PDA

צפייה בגרסה מלאה : בשעה טובה גראנד - ועכשיו לבעיות..

jobes
30-04-09, 20:47
היי לכולם ,
בשעה טובה רכשתי גראנד 98 , המעבר היה מסופה, את הג'יפ קניתי מאדם שכבר פירסם תקלה אודות בעיה בסרן האחורית DANA 44 ומסתבר כי הבעיה היא שהדסקיות מונעות החלקה שבורות מצ"ב לינק http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=32810
בנוסף לכך יש מס' בעיות שדורשות תיקון :

לג'פ בוצעה הגבהת 3 אינש ע"י העברת הבולמים הספיראלים לאחור התקנת ספירלים מקדימה עם ספיסרים ( דבר שגרם לסרן לזוז ) היכן ניתן להשיג מוט פנהרד מתכוונן וכמה זה אמור לעלות ( זה אני חייב לעשות בהקדם כי התקנתי צמיגים חדשים ) .
מה ניתן לעשות בכדי לפתור את בעיית הסרן האחורית , מה הן האפשריות , היכן ניתן למצוא חלקים , למי שיש חלקים מוזמן לרעיונות .
בעיית אטימה ומנגנון בסנרוף . המלצה למקום שמתמחה בעניין .
הרכב גם מונע בגפ"מ למי שמכיר נא המלצה על תחנה טובה ואמינה לטיפול במערכת וחוות דעתכם באם כדאי להתקין משאבה משמנת משמנת .

יום טוב וחג שמח ........... :p

רפי47
01-05-09, 12:13
איזה מע' גפ"מ מורכבת ברכב וכמו כן מהיכן אתה בארץ?.
בברכה - רפי לין

jobes
01-05-09, 16:50
אני גר בצפון איזור כרמיאל
לא יודע איזה מע' גפ"מ יש , ראיתי מדבקה באיזור המנוע שרשום תאריך התקנה 05/08 .

o_sivan
01-05-09, 18:03
במידה ואתה מוצא מוט פנהרד מתכוונן תעדכן אותי אים נקנה בייחד זה יעלה לנו יותר זול
יש לי את אותה בעייה

צור איתי קשר ב- 052-3223350 תודה

grand
01-05-09, 18:18
היי.

לגבי הפנהררד הקידמי - יש לך אפשרות להזיזו ימינה כ 1-1.5 ס"מ ע"י קידוח חור נוסף בתושבת שעל הסרן. זה עובד, מנסיון.
אפשרות נוספת היא לחתוך אותו ולהאריך אותו ע"י הוספת מנגנון מתברג לכוון.
אפשרות שלישית היא להזמין חדש מתכוונן מארה"ב , יש ל JKS את הטוב ביותר, ל"רוביקון אקספרס" קצת יותר זול. היכן שהוא סביב ה 150$.
כתובת טובה ואמינה להזמנות - 4X4groupbuy.com
אחד נוסף בחור שבם NICK ב [email protected]

סרן אחורי - מסוג DANA44 אלומניום, להזמין מאותה כתובת הנ"ל קייס פתוח לסרן הזה, ולהחליף, זה הפיתרון הזול ביותר.

jobes
01-05-09, 22:05
זהו אני רוצה להבין מה זה הזול ביותר . והאם הזול גם משתלם????????:-?
כמה זה אמור לעלות לי אם אני הולך לכוון הקייס הפתוח או לכווון סרן מברזל מה ההפרש במחירים , (אני לא מדבר על סרן חדש ).
לגמי מוט פנהרד : אם אני קודח בתושבת , זה לא אמור להחליש אותה ? או אם אני חותך את המוט והופך אותו למתכוונן זה לא מחליש אותו ? הרי העומס על מוט הפנהרד הוא לא קטן .
במידה וזה לא פוגע בבטיחות אז כדאי . היכן דעת המומחים לעיין .מה קורה עם המוט האחורית .
אם יש למישהו סקיצה של היכן חותכים וקודחים אני אשמח לקבל ..;)

grand
01-05-09, 23:24
שמע..
הגבהה לרכב כזה זה "קיט" הגבהה.
לא מספיק להעביר קפיצים לאחור, להוסיף קדמיים וזהו.
מה עם הבולמים, צינורות הבלם, פנהרדים, זרועות רדיוס, מוטות מייצבים וכו...
תעשה שיעורי בית, מה יש ומה חסר, תזמין בפעם אחת מחו"ל את החוסרים, אל תקצר ותעגל פינות, זה יעלה לך בסופו של דבר יותר..
לגבי הפנהרד הקידמי, בקיט 3.5" של רוביקון, אין פנהרד קידמי, הם ממליצים למקם אותו מחדש ע"י קידוח חור נוסף.
מאחור יש מתאם שניתן בעזרתו להחזיר את הפנהרד האחורי למקום, או עדיף מוט חדש לגמרי שעושה זאת.

לגבי סרן אחורי. קייס פתוח זו הדרך אם אתה אינך רוצה להכנס לסרט של החלפת הסרן, אם כן בא לך.. דנה 44 של סופה יעשה את העבודה בתנאי ש...
דאגת ליחסי העברה מתאימים
הסבה של הבלמים לדיסקים, ABS
תושבות לקפיצים, בולמים, לזרועות...
סיפור לא פשוט ודי יקר ( כ 10K), היתרון שאתה תוכל להרכיב נעילה נורמלית.
החיסרון.. במחיר לא רחוק אתה מביא סרן קומפלט נעול של רנגלר רוביקון.

סוזי המשתוללת
01-05-09, 23:49
אתה לא צריך לחתוך את הפנהרד וגם לא לקדוח חור במקום אחר (לפחות תיאורתית)
פנהרד שמותקן נכון אמור להיות מקביל לסרן (לקרקע)
ברגע שמגביהים את הרכב הפנהרד מקבל שיפוע שכן הוא מחובר בצד אחד לשלדה ובצד שני לסרן
מכיוון שעכשיו הוא משופע ומצד שני אורכו הפיזי נשאר קבוע הוא מזיז את הסרן לכיוון נקודת הריתום הנגדית בשלדה
כדי להחזיר את המצב לקדמותו אתה יכול להגביה מעט את חיבור הפנהרד שעל הסרן ולהנמיך מעט את החיבור שעל השלדה
כך תחזיר את הפנהרד למצבו הטבעי (מקביל לסרן )הסרן יחזור למקומו ובנוסף בגלל שההנמכה מבוצעת במקביל בשתי נקודות הריתום ולא בצד אחד בלבד גם לא תפריע למהלך המתלה

ניר ל
02-05-09, 20:54
אתה לא צריך לחתוך את הפנהרד וגם לא לקדוח חור במקום אחר (לפחות תיאורתית)
פנהרד שמותקן נכון אמור להיות מקביל לסרן (לקרקע)
ברגע שמגביהים את הרכב הפנהרד מקבל שיפוע שכן הוא מחובר בצד אחד לשלדה ובצד שני לסרן
מכיוון שעכשיו הוא משופע ומצד שני אורכו הפיזי נשאר קבוע הוא מזיז את הסרן לכיוון נקודת הריתום הנגדית בשלדה
כדי להחזיר את המצב לקדמותו אתה יכול להגביה מעט את חיבור הפנהרד שעל הסרן ולהנמיך מעט את החיבור שעל השלדה
כך תחזיר את הפנהרד למצבו הטבעי (מקביל לסרן )הסרן יחזור למקומו ובנוסף בגלל שההנמכה מבוצעת במקביל בשתי נקודות הריתום ולא בצד אחד בלבד גם לא תפריע למהלך המתלה

נכון, אבל הכי פחות פרקטי, המוט המקורי מורכב מתפוח בצד השלדה, המוט התחליפי (מחוזק ומתכוונן) מגיע עם תושבת מונמכת מתאימה ובוקסות בשני הצדדים, הוא ישמש אותך בכל קונפיגורציה שתבחר בעתיד .
קח רק בחשבון שעלויות הובלה משחקות כאן תפקיד יקר, 150$ בארה"ב זה 1500 ש"ח עד הבית, כדאי לעשות רכישה מרוכזת של כל הרכיבים מראש.
גם קייס פתוח זה לא סיפור זול, חפש ברשת אולי יתמזל מזלך, תשווה את העלות כולל הובלה ומיסים לסרן מפירוק באמריקה-ישראל, אם תמצא שם כזה עם קייס פתוח ולא מוגבל החלקה.

ניר ל
02-05-09, 21:07
לגבי הקייס - זה מה שאתה צריך :
http://www.jeep4x4center.com/product-information.asp?number=4856357

תנסה למצוא יותר בזול לפי המק"ט 4856357

300$ שם זה 2000-3000 ש"ח כאן אחרי הובלה ומיסים...סרן קומפלט יעלה אולי פחות ותוכל להחזיר חלק מההשקעה אם מישהו יזדקק לציריה וכו'.

בקצב של ירידת מחירי הג'יפים האלה, שווה יהיה להחזיק אחד לחלפים כמו שעשינו עם הסיקסים בזמנו, הבעיה היא שבכולם יש את אותן בעיות ואותו בלאי...

חנן geep
03-05-09, 09:35
אהלן.
בקשר למקום להסבה וטיפולים.
יש את "ניר גז" בכרמיאל חיפוש קטן באינטרנט.
אם קנית את הרכב מצפוני כניראה שביצעו את ההתקנה אצל ניר וניר מתקין רק מערכת בשם-E GAZ בכל מיקרה תסתכל על הצג של נוריות כמות הגז ועל הצג מופיע שם החברה.
חנן

jobes
03-05-09, 20:07
היום הייתי בתחנת ההסבה בכרמיאל , הם לא מטפלים במערכת הגפ"מ שברכבי , אז נסעתי ל - J-GAZ במפרץ חיפה שם עשיתי שירות למערכת מדובר במערכת B-GAZ .מישהו מקיר מערכת זו , אני תידלקתי פול , נראה כמה יעשה מיכל מלא בק"מ .
לעניין הסרן : אם אני מוציא את הדיסקיות מה קורה אז ? זה יפתור לי בעיה לבינתיים ??

ניר ל
04-05-09, 00:31
אם תוציא את הדיסקיות תקבל חופש גדול של הצירייה ויחד איתה של הגלגלים - פנימה והחוצה, דיסק הבלם ישחק בתוך הקליפר, אתה עלול למצוא את עצמך בבעיות חמורות יותר...

jobes
04-05-09, 16:59
הבנתי לא נוגע בדסקיות ,
היום נכנסתי עוד פעם לכוון פרונט ממוחשב , עברתי בדיקה ממוחשבת וכפתרון הוצע לי לבצע כיוון בשני זרועות שתופשים את הסרן הקדמי עם השלדה ( הזרועות ממוקמים בצידי הסרן עם הככון לאחור תפוסים בברגים) לטענת הבודק כי הזרוע תפוסה בסרן עי בורג מתכוונן והציע להחליף את הברגים האחויים גם למתכווננים ואז לישר את הסרן .
מה דעתכם .............

jobes
05-05-09, 22:39
האם כל קייס פתוח מתאים לסרן אלומיום או שצריך קייס מיוחד

השועל
06-05-09, 11:16
קייס מתאים לדנה44 אלומיניום , במקרה זה מיוחד

grand
06-05-09, 20:57
הבנתי לא נוגע בדסקיות ,
היום נכנסתי עוד פעם לכוון פרונט ממוחשב , עברתי בדיקה ממוחשבת וכפתרון הוצע לי לבצע כיוון בשני זרועות שתופשים את הסרן הקדמי עם השלדה ( הזרועות ממוקמים בצידי הסרן עם הככון לאחור תפוסים בברגים) לטענת הבודק כי הזרוע תפוסה בסרן עי בורג מתכוונן והציע להחליף את הברגים האחויים גם למתכווננים ואז לישר את הסרן .
מה דעתכם .............

כיוון הפרונט ומה שהבודק הציע לך לא יפתור את בעית תזוזת הסרנים לצדדים לאחר ההגבהה, כן ישפר את זוויות הסרנים (שפור) שבעקבות ההגבהה זזו לך קצת לכוון מרכז הרכב.

talw
07-05-09, 20:13
jobes שלום

תקשיב טוב לבעלי הניסיון
אין פה קיצורי דרך
שום כיוון פרונט ממוחשב לא יפתור לך את הבעיות (פרט לכיוון "שפור" ע"י מישחק עם הברגת מוטות ההגה)
הברגים שציינת מיועדים לכיוון זוית הקסטר של הפרונט ,וזה מאוד תלוי איזה דרייבשפט קידמי יש לך!!!
תישמע לי עזוב הכל ותזמין קיט קומפלט או שתירכוש קיט כזה ממישהו שהוריד.
הרכב הזה מאוד רגיש לשינויים האלה וזה מיתבטא בהיתנהגות כביש\שטח מאוד קיצונית לשינויים שמודבקים ברוק.
אני לא בא להפחיד אף אחד אבל אל תישכח לרגע שהרכב הזה נוסע גם בכביש......

טל

jobes
07-05-09, 22:43
טוב ,,,, החכמים ובעלי הנסיון צודקים מאוד ,
אני לא יודע כמה מבעלי הנסיון והידע והידיים הטובות , שיפרו את הגרנד שלהם בין יום ולילה , המחירים וההוצאות הם גבוהים ( נכון שהכל יחסי ) , ברור אם יש לי אפשרות למצוא קיט הגבהה יד שניה אני אלך על זה , אך זה קשה מאוד למצוא . בסופו של דבר אני יודע שהכל יסתדר הכל עניין של זמן וכסף .
ביום ראשון אני נוסע ליניב לפתור את בעיית הסרן , אני אעדכן .
מי יודע היכן מתקנים מנגנון של סנרוף ????

talw
08-05-09, 08:51
תאמין לי גם לי אין זמן ואני עושה הכל לבד
אם אין לך כסף חכה בסבלנות
אני בטוח שאתה יכול לימצוא באתר פנהרדים ,מנתקי מייצב קידמי,מאריכי צינורות ברקס קידמי ועוד
רק תבקש

jobes
10-05-09, 20:49
היתה לי בעיה למצוא קיייס פתות אצל יניב מרעננה , לכן החלטתי לבצע הזמנה מחול, וזה היה יוצא לפועל ללא עזרה מגרנד .
לבעלי הנסיון , אם החלקים יעלו לי 1500 $ לערך , כמה אמור לעלות לי משלוח ומיסים .

sos4u
11-05-09, 01:34
1500 $ לקייס פתוח בחו"ל ? קצת זול מדי לא ?

פה זה יעלה לך בערך 10837 ש"ח לפי חישוב של 1.7 מיסים והובלה ושער דולר של 4.2

בהצלחה

ניר ל
11-05-09, 12:38
אילו חלקים אתה מתכוון לייבא ב 1500$ ?

eysham
11-05-09, 16:11
וואו... במחיר כזה קונים גראנד שלם... לא רק קייס.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Jeep-Grand-Cherokee-ORVIS-1995-Jeep-Grand-Cherokee-4x4-Orvis-Edtion_W0QQcmdZViewItemQQ_trkparmsZ72Q3a 1171Q7c66Q3a2Q7c65Q3a12Q7c39Q3a1Q7c240Q3 a1318Q7c301Q3a1Q7c293Q3a1Q7c294Q3a50QQ_t rksidZp3286Q2ec0Q2em14QQhashZitem29fdec4 2bcQQitemZ180353778364QQptZUSQ5fCarsQ5fT rucks

איל

jobes
11-05-09, 16:59
זאת רשימת החלקים שחשבתי להזמין , אני עדין לא סגור על הרשימה

MX6 high pressure monotube adjustable shocks

JKS rear trackbar

JKS front trackbar

JKS front swaybar

rear endlinks

Open Case for Dana 44a 3.73

Aussie locker

eysham
11-05-09, 17:12
זאת רשימת החלקים שחשבתי להזמין , אני עדין לא סגור על הרשימה

MX6 high pressure monotube adjustable shocks

JKS rear trackbar

JKS front trackbar

JKS front swaybar

rear endlinks

Open Case for Dana 44a 3.73

Aussie locker

בלי לבדוק ולחשב, זה מסביר את המחיר.
דרך מי בדקת? אני ממליץ בחום על ניק מ-KOLAK
לגבי האוזי לוקר, תבדוק עם רונן גניסלב, יש לו כזו למכירה: http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=15759&page=10.

איל

jobes
11-05-09, 17:20
דרך ניק ,
הענין זה ש=JKS יקר אולי אני אבדוק מותג אחר שטוב אך יותר זול .:?

ניר ל
12-05-09, 11:10
אם אתה כבר מייבא חבילה, תוסיף לרשימה זרועות רדיוס וקפיצים, רצוי מאד גם גל הינע קדמי אם עדיין לא הוחלף כי זה הדבר הבא שילך לך. כן, זה יעלה לך לא מעט, אבל עדיין פחות ממה שיעלה לך לקנות בתשלומים כל דבר בנפרד.
את כל החלקים הנ"ל אתה תצטרך ודי מהר, אז או שתחזיר את הרכב למצבו המקורי ותחסוך את הצורך בהם למעט הדיפ' האחורי, או שתפנים שאתה עומד בפני הוצאה בשווי של 50% מעלות הרכב, אבל זה המחיר שדרוש כדי להסב רכב כזה לנסיעה בשטח.

Jacob80
12-05-09, 12:04
היי,

פנית אלי בהודעה פרטית והחלטתי לענות לך בשרשור כדי שהחברה כאן יוכלו קצת לצאת מהקוביה.
לעניינך -
ההגבהה ברכב שלך היא של כ 3".
לדעתי, זהו גובה מאד נוח לגרנד שלא מצריך החלפת מכלולים רבים ברכב, מאפשר גישה לרב המסלולים בארץ (בתנאי של עוד קצת שינויים שאפרט למטה) והכי חשוב - שומר על התנהגות הרכב בכביש קרובה מאד למצבה המקורי.
בין אם בקפיצים הקדמיים יש לך ספייסר או קפיץ שהעלה לך את הרכב ב 3" זה לא משנה כלום מהנאמר לעיל.
בנוסף - אמליץ לך על השינויים הבאים על מנת לחיות בשלווה, ללא בעיות בטיחות וללא רעשים מיותרים מההגבהה שלך:
1.קדח חור כ 1.5 מימין לחור המקורי בחיבור הפנהרד הקדמי לסרן
2.החלף את מוט הפנהרד האחורי למתכוונן או שתשים BRACKET שמזיזה את מיקום החיבור של הפנהרד האחורי המקורי עם הסרן (פחות מומלץ להשתמש בברקט כיוון שהמומנט שנוצר על המוט שובר בד"כ את התושבת שעל השלדה)
3.החלפת דרייב-שפט קדמי מפעמון לצלב (בחיבור לסרן) כולל סליפ-יוק
4.החלפת זרועות מוט המייצב לארוכות יותר - אם כבר מחליפים אז מומלץ להביא מתנתקים. אני לא בעד JKS - אצלי יש כאלה של Rusty's Off Road, מחירם $50 (לעומת $140 ב JKS) והם מתנתקים ומתחברים יותר בקלות מאשר JKS.
5.אצלי יש בולם הגה משופר. יכול להיות שהמקורי יתקשה בהגבהה מסוג זה.6
6.בסוף כל העסק - תעשה כיוון פרונט רגיל. זה יפתור לך את המשיכהה שיש לך בהגה ואת העובדה שהוא לא ישר.

זרועות רדיוס תחתונות ועליונות - אפשר בהחלט להשאר עם המקוריות, צינור בלם - כל עוד אתה לא עובר את הגובה שיש לך - הוא מספיק ארוך.
לא צריך לנסר או לחתוך או לרתך או להתאים שום דבר מעבר לזה.

נ.ב
לי היתה ברכב הקודם מערכת גז של B GAS, המתקין היה חברת גז וסע מחיפה אבל הוא פשט את הרגל וברח. מישהו קנה את העסק שלו במקומו אבל לא ידוע לי אם הוא מעניק שירות למערכות הללו.
החברה יושבת ברחוב חטיבת ההגנה 23 חיפה.

jobes
18-05-09, 23:05
רבותי ,
היום הזמנתי את החלקים מחו"ל , וכל הנראה אקבל אותם תוך שבועיים +/- ,
היכן ניתן לעשות את העבודה באיזור הצפון , מוסך או ..............

sos4u
19-05-09, 04:02
בהצלחה ... :)

jobes
02-11-09, 19:56
בשעה טובה הגיעו החלקים,
לקח לניק זמן לארגן את ההזמנה אך בסופו של דבר הכל הסתדר
מה שנשאר זה לבצע את עבודת ההתקנה , יש רעיונות ??
באשר לאישור משרד התחבורה זה היה עניין של עשר דקות בסה"כ . הייתי מופתע!!!

Jacob80
02-11-09, 20:50
היי סאמר,

טוב לשמוע שהכל הסתדר בסוף.. אני מקווה שעוד לא נגמרה לך הסבלנות מהגראנד..
צריך לצאת לטייל קצת בבוץ ובנחלים באזור - להחזיר לך את החשק על האוטו :)

קובי

jobes
02-11-09, 23:37
בשבת הייתי בטיול ברמת הגולן . לומר לך הגרנד נתן בראש לכמה רנגלרים
שלחתי לך בפרטי ..

אייל67
03-11-09, 09:17
באשר לאישור משרד התחבורה זה היה עניין של עשר דקות בסה"כ . הייתי מופתע!!!

סאמר,

אתה חתיחת "מניוק"... לא מתבייש לדרוך על יבלות מוגלתיות ;)

אייל

jobes
03-11-09, 09:56
אייל אל תשכח כי את ההזמה ביצעתי במאי ורק בנובמבר קיבלתי את החלקים .
מה שקרה זה שקיבלתי הודעה מהדואר כי יש לי חבילה בדואר המהיר בת"א , ניסיתי לשוחח איתם ע"מ שישלחו לי את החבילה לשחרור בחיפה או לסניף הדואר שקרוב לביתי אך לא הסכימו ומסרו לי כי חובה עלי להביא אישור ממשרד התחבורה , אז לאחר סיום השיחה איתם ישר נסעתי לת"א למשרד התחבורה שם הגשתי את הטפסים לאישור וביקשו ממני אישור מוסך מורשה להתקנת החלקים דבר שדאגתי לו מקודם " תודה מיוחדת לרמי " קיבלתי את האישור לאחר שיחה נחמדה עם הפקיד וישר טסתי לדואר בר' ההגנה שם שילמתי את המכס ע"ס קבלת הקניה ושקיבלתי את החבילה הייתי מופתע לראות שרק מוטות הפנהרד הגיעו וכל השאר לא . האחראי במכס רשם בפתק כי כל הדברים לא קיבלתי " לפי בקשתי " ואז נסעתי בחזרה הביתה ;);).
לאחר מס' ימים קיבלתי עוד הודעה שיש לי חבילה לשחרור אך הפעם מדואר חיפה " ניק שלח לי את הדברים בשתי חבילות " ואז כל מה שהיה לי לעשות זה לנסוע לחיפה להציג את הקבלה על תשלום המכס , לקחת את החבילה וללכת .
זה לא היה מסובך כל כך אך הביורוקרטיה מעצבנת מאוד .
תודה לכל אנשי הפורום שעזרו לי והכווינו אותי , ואיך שאמרתי נשאר רק להתקין את החלקים
קובי לאחר ההתקנה נארגן טיול בצפון עם הזמנה לכל אנשי הפורום ...:razz::razz: *

eysham
03-11-09, 16:08
אהלן סאמר

מברוק.

אני בפנים
(רק צריך לגמור עם הבוץ של רמה"ג עם הסופה 2 והדיפנדרים שיש לי שם... על חשבונכם כמובן...)

איל

-->