PDA

צפייה בגרסה מלאה : יעוץ בהסבת גראנד לגז

eliyoval
20-04-09, 22:44
החלטתי לאחר התלבטויות לא קלות להסב את הגראנד לגז
זקוק להמלצות.
עדיפות לבעלי ניסיון שכבר ביצעו את העבודה ברכבים הנ"ל
סדר גודל של עלות ההסבה.
והכדאיות בהסבה.

רפי47
21-04-09, 13:41
כאם אתה נוסע הרבה ק"מ בשנה, אז עלות ההשקעה הראשונית תוחזר מהר יותר ולאחריה כל הזמן ממשיך חסכון בעלויות התדלוק.
הם בצעו התקנת מע' הנעה בגז בכמה גראנד צ'ירוקי: "גז חיש" שברח' אפעל 13 קרית אריה פ"ת,
טל' 03-9190617 או לשלומי 050-9977797 או לפיני 050-3598898.
בברכה - רפי לין

boaz1969
21-04-09, 18:50
החלטתי לאחר התלבטויות לא קלות להסב את הגראנד לגז
זקוק להמלצות.
עדיפות לבעלי ניסיון שכבר ביצעו את העבודה ברכבים הנ"ל
סדר גודל של עלות ההסבה.
והכדאיות בהסבה.
אם תחכה קצת גם אני רוצה להפוך לגז...ויש כוון לעשות בסביבות ה 6200 ש"ח התארגנות של כמה גרנדים....
חנןJEEP נוסע על גז ZJ 5200 ומרוצה:lol:
בועז.

אודי כוכב הצפון
22-04-09, 06:56
אצלי מותקנת מערכת של ניר גז (הוא נמצא ברחובות )
מקצוען , ושרות כמו שצריך.

Igal
22-04-09, 08:21
אצלי מותקנת מערכת של ניר גז (הוא נמצא ברחובות )
מקצוען , ושרות כמו שצריך.

גם אצלי - מותקנת מערכת של ניר גז (הוא נמצא ברחובות ) מקצוען , ושרות כמו שצריך - התקנתי כבר ליפני שנתיים מאוד מאוד מרוצה - גראנד 4L
בהצלחה ;)
יגאל

גניסלב רונן
22-04-09, 12:27
הי

אם מדובר בהתארגנות והשגת מחיר קבוצתי אני גם בעניין :D.

מישהו עשה חישוב לכדאיות של העניין ?
מכמה ק"מ הופכת המערכת לכדאית ובכמה ק"מ מחזירה ת'השקעה הראשונית ?

רונן

שאולי
22-04-09, 20:32
שלום
אני עשיתי אצל ניר גז , היה אז בכרמיאל המערכת עבדה נהדר ולא איכזבה לצערי תא המנוע עלה באש בלי קשר למערכת הגז , אבל היינו מאד מרוצים
בברכה
שאולי

kobiarava
23-04-09, 17:43
שלום
אני עשיתי אצל ניר גז , היה אז בכרמיאל המערכת עבדה נהדר ולא איכזבה לצערי תא המנוע עלה באש בלי קשר למערכת הגז , אבל היינו מאד מרוצים
בברכה
שאולי

קצת מטה את הדיון, אבל מסקרן אותי לדעת, מה היו ההשלכות של נוכחות מערכת הגז כשהתלקח לך תא המנוע? האם היתה איזושהי תופעה שמתאימה לאזהרות של רואי השחורות, כמו פיצוץ, בערה בלתי נשלטת וכו', או שלא היה הבדל לעומת רכב שאינו מוסב לגז?

קובי

Saar
23-04-09, 17:51
מן הסתם במערכת תקנית יהיו בולמי להבה או משהו בסגנון, כך שאני לא מאמין שזה מסוכן יותר מדלק בתא המנוע...
בכל אופן, הייתי נזהר ממערכת כזו, יותר מדי סיפורים על תקלות לא קשורות למערכת הגז שבסופו של דבר גרמו להרס מנועים/מחשבים וכו'.

גם אם המנוע יכול לעבוד עם גז, לא כל מערכות החשמל/מנוע יודעות לעבוד עם התקנות ישראליות...

סער.

eliyoval
23-04-09, 20:15
מצטער על התגובה המאוחרת.
רעיון ההתארגנות נשמע מצוין ואני מאמץ אותו.
השאלה מי לוקח את המושכות לידיים ומתחיל לנווט את הכרכרה,
6200 ש"ח נשמע מחיר טוב, אך אם אפשר להתארגן ולצמצם את העלות אז עוד יותר טוב.

שאולי
24-04-09, 11:49
[QUOTE=kobiarava;243899]קצת מטה את הדיון, אבל מסקרן אותי לדעת, מה היו ההשלכות של נוכחות מערכת הגז כשהתלקח לך תא המנוע? האם היתה איזושהי תופעה שמתאימה לאזהרות של רואי השחורות, כמו פיצוץ, בערה בלתי נשלטת וכו', או שלא היה הבדל לעומת רכב שאינו מוסב לגז?

אני לא יודע להצביע בדיוק מתי , אבל בשלב מסוים התנתקה זרימת הגז מהבלון ולא קרה שום דבר שקשור למערכת הגז.
מה שכן , האש היתה רק בתא המנוע ולא הגיע לבלון
בברכה שאולי

knight
24-04-09, 12:02
סליחה על הבורות, אבל מה זה הסבה לגז? איך זה עובד? מה היתרונות?

חנן geep
24-04-09, 22:43
אהלן
אני נוסע על ZJ 5200 95 מוסב לגז.
הג'יפ שותה 1:6 אותו דבר בגז או בבנזין.
הג'יפ מגיב בכביש ובשטח אותו הדבר בבנזין\בגז (כולל מעלות קשים)תענוג אמיתי.
שימו לב יש תחנות שמוכרות גז בישול שהוא מזיק לג'יפ תתדלקו רק בתחנות מוכרות יש בגז תוספים מיוחדים ששומרים על המערכת ועל הג'יפ.
אבל........
הלך לי מנוע עכשיו ויש הטוענים שזה קשור לגז.
במנוע הישן היה חור בבוכנה בקוטר של כ-2 ס"מ,אני מצטט:"הגז יבש והבנזין שומני" שזה אומר שביגלל שנסעתי על גז הבוכנות לא יכלו (בטווח הארוך) לעמוד בזה שווה בדיקה!
אל תצפו שמתקיניי גז למינהם יספרו לכם על זה (אפילו לא האמינים ביותר :-?).
שבת שלום.
חנן

knight
25-04-09, 01:26
מה יוצא מזה בכל אופן? נשמע סתם כמו נטל.

eliyoval
25-04-09, 06:51
אהלן
הג'יפ מגיב בכביש ובשטח אותו הדבר בבנזין\בגז (כולל מעלות קשים)תענוג אמיתי.
שימו לב יש תחנות שמוכרות גז בישול שהוא מזיק לג'יפ תתדלקו רק בתחנות מוכרות יש בגז תוספים מיוחדים ששומרים על המערכת ועל הג'יפ.
אבל........
הלך לי מנוע עכשיו ויש הטוענים שזה קשור לגז.
במנוע הישן היה חור בבוכנה בקוטר של כ-2 ס"מ,אני מצטט:"הגז יבש והבנזין שומני" שזה אומר שביגלל שנסעתי על גז הבוכנות לא יכלו (בטווח הארוך) לעמוד בזה שווה בדיקה!
אל תצפו שמתקיניי גז למינהם יספרו לכם על זה (אפילו לא האמינים ביותר :-?).
שבת שלום.
חנן

יתכן שהמנוע הלך מהסיבה שגם בשטח הרכב עבד על גז, אני באופן אישי סבור
שבשטח צריך לעבוד על בנזין בלבד, הסיבה לדעתי שבשטח המנוע נמצא במאמצים גדולים יותר,
הנסיעה איטית יותר אשר גורמת להתחממות של המנוע והגיר האוטומטי, יש מאמץ גבוהה של המנוע במעלות, ולי באופן ברור ידוע שהגז אינו משמן את השסתומים וראש הבוכנה.
אומנם שמעתי שיש גם תוספים לגז אשר פוטרים את בעיית השימון בתא השריפה אך אני לא יודע
לומר אם זה אפקטיבי.
בכביש רוב הזמן הרכב נוסע בהילוך גבוהה ובשיוט ולא נדרשים מאמצים והספקים מן המנוע
להוציא מקרים של נהיגה ספורטיבית,
לכן שוב פעם לדעתי בשטח לינסוע אך ורק על בנזין מאחר ובבנזין יש תוספים שמשמנים באופן קבוע
את השסתומים ואת ראש הבוכנה.

boaz1969
25-04-09, 20:49
ומה לגבי המשמנת שמוסיפים היא לא עושה את העבודה? ואם זה כזה בעייתי איך זה שכמעט בכל העולם נוסעים על גז? מה לכולם זה גומר מנועים?.או שמשהו בהתקנה בארץ מפספסים או חוסכים!!?

Igal
27-04-09, 18:09
6200 ש"ח נשמע מחיר טוב, אך אם אפשר להתארגן ולצמצם את העלות אז עוד יותר טוב.[/quote]

6200 ניראה מחיר לא סביר ביחס לעלות המערכת+התקנה - אולי אם מדובר במערכת "חד נקודתית" אבל אז כול העסק לא שווה ולא מתאים.....

וכן, משמנת שסתומים - מאוד חשוב שתיכלל בהסכם גם אם "המנוע הזה לא צריך..."

בהצלחה

השועל
27-04-09, 20:33
חנןJEEP,
________________________________________ _______
ציטוט :
אהלן

אם הרכב שותה 1:6 עם גז או בנזין.. אז מה הקטע לשים מערכת גז?

היום אני אוכל 1:6.5 בממוצע ובנסיעות ארוכות 1:9 .. נשמע לי שעדיף להשאר על אוקטן מאשר על גז? לא..?

שאולי
27-04-09, 22:56
חנןJEEP,
ציטוט :
אהלן

אם הרכב שותה 1:6 עם גז או בנזין.. אז מה הקטע לשים מערכת גז?

היום אני אוכל 1:6.5 בממוצע ובנסיעות ארוכות 1:9 .. נשמע לי שעדיף להשאר על אוקטן מאשר על גז? לא..?

כן רק שמחיר הגז נמוך בחצי לעומת הבנזין , זה אומר שבאותו כסף אתה עושה שני טיולים במקום אחד , לא שווה ???

TEDDY
27-04-09, 23:09
דני ההבדל שליטר גז עולה 2 ש"ח וליטר בנזין 5 ש"ח.
אז אם אתה עושה אחד ל6.5 בעיר באותו מחיר תעשה אחד ל 16.
ומחוץ לעיר אם אתה אומר שאתה מגיע אחד ל9 אז תעשה באתו מחיר אחד ל 22.
זה בגדול אבל זה לא בדיוק מדויק כי מה שחנן אומר זה לא בדיוק אוכל בול אותו הדבר בגז ובנזין יש צריכה של איזה עשר חמש עשרה אחוז יותר גבוה בגז אבל לא ניכנס לקטנות במחיר של 2 ש"ח לליטר שדרך אגב רק יורד ומי שחושב שהוא עולה וזה זמני חבל לו על הזמן והכסף שלו כל יום בתחנת הדלק, אני נוסע על גז שש שנים והמחיר אז היה 2.9 ש"ח מאז נסעתי כבר בערך 100 אלף קילומטר.
וגם חסכתי לפחות אותו הסכום על דלק ובטוח שגם הרבה יותר.
ולמי שחושב שהגז הורס את המנוע לי אין שום בעיה אפילו לא אחת במשך כל השנים האלו וגם אם היה גומר לי תמנוע לאחר כמה שנים הייתי שם מנוע חדש וממשיך לנסוע רק על גז.
עדיין החיסכון עצום לעומת מנוע אפילו חדש מיבוא בכח מחיר שלא יהיה.
נכון שיש שמועות שיש מערכות שלא מתאימות לרכבים מסוימים וגומרים על המנוע והגיר,לפי דעתי זה שטויות כי יש יותר בעלי רכבים מאותו הסוג שאין להם שום בעיות.
ככה שיוצא שמה שיותר הגיוני זה איכות ההתקנה ולא הסיפורים מה שהגז כביכול גורם למנוע.

grand
27-04-09, 23:19
מעניין מדוע רוב מוחץ של תקלות בגראנדים\צ'רוקי מתרחשות דווקא אצל הרכבים המוגזים. תדפדפו קצת בהיסטוריה, תראו לבד...
למרות שאחוז המוגזים קטן מאלה שאינם. מיקרי?, אני חושש שלא.
למה להכנס להרפתקאה יקרה, לכסות את ההשקעה צריך ק"מ גבוה בשנה וגם אז רק לאחר שנתיים-שלש מחזירים משהו, וכל זאת בהנחה שמחיר הגז לא יעלה, והמנוע לא ייגמר, והמחשב לא ישתגע, ולא יידפקו החיישנים השונים, ונשמור על שפיות בגלל תקלות משונות שלא נדע למה לייחסן, וחלק מהזמן נתעסק בניתוק וחיבור מערכת הגז בכדי לשלול שהתקלה בגללה...
ולא תמיד יש גז, ונוסעים חצי מהזמן על בנזין בכלל.

חנן geep
27-04-09, 23:24
דני ההבדל שליטר גז עולה 2 ש"ח וליטר בנזין 5 ש"ח.
אז אם אתה עושה אחד ל6.5 בעיר באותו מחיר תעשה אחד ל 16.
ומחוץ לעיר אם אתה אומר שאתה מגיע אחד ל9 אז תעשה באתו מחיר אחד ל 22.
זה בגדול אבל זה לא בדיוק מדויק כי מה שחנן אומר זה לא בדיוק אוכל בול אותו הדבר בגז ובנזין יש צריכה של איזה עשר חמש עשרה אחוז יותר גבוה בגז אבל לא ניכנס לקטנות במחיר של 2 ש"ח לליטר שדרך אגב רק יורד ומי שחושב שהוא עולה וזה זמני חבל לו על הזמן והכסף שלו כל יום בתחנת הדלק, אני נוסע על גז שש שנים והמחיר אז היה 2.9 ש"ח מאז נסעתי כבר בערך 100 אלף קילומטר.
וגם חסכתי לפחות אותו הסכום על דלק ובטוח שגם הרבה יותר.
ולמי שחושב שהגז הורס את המנוע לי אין שום בעיה אפילו לא אחת במשך כל השנים האלו וגם אם היה גומר לי תמנוע לאחר כמה שנים הייתי שם מנוע חדש וממשיך לנסוע רק על גז.
עדיין החיסכון עצום לעומת מנוע אפילו חדש מיבוא בכח מחיר שלא יהיה.
נכון שיש שמועות שיש מערכות שלא מתאימות לרכבים מסוימים וגומרים על המנוע והגיר,לפי דעתי זה שטויות כי יש יותר בעלי רכבים מאותו הסוג שאין להם שום בעיות.
ככה שיוצא שמה שיותר הגיוני זה איכות ההתקנה ולא הסיפורים מה שהגז כביכול גורם למנוע.

אהלן.
אני לא הבעתי דעה רק ציטתתי יבואן מנועים שהעבודה שלו זה להחליף למי שהלך לו מנוע.
אני לא אומר שזה תורה מסיני אבל זה בהחלט נקודה למחשבה.
אגב,אני עדיין נוסע על גז (מנוע חדש) החיסכון מאד משמעותי במיוחד שזה רכב ליומיום.
ד.א.
בעולם הגדול נוסעים על גז כבר מעל ל-15 שנה ואם זה היה מוכח שזה "דופק" מנועים אז היו מפסיקים עם הסיפור לא כך (זו דעתי).-עוד נקודה למחשבה.
לא היתה לי שום בעיה עם הגז עד..........שהלך מנוע.
אני אישית ממליץ.
איש איש ושיקול דעתו.
חנן

AvigdorAharon
27-04-09, 23:30
כלל אצבע לחסכון בין בנזין לגז: 40%.
מחיר הגז הוא לא 50% ממחיר הבנזין (למעט בתחנה של בית דגן) וצריכת הגז גבוהה בכ 10% מצריכת הבנזין.

אביגדור

מלכי
27-04-09, 23:50
מס' עובדות מתוך נסיון של יותר מ70K על גרנד מוגז V8.

1. מערכת של לובטו איטליה שהותקנה ב- "פרו גז" עובדת מצוין שרות יוצא דופן ורוב הזמן מקצינה תקלות דלק חשמל.
2. צריכת גז גבוה מבנזין 10-15% בנתוני נסיעה של הרוב בין עירוני, מעולם לא הגעתי 1:6 לא בבנזין ובוודאי לא בגז.
3.מיכל 100 ליטר מחסל את משטח העמסה מאחור ומיצר בעיה אם הגלגל החמישי(תליתי על מתקן מאחור).
4. סותם את תא המנוע (תנסה להחליף חישן קרנק אם מע' גז).
5.הפסדי כח בעיקר זינוק מעמידה.
7."גלגול" מנוע פחות טוב בסרק אם כי עגול לגמרי, מאותה סיבה גם פחות מהירות תגובה בלחיצות דוושה קיצוניות.
8.אין כניסה לרוב החניונים תת קרקעים.
9.תחנות תידלוק בפיזור בעיתי.
10.פוטנציאל לתקלות של אלפי שקלים תוך כדי ריצה בין שני ראשים שאינם ששים לקחת אחריות.

בס"הכ מערכת מצוינת כלכלית,אם רכב מפואר ואיכותי כמו הגרנד זה בפרוש "דאון גרייד"מכל הספקט חוץ מהכיס לא הייתי עושה עוד פעם אלה מיצר קומבינה כלכלית פחות מורכבת(דיזל,רכב קטן).

eliyoval
29-04-09, 18:02
אז ככה לפי המגיבים בשרשור לא היצלחתי להגיע
להחלטה, אם להסב את הרכב, ישנם דיעות לפה ולפה
ההחלטה שמתגבשת כרגע אצלי שלבסוף זו תהיה ההחלטה שלי.

shmil
29-04-09, 20:19
ההחלטה שמתגבשת כרגע אצלי שלבסוף זו תהיה ההחלטה שלי.

זה יפה שאתה עשוי להחליט שאתה יכול לקבל החלטה. וגם החלטה זו אינה מיידית.
אכן בחור החלטי.
:p:p:p

Saar
29-04-09, 21:54
שים לב לסעיף מס' 10 בתגובתו של מלכי.
זה אחד הדברים הכי "מרגיזים" בהסבה לגז,
כמעט בכל תקלה שפורסמה כאן (וגם מכאלו שלא פורסמו כאן) יש פינג פונג בין המוסכים, על חשבון הקונה כמובן.

אם מוסיפים לכך ירידה בביצועים, לי באופן אישי זה נראה כמו להכניס ראש בריא למיטה חולה.

סער.

השועל
30-04-09, 22:45
אני אישית לא רואה את עצמי עובר לסוג של מערכת גז כלשהיא במנוע.

כבר מזמן קיבלתי את ההחלטה שאני לא נוגע בגז מהרבה מאוד סיבות.
אני נוסע נטורל בנזין וחבל על כל הסוסים שלי ברכב :)

אם הייתי רוצה לחסוך בדלק הייתי נוסע על איזה סוברית מוגבהת או משהו כזה..

מערכות גז בארץ עדיין לא הוכיחו את עצמם.. והתקלות היו, יהיו וכנראה לא יעלמו.
טדי - אתה אחד מיני רבים.. עד היום פנו אליי המון אנשים עם תקלות והתייעצויות בעניין. לדעתי האישית בלבד לא מכניס לעצמי הרפתקאות ולילות של גירודים בראש בניסיון להבין למה נדלקות לי נוריות ברכב ולמה המתקין אומר שזה לא מהמערכת ואותו הדבר אומר המוסכניק.. לך תבין מי צודק ומי לוקח אחריות על הרכב.

תודה ,לא בשבילי.. מעדיף לשמור על שפיות ושקט ולהנות מהרכב והבנזין (גם ככה הדלק כבר מחושב אצלי בהוצאות הקבועות :) )

eliyoval
01-05-09, 06:26
אני אישית לא רואה את עצמי עובר לסוג של מערכת גז כלשהיא במנוע.

כבר מזמן קיבלתי את ההחלטה שאני לא נוגע בגז מהרבה מאוד סיבות.
אני נוסע נטורל בנזין וחבל על כל הסוסים שלי ברכב :)

אם הייתי רוצה לחסוך בדלק הייתי נוסע על איזה סוברית מוגבהת או משהו כזה..

מערכות גז בארץ עדיין לא הוכיחו את עצמם.. והתקלות היו, יהיו וכנראה לא יעלמו.
טדי - אתה אחד מיני רבים.. עד היום פנו אליי המון אנשים עם תקלות והתייעצויות בעניין. לדעתי האישית בלבד לא מכניס לעצמי הרפתקאות ולילות של גירודים בראש בניסיון להבין למה נדלקות לי נוריות ברכב ולמה המתקין אומר שזה לא מהמערכת ואותו הדבר אומר המוסכניק.. לך תבין מי צודק ומי לוקח אחריות על הרכב.

תודה ,לא בשבילי.. מעדיף לשמור על שפיות ושקט ולהנות מהרכב והבנזין (גם ככה הדלק כבר מחושב אצלי בהוצאות הקבועות :) )

אשמח לקבל ממך רשימה של תקלות שנבעו מהתקנת המערכת בגראנד שלך,
כמו כן לא ציינתה את עלות ההתקנה שגבו ממך על המערכת, שזה פרט חשוב עבורי,
חיסכון בדלק זה בראש העדיפות מה לעשות הרכב יורד לאילת בימי ראשון וחוזר בסופי שבוע
לכן אני מוכן לוותר על מספר סוסים וקצת לישמור על הכיס,
אחריי הכול יש לי גם משפחה ולא רק גיפ,
ברצוני להוסיף שגם אצלי באופן קבוע יש תקלות חשמל בגיפ ועדיין לא מותקנת אצלי מערכת גז,
אז אולי התקלות לצערי הם חלק בילתי נפרד מהדגמים של הגראנדים למיניהם,
ויתכן ואתה מקשר אותם למערכת הגז,

השועל
01-05-09, 10:16
אלי ידידי..

תקרא את ההודעה : "אין לי גז.. לא היה לי גז.. וכנראה גם לא יהיה לי גז.."

אם הרכב שלך מתוחזק בזמן ,לפי הספר ועם תחזוקה מונעת.. אין שום סיבה שבעולם שיהיו לך בעיות. (כנראה נפלת על רכב לא מספיק מתוחזק, זה קורה הרבה בארץ.. אל תתרגש, לוקח זמן ליישר את הרכב) בעיית חשמל לא הייתה לי מאז שאני זוכר שרכשתי את הרכב (3 שנים) לכן קשה לי להסכים איתך על העניים שהגרנדים בעייתים.. עם היית אומר לנדרובר הייתי אולי מסכים איתך (גם תחזוקה מונעת לא הייתה עוזרת שם).

TEDDY
01-05-09, 14:56
דני נחמד לקרוא בהודעה שלך שהוספת בסוף המשפט את המילה "וכנראה" שלא יהיה לי גז....
לפי דעתי "כנראה" שכן יהיה לך מתישהו מערכת גז.
ימים ושקלים יגידו .....

eliyoval
01-05-09, 15:55
ישנו עוד שיקול שאף אחד מכם לא לקח בחשבון,
עוד ליפני שהוא מתקין מערכת בגי"פ
לא פעם קראתי מאמרים וגם כתבות לגביי הנחיצות במכוניות חשמליות בארצנו,
מומחים אומרים שהמהפכה תתחיל ב-2010 שבחשבון מאוד פשוט זה עוד שבעה חודשים
לדעתי וזו רק דעתי אם תחל מהפכת החשמליות אזיי מחירי הדלק ירדו משמעותית, אני כולי תקווה שכך יקרה.
אך יתכן שהמחיר של הדלק יוכפל וזאת מהסיבה שצריכתו תתמתן בצורה משמעותית, והשגתו לא תהיה זמינה כמו בימים אלו, יתכן ואני מדבר פה על חזון אחרית הימים,
איך חז"ל אומרים ימים יגידו.

Igal
01-05-09, 21:41
ישנו עוד שיקול שאף אחד מכם לא לקח בחשבון,
עוד ליפני שהוא מתקין מערכת בגי"פ
לא פעם קראתי מאמרים וגם כתבות לגביי הנחיצות במכוניות חשמליות בארצנו,
מומחים אומרים שהמהפכה תתחיל ב-2010 שבחשבון מאוד פשוט זה עוד שבעה חודשים
לדעתי וזו רק דעתי אם תחל מהפכת החשמליות אזיי מחירי הדלק ירדו משמעותית, אני כולי תקווה שכך יקרה.
אך יתכן שהמחיר של הדלק יוכפל וזאת מהסיבה שצריכתו תתמתן בצורה משמעותית, והשגתו לא תהיה זמינה כמו בימים אלו, יתכן ואני מדבר פה על חזון אחרית הימים,
איך חז"ל אומרים ימים יגידו.

נחמד... נחמד מאוד - אך ניראה לי שעד שמחירי הדלק יושפעו לטובתנו מה"חשמליות" רובנו כבר נשב בבית אבות בסוף הפנסיה - קצת ליפני שמחזירים ציוד.... ;)

-->