PDA

צפייה בגרסה מלאה : זהו! הכסף ביד! עכשיו אפשר לבדוק רכבים. ולשאול עוד קצת לצערי

knight
27-04-09, 21:52
זהו זה, הרכב נמכר, יש כסף ביד(בבנק יותר נכון).
עכשיו אני צריך להגיע להחלטה לגבי מה אני הולך לקנות.
1)נימרוד הציע לי לראות רכבים של אנשי הפורום והייתי שמח מאוד אם מישהו מאזור השרון או המרכז שיש בבעולותו אחד מהרכבים שאני שוקל לקנות יוכל להראות לי את רכבו. הבירה עלי!:cool:
הרכבים שאני מעוניין לראות הם צ'ירוקי XJ, רנגלר 2000-2003, וליברטי. כולם אמריקה, כולם בנזין.

2)אם אני יכול לשאול עוד קצת שאלות אני אשמח, למרות ששאלתי די הרבה, פשוט חשוב לי לקחת החלטה נכונה. איך שלושת הרכבים האלו מבחינת אמינות/מחיר חלפים? אני רוצה להזכיר שאני לא מכונאי וכל תקלה תצטרך טיפול במוסך.

kobiarava
27-04-09, 22:04
מברוק. תתחיל בלי קשר גם לדבר עם מוכרים, לראות רכבים, להרגיש כלים שונים וסט-אפים שונים. הרכבים שבהם התמקדת כולם טובים, תן לידיים ולתחת לבחור את הרכב המועדף.
עוד עצה-עדיף לקנות כלי משופר מאשר להתחיל לשפר בעצמך. אין טעם שתקנה רוק-קרולר עם הגבהה 5" על זרועות LONG ARM, צמיגי 35" ונעול כפול, אבל אם תמצא כלי שכבר הוגבה את ה-2"-2.5", וכבר נועל צמיגי שטח מוגדלים ברישיון, החיים שלך יהיו הרבה יותר קלים.

קובי

knight
27-04-09, 22:17
מברוק. תתחיל בלי קשר גם לדבר עם מוכרים, לראות רכבים, להרגיש כלים שונים וסט-אפים שונים. הרכבים שבהם התמקדת כולם טובים, תן לידיים ולתחת לבחור את הרכב המועדף.
עוד עצה-עדיף לקנות כלי משופר מאשר להתחיל לשפר בעצמך. אין טעם שתקנה רוק-קרולר עם הגבהה 5" על זרועות LONG ARM, צמיגי 35" ונעול כפול, אבל אם תמצא כלי שכבר הוגבה את ה-2"-2.5", וכבר נועל צמיגי שטח מוגדלים ברישיון, החיים שלך יהיו הרבה יותר קלים.

קובי

תודה על העצה! אני רגיל מעולם רכבי "הספורט" לההפך ממה שרשמת, להמנע מלקנות משופר ולחפש מכוניות של "סבא" שלא שחט אותן יותר מדי. אבל אתה צודק שעדיף לקנות רכב מוגבה עם צמיגים וכו', וכמובן שאני לא הולך להתפרע ולקנות איזה משהו עם הגבהה מטורפת מדי, לונג ארם(כן אחרי כמה שבועות של קריאה כאן התחלתי לשנן קצת מושגים) וצמיגי 35.
אגב, מבדיקה בלוחות כל הליברטי/XJ לא משופרים,חוץ מאיזה אחד משופר בטירוף שלא בא בחשבון. ככה שאני אצטרך להשקיע בשני הרכבים אותו כסף על קפיצים/בולמים/צמיגים.
אתה צודק, לבדוק ולהתרשם מהרכבים זה הדבר הכי נכון לעשות, בגלל זה שאלתי אם יש בעלי רכבים כאלו כאן, הפורום הזה מאוד מגובש וכולם כאן "חבר'ה טובים";)

knight
27-04-09, 23:10
אשמח גם לתשובה בקשר לסעיף 2' לגבי האמינות ועלויות חלפים של הרכבים האלו.

fuksi
28-04-09, 10:52
אני חושב יותר כמוך
מנסיון שלי רצוי לקנות רכב שעשה מינימום שטח ווהכי סטאנדרטי שיש)זה בא בד"כ ביחד(
אגב זה ויכוח עתיק יומין שמעולם לא הוכרע

knight
28-04-09, 12:05
אני חושב יותר כמוך
מנסיון שלי רצוי לקנות רכב שעשה מינימום שטח ווהכי סטאנדרטי שיש)זה בא בד"כ ביחד(
אגב זה ויכוח עתיק יומין שמעולם לא הוכרע
על מה אתה נוסע?

kobiarava
28-04-09, 14:10
בקשר לסעיף 2,
ההבדל בין עלויות החלפים זניח. אותו יצרן, לא מעט חלקים משותפים בין הדגמים, ואותם יבואנים פחות או יותר. בכל מקרה, החלקים של משפחת ג'יפ זולים באופן משמעותי מחלקים של ה-SUVים היפאניות למיניהן.

קובי

Saar
29-04-09, 20:16
הי,

אני לא מכיר את הליברטי ולכן תשובתי אינה מתייחסת אליו.
רנגלר (דור קודם) וצ'ירוקי XJ מאוד דומים מבחינה מכנית.
בסה"כ הם די פשוטים, החלקים זמינים ונפוצים בארץ (ובחו"ל).
עלויות החלקים סבירות (אצל ינוביץ או EBAY ).
מוסכים? לשמחתי לא ממש יצא לי לטפל בו במוסך, אני מטפל לבד.
אני די משוכנע שמוסכים מורשים של מכשירי תנועה ישאירו אותך עם חור די משמעותי בכיס (ניסיון של חבר, לא שלי).

אני בעל XJ, אם אזור רחובות זה מרכז, אתה יכול ליצור עימי קשר בה"פ.
בהצלחה,
סער.

sos4u
29-04-09, 23:07

קובי

מצטרף להמלצה.
היום, אחרי שיפור של יותר מרכב אחד, אני יכול לומר שבראיה לאחור, אם הייתי קונה רכב "מוכן", הייתי חוסך כמה שקלים.
אם אתה אוהב את ההתעסקות, התכנון, והביצוע, שדרג בעצמך.
אם אתה מחפש פתרון כלכלי יותר - חפש רכב שכבר שודרג.

נמרוד
30-04-09, 07:40
יש שיקולים לכאן ולכאן, אבל בגדול יש יתרון כלכלי אדיר לקנייה של רכב משופר - אם הוא משופר בצורה איכותית ולפי טעמך כמובן.

מציע לך להפגש עם אסף מפתח תקווה שמוכר את הXJ אולי הכי משופר בארץ - http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=34315

קודם כל מדובר כנראה על הזדמנות באמת חד פעמית - עוד אחד כזה אין. אבל גם אם הרכב הזה משופר מדי או יקר מדי עבורך, כדאי לך לפגוש את אסף, חבר פורום, מכונאי, איש נחמד ביותר, ללמוד ממנו, להתרשם מרכב מאד מיוחד - ואולי בסוף זה כן מה שידבר אליך.

fuksi
30-04-09, 13:54
יש שיקולים לכאן ולכאן, אבל בגדול יש יתרון כלכלי אדיר לקנייה של רכב משופר - אם הוא משופר בצורה איכותית ולפי טעמך כמובן.

רכב משופר=רכב שעשה לא מעט שטח.
רכב משופר מאוד=רכב שעשה שטח קשה!
כיוון שבד"כ רוב האנשים עושים/רוצים שיפורים קלים יחסית )בד"כ מתלים+מיגונים( אני אישית חושב שעדיף
רכב של צפונבונים שלא עשה שטח.
ההסתברות שהוא שמכלוליו טחונים נמוכה יותר.
אישית אני בעל דיסקו שנת 94 כבר שש שנים, רכב הכי נבלה ומעניש שיכול להיות... ה10K בקושי שזרקתי עליו כיוון שהיה סטאנדרטי לחלוטין,מיד אחרי הקניה במתלים+מיגונים הינם סכום זניח לעומת הסרטים שיכולתי לאכול ושאחרים אוכלים!
הבעיה היא למצוא רכב שמור וסטאנדרטי

knight
30-04-09, 14:33
האוטו הנדון הרבה הרבה מעבר למה שאני רוצה מבחינת שיפורים...
אני אבדוק את אחד הרנגלרים ואם אצליח להוריד אותו במחיר והוא במצב טוב אז אני כנראה אלך עליו, אם לא אז המשך חיפושים כאשר XJ וליברטי נלקחים בחשבון.

-->