PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת רדיאטור

kiko
30-05-04, 10:10
זקוק לרדיאטור מפירוק עבור סיקס. נמאס לי לתקן כל שלושה ימים נזילה אחרת - כנראה שאי אפשר לנצח את הריקבון. אם לשלם מעדיף לשלם למשהו מהאתר אבל אם אין ברירה אז לאן פונים לחלקים משומשים?

AvigdorAharon
30-05-04, 11:25
לדעתי, רדיאטור לא קונים מפרוק!
זהו חלק מתכלה. איך אתה יכול לבדוק שהוא תקין לפני הקניה?
רדיאטור עולה כ 1400 ש"ח ולדעתי במקרה כזה אין ברירה אחרת.

My Two Cents

אביגדור

kiko
30-05-04, 14:21
1,400 שקל זה 15 אחוז ממחיר הג'יפ שלי. אני חי באמונה שאיפה שהו אפשר למצוא רדיאטור מפירוק - באיזה מגרש לפירוקים, במחיר קצת יותר שפוי. בכל מקרה, אני מעדיף לחסל 5 גלילי אפוקסי ו- 800 ליטר מים, לפני שאני שם 1,400 שקל על רדיאטור חדש. אני מאמין שאפשר להסתדר עם בעלי המגרשים על החלפה, אם הרדיאטור שנקנה מהם דולף או סתום.

AvigdorAharon
30-05-04, 15:29
זו מדינה חופשית, אתה רשאי לעשות כל מה שתחפוץ, כל עוד זה לא פוגע באחרים!

בהצלחה!!!

אביגדור

kiko
30-05-04, 15:40
אביגדור ידידי, לא התכוונתי להכעיס אותך, רק אמרתי שמחיר רדיאטור חדש כבד עלי ואין לי ברירה אלא להתפשר על משומש. בכל מקרה, תודה על העצה.

AvigdorAharon
30-05-04, 16:16
אתה ממש, אבל ממש לא הצלחת להכעיס אותי!
לדעתי, ורק לדעתי (כי אני אחראי רק לדעתי ומעשי) אתה עושה טעות, אבל...
לכן בתגובה הראשונה שלי כתבתי:
...My Two Cents

בכל מקרה, שיהיה לך בהצלחה!!!

אביגדור

נמרוד
30-05-04, 16:24
קיקו, אביגדור צודק. אתה תחסוך עכשיו כמה מאות שקלים, אבל יש סיכוי כמעט וודאי שמהר מאד אתה תחזור לסבול מאותו סוג של צרות. אין הרי ג'יפים חדשים - האחרונים ידו מפס הייצור בנצרת ב1991, כל רדיאטור שאתה מוצא במגרש גרוטאות הוא בהגדרה ישן ורקוב פחות או יותר באותה רמה של הרדיאטור הנוכחי שלך.

אם אתה ממש לא יכול להוציא כרגע 1300-1400 שקל (טווח המחירים עבור רדיאטור 3 שורות חדש שישרת אותך הרבה שנים), אני חושב שכדאי לך לחפש משהו משופץ אצל רדיאטוריסטים, או לכל הפחות, את מה שאתה מוצא במגרש הגרוטאות, קח קודם כל לפירוק, ניקוי פנימי והלחמה מחודשת, כולל בדיקת לחץ. טיפול כזה יעלה פלוס-מינוס 300 שקל, וזה באמת חובה, אחרת אתה משחק רולטה עם ראש המנוע שלך.

ניר ל
30-05-04, 16:38
קיקו, אביגדור צודק. אתה תחסוך עכשיו כמה מאות שקלים, אבל יש סיכוי כמעט וודאי שמהר מאד אתה תחזור לסבול מאותו סוג של צרות. אין הרי ג'יפים חדשים - האחרונים ידו מפס הייצור בנצרת ב1991, כל רדיאטור שאתה מוצא במגרש גרוטאות הוא בהגדרה ישן ורקוב פחות או יותר באותה רמה של הרדיאטור הנוכחי שלך.

אם אתה ממש לא יכול להוציא כרגע 1300-1400 שקל (טווח המחירים עבור רדיאטור 3 שורות חדש שישרת אותך הרבה שנים), אני חושב שכדאי לך לחפש משהו משופץ אצל רדיאטוריסטים, או לכל הפחות, את מה שאתה מוצא במגרש הגרוטאות, קח קודם כל לפירוק, ניקוי פנימי והלחמה מחודשת, כולל בדיקת לחץ. טיפול כזה יעלה פלוס-מינוס 300 שקל, וזה באמת חובה, אחרת אתה משחק רולטה עם ראש המנוע שלך.

נכון מאד, אבל על אותו משקל גם לא כדאי לקנות רכב משומש, אילוץ כלכלי הוא סיבה מספיק טובה גם לקניית רדיאטור משומש. יש סיכוי שתמצא כזה במצב טוב במגרש של סמו בצומת ירקונים, אם אתה יכול אז תנסה לפרק אחד כזה מג'יפ שעמד באחסנה יבשה.

kiko
30-05-04, 17:01
ניר, אנחנו כנראה אידיוטים מזן נדיר - ואוהבים את זה. יותר חשוב, בינתיים שאנחנו מקשקשים במקום לעבוד הצלחתי לאתר רדיאטור מפירוק אצל אחד ממשפרי ומשפצי הרכב בדרום. המחיר: גרושים. אם בבדיקה הוא ימצא תקין שיחקתי אותה, אם לא הלך לפח סכום הבדיקה. מה שבטוח הרדיאטור נראה מליון דולר לעומת אוסף הצלעות החלודות אצלי בפרונט.

AvigdorAharon
31-05-04, 06:39
ניר:

אבל על אותו משקל גם לא כדאי לקנות רכב משומש

אני לא מסכים. יש חלקים שכדאי ורצוי לקנות משומשים, ואפילו במגרשי פרוקים.
אני חייב לציין במאמר מוסגר, שלמעט קטנוע, לא קניתי עד היום שום רכב חדש. אני לא מכיר את ההרגשה להכנס לחנות מכוניות ולהתמקח על הצבע... רק לסבר את האוזן, קניתי עד היום יותר מעשרה רכבים (כולל התקופה שרכב היה כלי העבודה שלי).
בכל מקרה, לדעתי רדיאטור לא קונים משומש. כמו שלא תקנה פלגים משומשים, מסנן משומש וכדומה. רדיאטור הוא חלק מתכלה שלא הייתי משקיע שקל אחד עבור משומש (רק בתנאי שקיבלתי אותו בחינם).
בכל מקרה,
זו מדינה חופשית, אתה רשאי לעשות כל מה שתחפוץ, כל עוד זה לא פוגע באחרים!

...My Two Cents

אביגדור

kiko
02-06-04, 09:36
אז כמו שאמר אביגדור רדיאטור בקומבינה זה לא רעיון מבריק. הרדיאטור שהשגתי דק מהרדיאטור שמותקן אצלי כרגע, שתי צלעות לזה שהשגתי ושלוש צלעות על הג'יפ שלי. עד היום (בערך חודש שהג'יפ אצלי) לא נתקלתי בבעיות התחממות גם בצהרי היום בדיונות. יותר מזה, מחוג הטמפ' לא מדלג מעבר לאמצע התחום הכחול ולרוב נמצא בתחתיתו. השאלה היא אם שווה להשקיע בניקוי הרדיאטור בעל שתי הצלעות או להמשיך לנסוע עם שלי ובמקביל לחפש רדיאטור עבה יותר.

kiko
03-06-04, 14:54
חברים יקרים, הייתי שמח לקבל עצה בעניין החלפת הרדיאטור. האם יש לכם נסיון עם רדיאטור שתי צלעות, האם הוא מספיק חזק לימי הקיץ?

AvigdorAharon
03-06-04, 15:38
אני כנראה, רגיש מאוד בעניני רדיאטורים ומערכת הצינון:
לדעתי, ניקוי רדיאטור זה כמו אקמול לחולה אנוש...
תחסוך עוד קצת ותקנה חדש, 3 שורות או 2 שורות סופר, וסע רגוע!!!
רק מהמחשבה שבמשך כל הנסיעה, אני צריך להביט בשעון החום, עושה לי צמרמורת...

כמו מקודם:

זו מדינה חופשית, אתה רשאי לעשות כל מה שתחפוץ

בהצלחה!

אביגדור

kiko
03-06-04, 16:19
תודה על התשובות ועצתך נלקחה בחשבון בקשר למצנן ובכלל למערכות קריטיות בג'יפ, אבל מצבי לא השתנה. בחודש האחרון קניתי את הג'יפ, שילמתי את הביטוחים ועשיתי יישור קו רציני שכלל: החלפת טיימינג (שרשרת + גלגל"שים), מיסבי הגה ופעמון, הרבה שמנים, מושבים, תושבות ועוד אי אילו זוטות. בסופו של תהליך הכל תקין למעט חשבון הבנק. אם יש לי כוונות להשאר דייר בביתי ולא לישון עם החתולים שלי בג'יפ עדיף לי להביט כל כמה דקות על שעון החום. הרדיאטור שהשגתי (2 שורות) עושה רושם טוב - אין תיקונים או מכות. זה שמותקן על הג'יפ מקרר היטב אבל דורש תשומת לב יומיומית וקצת אפוקסי מדי פעם. אם לקנות חדש אני חייב לצנן את ההוצאות בתקופה הקרובה, אבל מה לעשות שהקיץ בפתח וקירור מאסיבי אינו יכול לסבול דיחוי. הפשרה כואבת אבל חייבת להעשות.

ערן המסוקס
04-06-04, 00:10
הרדיאטור המקורי של הג'יפ הוא 2 שורות, ולא 3. לא אמורה להיות כל בעייה של יכולת קירור עם הרדיאטור.. למעשה, כשהחלפתי את הרדיאטור החדש, 2 שורות, שהיה לי ברדיאטור מוגדל 3 שורות לא הבחנתי בשום שינוי.

אגב, ניקוי רדיאטור, הוא ממש לא אקמול, אם הרדיאטור אינו רקוב, ניקוי ישפר את יכולתו מאוד.

-->