PDA

צפייה בגרסה מלאה : צנרת פליטה ברנגלר/צ'ירוקי/גרנד צ'ירוקי/ליברטי

knight
24-04-09, 15:39
הייתי רוצה לדעת האם ברכבים האלו בצנרת פליטה יש התפצלות לשני דודים אחוריים(כמו בהרבה רכבים אמריקאיים בעלי מנוע גדול) או שיש צנרת אחת שהולכת ישר לדוד אחורי אחד. במנועים האלה:
1)רנגלר 4.0
2)צ'ירוקי 4.0
3)גרנד צירוקי 4.0- 4.7
4)ליברטי 3.7
הסיבה שאני שואל היא כי יש לי דוד אחורי Free flow (זרימה חופשית) על האוטו ואני חושב להעביר אותו לאוטו הבא. אני אוהב מאוד רכבים גרגרנים שלא חוסכים במוסיקת צינור המפלט במיוחד אמריקאים עם מנוע גדול. לא יכול לסבול את "השקט"(דבר יחסי) באגזוזים שבאים עם המכוניות(שצריכים כמובן לעמוד בתקנים של רעש וכו').
באיזה קוטר הצנרת ברכבים אלו? 2.5 אינץ'? 2 אינץ'?

נמרוד
24-04-09, 16:44
מנוע ה4.0 ליטר הוא שש צילינדר טורי, סעפת פליטה אחת, צינור אגזוז אחד. מנוע ה3.7 של ליברטי הוא V6, שתי סעפות שמתאחדות לאחת. ה4.7 הוא V8, כנ"ל - שתי סעפות, אחת לכל שורת צילינדרים, שמתאחדות לצנרת ואגזוז אחד.

קוטר הצנרת במנועי ה4.0 ליטר הוא 2 אינץ'.

knight
24-04-09, 19:07
מנוע ה4.0 ליטר הוא שש צילינדר טורי, סעפת פליטה אחת, צינור אגזוז אחד. מנוע ה3.7 של ליברטי הוא V6, שתי סעפות שמתאחדות לאחת. ה4.7 הוא V8, כנ"ל - שתי סעפות, אחת לכל שורת צילינדרים, שמתאחדות לצנרת ואגזוז אחד.

קוטר הצנרת במנועי ה4.0 ליטר הוא 2 אינץ'.

תודה רבה.
אגב, איך הם באופן כללי? שקטים? אני אוהב מנועים זועמים עם אגזוזים רועשים יחסית.
רכב שקט והרמטי מבאס לי את הצורה :rolleyes:

boaz1969
25-04-09, 21:18
תודה רבה.
אגב, איך הם באופן כללי? שקטים? אני אוהב מנועים זועמים עם אגזוזים רועשים יחסית.
רכב שקט והרמטי מבאס לי את הצורה :rolleyes:
אצלי 4L ZJ דוד אחד רגיל לאחר הורדת הממיר המנוע מגיב הרבה יותר טוב ונפתח הצליל וקיבל המנוע נהימה יותר טובה מהרגיל...
אבל.......אם אתה אוהב צליל גרגרני וזועם אז בסופה שהיתה לי היה דוד פתוח מממממ....הצליל סוף הדרך:cool: :cool: ובק פיירים בבלימה עם ההילוכים בקיצור מה שאתה רוצה!!!
אבל חשוב לזכור שהצליל לא נותן לך לנהוג רגוע :D אלא לתת הרבה הרבה גז:p הורדות הילוכים משיכת הסל"ד לנתוקי הצתה לעיתים תכופות (שלא נדבר על השטח) ...בקיצור לשרוף הרבה דלק והרבה אנדנלין...(אגב שלא תחשוב שלא התפתיתי כבר כמה פעמים להחליף לפתוח :)) אבל בגרנד שלי וגיפים סולידים יותר זה לא מתאים לטעמי ...
( בעבר גם היה לי SIX עם הדרסים ו2 דודים פתוחים :p)..................................

knight
26-04-09, 10:56
אצלי 4L ZJ דוד אחד רגיל לאחר הורדת הממיר המנוע מגיב הרבה יותר טוב ונפתח הצליל וקיבל המנוע נהימה יותר טובה מהרגיל...
אבל.......אם אתה אוהב צליל גרגרני וזועם אז בסופה שהיתה לי היה דוד פתוח מממממ....הצליל סוף הדרך:cool: :cool: ובק פיירים בבלימה עם ההילוכים בקיצור מה שאתה רוצה!!!
אבל חשוב לזכור שהצליל לא נותן לך לנהוג רגוע :D אלא לתת הרבה הרבה גז:p הורדות הילוכים משיכת הסל"ד לנתוקי הצתה לעיתים תכופות (שלא נדבר על השטח) ...בקיצור לשרוף הרבה דלק והרבה אנדנלין...(אגב שלא תחשוב שלא התפתיתי כבר כמה פעמים להחליף לפתוח :)) אבל בגרנד שלי וגיפים סולידים יותר זה לא מתאים לטעמי ...
( בעבר גם היה לי SIX עם הדרסים ו2 דודים פתוחים :p)..................................

מכיר את זה, אין מה לעשות על כיף משלמים, וכל המהומה, הרעש, הנהמות, והאדרנלין שבאים עם זה שווים את זה לדעתי.
יש למישהו שירטוט אולי של הצ'ירוקי מלמטה? או צילום?

boaz1969
26-04-09, 13:11
מכיר את זה, אין מה לעשות על כיף משלמים, וכל המהומה, הרעש, הנהמות, והאדרנלין שבאים עם זה שווים את זה לדעתי.
יש למישהו שירטוט אולי של הצ'ירוקי מלמטה? או צילום?
המלצה שלי על בעל מקצוע לאגזוז .."סיילנס" א"ת חולון אצל ברוך.. מומחה ומייצר כל סוגי הדודים... 035590319 תמסור לברוך ד"ש מבועז עם הגרנד שירוקי

-->