפנדר הדלק נוזל מהמיכל , גם עם מכסה חדש לגמרי ,
אם מתדלקים אחרי האוטומט ,
אז תמיד אני זה שמתדלק , ומפסיק מיד עם הקליק הראשון.

אמיר.

איציק - 4X6ZH
21-04-09, 13:54
כבר היה לפני כמה ימים שרשור על " חכם" שלא מבין למה מיכל הדלק נסדק .
ומי אמר שהפקק צריך להיות אטום ?
ומי אמר שצריך למלות את המיכל עד הסוף ? ( מה זה מיכל מלא )

וכל זה עוד לפני שמתחילים לחשוב שיש לך בעיה כל שהיא

איך יש כאלה שמחפשים בעיות . ומוצאים אותם בקלות .

איציק

moshe cj 7
21-04-09, 14:29
הכוונה שלי הייתה - רוב המתדלקים ממשיכים לתדלק אחרי האוטומט ,
בשביל להוסיף איזה שניים שלושה ליטר ...
מניסיון שלי , אני יודע שבדיפנדר הדלק נוזל מהמיכל , גם עם מכסה חדש לגמרי ,
אם מתדלקים אחרי האוטומט ,
אז תמיד אני זה שמתדלק , ומפסיק מיד עם הקליק הראשון.

אמיר.

דלק לא אמור לידלוף גם שהמיכל מלא . לפי אך שזה ניראה השפתים של הצינור לא ישרות ולכן אתה לא מצליח לקבל איטום.תפרק את הצינור ותינשוף החוצה שהפקק סגור תרגיש ביד מהיכן בורח אויר ושם תישר את השפתים עד שתקבל איטום

torchak
21-04-09, 15:20
כבר היה לפני כמה ימים שרשור על " חכם" שלא מבין למה מיכל הדלק נסדק .
ומי אמר שהפקק צריך להיות אטום ?
ומי אמר שצריך למלות את המיכל עד הסוף ? ( מה זה מיכל מלא )

וכל זה עוד לפני שמתחילים לחשוב שיש לך בעיה כל שהיא

איך יש כאלה שמחפשים בעיות . ומוצאים אותם בקלות .

איציק

איציק, צר לי אבל לא הבנתי מה אתה מנסה לרמוז.
אני לעולם לא ממלא אחרי שהאקדח סולר קופץ. יותר מזה, אני עומד ליד הרכב כל הזמן ומקשיב מתי המכיל מתמלא ולפעמים גם מצליח לראות. שוב, כשאני ממלא מיכל מלא יותר קל לי לדעת כי אני מכיר את הכמויות.
למרות זאת, אני מתקשה להאמין שצריך להיות כל כך זהיר כשממלאים דלק ועדיין לא השתכנעתי לשכל הדיפנדרים יש את הבעיה הזאת.

תודה על התגובה ושוב, אם יש משהו שלא הבנתי או שאני עושה לא נכון, אשמח אם תסביר לי.
נועם.

איציק - 4X6ZH
21-04-09, 18:42
האמת שגם אני לא מבין עד כמה אתה ממלא את המיכל
עד שהאקדח קופץ וזה הוא .
אתה נותן עוד איזה לחיצה טוב .
אבל לא יותר .

איציק

איש הצפון
21-04-09, 19:34
פעם, לפני כמעט 3 עשורים, קניתי בהולנד "אוטוביאנקי" אדום וטיילתי איתו באירופה.

דקה לפני שלקחתי את הרכב מהמוכר, הוא החליף את מכסה מיכל הדלק למכסה אחר - ללא מפתח ("כי אתה במילא לא נועל את המיכל").

בתדלוק הראשון אחרי הרכישה שמתי לב שפתיחת המיכל קשה עקב וואקום שנוצר בתוכו, אך לא הקדשתי לכך תשומת לב (צעיר הייתי וגם יוצמח).

בתדלוקים הבאים לא הייתה בעייה של וואקום. המכסה נסדק מעצמו והבעייה "נפתרה".

(אה, כן! שכחתי לציין שהמכסה נסדק אחרי שהמיכל כבר לא עמד בעומס וקרס לתוך עצמו. בגרמניה, אנגליה וסקוטלנד טיילתי עם מיכל בנפח 10 ליטר ומיכל בנזין נוסף, בלתי בטיחותי בעליל על המושב האחורי.)

רכס חיים
22-04-09, 00:05
במיכלים של ל.ר. הישנים יש בעיה שלא קשורה כלל למכסה.

עקב כך הם החליפו מיכלים בהרבה רכבים כולל אצלי על חשבונם.

תיפנה למרכז השרות שלהם בפ''ת ודבר שם עם המהנדסת רכב שלה ,אישה בשם פייגה. היא תתן לך מיד את הסיבה לנזילה שכרגע לא זכורה לי.

בנימין
22-04-09, 00:51
במיכלים של ל.ר. הישנים יש בעיה שלא קשורה כלל למכסה.

עקב כך הם החליפו מיכלים בהרבה רכבים כולל אצלי על חשבונם.

תיפנה למרכז השרות שלהם בפ''ת ודבר שם עם המהנדסת רכב שלה ,אישה בשם פייגה. היא תתן לך מיד את הסיבה לנזילה שכרגע לא זכורה לי.

אומנם יש לי ריינג בנזין אך הייתה לי תופעה דומה, לאחר כל החיפושים והפירוקים והבירורים הסתבר שהבעיה היתה
שהצינור שמוביל מפתח המילוי אל מיכל הדלק היה מורכב לא נכון כך שהוא ייצר "בטן" .
הצינור בריינג הוא בצורה שדומה במקצת לקשת וכאשר הוא מורכב לא נכון אז תמיד נשאר בו כיס של דלק
וכאשר אין לאדים איך לצאת אז זה יוצא דרך הפקק
בריינג הפקק הוא אורגינלי NON VENTED
תבדוק האם פורק מיכל הדלק ומי עשה זאת?
תתכופף ותסתכל האם ישנו "כיס" שברגע שאתה מתדלק אז תמיד ישאר בו דלק שידחף החוצה על ידי לחץ האדים.
אצלי נפתרה הבעיה כאשר הרכבתי את הצינור כראוי.
בני

meir alony
22-04-09, 08:52
היי

לדעתי כל הבעיות שהועלו כאן כגון מכסה שנסדק ומיכל דלק שקרס וכן הנזילה של פותח השרשור מקורם בנשם הנמצא על מכסה מיכל הדלק.

הנשם (חד-כיווני) מאפשר חדירת אויר למיכל הדלק במקום הדלק שנצרך.

אחרת יווצר וואקום (תופעה ידועה) ואז הרכב לא יניע כי לא מגיע דלק.

כנראה שהנשם נדפק ולכן הדלק שקרוב לפתח המילוי נוזל.

מאיר

torchak
22-04-09, 10:59
כנראה שמשהו אצלי לא הבדר כי אני לא ממש מבין איך כל ההודעות של סדקים במיכל / במכסה קשורים לעניין.
אין לי נזילת דלק משום מקום במיכל. אין לי שום בעיה של וואקום.
כשאני מתדלק מיכל מלא, משמע כשהאקדח קופץ אני מפסיק מיד ולא נותן אפילו עוד לחיצה אחת, זה נשפך לי דלק מהפקק מילוי. אני רואה את זה ממש בבירור אחרי שאני עושה סיבובים שמאלה ואז נשפך דלק מפתח המילוי של מיכל הדלק שממוקם בצד ימין.

דבר נוסף, יש שסוברים שהדלק יוצא מהרווחים שבין האטם לבין מנגנון הנעילה של המיכל (החור שבאמצע). אם כך נשאלת השאלה. אם יש נשם למיכל הדלק, למה שאני לא אחליף את המכסה לאחד ללא מפתח, אטום לגמרי?

תודה,
נועם.

Gilad
22-04-09, 17:56
אני החלפתי מכסה מיכל דלק לא מזמן (אחרי שהקודם נשכח בתחנה...) לכזה עם מפתח שנראה זהה לזה שהיה לי.
זה שהיה קודם היה עם מפתח רק שמישהו ביטל לו את מנגנון הנעילה.
במכסה הקודם אכן היתה לי נזילת דלק קבועה על הכנף לאחר מילוי מיכל מלא, מאז שהחלפתי מכסה נפסקה הנזילה.

עם זאת, מאז שהחלפתי מכסה בכל פעם שאני פותח אותו לתדלק יש וואקום במיכל. אין שום בעיות בהגעת דלק למנוע.

איפה נמצא הנשם שאמור לאפשר כניסה של אוויר למיכל?

torchak
22-04-09, 18:19
אני החלפתי מכסה מיכל דלק לא מזמן (אחרי שהקודם נשכח בתחנה...) לכזה עם מפתח שנראה זהה לזה שהיה לי.
זה שהיה קודם היה עם מפתח רק שמישהו ביטל לו את מנגנון הנעילה.
במכסה הקודם אכן היתה לי נזילת דלק קבועה על הכנף לאחר מילוי מיכל מלא, מאז שהחלפתי מכסה נפסקה הנזילה.

עם זאת, מאז שהחלפתי מכסה בכל פעם שאני פותח אותו לתדלק יש וואקום במיכל. אין שום בעיות בהגעת דלק למנוע.

איפה נמצא הנשם שאמור לאפשר כניסה של אוויר למיכל?

ממה שאני הבנתי הנשם צריך להיות במכסה עצמו. אמור להיות שם איפה שהוא שסתום חד כיווני, שאוויר רק נכנס דרכו ולא יוצא.

נועם.

-->