PDA

צפייה בגרסה מלאה : הג'וק החדש פורד אקספלורר או איסוזו טרופר? דחוף רוצה לקנות כבר...

דני חדש
24-04-09, 00:44
שלום לכולם,
לאחר בדיקות והתייעצויות מתלבט בין האקספלורר 96-97 לטרופר 95-96 (ואולי אולי טרנו בנזין)

הדיזלים נראים לי קצת טרקטורים ובעלי פוטנציאל לבעיות במנועי הדיזל. צודק?

האקספלורר נראה לי בעדיפות עליונה - מישהו יודע לספר עליו? ביקורת?

מכירים? רמות גימור? אמינות? תצרוכת? טיפולים? ובכלל מה לבדוק לפני קניה???

תודה,
דני

סופר גיפ
24-04-09, 08:51
שלום לכולם,
לאחר בדיקות והתייעצויות מתלבט בין האקספלורר 96-97 לטרופר 95-96 (ואולי אולי טרנו בנזין)

הדיזלים נראים לי קצת טרקטורים ובעלי פוטנציאל לבעיות במנועי הדיזל. צודק?

האקספלורר נראה לי בעדיפות עליונה - מישהו יודע לספר עליו? ביקורת?

מכירים? רמות גימור? אמינות? תצרוכת? טיפולים? ובכלל מה לבדוק לפני קניה???

תודה,
דני
טרנו בנזין לדעתי עדיף רכב אמין פי כמה מהפורד והטרופר בהצלחה גם טרנו דיזל אחלה

tovias1
24-04-09, 15:30
אם תמצא טרנו אוטומט ושהנסיעה לא כמו במשאית ,תקנה.
תקרא טוב על כל הרכבים ותחליט.
אני בעל טרופר אחרי שהיה טרנו ואין מה לשוות.
לגבי הפורד לא מכיר לא יכול להביע דעה.שבת שלום.

דרור ברלי
24-04-09, 15:33
טרופר ובגדול.

אמין, מרווח, נוח ועביר. היתרון הכי גדול שלו על האקספלורר (מלבד מה שהזכרתי) - הוא נפוץ בשוק. אין בעיית חלקים, יש מבחר כלים למכירה ולא מוכרחים להתפשר.

האקספלורר נדיר מאוד בארץ. יש בעיית חלקים. רכב בינוני מינוס-מינוס-מינוס מכל הבחינות. חבל על הזמן והכסף.

idanabuhav
24-04-09, 17:20
טרם אתה שואל אנשים לגבי רכב אמריקאי - כדאי לך לבדוק כמה מהם בכלל ראו רכב כזה מבפנים שלא לדבר על לרכוש אחד.

יש בארץ תפישה שהאמר' לא אמינות, יקרות להחזקה, ואין להם חלפים- אתה יודע זה מזכיר לי את אלה שטוענים שהצרפתיות שעירות, האיטלקיות לא מתקלחות וכדומה... הערות שבטח הומצאו על ידי מי ששום צרפתיה / איטלקיה כוסית לא תסתכל עליו...

אקספלורר הוא רכב נחמד מאוד. לא הכי נוח בכביש כי הוא גס (בניגוד למשל ליוקון שהנהיגה עליו היא תענוג) . מבחינת התנהגות כביש- אני מרוצה ממערכת ההיגוי שלו . לא יודע איך הוא בשטח אם כי בכל הפעמים שניסיתי הכל היה בסדר. אני לא רוצה להרוס אותו אבל אם לא אכפת לך אני בטוח שהוא ישרת אותך נאמנה בטיולים קלים- בינוניים. קח בחשבון שהדגמים שדיברת עליהם הם חלשים יחסית ( 170 כח)

מבחינת יופי אין מה לדבר טרנו ואיסוזו בשנים האלו נראים כמו סבתא שלי ( שהיא לא הכי יפה בעולם) אקספלורר יראה כמו חדש אם רק תעשה לו ווקס פעם ב כמה שבועות

וצריכת דלק יכולה להגיע ל 10-8 ק"מ לליטר בנהיגה רגועה בכביש פתוח. יש גם המון רכבים שהותקן עליהם גז

הכי חשוב - תשווה מבחני ריסוק של המכוניות האלו- אקספלורר 96 4 כוכבים בריסוק פרונטלי. לא יודע לגבי 97

לסיכום: רכב אמריקאי הוא יקר להחזקה רק אם אכלת אותה עם רכב דפוק.לכן תוריד 10000 ש"ח ממחיר הקניה כדי שיהיו לך ספיר לתיקונים

בהצלחה

דני חדש
24-04-09, 19:00
טרם אתה שואל אנשים לגבי רכב אמריקאי - כדאי לך לבדוק כמה מהם בכלל ראו רכב כזה מבפנים שלא לדבר על לרכוש אחד.

יש בארץ תפישה שהאמר' לא אמינות, יקרות להחזקה, ואין להם חלפים- אתה יודע זה מזכיר לי את אלה שטוענים שהצרפתיות שעירות, האיטלקיות לא מתקלחות וכדומה... הערות שבטח הומצאו על ידי מי ששום צרפתיה / איטלקיה כוסית לא תסתכל עליו...

אקספלורר הוא רכב נחמד מאוד. לא הכי נוח בכביש כי הוא גס (בניגוד למשל ליוקון שהנהיגה עליו היא תענוג) . מבחינת התנהגות כביש- אני מרוצה ממערכת ההיגוי שלו . לא יודע איך הוא בשטח אם כי בכל הפעמים שניסיתי הכל היה בסדר. אני לא רוצה להרוס אותו אבל אם לא אכפת לך אני בטוח שהוא ישרת אותך נאמנה בטיולים קלים- בינוניים. קח בחשבון שהדגמים שדיברת עליהם הם חלשים יחסית ( 170 כח)

מבחינת יופי אין מה לדבר טרנו ואיסוזו בשנים האלו נראים כמו סבתא שלי ( שהיא לא הכי יפה בעולם) אקספלורר יראה כמו חדש אם רק תעשה לו ווקס פעם ב כמה שבועות

וצריכת דלק יכולה להגיע ל 10-8 ק"מ לליטר בנהיגה רגועה בכביש פתוח. יש גם המון רכבים שהותקן עליהם גז

הכי חשוב - תשווה מבחני ריסוק של המכוניות האלו- אקספלורר 96 4 כוכבים בריסוק פרונטלי. לא יודע לגבי 97

לסיכום: רכב אמריקאי הוא יקר להחזקה רק אם אכלת אותה עם רכב דפוק.לכן תוריד 10000 ש"ח ממחיר הקניה כדי שיהיו לך ספיר לתיקונים

בהצלחה

ראשית תודה על התגובה (שלה ייחלתי) נראה שאתה נוהג על אחד כזה או שלפחות בעבר.
כן, אתה הזכרת לי שלפני שקניתי את המכונית האמריקאית הראשונה שלי כולם חשבו שאני משוגע, אבל, התברר שלהחזיק אמריקאית יצא יותר זול מלהחזיק יונדאי (פרטיות כמובן).
תצרוכת הדלק הייתה זהה ותיקונים לא היו (רק טיפולים בזמן...)

קראתי באתר מקטרגים שטוענים כי האקספלורר בעייתי אמינות גרועה וכיוב'
האם ידוע לך על בעיה בעיינית של הבולמים אשר יושבת על הביצה האחורית ומה עלות לתקן אותה (אם באמת יש עם זה בעיה)

דרך אגב: בyoutube יש סרטונים בהם נראה שלאקספלורר יש יכולות שטח מדהימות.

בכל מקרה השימוש העיקרי שלנו הינו רכב משפחה ומעט שטח קל-בינוני.

תודה,
דני

דני חדש
25-04-09, 01:29

בהצלחה

נ.ב.
ידוע לך צריכת דלק בעיר?
ממוצע?

תודה בנתיים עזרת לי מאודדדדד מחפש שמור וטוב...

דני

ben_naim
25-04-09, 11:16
אני עדיין לא מבין איזה סוג שטח מתאים לך ,בגלל שאתה חדש
וגם מחפש רכבים נדירים?

קודם תחליט 2 דברים
א. תקציב רכב + הוצאה שוטפת.
ב. סוג שטח ,קל (קקל,רגוע,משפחתי),בינוני,קשה (סלעים וכדומה)???

ולפי זה אנו בפורמים יכולים לכוון אותך כמה שאפשר

אך אתה קובע כאן כמובן ואנו נספק רק מידע

מה דעתך על גרנד ויטרה ארוכה?

למרות שהיא יקרה

ben_naim
25-04-09, 13:21
לא מצליח לעשות עריכה

לגבי סעיף ב-תתעלם,הבנתי שקבעת את הסוג שטח...

ותתמקד בסעיף א.
וגם תביא בחשבון את עלות הדלק ואחזקה חודשית

בהצלחה וברוך הבא לעולם השטח
אילן

נמרוד
26-04-09, 08:59
פורד אקספלורר משנות ה90 רכב נפוץ מאד, מאד - בארה"ב. בארץ יש מעטים, מקורם ביבוא אישי. אין שום דבר רע ברכב אמריקאי בעיקרון - נהפוך הוא, ולראייה אני נוסע ואמשיך לסוע בJeepים. אבל, למדינת ישראל יובאו במהלך השנים רק שניים משלושת המותגים האמריקאים הגדולים בצורה מסודרת ובמספרים גדולים - GM (שברולט, GMC) וקרייזלר-ג'יפ. פורד אמריקה לא מכרה כלום בארץ עד השנים האחרונות.

המשמעות?

אקספלורר משנות ה90 יש בארץ אולי עשרות. ג'יפים - גראנד צ'רוקי שהוא לצורך העניין המתחרה הישיר - יובאו מאות רבות. טרופר, טראנו, פאג'רו? אלפים על גבי אלפים. מה זה אומר לך לגבי מצאי של מוסכים מיומנים, חלקים תחליפיים, חלקי מרכב משומשים מפירוקיות? האקפסלורר מעולם לא יובא מסודר כך שאפילו היבואן לא החזיק חלקים מתאימים אי פעם.

לא שאי אפשר להחזיק אקספלורר בארץ - אפשר בהחלט. זה כאמור כן רכב מאד פופלרי בארה"ב, כך שידע קיים בשפע באינטרנט, חלקים חדשים ומשומשים בשפע באיבי וכולי. אבל זו תחזוקה מסוג שונה, תחזוקה עצמית ומודעת, עפ סיכון שהרכב עלול פעם לעמוד שבוע-שבועיים עד שאיזה חלק קריטי מגיע במשלוח מאמריקה. אם זה מתאים לך, ואתה רוצה לנהוג ברכב שונה משל כל השכנים שלך - לך על זה.

דרור ברלי
26-04-09, 09:22
אני כרגיל יותר נחרץ.

לך תמצא לרכב כזה חלקים קטנים טריוויאליים שנשברים פתאום בגלל שאיזה מניאק דפק לך אותם בחנייה למשל? בוא נאמר דלת, פגוש, או בקליט לוינקר?... או פנס קדמי?.... איפה תמצא וכמה יעלה. זה גם רכב ישן - מה עם חלקים מתבלים למיניהם כמו משאבות, אטמים, מיסבים, בוקסות למיניהן, חלקי מתלה? מה עם מכלולים גדולים יותר כמו מנוע? גיר? טרנספר? אולי חלק מהם הם מדגמים שמעולם לא הגיעו לארץ על רכב אמריקאי אחר? ביררת? גיר אוטומטי למשל, שבהגדרתו, בכל רכב שהוא - הוא מכלול לא אמין וידרוש טיפול גדול/שיפוץ או החלפה מתי שהוא?... מכיר גירים לאקספלורר כאן בישראל?
מה עם ריהוט ודיפונים שמתבלים מהשמש וצריך להחליף? אין אקספלורר בפירוקיות כאן, רק באמריקה. אין חלקים מקוריים חדשים לאקספלורר על המדף של "דלק מוטורס" כאן, רק באינטרנט. הכל אתה צריך להזמין מאמריקה. E-BAY וכאלה. כן, זה אולי יהיה יותר זול בד"כ. וכן, זה גם מתסכל להמתין.
רכב נדיר שתחזוקתו מבוססת על הזמנת חלקים מחו"ל דרך אינטרנט והמתנה שיגיעו/ישתחררו מהמכס?בהגדרתו לא יכול להיות רכב לשימוש יומיומי. זה מתאים למכוניות אספנות, לא לאוטו שצריך להניע כל בוקר, לקחת את המשפחה לטיול בשבת ואותך לעבודה ביום ראשון בבוקר.

גם אני אוהב אמריקאיות. האוטו ה"ישראלי" שלי (ג'יפ סופה, הרכב השלישי שלי מתוצרת תע"ר) מודבק מחלקים אמריקאיים-נטו של קרייזלר-Jeep והוא אמין וטוב. אבל הוא גם רכב גס שחי מצוין עם אילתורים, הוא נפוץ מאוד, יש מבחר חלקים ואני תמיד יכול לבחור אצל מי אקנה אותם (תחרות בריאה על הכיס שלי).
אוהב אמריקאיות, אבל מה לעשות והיבול האמריקאי של שנות ה-80 וה-90 (פרט לכלים המצויינים של Jeep) בארה"ב לא היה מבריק במיוחד? אם המכוניות שלהם היו טובות, הם לא היו נמצאים איפה שהם נמצאים היום...
לעניינך, טרופר בנזין לועס ויורק את האקספלורר בכל פרמטר - בכביש, בשטח, במוסך וכנראה גם בעו"ש. לא מאמין לי? אחלה. תנסה, תיכווה, ואז תספר לנו כמה צדקנו.

בתקווה שדווקא אני טועה, ובהצלחה.

kobiarava
26-04-09, 10:39
לדעתי, יש כאן בחור בפורום שכבר כמה שבועות מחפש באופן נואש חלקי פרונט והיגוי לאקספלורר... מסתבך עם האנגלית והחיפוש ברשת, מנסה לברר על חלקים תחליפיים, סביר להניח שהרכב שלו עדיין מושבת בגלל זה. נסה לדבר איתו ישירות, תקבל עצה מבעל ניסיון אישי.

קובי

nirs
26-04-09, 22:37
על טראנו בנזין אני לא ממליץ. אם נכנס לתקציב, הייתי מנסה למצוא דיזל מ- 97 ומעלה (חזק בהרבה מהבנזין).
עם האקספלורר היו בזמנו בעיות צמיגים (firestone?) שהתפוצצו תוך כדי נסיעה.
לי (אישית) קשה להאמין שריבוי התאונות עם הרכב הנדון קשור אך ורק בצמיגים הנדונים.

דרור ברלי
26-04-09, 23:40
סיפור התאונות נעוץ כולו בצמיגים מסדרות ייצור פגומות. צמיג מתפוצץ בנסיעה מהירה = התהפכות בהרבה המקרים.
אבל זו לא הבעיה. גם לא תצרוכת דלק גבוהה, יכולות שטח נחותות ואיכות כללית נמוכה.
בעיית הבעיות של האקספלורר בישראל היא נדירותו ונדירות החלפים שלו.
אם זה היה רכב מדהים באיכותו, או רכב אספנות מיוחד, אולי היה שווה להיכנס לכאב הראש הזה... אבל לעזאזל, זה כלי כל כך בינוני-מינוס-מינוס-מינוס... אז בשביל מה לטרוח?

הרכב שהכי דומה וקרוב לו לדעתי בנתונים, במימדים וביכולות הוא GMC ג'ימי. להבדיל מהאקספלורר, ג'ימי (וטנדר סונומה שזהה לו במרבית מכלוליו) היה בזמנו פופולרי ביותר אצלנו, ועדיין קל למצוא בארץ כמויות נכבדות ממנו, חלקן גם במצב מצוין.
לטעמי האישי, אחד מול אחד - הג'ימי אוטו טוב יותר מהאקספלורר, אבל לא בהרבה. מצד שני, במבחן השוק הישראלי הוא מנצח בענק - כלי נפוץ ומוכר, חלפים זולים ונפוצים גם בפירוקיות, הרבה מוסכים מכירים את הכלי, הרבה בעלים לשעבר יוכלו לחוות דעה ולתת עצות. תוסיף מחיר קנייה נמוך ותקבל מציאה - בתנאי שאתה באמת אוהב את הסגנון האמריקאי הזה.

סוזי המשתוללת
27-04-09, 00:30
דרור סיכם לך את זה ובגדול
זה גם היה השיקול שלי כשבחרתי טרופר ותאמין לי שאפילו על אקספורר חשבתי - לא הייתי נעול על כלום
בעלות מול תועלת הטרופר בנזין מנצח את כל מתחריו בהליכה !!!
מנוע-הכי הרבה כ"ס לנפח (יוצר בשיתוף עם הונדה וחולק הרבה חלקים עם המנוע של הלג'נד)
גיר אוטומטי נפוץ מאד ומשותף גם להרבה רכבי ב מ וו מסדרה 3 ו 5 !!
טרנספר חזק מאד - גלגלי שיניים ולא שרשרת!!
סרן אחורי "החלש" שבדגמים מקביל לדאנה 44 hd "החזק" מקביל לדאנה 60
מהלך מיתלה מקורי מאחור מהטובים שיש + דיפרנציאל מוגבל החלקה
גם ה"סרן"הקדמי הוא מהחזקים שיש בתצורת מתלים נפרדים
מערכת חשמל מאד אמינה (אצלי ברכב כל החשמל המקורי - ויש הרבה - עובד )
נוחות גבוהה מאד
7 מקומות /באגאז גדול
עבירות בסיסית גבוהה (ללא שיפורים )בכל תוואי השטח (חול ,בוץ,סלעים ,דרדרות וכו')
והיתרון הכי חשוב התאמה של חלקים מטרופר ישן לחדש ולהיפך ועדו יותר מכך גם חלקים של איפון / דימקס מתאימים כך שיש הלאי גדול בפירוקיות ויש גם יבוא סדיר של מנועים/ גירים מארה"ב
הטרופר מאד פופולרי באוסטרליה ובמזרח הרחוק והוא גם זמין באופן מכובד בארה"ב (אם כי לא כמו הפורד)ובדרום אמריקה כך שיש גם שוק שיפורים גדול
בקיצור בחרתי בו אחרי בדיקה של עשרות פג'רואים /פוררנר ושומו שמיים אילו דיסקו לא נפסל....:D

idanabuhav
05-06-10, 13:33
דני שלום

אם עדיין לא קנית אז להלן התייחסותי

אינני יודע מהן יכולות האקספלורר בשטח. אני בקושי נכנס איתו לשטח וגם כשנכסתי שקעתי - האם זה בגלל שאני לא יודע לנהוג בשטח ? יתכן מאוד שכן

אז אם אתה מחפש רכב שטח אולי כדאי שתקשיב לדרור ושות' שנשמעים מבינים ברכבי שטח . אבל אם אתה מחפש רכב כביש למשפחה- בטוח יחסית, זול מאוד במחירון , לא יקר להחזקה ( אלא אם נפלת על משהוא דפוק - ולכן המלצתי להוריד במחירון כדי לספוג עלויות תיקון ) אז אני יכול להעיד על האקספלורר כרב שעונה על פרמטרים אלו

לגבי מה שראית באינטרנט. אכן , בארה"ב יש כאלו שרוכשים מכונות שנת 90-95 ומשדרגים אותם בעלות נמוכה מאוד שנובעת מהעלות האמיתית של חלפים - ואז הם יוצרים מכונות שבארץ רוב הג'יפאים יכולים רק לחלום עליהן. אבל זה נובע מעלויות זולות ומהמון זמן שהם משקיעים בעצמם בסדנאות הפרטיות שיש להן בבית

לגבי עלויות שוטפות של הרכב- למעט סיפור אחד , שגם הוא סופר על ידי צג ג', על מישהוא שהסתבך עם יוקון דפוק בגיר- כל בעלי האמר' יגידו לך אותו הדבר: עלויות טיפול נמוכות ואמינות גבוהה גם בשנתון נמוך.

בהצלחה

ש01
08-06-10, 13:12
אפשרות שבין האקספלורר לטרופר - JEEMY או רודאו

kobiarava
08-06-10, 13:17
חברים, אתם מחלקים עצות לבחור ששאל על רכב לפני יותר משנה. אם הוא עוד לא קנה מאז, הוא כנראה גם לא יקנה, ורוב הסיכויים הם גם שהוא בכלל לא יראה את ההערות שלכם, מועילות ככל שיהיו...

קובי

-->